Barbarzyńcy u Bram / Upadek Cesarstwa Rzymskiego - stara gra planszowa

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
siudeks
Posty: 3
Rejestracja: 25 lut 2019, 15:13

Barbarzyńcy u Bram / Upadek Cesarstwa Rzymskiego - stara gra planszowa

Post autor: siudeks »

Witam

Ponad 20 lat temu miałem grę przedstawiającą basen Morza Środziemnomorskiego czasów starożytnych, gdzie można było grać - jak ledwie pamiętam - Cesarstwem Rzymskim Wschodnim, Zachodnim, Hunami czy (chyba) Gotami. Plansza była dość spora. O grze nie ma prawie wzmianek, tylko krótki opis z http://www.muzeumzabawek.eu/gry-planszowe-lat-80-i-90/

Zanim zlokalizowałem nazwę "Barbarzyńcy u bram" byłem pewien że nazwa gry to było "Upadek Cesarstwa Rzymskiego"

Czy ma ktoś tą grę w swoich zasobach lub mógłby uściślić jej prawidłową nazwę?
siudeks
Posty: 3
Rejestracja: 25 lut 2019, 15:13

Re: Barbarzyńcy u Bram / Upadek Cesarstwa Rzymskiego - stara gra planszowa, ma ktoś do zeskanowania / sprzedania?

Post autor: siudeks »

Dzięki za interesujący link, ale to raczej inna gra. Tamta była (chyba) hexowata
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1786
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 75 times
Been thanked: 157 times

Re: Barbarzyńcy u Bram / Upadek Cesarstwa Rzymskiego - stara gra planszowa, ma ktoś do zeskanowania / sprzedania?

Post autor: Legun »

Autorem gry był Marek Stopa, z którym przez chwilę całkiem dobrze się kumplowałem - niestety kontakt z nim urwał mi się z dwadzieścia lat temu. Gra była oryginalna, chyba w miarę prosta mechanicznie, wieloosobowa. Niestety oprawa graficzna była bardzo zniechęcająca. Nigdy w nią w końcu nie zagrałem.
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
martin_z
Posty: 1
Rejestracja: 07 mar 2019, 09:56

Re: Barbarzyńcy u Bram / Upadek Cesarstwa Rzymskiego - stara gra planszowa

Post autor: martin_z »

Faktycznie gra nazywa się "Barbarzyńcy u bram", plansza w uproszczony siłą rzeczy sposób przedstawia Europę w okresie upadku Cesarstwa Rzymskiego. Znalazłem ją niedawno w swoich zasobach, ale bez żetonów i gotówki - tak była w tej grze forsa! No i plansza nie jest "heksowata" tylko podzielona na prowincje.
siudeks
Posty: 3
Rejestracja: 25 lut 2019, 15:13

Re: Barbarzyńcy u Bram / Upadek Cesarstwa Rzymskiego - stara gra planszowa

Post autor: siudeks »

Dzięki serdecznie wszystkim! Teraz wiem, jak się nazywała :)
ODPOWIEDZ