Journal 29 / Dziennik 29: Interaktywna gra książkowa (D. Chassapakis)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 991
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 992 times
Been thanked: 433 times

Re: Journal 29 / Dziennik 29: Interaktywna gra książkowa (D. Chassapakis)

Post autor: KurikDeVolay »

Jeśli ktoś jest zainteresowany zagadkami w internecie, szukajcie w wyszukiwarkach hasła "zest riddle". To było też moje pierwsze skojarzenie z dziennikiem. Tyle że zest był jeszcze bardziej pokręcony.
Ostatnio zmieniony 19 mar 2019, 09:16 przez KurikDeVolay, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10905
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3351 times
Been thanked: 3205 times

Re: Journal 29 / Dziennik 29: Interaktywna gra książkowa (D. Chassapakis)

Post autor: japanczyk »

AnimusAleonis pisze: 19 mar 2019, 09:08 Nie chcę by wyglądało jakbym się mądrzył o języku polskim, ale tu bardziej o angielski chodzi, w którym temacie myślę że mogę się wypowiedzieć :) : rastula ma rację - akurat w tym przypadku, bo to co napisałeś też jest poprawne gramatycznie itd.
Przykład który ty podałeś nie używa frazy jako idiom a raczej dosłownego znaczenia słów, i w takim przypadku 'all over the place' to rzeczywiście 'wszędzie', jednak ja użyłem 'all over the place' jako idiom w którym przypadku wszędzie nie pasuje. Frazą bliskoznaczną do 'all over the place' jest 'neither here nor there' i jako idiomy znaczenie 'all over the place' ma podobną konotację, że coś nie jest 'wszędzie' per se tylko tak porozrzucane że jest tak naprawdę 'nigdzie'. Dla przykładu 'The plot of this book is all over the place' nie przetłumaczysz jako 'Fabuła tej książki jest wszędzie' nawet na moje ucho to dziwnie brzmi, i nie oddaje intencji andi trochę negatywnej konotacji angielskiego zdania.
Nie kazdy idiom ma inny idiom na tłuamczenie ;-)
Tutaj tak naprawdę do wszedzie dookoła/wokół byłoby bardziej adekwatnym tłumaczeniem i wydźwiek też byłby lepszy
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Journal 29 / Dziennik 29: Interaktywna gra książkowa (D. Chassapakis)

Post autor: kmd7 »

KurikDeVolay pisze: 19 mar 2019, 09:15 Jeśli ktoś jest zainteresowany zagadkami w internecie, szukajcie w wyszukiwarkach hasła "zest". To było też moje pierwsze skojarzenie z dziennikiem. Tyle że zest był jeszcze bardziej pokręcony.
Poszukam, dziękuję!
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1281
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 360 times
Been thanked: 213 times

Re: Journal 29 / Dziennik 29: Interaktywna gra książkowa (D. Chassapakis)

Post autor: ShapooBah »

KurikDeVolay pisze: 19 mar 2019, 09:15 Jeśli ktoś jest zainteresowany zagadkami w internecie, szukajcie w wyszukiwarkach hasła "zest riddle". To było też moje pierwsze skojarzenie z dziennikiem. Tyle że zest był jeszcze bardziej pokręcony.
Tak, ze?t riddle to było moje skojarzenie. Tylko nie chciałem rzucać bezpośrednio linkiem, bo jak nie redagowałem posta, wyglądało to, jak kryptoreklama,
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Journal 29 / Dziennik 29: Interaktywna gra książkowa (D. Chassapakis)

Post autor: rastula »

Namurenai pisze: 19 mar 2019, 08:28
rastula pisze: 19 mar 2019, 07:26 All over the place = od Sasa do lasa, każda z innej beczki.
offtop totalny, ale jak ktoś wejdzie do pomieszczenia, w którym jest masa walających się śmieci mówiąc "there is trash all over the place", to po polsku naprawdę powiesz "śmieci w tym pokoju są od sasa do lasa" lub "każdy z tych śmieci jest z innej beczki"? :P
"All over the place" to po prostu "wszędzie"/"w każdym kącie"/"na każdym kroku", bez zbędnego kombinowania ;)
Powiem krótko - idiomów nie tłumaczymy dosłownie. Pomyśl w drugą stronę ...czy Zdanie "Ich poglądy polityczne były od Sasa do lasa" przetłumaczysz na angielski "Their political views where from Sas to the wood?" A pythonowskie "and now for something completely different" to przecież wcale nie " A teraz coś z innej beczki". Głupi tłumacz ;). Tak więc raczej kulą w płot...( czyżby "with the bullet in the fance" ? :D)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Journal 29 / Dziennik 29: Interaktywna gra książkowa (D. Chassapakis)

Post autor: rastula »

japanczyk pisze: 19 mar 2019, 09:16
AnimusAleonis pisze: 19 mar 2019, 09:08
Nie kazdy idiom ma inny idiom na tłuamczenie ;-)
Tutaj tak naprawdę do wszedzie dookoła/wokół byłoby bardziej adekwatnym tłumaczeniem i wydźwiek też byłby lepszy

To może powiedz co oznacza 1 zdanie? I czy drugie zdanie ma to samo znaczenie?

"Zagadki w tej książce są wszędzie dookoła." Zagadki w tej książce są od Sasa do lasa."
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Journal 29 / Dziennik 29: Interaktywna gra książkowa (D. Chassapakis)

Post autor: EsperanzaDMV »

Od wczoraj również jestem posiadaczem Dziennika 29 i niestety muszę się przychylić do krytycznych uwag. Naprawdę się zawiodłem tym brakiem fabuły. Ta gra/książka jest reklamowana jako historia badaczy obcej cywilizacji, a tymczasem cała fabuła kończy się właśnie na tylnej stronie okładki... Naprawdę nie trzeba było się bardzo wysilać, by zrobić z tym coś więcej - np. po wpisaniu odpowiedzi krótka wstawka fabularna, mógłby jeden lektor czytać fragmenty historii co się stało z badaczami albo nawet po prostu wstawić krótki fragment tekstu z większej historii... A w ten sposób to mamy owszem, ładnie zilustrowany, ale wciąż tylko zbiór zagadek do rozwiązania, bez praktycznie żadnego powiązania (poza używaniem haseł z wcześniejszych zagadek w dalszej części książki). Szkoda, naprawdę szkoda!

Na duży plus wykonanie - czarna, twarda oprawa wygląda super, same ilustracje w książce także. Jest jedna literówka (do rozwiązania potrzebujesz klucza z zagadki, do której jeszcze się nie doszło), poza tym bez zarzutu.

Co do samych zagadek, to rozwiązywałem zagadki wspólnie z narzeczoną i tutaj dość mocno ukazało się to, że jeśli nie masz sporej wiedzy ogólnej (np.
Spoiler:
to możesz utknąć na danej zagadce naprawdę na długo, a podpowiedź nic Ci nie da. Osobiście kilka zagadek rozgryzłem w mniej niż minutę, ale widziałem, że dla osoby, która nie ma takiej wiedzy, to poziom frustracji tylko rósł (a świadomość, że druga osoba obok już wie też nie pomagała :P).

Nie żałuję pieniędzy wydanych na Dziennik 29, fajnie spędza się nad nim czas (zwłaszcza rozwiązując wspólnie), ale finalnie dałbym mu tylko 6/10, przede wszystkim za ten niewykorzystany fabularny potencjał. Mam wrażenie, że naprawdę niewiele trzeba by było zrobić, by klimat się wręcz wylewał z tej książki i zawartej w niej zagadek.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10905
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3351 times
Been thanked: 3205 times

Re: Journal 29 / Dziennik 29: Interaktywna gra książkowa (D. Chassapakis)

Post autor: japanczyk »

rastula pisze: 19 mar 2019, 09:22 To może powiedz co oznacza 1 zdanie? I czy drugie zdanie ma to samo znaczenie?

"Zagadki w tej książce są wszędzie dookoła." Zagadki w tej książce są od Sasa do lasa."
Ale tu już gubisz oryginalny sens zdania. Animusowi raczej nie chodziło o to, że zagadki sa wszedzie dookoła, tylko, że są z różnych dziedzin/nie sa spójne tematycznie, wiec tutaj jest przypadek gdzie odnoszac sie tylko do słów all over the place gubimy sens :P

Lost in translation :D

Ja wciaz czekam na swoj egzemplarz z merlina mimo zamóiwenia przedpremierowego :/
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Journal 29 / Dziennik 29: Interaktywna gra książkowa (D. Chassapakis)

Post autor: rastula »

japanczyk pisze: 19 mar 2019, 09:29
rastula pisze: 19 mar 2019, 09:22 To może powiedz co oznacza 1 zdanie? I czy drugie zdanie ma to samo znaczenie?

"Zagadki w tej książce są wszędzie dookoła." Zagadki w tej książce są od Sasa do lasa."
Ale tu już gubisz oryginalny sens zdania. Animusowi raczej nie chodziło o to, że zagadki sa wszedzie dookoła, tylko, że są z różnych dziedzin/nie sa spójne tematycznie, wiec tutaj jest przypadek gdzie odnoszac sie tylko do słów all over the place gubimy sens :P

Lost in translation :D
Chyba się nie zrozumieliśmy. Ja rozumiem idiom "all over the place" - w znaczeniu - z różnych dziedzin, nie pasujące do siebie... a ty piszesz że tłumaczenie "wszędzie dookoła" byłoby lepsze. Może mi coś umknęło? W każdym bądź razie sam autor wypowiedzi potwierdził, że moje zrozumienie ( i polskie wyrażenia) oddają jego intencję.
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Journal 29 / Dziennik 29: Interaktywna gra książkowa (D. Chassapakis)

Post autor: kmd7 »

EsperanzaDMV pisze: 19 mar 2019, 09:25
Spoiler:
Masz rację, ale do tego w obecnych czasach wystarczy przeglądarka internetowa ( zgodnie z powiedzeniem, że profesor musi tylko wiedzieć, gdzie jest biblioteka ;))
Spoiler:
Swoją drogą, bez internetu ten dziennik nie miałby racji bytu. Wyobrażam sobie, jak ze 30 lat temu musiałbym latać do biblioteki, żeby znaleźć podpowiedzi. Po prostu siedziałbym z dziennikiem w bibliotece :D.
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1281
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 360 times
Been thanked: 213 times

Re: Journal 29 / Dziennik 29: Interaktywna gra książkowa (D. Chassapakis)

Post autor: ShapooBah »

kmd7
Spoiler:
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Journal 29 / Dziennik 29: Interaktywna gra książkowa (D. Chassapakis)

Post autor: AnimusAleonis »

kmd7 pisze: 19 mar 2019, 09:13 Fakt, fabuły mniej niż zero, gra to nie jest, ale jako zbiór ciekawych i zróżnicowanych zagadek spełnia swe zadanie. Szczególnie za 21 zł. ...
Mocno bym polemizowałbym. Trudność większości zagadek polega na, jako to pisał TOMI na domyśleniu się "czy chodzi o temperaturę, wysokość , sumę czy liczbę atomowa" itd, czyli nie sama zagadka jest wyzwaniem tylko mętny sposób zadania pytania. To tak jakbym ja twierdził że moja zagadka jest super trudna bo pod nosem sepleniąc zapytałem Cie ile to dwa plus dwa, a ty nie słysząc/rozumiejąc pytania nie wiedziałeś co odpowiedzieć, a takie podejście, by użyć innego angielskiego idiomy który nie wiem jak przetłumaczyć :lol:, 'rubs me the wrong way'. Z mojego doświadczenia, gdy domyśliłem się już tematyki pytania, to często sama zagadka była prawie że banalna, ale to tylko moje odczucie.
I te 21 pln to stroma za wysoka (EDIT: podziękowania dla rastula :D) cena za jedyne 63 zagadki - płacisz za wydanie i za marketing.

Tak dla przykładu, nowy zbiór łamigłówek Mensa: LINK i LINK
Nówka za 15 pln, i masz tam 200+ zagadek, i to jeszcze bardzo ładnie i klarownie przedstawionych. A jest multum tego typu książek, które jak się poszuka można za grosze kupić (w zeszłym roku kupowałem dla chrzestnego i innych dzieciaków, i na eBay znalazłem skład książek który miał tą i wiele wiele innych, nówki, cena średnio 1 funt za książkę, przesyłka 25 książek do polski 5 funtów).
Jakby nie było jeśli komuś podobają się tego typu łamigłówki gorąco polecam książkę powyżej i wiele innych tego typu - będziecei się głowić nad zagadką a nie nad tematyką
japanczyk pisze: 19 mar 2019, 09:16 Nie kazdy idiom ma inny idiom na tłuamczenie ;-)
Tutaj tak naprawdę do wszedzie dookoła/wokół byłoby bardziej adekwatnym tłumaczeniem i wydźwiek też byłby lepszy
Nie, no oczywiście że tak, idiomy mają wiele subtelnych konotacji prócz dosłownego znaczenia, więc oczywiście nie zawsze są odpowiedniki. Dlatego pytałem czy ktoś zna/czy jest polski odpowiednik tego idiomu. Mi osobiście 'od sasa do lasa', po poczytaniu o tym, się bardziej podoba (oczywiście nie w każdym przypadku bym tłumaczył tak 'all over the place' bo nie zawsze pasuje jak sam zauważyłeś), i w tym konkretnym przypadku też bardziej mi się podoba "Zagadki w tej książce są od sasa do lasa", jest dla mnie klarowne i też dla mnie ma te konotacje co 'all over the place'. Ale to już semantyka i stylistyka ;)

kmd7 pisze: 19 mar 2019, 09:47 Masz rację, ale do tego w obecnych czasach wystarczy przeglądarka internetowa ( zgodnie z powiedzeniem, że profesor musi tylko wiedzieć, gdzie jest biblioteka ;))
Spoiler:
Swoją drogą, bez internetu ten dziennik nie miałby racji bytu. Wyobrażam sobie, jak ze 30 lat temu musiałbym latać do biblioteki, żeby znaleźć podpowiedzi. Po prostu siedziałbym z dziennikiem w bibliotece :D.
Dokładnie. Dla mnie łamigłówka nie jest błyskotliwa bo pyta o jakiś fakt który przeciętna osoba nie ma w pamięci i wystarczy tylko sprawdzić... "ile mm deszczu spadło w środę przed nowym rokiem w miasteczku 15km od Warszawy trzy lata temu?" :lol:
ShapooBah pisze: 19 mar 2019, 09:50 kmd7
Spoiler:
Hahahahaha SUPER :lol:
Ostatnio zmieniony 19 mar 2019, 10:24 przez AnimusAleonis, łącznie zmieniany 3 razy.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Journal 29 / Dziennik 29: Interaktywna gra książkowa (D. Chassapakis)

Post autor: kmd7 »

ShapooBah pisze: 19 mar 2019, 09:50 kmd7
Spoiler:
Mógł zapytać wujka Google :D.
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Journal 29 / Dziennik 29: Interaktywna gra książkowa (D. Chassapakis)

Post autor: kmd7 »

AnimusAleonis pisze: 19 mar 2019, 09:50
kmd7 pisze: 19 mar 2019, 09:13 Fakt, fabuły mniej niż zero, gra to nie jest, ale jako zbiór ciekawych i zróżnicowanych zagadek spełnia swe zadanie. Szczególnie za 21 zł. ...
Mocno bym polemizowałbym. Trudność większości zagadek polega na, jako to pisał TOMI na domyśleniu się "czy chodzi o temperaturę, wysokość , sumę czy liczbę atomowa" itd, czyli nie sama zagadka jest wyzwaniem tylko mętny sposób zadania pytania. To tak jakbym ja twierdził że moja zagadka jest super trudna bo pod nosem sepleniąc zapytałem Cie ile to dwa plus dwa, a ty nie słysząc/rozumiejąc pytania nie wiedziałeś co odpowiedzieć, a takie podejście, by użyć innego angielskiego idiomy który nie wiem jak przetłumaczyć :lol:, 'rubs me the wrong way'. Z mojego doświadczenia, gdy domyśliłem się już tematyki pytania, to często sama zagadka była prawie że banalna, ale to tylko moje odczucie.
I te 21 pln to stroma cena za jedyne 63 zagadki - płacisz za wydanie i za marketing.
Spoiler:
O, i taką polemikę to rozumiem, dzięki za linki ;).
Weź tylko pod uwagę, że Dziennik to nie zbiór zagadek Mensy ( i nie znając zagadek z linków, które podałeś, nie mam porównania). Mogę porównać jedynie z tym, co znam, a dodatkowo mieści się w tej samej kategorii, przynajmniej mniej więcej. I oceniając Dziennik na tle np. karcianych Escape Roomów, wypada nieźle. A wracając do zagadek - są zróżnicowane, bo masz i zagadki manualne, matematyczne, słowne, związane z perspektywą, itp. A że nie są trudne, jak już wiadomo, "co autor miał na myśli" - no fakt, zwykle nie są. Ale to tak jak z zadaniem matematycznym - najtrudniej wpaść na pomysł JAK je rozwiązać, potem już z górki. No i nie można wymagać za dużo od czytelnika, a nuż się sfrustruje i nie kupi kolejnej książki? ;).
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Journal 29 / Dziennik 29: Interaktywna gra książkowa (D. Chassapakis)

Post autor: AnimusAleonis »

kmd7 pisze: 19 mar 2019, 10:08 O, i taką polemikę to rozumiem, dzięki za linki ;).
Weź tylko pod uwagę, że Dziennik to nie zbiór zagadek Mensy ( i nie znając zagadek z linków, które podałeś, nie mam porównania). Mogę porównać jedynie z tym, co znam, a dodatkowo mieści się w tej samej kategorii, przynajmniej mniej więcej. I oceniając Dziennik na tle np. karcianych Escape Roomów, wypada nieźle. A wracając do zagadek - są zróżnicowane, bo masz i zagadki manualne, matematyczne, słowne, związane z perspektywą, itp. A że nie są trudne, jak już wiadomo, "co autor miał na myśli" - no fakt, zwykle nie są. Ale to tak jak z zadaniem matematycznym - najtrudniej wpaść na pomysł JAK je rozwiązać, potem już z górki. No i nie można wymagać za dużo od czytelnika, a nuż się sfrustruje i nie kupi kolejnej książki? ;).
Proszę bardzo :)
Tak, oczywiście wiem że nie każdy zna/wie o tych zbiorach zagadek, dlatego chciałem się podzielić kilkoma linkami, bo jeśli ktoś lubi tego typu zabawę myślę że się nie zawiedzie.
A co do Twojego przykładu z zadaniem matematycznym, to w ramach polemiki pozwolisz że się nie zgodzę, bowiem gdy dostajesz zadanie matematycznie to wiesz że jest matematyczne i wtedy kombinujesz, a tu kombinujesz nad tym czy to matematyczne, czy z fizyki, czy z biologii itd itp.. co dla mnie jest ... eh... średnie, lekko mówiąc. No i też duża część zagadek jest typu 'jaka jest 139 cyfra w pi' co chyba tylko sprawdza umiejętność korzystania z gugla.

Tak czy siak polecam te książki Mensy (na Amazonie możesz podejrzeć kilka łamigłówek tak dla smaczku) i inne tego typu :D
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Journal 29 / Dziennik 29: Interaktywna gra książkowa (D. Chassapakis)

Post autor: kmd7 »

Co do twojej polemiki, tak czy siak - kombinujesz. I o to chodzi. Z tego tematu wynika, że dla jednej osoby te zagadki są proste, dla innej wręcz przeciwne. Ja w każdym razie nie żałuję kupna Dziennika. Choć w sumie prawie połowa jeszcze przede mną, więc być może zmienię zdanie.
Awatar użytkownika
herman
Posty: 687
Rejestracja: 12 paź 2009, 12:24
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 43 times

Re: Journal 29 / Dziennik 29: Interaktywna gra książkowa (D. Chassapakis)

Post autor: herman »

AnimusAleonis pisze: 19 mar 2019, 09:50
I te 21 pln to stroma za wysoka (EDIT: podziękowania dla rastula :D) cena za jedyne 63 zagadki - płacisz za wydanie i za marketing.

21 zł to za wysoka cena? Zapytam z ciekawości - to ile taka książka powinna twoim zdaniem kosztować? :)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Journal 29 / Dziennik 29: Interaktywna gra książkowa (D. Chassapakis)

Post autor: rastula »

herman pisze: 19 mar 2019, 13:38
AnimusAleonis pisze: 19 mar 2019, 09:50
I te 21 pln to stroma za wysoka (EDIT: podziękowania dla rastula :D) cena za jedyne 63 zagadki - płacisz za wydanie i za marketing.

21 zł to za wysoka cena? Zapytam z ciekawości - to ile taka książka powinna twoim zdaniem kosztować? :)
przecież dał przykład:
Tak dla przykładu, nowy zbiór łamigłówek Mensa: LINK i LINK
Nówka za 15 pln, i masz tam 200+ zagadek,
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Journal 29 / Dziennik 29: Interaktywna gra książkowa (D. Chassapakis)

Post autor: kmd7 »

Nawet za niecałe 13 zł z dostawą do punktu odbioru, już zresztą zamówiłem. Z chęcią posiedzę też i nad takimi zagadkami.
Awatar użytkownika
herman
Posty: 687
Rejestracja: 12 paź 2009, 12:24
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 43 times

Re: Journal 29 / Dziennik 29: Interaktywna gra książkowa (D. Chassapakis)

Post autor: herman »

rastula pisze: 19 mar 2019, 13:43
herman pisze: 19 mar 2019, 13:38
AnimusAleonis pisze: 19 mar 2019, 09:50
I te 21 pln to stroma za wysoka (EDIT: podziękowania dla rastula :D) cena za jedyne 63 zagadki - płacisz za wydanie i za marketing.

21 zł to za wysoka cena? Zapytam z ciekawości - to ile taka książka powinna twoim zdaniem kosztować? :)
przecież dał przykład:
Tak dla przykładu, nowy zbiór łamigłówek Mensa: LINK i LINK
Nówka za 15 pln, i masz tam 200+ zagadek,
No spoko, tylko ja nie pytałem ile kosztuje ta książka Mensy, tylko z ciekawości ile powinien według kolegi kosztować Dziennik 29 ;)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Journal 29 / Dziennik 29: Interaktywna gra książkowa (D. Chassapakis)

Post autor: rastula »

Ja nie chcę odpowiadać za kolegę, ale chodziło o to, że cześć pracy poszło w gwizdek i np. Oprawa graficzna nie wspiera zagadek. Płacenie za coś co nie wnosi nic do zabawy, może budzić dysonans.
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1130
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Journal 29 / Dziennik 29: Interaktywna gra książkowa (D. Chassapakis)

Post autor: kaimada »

rastula pisze: 19 mar 2019, 17:59 Ja nie chcę odpowiadać za kolegę, ale chodziło o to, że cześć pracy poszło w gwizdek i np. Oprawa graficzna nie wspiera zagadek. Płacenie za coś co nie wnosi nic do zabawy, może budzić dysonans.
Oprawa graficzna tworzy klimat tego Dziennika.

Inaczej byłby to kolejny zeszyt z krzyżówkami z kiosku.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Journal 29 / Dziennik 29: Interaktywna gra książkowa (D. Chassapakis)

Post autor: rastula »

No właśnie średnio. Mamy fajne zagadki i fajną grafikę... Tylko połączenia między nimi brak... Zmarnowany potencjał IMHO.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10905
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3351 times
Been thanked: 3205 times

Re: Journal 29 / Dziennik 29: Interaktywna gra książkowa (D. Chassapakis)

Post autor: japanczyk »

kaimada pisze: 19 mar 2019, 18:41
rastula pisze: 19 mar 2019, 17:59 Ja nie chcę odpowiadać za kolegę, ale chodziło o to, że cześć pracy poszło w gwizdek i np. Oprawa graficzna nie wspiera zagadek. Płacenie za coś co nie wnosi nic do zabawy, może budzić dysonans.
Oprawa graficzna tworzy klimat tego Dziennika.

Inaczej byłby to kolejny zeszyt z krzyżówkami z kiosku.
Wyglada na to ze jest to kolejny zeszyt z krzyżówkami z kiosku tylko z ładna grafika ;)
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Journal 29 / Dziennik 29: Interaktywna gra książkowa (D. Chassapakis)

Post autor: kmd7 »

To nie tak. O ile można twierdzić, że grafiki nie budują klimatu, to jednak są potrzebne do rozwiązania zagadek. Przynajmniej ich części.
ODPOWIEDZ