Journal 29 / Dziennik 29: Interaktywna gra książkowa (D. Chassapakis)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Journal 29 / Dziennik 29: Interaktywna gra książkowa (D. Chassapakis)

Post autor: AnimusAleonis »

herman pisze: 19 mar 2019, 16:52 No spoko, tylko ja nie pytałem ile kosztuje ta książka Mensy, tylko z ciekawości ile powinien według kolegi kosztować Dziennik 29 ;)
Nie wydaję/sprzedaję Dziennika 29 więc mi odpowiadać na te pytanie.
Wiele z tego pisałem już wcześniej ale: Dziennik 29 był promowany i reklamowany jako 'gra interaktywna' z fabułą i tematyką, oba stwierdzenia są po prostu nieprawdą, by nie użyć mocniejszego słowa; łamigłówki same w sobie są OK ale tylko ok, równie dobre i ciekawe można nawet na internecie za darmo znaleźć; 'gimmick' z sprawdzaniem odpowiedzi online jest fajny i ma duży potencjał, ale nie jest w ogóle wykorzystany i nic nie wnosi do rzekomej 'gry' co odpowiedzi na końcu książki by nie wniosły (no chyba że jest się nastolatkiem który nie może się powstrzymać od sprawdzeniem odpowiedzi w tyle książki :lol: ); ilustracje i 'zabrudzenia' są ładne, ale większości zbyteczne do samych łamigłówek, pewnie by dodawały klimatu, ale bez fabuły a nawet opisu zagadek o jakim klimacie można mówić....
Fox Games ewidentnie włożyło nie mały wysiłek w marketing i promowanie 'gry', wraz z bardzo fajną akcją z autobusem, te koszty na pewno muszą być pokryte. Sama książka jest bardzo ładnie wydana, grube okładki z teksturą skóry, papier o wysokiej gramaturze itd itp. I fajnie że tak się przyłożyli do wyglądu, tylko że z zawartością znacznie gorzej, i tak samo jakby pozłocili okładkę 24 karatowym złotem i cena było 500 pln tak samo i teraz uważam że cena jest za wysoka.
Jest to po prostu przerost formy nad treścią: płacisz za 'opakowanie' i marketing.

Ale to tylko moja opinia. Wiem że innym może się bardzo podobać, i rozumiem że dla osób które nie mają styczności z łamigłówkami logicznymi/matematycznymi/abstrakcyjnymi itd Dziennik 29 to coś nowego i wartego spróbowania, a i cena 20 paru złotych jest akurat na 'impluse buy' którego nie będzie się specjalnie żałować, więc na pewno sporo tego z sklepowych półek zejdzie.

Jednak jako nie laik tylko jako 'gracz' i również osoba 'doświadczona' w tego typu łamigłówkach, oceniam "grę interaktywną" Dziennik 29 na 2 z 5, i to tylko z racji na jakość wydania.
kaimada pisze: 19 mar 2019, 18:41 Oprawa graficzna tworzy klimat tego Dziennika.

Inaczej byłby to kolejny zeszyt z krzyżówkami z kiosku.
Szczerze pytam: jaki klimat? Mógłbyś go pisać?

Bo dla mnie w tej 'grze' prócz tego jednego paragrafu w kampanii reklamowej o zaginionych naukowcach, nie ma żadnej fabuły, żadnego klimatu, nic. W całym dzienniku nawet nie ma wzmianki co i dlaczego się dzieje w 'grze': skąd takie 'rysunki', dlaczego po łamigłówce z rysunkami szkieletów mamy łamigłówkę z słońcem i księżycem, a potem z jakimiś trybikami, i dlaczego niby odpowiedź z pytania o szkieletach gra integralną rolę w łamigłówce o trybikach (oczywiście parafrazuję a nie używam dokładnych przykładów). Otwierając książkę następnego dnia na nowej łamigłówce jest kompletny dysonans z wszystkimi wcześniejszym łamigłówkami.
Jedyne co łączy łamigłówki to styl rysunków, bo poza tym tak to są od sasa do lasa, od czapy.

A dla mnie te rysunki i 'zabrudzenia' to mają mniej więcej taki efekt:
"Adam i Asia mieszkają 10 km od siebie. Za ile minut się spotkają jeśli Adam idzie w stronę Asi z prędkością 5 km/h, Asia w stronę Adama 7 km/h?" i teraz "Adam i Asia mieszkają 10 km od siebie. Za ile minut się spotkają jeśli Adam idzie w stronę Asi z prędkością 5 km/h, Asia w stronę Adama 7 km/h i gonią ich zombie?" uuuuuu klimat i fabuła :lol:

Rozumiem że ktoś w aktywną wyobraźnią, jakiś nastolatek czy jeszcze młodszy czytelnik może z tego jednego paragrafu i rysunków sobie dopowiedzieć i zbudować całą fabułę w myślach, ale widziałem też jak dzieciaki rozgrywali epickie bitwy rycerzy i smoków używając nie za wiele więcej niż zapałki, lecz to raczej jest powód by podziwiać ich wyobraźnię, a nie sprzedawać garść zapałek w ładnym kolorowym pudełku jako 'epicka gra wojenna fantasy' za 50 pln :lol:

Patrząc obiektywnie dla mnie nie ma tu ani fabuły ani klimatu ani gry.... a jest to reklamowane jako interaktywna gra z fabułą.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1529
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 200 times

Re: Journal 29 / Dziennik 29: Interaktywna gra książkowa (D. Chassapakis)

Post autor: Furan »

AnimusAleonis pisze: 19 mar 2019, 20:43
A dla mnie te rysunki i 'zabrudzenia' to mają mniej więcej taki efekt:
"Adam i Asia mieszkają 10 km od siebie. Za ile minut się spotkają jeśli Adam idzie w stronę Asi z prędkością 5 km/h, Asia w stronę Adama 7 km/h?" i teraz "Adam i Asia mieszkają 10 km od siebie. Za ile minut się spotkają jeśli Adam idzie w stronę Asi z prędkością 5 km/h, Asia w stronę Adama 7 km/h i gonią ich zombie?" uuuuuu klimat i fabuła :lol:
Czyli to takie trochę... zombie-Amorki? :D
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Journal 29 / Dziennik 29: Interaktywna gra książkowa (D. Chassapakis)

Post autor: AnimusAleonis »

Furan pisze: 19 mar 2019, 21:09 Czyli to takie trochę... zombie-Amorki? :D
Hahahah dokładnie :lol:
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Journal 29 / Dziennik 29: Interaktywna gra książkowa (D. Chassapakis)

Post autor: polwac »

Jak dla mnie po pierwszych kilku zagadkach z perspektywy kogoś kto łamigłówki rozwiązywał jedynie w grach typu escape room:

+ jakość wydania (gruba okładka, ładne srebro, ilustracje)
+ cena(w ogóle mnie nie boli przy tej cenie pisanie po książce, nie mam zamiaru jej odsprzedawać)
+ możliwość fajnego „pomóżdżenia”

-/+ niestety ta możliwość fajnego pomóżdżenia czasami jest zakłócana przez brak odpowiedniego naprowadzenia na to co może być odpowiedzią(nie zawsze ilustracje pomagają zrozumieć czego szukamy i z móżdżenia robi się frustracja „o co chodzi w tej zagadce?!”

- NIEWYKORZYSTANY POTENCJAŁ!!! (Dlaczego po wpisaniu dobrej odpowiedzi nie pojawia się na stronie internetowej żaden fluff, który budowałby jakikolwiek klimat??? Gdyby takie coś się pojawiało to ta książka mogła by być fajnie klimatyczna(bo wstęp ma do tego potencjał) i spełniająca obietnice marketingowe Fox Games :( )
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Journal 29 / Dziennik 29: Interaktywna gra książkowa (D. Chassapakis)

Post autor: rastula »

jestem na 7 zagadce dopiero - ale widzę, że jak dotąd nie są to zagadki logiczne, ale raczej erudycyjne ...czyli takie które wymagają skojarzenia elementów z dziedziną wiedzy ( chemią, matematyką, geografią) bardziej niż czystej kombinatoryki. Potem to już niestety wyszukanie w necie , bo kto pamięta:

Spoiler:
?


nie uznaję tego za wadę, "ale niesmak pozostał" ;)...
mapa295
Posty: 12
Rejestracja: 13 wrz 2014, 10:56
Been thanked: 1 time

Re: Journal 29 / Dziennik 29: Interaktywna gra książkowa (D. Chassapakis)

Post autor: mapa295 »

A ja mam problem z tą czcionką.
Spoiler:
Awatar użytkownika
najata
Posty: 308
Rejestracja: 21 sie 2012, 11:36
Lokalizacja: Warszawa (Jelonki)
Has thanked: 99 times
Been thanked: 16 times

Re: Journal 29 / Dziennik 29: Interaktywna gra książkowa (D. Chassapakis)

Post autor: najata »

Zagadki rozwiązałam, większość (szczególnie w drugiej połowie) bardziej nużąca niż trudna... (przemnóż, przemnóż, przemnóż, dodaj i tak dalej).
FoxGames pisze: 27 lut 2019, 23:19 Trzeba się będzie trochę nagłowić - będą to zagadki z wiedzy, logiczne, skojarzeniowe, ale też takie, które będą wymagały niekonwencjonalego podejścia do książki - zginania, kartkowania, innego spojrzenia...
Mam wrażenie, że zagadek z "niekonwencjonalnym podejściem do książki" było może pięć. Albo coś koło tego. Reszta słowna, liczbowa, logiczna lub z cyklu "co autor miał na myśli?" I fakt, jak już ktoś pisał wyżej, bez internetu się nie obejdzie.

Znalazłam za to dwa błędy literowe - jeden we wspomnianej już wcześniej zagadce 28:
Spoiler:
a drugi w zagadce 57:
Spoiler:
Ponadto, w zagadce 51:
Spoiler:
Mam też problem logiczno/merytoryczny z zagadkami 52 i 54 (tu już poniżej faktyczne spoilery - nie czytać przed rozwiązaniem):
Spoiler:
Zgadzam się, że czcionka, w której zapisano klucze, dla rozróżniania "t" i "ł" jest fatalna, jak również to, że potencjał stron internetowych z kluczami od zagadek został mocno niewykorzystany (ale to drugie akurat to bardziej chyba uwaga do autora, a nie wydawcy).
ShapooBah pisze: 19 mar 2019, 09:19 Tak, ze?t riddle to było moje skojarzenie.
Moje też :) Pamiętam jeszcze taką "hack riddle" jakoś z 2002 lub 2003 (teraz niestety wygooglać jej nie umiem, nazwa była zbyt generyczna), która bazowała na tym samym koncepcie, trochę wcześniejsza niż zest. Każdą kolejną stronę trzeba było jakoś "zhackować" po hasło - adres kolejnej podstrony. Pierwsze zaczynały się od grzebania w źródle, potem trzeba było znaleźć sposób na obejście blokady prawego przycisku, zdekodować lub napisać kawałek skryptu javy, coś odszyfrować i takie tam. W źródle strony zwykle schowana była podpowiedź. A niżej jedno wspomnienie w spoilerze - gdyby ktoś jednak kiedyś stronę znalazł:
Spoiler:
Eternal Newbie :D
Mój stan posiadania na BGG
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: Journal 29 / Dziennik 29: Interaktywna gra książkowa (D. Chassapakis)

Post autor: Acererak »

najata pisze: 24 mar 2019, 14:44 Znalazłam za to dwa błędy literowe - jeden we wspomnianej już wcześniej zagadce 28:
Spoiler:

na szczęście tego akurat się można domyśleć.
Zgadzam się, że czcionka, w której zapisano klucze, dla rozróżniania "t" i "ł" jest fatalna, jak również to, że potencjał stron internetowych z kluczami od zagadek został mocno niewykorzystany (ale to drugie akurat to bardziej chyba uwaga do autora, a nie wydawcy).
Zgodzę się co do czcionki, ale bardziej w książce - sam miałem problem z rozróżnieniem f od j w zagadce z telefonem. No i faktycznie można było ten potencjał lepiej wykorzystać. Może w drugiej części będzie pod tym kątem lepiej.
Moje też :) Pamiętam jeszcze taką "hack riddle" jakoś z 2002 lub 2003 (teraz niestety wygooglać jej nie umiem, nazwa była zbyt generyczna), która bazowała na tym samym koncepcie, trochę wcześniejsza niż zest. Każdą kolejną stronę trzeba było jakoś "zhackować" po hasło - adres kolejnej podstrony. Pierwsze zaczynały się od grzebania w źródle, potem trzeba było znaleźć sposób na obejście blokady prawego przycisku, zdekodować lub napisać kawałek skryptu javy, coś odszyfrować i takie tam. W źródle strony zwykle schowana była podpowiedź. A niżej jedno wspomnienie w spoilerze - gdyby ktoś jednak kiedyś stronę znalazł:
Spoiler:
Brzmi to trochę jak notpron :P http://notpron.org/notpron/
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Journal 29 / Dziennik 29: Interaktywna gra książkowa (D. Chassapakis)

Post autor: AnimusAleonis »

Acererak pisze: 24 mar 2019, 15:40 .... No i faktycznie można było ten potencjał lepiej wykorzystać. Może w drugiej części będzie pod tym kątem lepiej.
A już ogłoszono że będzie druga część?
Acererak pisze: 24 mar 2019, 15:40 Brzmi to trochę jak notpron :P http://notpron.org/notpron/
Dzięki za to! :D
Właśnie się bawimy.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
_leigam_
Posty: 941
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: Journal 29 / Dziennik 29: Interaktywna gra książkowa (D. Chassapakis)

Post autor: _leigam_ »

Jak jest fajnie w to grać, w dwójkę czy lepiej kupić 2 oddzielne i np. ścigać się kto pierwszy rozwiąże zagadkę?
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10857
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3347 times
Been thanked: 3201 times

Re: Journal 29 / Dziennik 29: Interaktywna gra książkowa (D. Chassapakis)

Post autor: japanczyk »

Ja gram z połówka i razem kminimy zagadki, to też rywalizacja kto pierwszy wpadnie na rozwiązanie
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Journal 29 / Dziennik 29: Interaktywna gra książkowa (D. Chassapakis)

Post autor: AnimusAleonis »

_leigam_ pisze: 29 mar 2019, 20:13 Jak jest fajnie w to grać, w dwójkę czy lepiej kupić 2 oddzielne i np. ścigać się kto pierwszy rozwiąże zagadkę?
hmmm... a jakyście woleli rozwiązywac trudną krzyżówkę? :D

Tak oczywiście żartem, ale cos w tym jest. Ja bym proponował jedną kopię i siedzenie nad nią razem :)
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
_leigam_
Posty: 941
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: Journal 29 / Dziennik 29: Interaktywna gra książkowa (D. Chassapakis)

Post autor: _leigam_ »

AnimusAleonis pisze: 29 mar 2019, 21:33 a jakyście woleli rozwiązywac trudną krzyżówkę? :D
A to akurat proste, wolalbym zeby moja kobieta sama sobie rozwiazywala krzyzowke :D
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Mavka
Posty: 7
Rejestracja: 09 gru 2018, 20:32
Has thanked: 1 time

Re: Journal 29 / Dziennik 29: Interaktywna gra książkowa (D. Chassapakis)

Post autor: Mavka »

Podzielę się przemyśleniami, bo rozwiązałam już cały dziennik. Myślę że właśnie fakt, że każda zagadka nie zaczyna się od polecenia jak ze szkolnego podręcznika jest atutem tej książki. Ta forma intryguje i zachęca do poznania reszty. Trzeba się zastanowić od strony designu każdej zagadki, dlaczego coś zostało ułożone w taki a nie inny sposób, czy obrazki do czegoś nawiązują, a czasami gdy nagle skojarzysz i zrozumiesz powody, to odczuwa się efekt "aha!eureka". Nie mogę powiedzieć, że zagadki są jakoś bardzo innowacyjne i że każdego planszówkowego wyjadacza wprawią w osłupienie. Prostota niektórych może wręcz zniechęcać, zwłaszcza że poziom trudności nie zwiększa się stopniowo, z wyjątkiem na początku. Za to wszystkie zagadki są różnorodne, od matematycznych po słowne, korzystają z różnych form technologii i mediów, oczekują niestandardowego myślenia itd. Niektóre sprawdzają też wiedzę, ale tylko naprawdę podstawową. Zresztą, już przy pierwszych zagadkach książka nam pokazuje, że internet nie służy jedynie do wpisywania rozwiązań, ale też do sprawdzania i szukania informacji, także to że ktoś się musi wspomóc google jest jak najbardziej zamierzone ;). Grafika jest świetna, ma konkretny klimat który bardzo tutaj pasuje. Fabuły jako takiej nie ma, jedynie lekki zarys historii.
Myślę, że książka jest najlepsza dla osób które rzadko grają i dla tych, co szukają sposobu na wkręcenie rodziny w bardziej angażujące zajęcie. Każdy laik któremu pokazałam dziennik był zaintrygowany a nawet zaskoczony, a mnie osobiście rozwiązywanie zagadek z rodziną nie znudziło.
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: Journal 29 / Dziennik 29: Interaktywna gra książkowa (D. Chassapakis)

Post autor: Acererak »

AnimusAleonis pisze: 24 mar 2019, 21:26 A już ogłoszono że będzie druga część?
Ona już jest dawno wydana ;) Nie po polsku, ale zawsze :P

Obrazek

Dzięki za to! :D
Właśnie się bawimy.
Dobrej zabawy :) Jak na razie 63 osoby w ciągu 15 lat to przeszły do końca, więc wyzwanie jest :P
Preciosa28
Posty: 2
Rejestracja: 02 kwie 2019, 22:10

Re: Journal 29 / Dziennik 29: Interaktywna gra książkowa (D. Chassapakis)

Post autor: Preciosa28 »

Mam problem z zagadka 54... Jakaś podpowiedź dająca więcej niż ta z oficjalnej podpowiedzi?
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Journal 29 / Dziennik 29: Interaktywna gra książkowa (D. Chassapakis)

Post autor: polwac »

Preciosa28 pisze: 02 kwie 2019, 22:14 Mam problem z zagadka 54... Jakaś podpowiedź dająca więcej niż ta z oficjalnej podpowiedzi?
http://hints.journal29.com/
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Preciosa28
Posty: 2
Rejestracja: 02 kwie 2019, 22:10

Re: Journal 29 / Dziennik 29: Interaktywna gra książkowa (D. Chassapakis)

Post autor: Preciosa28 »

Z tej strony już próbowałam... Jednak angielska wersja zdecydowanie różni się od Polskiej... Albo mi się tak wydaje... Jakieś inne wskazówki?
Mavka
Posty: 7
Rejestracja: 09 gru 2018, 20:32
Has thanked: 1 time

Re: Journal 29 / Dziennik 29: Interaktywna gra książkowa (D. Chassapakis)

Post autor: Mavka »

Preciosa28 pisze: 03 kwie 2019, 17:18 Z tej strony już próbowałam... Jednak angielska wersja zdecydowanie różni się od Polskiej... Albo mi się tak wydaje... Jakieś inne wskazówki?
Spoiler:
Awatar użytkownika
josiu
Posty: 290
Rejestracja: 06 sty 2012, 22:34
Been thanked: 2 times

Re: Journal 29 / Dziennik 29: Interaktywna gra książkowa (D. Chassapakis)

Post autor: josiu »

Pewnie wyjdę na głupka, ale czy ktoś mógłby mi na chłopski rozum napisać skąd w zagadce nr 19 wzięło się takie, a nie inne rozwiązanie? bo nawet to wytłumaczenie w odpowiedzi mnie nie oświeciło...
KozaK69
Posty: 129
Rejestracja: 28 sty 2017, 11:16
Has thanked: 9 times
Been thanked: 25 times

Re: Journal 29 / Dziennik 29: Interaktywna gra książkowa (D. Chassapakis)

Post autor: KozaK69 »

Wyjaśnienie zagadki nr 19:
Spoiler:
Awatar użytkownika
josiu
Posty: 290
Rejestracja: 06 sty 2012, 22:34
Been thanked: 2 times

Re: Journal 29 / Dziennik 29: Interaktywna gra książkowa (D. Chassapakis)

Post autor: josiu »

Dzięki.W życiu bym na to nie wpadł.
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 07 kwie 2019, 21:15 przez josiu, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Journal 29 / Dziennik 29: Interaktywna gra książkowa (D. Chassapakis)

Post autor: playerator »

josiu pisze: 07 kwie 2019, 20:07 Dzięki.W życiu bym na to nie wpadł.
Spoiler:
FTFY
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1128
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Journal 29 / Dziennik 29: Interaktywna gra książkowa (D. Chassapakis)

Post autor: kaimada »

Jeśli ktoś obawia się niepochlebnych opinii jakie można znaleźć w tym wątku i nadal się waha, czy kupić Dziennik to może pomoże mu recenzja Dziennika 29 na ZnadPlanszy. Autorem recenzji nie jestem, jako że żona pokonała więcej zagadek niż ja i to ona przelała swoje myśli na klawiaturę komputera.

Ps. Co nie zmienia faktu, że z finalną oceną się zgadzam. 8)
ODPOWIEDZ