Gry "wydmuszki"

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
duulamon
Posty: 136
Rejestracja: 03 sty 2018, 11:24
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Gry "wydmuszki"

Post autor: duulamon »

Podzielcie się opiniami co do gier, których jedyną zaletą (według was oczywiście) jest świetne wydanie.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Gry "wydmuszki"

Post autor: Blue »

[wpisz z bgg wszystkie gry z figurkami, bo na pewno komus nie przypadły do gustu nawet jak maja dobre oceny ;)]
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Gry "wydmuszki"

Post autor: Pan_K »

Moja opinia o takich grach jest negatywna.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Gry "wydmuszki"

Post autor: rastula »

Pan_K pisze: 07 mar 2019, 10:15 Moja opinia o takich grach jest negatywna.
z takimi wydmuszkami to są niezłe jaja...
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Gry "wydmuszki"

Post autor: Pan_K »

rastula pisze: 07 mar 2019, 10:16
Pan_K pisze: 07 mar 2019, 10:15 Moja opinia o takich grach jest negatywna.
z takimi wydmuszkami to są niezłe jaja...
Aż niekiedy pusty śmiech ogarnia...
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Gry "wydmuszki"

Post autor: rastula »

Golfang
Posty: 1980
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Gry "wydmuszki"

Post autor: Golfang »

Ludziska - to bardzo dobry temat.
Moim zdaniem taką grą jest AZUL. Gra kosztuje za dużo, za w sumie niezłą logiczną grę. Jednak to nie tłumaczy takiej ceny - 130 najtaniej w sklepach, to trochę za dużo wg mnie.
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Gry "wydmuszki"

Post autor: rastula »

Golfang pisze: 07 mar 2019, 10:21 Ludziska - to bardzo dobry temat.
Moim zdaniem taką grą jest AZUL. Gra kosztuje za dużo, za w sumie niezłą logiczną grę. Jednak to nie tłumaczy takiej ceny - 130 najtaniej w sklepach, to trochę za dużo wg mnie.
ale to nie jest odpowiedź na pytanie - bo wg. ciebie ta gra ma tylko jedną wadę - cenę. Poza tym jest "niezła"...
Golfang
Posty: 1980
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Gry "wydmuszki"

Post autor: Golfang »

rastula pisze: 07 mar 2019, 10:23
Golfang pisze: 07 mar 2019, 10:21 Ludziska - to bardzo dobry temat.
Moim zdaniem taką grą jest AZUL. Gra kosztuje za dużo, za w sumie niezłą logiczną grę. Jednak to nie tłumaczy takiej ceny - 130 najtaniej w sklepach, to trochę za dużo wg mnie.
ale to nie jest odpowiedź na pytanie - bo wg. ciebie ta gra ma tylko jedną wadę - cenę. Poza tym jest "niezła"...
Tak jest niezła, ale nie jest wspaniała. Ale ta gra powinna kosztować sporo mniej - gdybym kupił za 130 zł tę grę, byłbym bardzo mocno rozczarowany (na szczęście grę pożyczył mi kolega), a o to chyba chodzi w tym temacie. Myślałem, że chodzi właśnie o wypunktowanie gier, które wabią nas wspaniałą oprawą graficzną, ale nie dają w zamian tak dużo ile kosztują.
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1271
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 357 times
Been thanked: 210 times

Re: Gry "wydmuszki"

Post autor: ShapooBah »

Wszystkie wypchane plastikiem Ameritrashe Erica Langa i CMONu
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Gry "wydmuszki"

Post autor: rastula »

Golfang pisze: 07 mar 2019, 10:27
rastula pisze: 07 mar 2019, 10:23
Golfang pisze: 07 mar 2019, 10:21 Ludziska - to bardzo dobry temat.
Moim zdaniem taką grą jest AZUL. Gra kosztuje za dużo, za w sumie niezłą logiczną grę. Jednak to nie tłumaczy takiej ceny - 130 najtaniej w sklepach, to trochę za dużo wg mnie.
ale to nie jest odpowiedź na pytanie - bo wg. ciebie ta gra ma tylko jedną wadę - cenę. Poza tym jest "niezła"...
Tak jest niezła, ale nie jest wspaniała. Ale ta gra powinna kosztować sporo mniej - gdybym kupił za 130 zł tę grę, byłbym bardzo mocno rozczarowany (na szczęście grę pożyczył mi kolega), a o to chyba chodzi w tym temacie. Myślałem, że chodzi właśnie o wypunktowanie gier, które wabią nas wspaniałą oprawą graficzną, ale nie dają w zamian tak dużo ile kosztują.

widzisz - dlatego właśnie temat jest jak wydmuszka - niby dobry - ale pusty w środku...bo przecież autor wyraźnie napisał "których jedyną zaletą jest wspaniałe wydanie" , a ty piszesz o grze, która wcale zła nie jest , tylko twoim zdaniem za droga - a to jest bardzo względne.


ktoś już pisze, że wszystkie ameritrashe i gry eryka langa ...to bardzo bym dyskutował czy blood rage albo rising sun są "wydmuszkami" tzn czy poza oprawą nic nie oferują...


gdyby autor sprecyzował swoją opinię, podał przykłady , rozwinął temat, to można by dyskutować, a tak to jest przerzucanie się tytułami najczęściej tymi , na które nie mamy kasy , a nie konieczie tymi, które faktycznie są słabymi grami w ładnej oprawie...
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2311
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 562 times
Been thanked: 894 times

Re: Gry "wydmuszki"

Post autor: Galatolol »

Większość gier z figurkami.
Większość nowych euro, czyli skrajnie nijakich gier, w których czegokolwiek się nie zrobi, będą za to punkty, interakcji praktycznie nie ma, a na koniec wyniki są bliskie, niezależnie od tego, jak gracze grali. Gry skrojone tak, by przypadkiem ktoś się nie poczuł niekomfortowo, choćby przez sekundę.
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 490
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 34 times

Re: Gry "wydmuszki"

Post autor: Gothik »

Wszystkie odsłony Zombicide, raz po raz wciskane pelikanom. Nośny temat, dużo plastiku, ale reguły słabiutkie i mocno losowe nawet jak na Ameri. Nie ogarniam fenomenu popularności tej gry.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10857
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3347 times
Been thanked: 3201 times

Re: Gry "wydmuszki"

Post autor: japanczyk »

ShapooBah pisze: 07 mar 2019, 10:27 Wszystkie wypchane plastikiem Ameritrashe Erica Langa i CMONu
Nah, na pewno to nie wydmuszki - mogłyby oferować sobą więcej, ale taki BR czy nawet GodFather to przyjemne gry

Munchkin Dungeon na pewno bedzie taka wydmuszka - tona plastiku i nic nie wnosi do formuły :P
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1271
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 357 times
Been thanked: 210 times

Re: Gry "wydmuszki"

Post autor: ShapooBah »

Via Nebula też jest grą wydmuszką. Niby znane nazwisko niby komponenty zapierające dech w piersiach, a rozgrywka dająca frajdy tyle, co obieranie ziemniaków.

Znaczniki świnek i ładne grafiki nie zmienią tego co zawiodło: Beznadziejnej mechaniki, która sprawia, że praktycznie nikt nie wchodzi sobie w drogę i obrana na początku strategia może być kreowana bez żadnej interakcji z innymi.
japanczyk pisze: 07 mar 2019, 10:42
Munchkin Dungeon na pewno bedzie taka wydmuszka - tona plastiku i nic nie wnosi do formuły :P
Death May Die oraz Zombicide również
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 386 times
Been thanked: 452 times

Re: Gry "wydmuszki"

Post autor: KamradziejTomal »

Czyli ten temat to "skrytykuję gry których nie lubię po som gupie i do tego som też drogie i gupie!"?

Proszę bardzo - nie lubię grać w gry słowne bo jestem na nie za głupi, dobrze mi poszło? Kurde ale w sumie to one tanie są
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Gry "wydmuszki"

Post autor: Blue »

ShapooBah pisze: 07 mar 2019, 10:44 Via Nebula też jest grą wydmuszką. Niby znane nazwisko niby komponenty zapierające dech w piersiach, a rozgrywka dająca frajdy tyle, co obieranie ziemniaków.
\
I teraz to zestaw z tą opinią kogoś innego:
Golfang pisze: 06 mar 2019, 10:18 +++VIA NEBULA - Bezapelacyjny król mojego stołu w lutym 2019. Grę otworzyłem dopiero teraz (kupiłem na czarny piątek) i od razu mnie i córce się spodobała. Graliśmy w rożnych składach - 2, 3 oraz 4 osobowej grupie. Zawsze było fajnie, wszyscy się dobrze bawili.
:) mówiłem, wpiszcie wszystkie gry z bgg z figurkami, jeszcze dodajcie te naprawde ładnie wydane bez figurek ;).
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1271
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 357 times
Been thanked: 210 times

Re: Gry "wydmuszki"

Post autor: ShapooBah »

Ilu ludzi tyle opinii :)
Ostatnio zmieniony 07 mar 2019, 10:55 przez ShapooBah, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Gry "wydmuszki"

Post autor: rastula »

KamradziejTomal pisze: 07 mar 2019, 10:49 Czyli ten temat to "skrytykuję gry których nie lubię po som gupie i do tego som też drogie i gupie!"?

Proszę bardzo - nie lubię grać w gry słowne bo jestem na nie za głupi, dobrze mi poszło? Kurde ale w sumie to one tanie są

dokładnie, jak mówisz - bo skoro "wydmuszkuje" grę, brak negatywnej interakcji ( vide Via Nebula) to może ją zwydmuszkować wszystko ...bez sensu...
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: Gry "wydmuszki"

Post autor: Valarus »

O, ja wiem, wszystkie gry z plastikiem które bym chciał, a na które mnie nie stać. Na 100% nie mają żadnych pozytywnych stron tylko pusty plastik, nawet na 200%.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Gry "wydmuszki"

Post autor: rastula »

Valarus pisze: 07 mar 2019, 10:57 O, ja wiem, wszystkie gry z plastikiem które bym chciał, a na które mnie nie stać. Na 100% nie mają żadnych pozytywnych stron tylko pusty plastik, nawet na 200%.

wszystkie gry z KS za 60$ + 20$ wysyłka... i te eurasy od Lacerdy za 400 - te to muszą być nadmuchane...jak nic, zawsze to mówię przecież
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4092
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2613 times
Been thanked: 2539 times

Re: Gry "wydmuszki"

Post autor: Gizmoo »

Ech... Miałem nic nie pisać, bo temat równie intrygujący, jak "Problemy grzybiczne pól uprawnych sorgo", ale jak czytam niektóre posty, to mnie wydmuszki swędzą.
ShapooBah pisze: 07 mar 2019, 10:44 Via Nebula też jest grą wydmuszką. Niby znane nazwisko niby komponenty zapierające dech w piersiach, a rozgrywka dająca frajdy tyle, co obieranie ziemniaków.
Mi się bardzo podoba. Doskonała gra rodzinna i frajdy w niej więcej niż w dziesięciu Feldach. :lol:
KamradziejTomal pisze: 07 mar 2019, 10:49 Czyli ten temat to "skrytykuję gry których nie lubię po som gupie i do tego som też drogie i gupie!"?
Też odnoszę takie wrażenie.

W Szklanym Szlaku wydmuchuje się szkło, więc wychodzi na to, że to też gra wydmuszka. Grałem w wiele gier z figurkami i wiele z nich dostarczyło mi niesamowicie dużo zabawy.

P.S. Pieniądze szczęścia nie dają, ale lepiej płakać w Ferrari...
MójMistrzu
Posty: 114
Rejestracja: 05 kwie 2010, 15:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 21 times

Re: Gry "wydmuszki"

Post autor: MójMistrzu »

dla mnie kwintesencją "wydmuszki" są Kowale Losu

przerost formy nad treścią, świetna wypraska, rozkładane kostki, a mechanicznie słabiutko
xilk
Posty: 911
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 102 times

Re: Gry "wydmuszki"

Post autor: xilk »

Prawda jest taka, że szukając "wydmuszek", to dany tytuł będzie tym typem gry, ale tylko dla danego gracza lub graczy. Raczej zawsze się znajdzie ktoś, kto "doceni" np. mechanikę (choć nawet powtórzoną z innych gier danego wydawnictwa), czy odnajdzie klimat, którego inne osoby wciąż szukają w danej grze :D

Ja bym podał Wiedźmin Gra Przygodowa. Ładne figurki, karty, mapa. Nic więcej :D
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Gry "wydmuszki"

Post autor: Halloween »

Dla mnie gra wydmuszka to taka, z której celowo wycięto potrzebne i już zaprojektowane elementy żeby móc wydać je w dodatkach.
Przykład : wiele nowszych tytułów FFG.Np. taki Relic - talisman z wyciętą walką. Albo Runebound ma chyba 6 postaci do wyboru na początek - jak kiedyś do gier tego typu dawano 28 postaci.
Nie oznacza to, że każda gra, która ma dużo dodatków jest wydmuszką - np. Terraformacja Marsa czy Magic the Gathering mają ich multum ale same w sobie te tytuły były kompletne.

A jezeli chodzi o Twoją definicję wydmuszki - przerost formy nad treścią to chyba całkiem sporo gier z KS. Wszyscy podniecają się figurkami jakby to miał być Warhammer.
Ostatnio zmieniony 07 mar 2019, 11:21 przez Halloween, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ