Plażing: parawany w dłoń! (Łukasz Makuch)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Plażing: parawany w dłoń! (Łukasz Makuch)

Post autor: AnimusAleonis »

lmakuch pisze: 13 wrz 2019, 00:50 ... O gustach podobno się nie dyskutuje
Tak na początek mała dygresja, mam nadzieje interesująca...
Spoiler:
No ale do tematu.

Ja powiem że mi grafika się podoba, jak i kolorystyka, przypomina mi kreskę i kolor lat 60-80, i jakoś mi to pasuje do tematyki :D

To nad czym ubolewam to że nie ma większego smaczku humoru z okładki na planszy/komponentach, oczywiście widziałem tylko zdjęcia więc może jest ale po prostu nie miałem okazji zobaczyć... ale np meeple aż się proszą by były "custom" np różne kształty pokazujące postacie z okładki... wiem wiem koszty...
lmakuch pisze: 13 wrz 2019, 00:50 PS. Humor jest na ramce, sama plansza musi być prosta i czytelna.
Tak tylko gwoli sugestii w Kingdomino i Queendomino to bardzo fajnie zrobili.

Jakby nie było, czekamy na start kampanii i życzymy powodzenia :D
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2019, 01:30 przez AnimusAleonis, łącznie zmieniany 1 raz.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
lmakuch
Posty: 22
Rejestracja: 10 mar 2019, 19:26
Been thanked: 3 times

Re: Plażing: parawany w dłoń! (Łukasz Makuch)

Post autor: lmakuch »

AnimusAleonis pisze: 13 wrz 2019, 01:20
lmakuch pisze: 13 wrz 2019, 00:50 ... O gustach podobno się nie dyskutuje
Ja powiem że mi grafika się podoba, jak i kolorystyka, przypomina mi kreskę i kolor lat 60-80, i jakoś mi to pasuje do tematyki :D

To nad czym ubolewam to że nie ma większego smaczku humoru z okładki na planszy/komponentach, oczywiście widziałem tylko zdjęcia więc może jest ale po prostu nie miałem okazji zobaczyć... ale np meeple aż się proszą by były "custom" np różne kształty pokazujące postacie z okładki... wiem wiem koszty...

Tak tylko gwoli sugestii Kingdomino i Queendomino to bardzo fajnie zrobili.

Jakby nie było, czekamy na start kampanii i życzymy powodzenia :D
hej, dzięki!
Codo meepli to kombinujemy z pewnym smaczkiem - wyjdzie w kampanii czy się uda ;)
Smaczki ala Kingdomino na samej planszy może się znajdą, są natomiast na ramce :)
Leszy2
Posty: 557
Rejestracja: 05 kwie 2012, 10:50
Been thanked: 12 times

Re: Plażing: parawany w dłoń! (Łukasz Makuch)

Post autor: Leszy2 »

lmakuch pisze: 13 wrz 2019, 00:50
Leszy2 pisze: 05 wrz 2019, 12:17 Nie podoba mi się grafika. Zbyt pastelowa, zbyt schematyczna, zbyt nudna.
Wprowadziłbym więcej humoru na planszę, te białe symbole na (leżące ciała, koszyczki) są okropne.
Przypomina mi to sytuację z Zamkami Szalonego Króla i różnicą pomiędzy amerykańską a polską wersją gry.
hej, nie wiem kiedy grałeś. Grafika przeszła ileś zmian i szlifów. Wciąż się zmienia.

My przyjeliśmy sobie konkretne założenia do grafiki i konsekwentnie się ich trzymamy. Miała to być prosta i oszczędna grafika dla szybkiej i lekkiej tematycznie gry. Plansza delikatna, pastelowa, nieco przygaszona jak cicha plaża nad Bałtykiem o poranku. Nasyca się kolorem w trakcie gry, tak jak plaża zapełnia się w ciągu dnia ludźmi, kolorowymi parawanami i gwarem. Stąd elementy gry jak parawany, kocyki, czy graty są w intensywnych kolorach z wyraźnym podziałem odrębnych tonacji dla intuicyjnego ich rozróżnienia. Typ ilustracji łączy w sobie nutkę nostalgii do wspomnień z dzieciństwa w latach 80 i 90tych z prostymi elementami rodem z gier typu Tetris.

Łukasz
PS. Humor jest na ramce, sama plansza musi być prosta i czytelna.
Nie grałem. Patrzę na zdjęcia.
Świetnie, że konsekwentnie trzymacie się założeń. Pytanie czy ta konsekwencja doprowadzi do sukcesu czy do porażki.
Przywołuję tylko casus "Zamków Szalonego Króla", jedną z najchętniej przez wszystkich graną, z gier z mojego zestawu, nie kupiłbym jej gdyby nie innowacyjna grafika, odmienna od oryginału. Plażingu też nie kupię.
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Plażing: parawany w dłoń! (Łukasz Makuch)

Post autor: konrad.rymczak »

Leszy2 pisze: 16 wrz 2019, 14:58 Nie grałem. Patrzę na zdjęcia.
Świetnie, że konsekwentnie trzymacie się założeń. Pytanie czy ta konsekwencja doprowadzi do sukcesu czy do porażki.
Przywołuję tylko casus "Zamków Szalonego Króla", jedną z najchętniej przez wszystkich graną, z gier z mojego zestawu, nie kupiłbym jej gdyby nie innowacyjna grafika, odmienna od oryginału. Plażingu też nie kupię.
A ja kupię, bo grafiki mi się podobają - z innymi może bym nie kupił.
Na Terraformację też ludzie narzekali (niektórzy) - a kilka dodruków za nami.
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
lmakuch
Posty: 22
Rejestracja: 10 mar 2019, 19:26
Been thanked: 3 times

Re: Plażing: parawany w dłoń! (Łukasz Makuch)

Post autor: lmakuch »

[/quote]
Nie grałem. Patrzę na zdjęcia.
Świetnie, że konsekwentnie trzymacie się założeń. Pytanie czy ta konsekwencja doprowadzi do sukcesu czy do porażki.
Przywołuję tylko casus "Zamków Szalonego Króla", jedną z najchętniej przez wszystkich graną, z gier z mojego zestawu, nie kupiłbym jej gdyby nie innowacyjna grafika, odmienna od oryginału. Plażingu też nie kupię.
[/quote]

Wiesz, nie jesteś sam
- Gambitowi też grafika nie podeszła: https://www.youtube.com/watch?v=oFJ09Xz ... 8gEJSdghFw

Natomiast mamy również sporo osób, feedback od ludzi bezpośrednio po grze, że grafika im mocno leży i że doceniają odejście od mocno przerysowanej plastycznej grafiki i kawalkady kolorów...

Zobaczymy, jak pisałem - nigdy nie da się dogodzić gustom wszelakim.

:)
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Plażing: parawany w dłoń! (Łukasz Makuch)

Post autor: Pan_K »

W ramach feedbacku: mi się również nie podoba aktualny wygląd.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
lmakuch
Posty: 22
Rejestracja: 10 mar 2019, 19:26
Been thanked: 3 times

Re: Plażing: parawany w dłoń! (Łukasz Makuch)

Post autor: lmakuch »

To ja jeszcze z innej beczki ;)

Gra jest wciąż prototypem - nie jak 90% zbiórek - reprintem zza granicy.
Co oznacza, że wciąż sporo się w niej zmienia. Szlifujemy niuanse, co doskonale widać choćby na pracy z ilustracją okładkową.

Początkowa ilustracja:
Obrazek

Aktualna ilustracja:
Obrazek

Pewne rzeczy z pewnością ulegną jeszcze zmianie, aczkolwiek pewien ogólny kierunek zachowujemy.
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Plażing: parawany w dłoń! (Łukasz Makuch)

Post autor: Pan_K »

Widzę, że ogólny kierunek zmian podąża od bardziej artystycznego zacięcia, do naiwnego realizmu. Cóż...
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Plażing: parawany w dłoń! (Łukasz Makuch)

Post autor: AnimusAleonis »

lmakuch pisze: 16 wrz 2019, 22:41 To ja jeszcze z innej beczki ;)
Gra jest wciąż prototypem - nie jak 90% zbiórek - reprintem zza granicy.
Co oznacza, że wciąż sporo się w niej zmienia. Szlifujemy niuanse, co doskonale widać choćby na pracy z ilustracją okładkową. ...
O kurcze...
Tak jak pierwotna wersja mi się podobała, i miała swój jakiś styl, te nowe połączenie "kreskówki" i "realizmu" bardzo mi się nie podoba... a nawet gorzej.
Dla mnie to jest mniej więcej takie same "wyszlifowanie niuansów" jak to:
Obrazek

No ale kto co lubi, i oczywiście nasze gusta nie koniecznie muszą się pokrywać z tym co target w który celujecie lubi... jednak raczej nie dla nas takie zmiany.

Niemniej powodzenia z kampanią :)
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Plażing: parawany w dłoń! (Łukasz Makuch)

Post autor: playerator »

Huh! Faktycznie, co byście nie zrobili, i tak będzie słabo :mrgreen:

Ja wesprę z przyjemnością, w tej grze czuć klimat urlopu nad Bałtykiem, chętnie go sobie przedłużę przy planszy :D
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Plażing: parawany w dłoń! (Łukasz Makuch)

Post autor: japanczyk »

lmakuch pisze: 16 wrz 2019, 22:41 To ja jeszcze z innej beczki ;)

Gra jest wciąż prototypem - nie jak 90% zbiórek - reprintem zza granicy.
Co oznacza, że wciąż sporo się w niej zmienia. Szlifujemy niuanse, co doskonale widać choćby na pracy z ilustracją okładkową.
To ja też dam znać- ta płaska ilustracja bez 3d robila zdecydowanie lepsze wrazenie, przy tego typu grafikach poglebianie tych efektow jest zdecydowanie niepotrzebne, dorabianie brzuszków, dupeczek itd.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Plażing: parawany w dłoń! (Łukasz Makuch)

Post autor: Lothrain »

Miałem okazję testować Plażing i pierwotna grafika pudełka była znacznie lepsza. Pomysł z dmuchanym flamingiem jako "Ż" jest spoko, ale wróćcie do wersji "artystycznej", bo zmierzacie w stronę marketu. Chyba, że taki był cel.
lmakuch
Posty: 22
Rejestracja: 10 mar 2019, 19:26
Been thanked: 3 times

Re: Plażing: parawany w dłoń! (Łukasz Makuch)

Post autor: lmakuch »

playerator pisze: 17 wrz 2019, 01:29 Huh! Faktycznie, co byście nie zrobili, i tak będzie słabo :mrgreen:

Ja wesprę z przyjemnością, w tej grze czuć klimat urlopu nad Bałtykiem, chętnie go sobie przedłużę przy planszy :D
ano właśnie ;)
Dzięki! :)
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2299
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 556 times
Been thanked: 866 times

Re: Plażing: parawany w dłoń! (Łukasz Makuch)

Post autor: Galatolol »

Mi się pierwotna szata graficzna bardzo podobała.
Z tym że nie jestem potencjalnym kupcem gry.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2805
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Plażing: parawany w dłoń! (Łukasz Makuch)

Post autor: kaszkiet »

lmakuch pisze: 17 wrz 2019, 08:52
playerator pisze: 17 wrz 2019, 01:29 Huh! Faktycznie, co byście nie zrobili, i tak będzie słabo :mrgreen:

Ja wesprę z przyjemnością, w tej grze czuć klimat urlopu nad Bałtykiem, chętnie go sobie przedłużę przy planszy :D
ano właśnie ;)
Dzięki! :)
Piszę całkowicie niezłośliwie - Plażing widać od długiego czasu i widać również, że dużo pracy włożyłeś w ten projekt, ale uważaj, żeby nie popaść w samozadowolenie na finiszu.
Stara grafika jest o wiele lepsza - jest przede wszystkim "jakaś", ma konkretny styl i się wyróżnia. Nowa spadła o dwa poziomy niżej na "okej, średnie, ale w planszówkach takie coś jakoś przechodzi".
lmakuch
Posty: 22
Rejestracja: 10 mar 2019, 19:26
Been thanked: 3 times

Re: Plażing: parawany w dłoń! (Łukasz Makuch)

Post autor: lmakuch »

[/quote]

Piszę całkowicie niezłośliwie - Plażing widać od długiego czasu i widać również, że dużo pracy włożyłeś w ten projekt, ale uważaj, żeby nie popaść w samozadowolenie na finiszu.
[/quote]

hej, to nam nie grozi - gra zarówno mechanicznie, jak też graficznie od samego początku mocno się rozwija w oparciu o uwagi graczy :)
Wspominają o tym choćby Gambit czy Kaczmar - obaj widzieli ją niemal równo rok temu. Zmian zaszło naprawdę sporo.
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Plażing: parawany w dłoń! (Łukasz Makuch)

Post autor: AnimusAleonis »

lmakuch pisze: 17 wrz 2019, 15:43 ... gra zarówno mechanicznie, jak też graficznie od samego początku mocno się rozwija w oparciu o uwagi graczy :)
Wspominają o tym choćby Gambit czy Kaczmar - obaj widzieli ją niemal równo rok temu. Zmian zaszło naprawdę sporo.
Też bez jakichkolwiek złośliwości: mam nadzieje że wiecie że Gambit i Kaczmar alfą i omegą graczy nie są, a już szczególnie jeśli chodzi o gusta grafik ;) :P

Ale tak na poważnie, ja oczywiście podpisuje się pod tym co napisał kaszkiet powyżej, ale jeśli chcecie (i macie odwagę, bo nigdy nie wiadomo co tam wyjdzie) to można tu zrobić ankietę która wersja grafiki jest bardziej preferowana :D
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1377
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 190 times

Re: Plażing: parawany w dłoń! (Łukasz Makuch)

Post autor: Brylantino »

Też poprzednia wersja okładki IMO była dużo lepsza, bo posiadała swój charakter. Jedynie do starej dołożyłbym logo z nowej, bo jest fajniejsze.
lmakuch
Posty: 22
Rejestracja: 10 mar 2019, 19:26
Been thanked: 3 times

Re: Plażing: parawany w dłoń! (Łukasz Makuch)

Post autor: lmakuch »

AnimusAleonis pisze: 17 wrz 2019, 15:51
lmakuch pisze: 17 wrz 2019, 15:43 ... gra zarówno mechanicznie, jak też graficznie od samego początku mocno się rozwija w oparciu o uwagi graczy :)
Wspominają o tym choćby Gambit czy Kaczmar - obaj widzieli ją niemal równo rok temu. Zmian zaszło naprawdę sporo.
Też bez jakichkolwiek złośliwości: mam nadzieje że wiecie że Gambit i Kaczmar alfą i omegą graczy nie są, a już szczególnie jeśli chodzi o gusta grafik ;) :P

Ale tak na poważnie, ja oczywiście podpisuje się pod tym co napisał kaszkiet powyżej, ale jeśli chcecie (i macie odwagę, bo nigdy nie wiadomo co tam wyjdzie) to można tu zrobić ankietę która wersja grafiki jest bardziej preferowana :D
O chłopakach wspomniałem jedynie, bo publicznie mówią o zmianach, które mogli zaobserwować - mieli porównanie gry idealnie rok do roku ;)

Ankieta - nope, to nie jest dobry pomysł .... ;)
Zmiany są i będą. Okładka to jedno, zawartość - tzn. grafika planszy i elementów do drugie.
Tyle mogę rzecz w temacie.
Awatar użytkownika
xtomashx
Posty: 305
Rejestracja: 25 lis 2017, 00:19
Has thanked: 55 times
Been thanked: 41 times

Re: Plażing: parawany w dłoń! (Łukasz Makuch)

Post autor: xtomashx »

W razie czego kampania ruszyła :) https://wspieram.to/plazing
Miszon
Posty: 2491
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1000 times
Been thanked: 490 times

Re: Plażing: parawany w dłoń! (Łukasz Makuch)

Post autor: Miszon »

O jak miło - jest jeszcze wersja roll and write i można kupić tylko ją!
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
lmakuch
Posty: 22
Rejestracja: 10 mar 2019, 19:26
Been thanked: 3 times

Re: Plażing: parawany w dłoń! (Łukasz Makuch)

Post autor: lmakuch »

Miszon pisze: 20 wrz 2019, 13:27 O jak miło - jest jeszcze wersja roll and write i można kupić tylko ją!
może i klapeczki do kompletu? ;)

a na poważnie - zapraszam na stronę zbiórki i na fb.
będziemy wrzucać ilustracje ze wspieram.to też u nas - bo tam strasznie tnie jakość :(
będzie można realniej ocenić grafiki - choć to oczywiście gustów nie zmieni :)
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3185
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Plażing: parawany w dłoń! (Łukasz Makuch)

Post autor: Yavi »

Podrzucam naszą recenzję Plażingu (Planszówki we dwoje): link.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Plażing: parawany w dłoń! (Łukasz Makuch)

Post autor: Andy »

Mnie bardziej do tej gry pasowałby tytuł Parawaning.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
lmakuch
Posty: 22
Rejestracja: 10 mar 2019, 19:26
Been thanked: 3 times

Re: Plażing: parawany w dłoń! (Łukasz Makuch)

Post autor: lmakuch »

Andy pisze: 08 paź 2019, 12:17 Mnie bardziej do tej gry pasowałby tytuł Parawaning.
myśleliśmy o tym, ale jednak Plażing brzmi lepiej ;)

przy okazji - mamy już 94% :)
wyłącznym dystrybutorem gry po jej ufundowaniu zostały natomiast ALEplanszówki.pl
ODPOWIEDZ