MOON / 1110011 (Pablo Garaizar)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
michaldz1
Posty: 274
Rejestracja: 18 paź 2011, 11:36
Has thanked: 78 times
Been thanked: 102 times

MOON / 1110011 (Pablo Garaizar)

Post autor: michaldz1 »

Ruszył kickstarter z grą logiczną moon. https://www.kickstarter.com/projects/ga ... ory_newest
Fabuła jest pretekstowa i traktuje o tym, że podczas lądowania na księżycu psują się jakieś dane i trzeba je naprawiać.Zakładam, że w historyjce chodziło o to, żeby gra o operacjach bitowych miała spoko nazwę złożoną z zer i jedynek.
Sama gra jest stworzona przez doktora w naukach komputerowych Pablo Garaizera.
Gra jednoosobowa (z opcją kooperacji i współzawodnictwa).
Rozgrywka:
Mamy wiersze z 4 bitami i 16 kart celów, pokazujących pożądaną sekwencje bitów (4 bity da się ustawić na 16 sposobów). Używamy operatorów logicznych (https://pl.wikipedia.org/wiki/Operator_logiczny) tak by bieżący wiersz przekształcić w ciąg pokazany na karcie celu.
W każdej rundzie dostajemy walutę (energię) i używamy jej do płacenia za użyte operacje (są droższe i tańsze) także jest element optymalizacyjny.
Z tego co zrozumiałem nie ma jakiejś konkretnej kampanii, tylko za każdym razem używamy losowo ułożonych wszystkich kart celów. To powoduje że praktycznie każda rozgrywka jest inna (jeśli się nie mylę co do zasad to jest 16 silnia czyli 25 mld możliwości przebiegu rozgrywki).
Co może być interesujące:
- potencjalna regrywalność (niestety nie wiem jak szybko gra może się znudzić i czy jest dobrze zoptymalizowana)
- gra logiczna z ciekawą tematyką
- stosunkowo niewielka cena (15EUR)
- polska instrukcja
Co jest nieinteresujące:
- pretekstowa fabuła
- oprawa graficzna bez polotu
Dla kogo:
- Ludzi z branży
- Młodzieży z gimnazjum i liceum na zachętę
- Miłośników gier solo i logicznych

Ciekawostka:Języki w jakich ma być wydana gra to 3 języki używane w Hiszpanii (Hiszpański, Kataloński, Baskijski), Angielski, Polski i Rumuński.
Zauważyłem trend, że coraz więcej gier jest wydawana po Polsku. Ciekawi mnie, czy mamy już na naszym podwórku na tyle istotny rynek, że międzynarodowi wydawcy muszą się nim zainteresować? W tym wypadku dziwi mnie brak j. Niemieckiego ale zakładam, że tłumaczenia są robione przez znajomych autora.
Edit 30/03/2019:
Poprawiony oczywisty błąd: 4 bity da się ustawić na 14 sposobów -> 16 sposobów
i skrót myślowy: używamy wszystkich kart celów -> używamy losowo ułożonych wszystkich kart celów
oraz drugi skrót myślowy: 16 kart celów, pokazujących pożądaną sekwencje bitów
Ostatnio zmieniony 30 mar 2019, 17:18 przez michaldz1, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: moon (1110011)

Post autor: Bludgeon »

Dopiero jak spojrzałem na okładkę to zrozumiałem to 1110011. Świetne :D
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Awatar użytkownika
Katia
Posty: 127
Rejestracja: 12 lut 2018, 15:48
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Re: moon (1110011)

Post autor: Katia »

Wygląda zacnie, jeśli będzie dostępna poza ks, to chętnie bym zanabyła drogą kupna.
3trolle - 6%
ODPOWIEDZ