Bruxelles 1897 (Etienne Espreman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4632
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1025 times
Been thanked: 1940 times

Bruxelles 1897 (Etienne Espreman)

Post autor: warlock »

https://boardgamegeek.com/boardgame/275 ... elles-1897

Póki co nie widzę żadnych szczegółowych informacji na ten temat, ale sequel "brukselki" (czymkolwiek by nie był) zawsze warto mieć na radarze ;). Będę śledził temat i uzupełnię wątek jak tylko gdzieś wyłapię jakieś info ;).

Pierwowzór to nadal jeden z moich ulubionych worker placementów. Ciekawe czy ta wersja to będzie uproszczony następca, czy coś z zupełnie innej beczki ;).
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Bruxelles 1897 (2019)

Post autor: Pastorkris »

Ooo. Bardzo ciekawe :) Uwielbiam oryginał i to również jedno z moich ulubionych euro. Ciekawe jak się rozwinie, czekam na wieści!
poket
Posty: 344
Rejestracja: 15 wrz 2011, 17:19
Has thanked: 2 times

Re: Bruxelles 1897 (2019)

Post autor: poket »

Jest prezentacja z Cannes i wygląda to na grę karcianą gdzie ponumerowane karty zastępują meple.
Ciekawe czy uda im się odtworzyć ducha "brukselki", choć ciężkość/złożoność gry już wydaje się lżejsza ( i to nie ze względu na to że to same karty) :)
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 386 times
Been thanked: 452 times

Re: Bruxelles 1897 (2019)

Post autor: KamradziejTomal »

Jest prezentacja z Cannes i wygląda to na grę karcianą
Bleh - jeśli tak to ja dziękuję bardzo za takie "cuda" :P
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1532
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 201 times

Re: Bruxelles 1897 (2019)

Post autor: Furan »

https://www.youtube.com/watch?v=u31iBEjE24U
Wygląda to na przerobienie wszystkiego na wersję karcianą bez specjalnie wielkich zmian.
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Bruxelles 1897

Post autor: WRS »

Uporządkowałem w bardziej ergonomiczny - moim zdaniem - zasady (zmieszczą się w pudełku!) i dodałem do zasobów BGG (https://boardgamegeek.com/filepage/238415).

Mam nadzieję, że ren sposób prezentacji okaże się czytelny także dla Was.
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
ODPOWIEDZ