Sanctum (Filip Neduk)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Sanctum (Filip Neduk)

Post autor: REBEL.pl »

Czech Games Edition zapowiedziało Sanctum.
Rebel będzie wydawcą edycji polskiej, która premierę będzie miała w IV kwartale 2019 roku.

Obrazek
ObrazekObrazek

Opis ze strony wydawcy:

Sanctum, niegdyś wspaniała metropolia, obecnie stanowi ostatnią ostoję światła w świecie, który okrył mrok. Wokół miasta rozpościerają się krainy opanowane przez hordy demonów. Tylko garstka bohaterów ma odwagę, by stawić czoła ciemności i zawalczyć o odzyskanie królestwa.

Wciel się w jednego z bohaterów, który stara się zapobiec demonicznej inwazji. Wyrusz w podróż wgłąb lądu, przedrzyj się przez hordy wrogów i staw czoła samemu Lordowi Demonów.

Sanctum to gra przygodowa, która niezwykle trafnie przenosi na planszę rozwiązania znane z gier komputerowych i RPG. Zainspirowana gatunkiem hack-and-slash, pozwala uczestnikom na ścieranie się z napotkanymi potworami i rozwijanie w ten sposób umiejętności postaci, by jak najlepiej przygotować je do kluczowego starcia.

W trakcie wędrówki, stopniowo zbliżając się do Lorda Demonów, bohaterowie będą musieli ulepszać swój sprzęt i dostosować taktykę walki, aby stawić czoła coraz trudniejszym do pokonania przeciwnikom. Choć gra wykorzystuje mechanikę rzutów kośćmi, szybko przekonacie się, że to trafność Waszych wyborów jest kluczowa dla przetrwania na wrogich ziemiach.

Link do profilu na BGG: https://boardgamegeek.com/boardgame/276830/sanctum
Link do strony wydawnictwa Rebel: https://www.wydawnictworebel.pl/games/s ... -1334.html
Teaser: https://www.youtube.com/watch?v=HrsMSraUffs
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2019, 12:30 przez REBEL.pl, łącznie zmieniany 1 raz.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Sanctum (Filip Neduk)

Post autor: japanczyk »

Ciekaw jestem jak to będzie wyglądało - widze rzucanie kostkami i deck-building, pewnie jakas mapa kafelkowa i potwory z którymi bedziemy walczyc, ale to bedzie bardziej Mage Knight? Gloomhaven? Descent?
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1136
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 48 times

Re: Sanctum (Filip Neduk)

Post autor: ariser »

Oby więcej przygody niż w Descencie i trochę mniej eurowato niż w MK. :mrgreen: Jaram się jak demon na okładce. :mrgreen:
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Kal-El83
Posty: 1136
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 238 times
Been thanked: 120 times

Re: Sanctum (Filip Neduk)

Post autor: Kal-El83 »

Ja z kolei mam nadzieję że nie bédzie to tona plastiku. Cenie CGE zaròwno za ich gry, jak i za to że mają bardzo przystępne wydania swoich tytułów.
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5593
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1205 times
Kontakt:

Re: Sanctum (Filip Neduk)

Post autor: mat_eyo »

Mnie najbardziej interesuje tryb rozgrywki - coop czy konfrontacja. Nie musi być od razu twarda konfrontacja i pvp, ale wolałbym rywalizować z innymi graczami.
Sanctum to epicka gra przygodowa, która niezwykle trafnie przenosi na planszę rozwiązania znane z gier komputerowych i RPG.
Neduk już raz próbował przenieść grę video na planszę i wyszło tak sobie. Mam nadzieję, że Sanctum będzie dużo lepsze i nie okaże się coopem ;)
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Sanctum (Filip Neduk)

Post autor: Scamander »

Na BGG już twórcy pisali że competitive a nie coop.
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1527
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 198 times

Re: Sanctum (Filip Neduk)

Post autor: Furan »

REBEL.pl pisze: 10 kwie 2019, 09:05
Sanctum to epicka gra przygodowa, która niezwykle trafnie przenosi na planszę rozwiązania znane z gier komputerowych i RPG. Zainspirowana klasyczną mechaniką hack-and-slash, [...]
Jestem tak zmęczony tym anglicyzmem, że aż napiszę: szkoda, że nie liryczna... :evil:

A hack-and-slash to nie mechanika, a gatunek gier.

Ech. :)
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum; Mundus Novus, Montana
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Sanctum (Filip Neduk)

Post autor: Andy »

Furan pisze: 10 kwie 2019, 09:38
REBEL.pl pisze: 10 kwie 2019, 09:05
Sanctum to epicka gra przygodowa[...]
Jestem tak zmęczony tym anglicyzmem, że aż napiszę: szkoda, że nie liryczna... :evil:
A nie obawiasz się, że będzie dramatyczna? :wink:
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1527
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 198 times

Re: Sanctum (Filip Neduk)

Post autor: Furan »

O ile znam Czechów z CGE, to nie obawiam się, a jestem pewien że taka będzie. :D
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum; Mundus Novus, Montana
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Re: Sanctum (Filip Neduk)

Post autor: mmag »

Byleby nie było tragedii...
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Sanctum (Filip Neduk)

Post autor: Zorak »

This is not a Diablo game :D
Ciekawe jak to wyjdzie.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1527
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 198 times

Re: Sanctum (Filip Neduk)

Post autor: Furan »

Zorak pisze: 10 kwie 2019, 19:51 This is not a Diablo game :D
This is just a tribute... 8)
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum; Mundus Novus, Montana
Turnavine

Re: Sanctum (Filip Neduk)

Post autor: Turnavine »

Trochę więcej o mechanice:

https://boardgamegeek.com/video/220436/ ... m-overview

Wygląda ciekawie, szczególnie odniesienia do "pewnej gry" oraz skupienie mechaniki na budowaniu silnika. Z drugiej strony pewnie nie wszystkim przypadnie do gustu wyścig i pewnie niezbyt duża interakcja.
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Sanctum (Filip Neduk)

Post autor: Scamander »

Mi tu brakuje jakiejś planszy z mapą i poruszania się po niej figurkami. Cała reszta jest pięknie zerżnięta z Diablo :lol:
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: Sanctum (Filip Neduk)

Post autor: AkitaInu »

mat_eyo pisze: 10 kwie 2019, 09:17 Mnie najbardziej interesuje tryb rozgrywki - coop czy konfrontacja. Nie musi być od razu twarda konfrontacja i pvp, ale wolałbym rywalizować z innymi graczami.
Sanctum to epicka gra przygodowa, która niezwykle trafnie przenosi na planszę rozwiązania znane z gier komputerowych i RPG.
Neduk już raz próbował przenieść grę video na planszę i wyszło tak sobie. Mam nadzieję, że Sanctum będzie dużo lepsze i nie okaże się coopem ;)
To gralismy w inna adrenaline skoro to coop ;) Dla mnie przeniesienie strzelanki wyszlo calkiem dobrze ;-) Wielu moim znajomym bardzo sie podobala iwyrazala chec grania jeszcze raz. To chyba najwazniejsze. Ale najlepszym targetem sa chyba mlode chlopaki ktore mozna oderwac od kompa i CS'a :P
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5593
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1205 times
Kontakt:

Re: Sanctum (Filip Neduk)

Post autor: mat_eyo »

Czytamy ze zrozumieniem, nigdzie nie napisałem, że Adrenalina to coop. Stwierdziłem tylko, że Neduk już raz się potknął na przenosinach gry wideo na planszę. Dla mnie Adrenalina jest niezłą planszówką, ale marnym odzwierciedleniem FPSa.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: Sanctum (Filip Neduk)

Post autor: AkitaInu »

mat_eyo pisze: 05 cze 2019, 15:32 Czytamy ze zrozumieniem, nigdzie nie napisałem, że Adrenalina to coop. Stwierdziłem tylko, że Neduk już raz się potknął na przenosinach gry wideo na planszę. Dla mnie Adrenalina jest niezłą planszówką, ale marnym odzwierciedleniem FPSa.
Ok, jak podejde z drugiej strony to wyjdzie na to ze po prostu nie wiadomo czy to coop czy nie i nie chcialbys zeby tak bylo.

Moze byc. Ale nie pisz mi czytamy ze zrozumieniem bo napisales to w taki sposob w jaki Ci przedstawilem :)

Adrenalina jest rzeczywiscie zbyt powolna, czy tez eurowata zeby byc dobrym odzwierciedleniem chociaz zdazaly sie double kille jednym strzalem i usmiech sam wskakiwal na usta :) I zgodze sie, jest niezla planszowka.
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 927
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 95 times
Been thanked: 66 times

Re: Sanctum (Filip Neduk)

Post autor: louiscyphre »

AkitaInu pisze: 05 cze 2019, 15:52 Adrenalina jest rzeczywiscie zbyt powolna, czy tez eurowata zeby byc dobrym odzwierciedleniem chociaz zdazaly sie double kille jednym strzalem i usmiech sam wskakiwal na usta :) I zgodze sie, jest niezla planszowka.
Wystarczy dodać do gry klepsydrę z Ciężarówki i robi się szybciej :twisted:

Żeby nie było offtopu: Sanctum - gra od CGE, ze specyficzną dla nich grafiką, naparzanie potworów jak w Diablo - "ja to kupuję"
Turnavine

Re: Sanctum (Filip Neduk)

Post autor: Turnavine »

Hm... na ten moment opinie są dość wyważone (i niezbyt liczne warto podkreślić) - push your luck trochę, z ciekawymi elementami rozgrywki, ale niektóre takie jak samo parcie do przodu po planszy podobno nie są bardzo wciągające. Jednak dobrze, że twórcy podobno wciąż pracują nad poprawieniem mechaniki, ale mam nadzieję, że nie będą próbowali się wpasować na siłę w dotychczasową datę premiery. A może ktoś był na UKGE i udało mu się zasiąść do gry?
Turnavine

Re: Sanctum (Filip Neduk)

Post autor: Turnavine »

Przepraszam za post pod postem, ale pojawiła się już instrukcja:

https://czechgames.com/files/rules/sanctum-rules-en.pdf

Widać, że gra się sporo zmieniła od całkiem niedawnych prototypów. Interakcja jest mała, ale wydaje się, że gra i bez tego będzie emocjonująca. Podoba mi się to, że postacie to konkretne klasy, które będziemy rozwijać jak i mechanika układanki na kartach zdolności, dzięki temu dobrze będzie ograć daną postać kilka razy.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Sanctum (Filip Neduk)

Post autor: polwac »

Popatrzyłem na link i byłem zaskoczony, że to Czacha Games wydaje a nie Rebel.
Myślę o co chodzi...nie może być.
Przeanalizowałem dokładnie adres linku literka po literce i od razu zrobiło mi się lepiej...wszystko wróciło do normy :D
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
612
Posty: 432
Rejestracja: 16 mar 2015, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 69 times
Been thanked: 561 times

Re: Sanctum (Filip Neduk)

Post autor: 612 »

Są może jakieś nieśmiałe przecieki odnośnie daty premiery? Na sklepach widnieje październik/listopad, natomiast fejsbukowy profil Czechów wskazuje na grudzień.
Turnavine

Re: Sanctum (Filip Neduk)

Post autor: Turnavine »

Grudzień. W małej ilości będą egzemplarze na tegorocznym Essen.
Darkstorm
Posty: 834
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 127 times
Been thanked: 182 times

Re: Sanctum (Filip Neduk)

Post autor: Darkstorm »

Faktycznie takie cukierkowate Diablo 3. Trochę za mało mroku tu, jak na moje gusta.
Palmer
Posty: 1266
Rejestracja: 13 mar 2010, 15:24
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 120 times
Been thanked: 188 times

Re: Sanctum (Filip Neduk)

Post autor: Palmer »

Za mało mroku, czyli dokładnie jak w D3 :P
Na zdjęciach z Essen widać, że pudełko jest czarne, a nie zielone, więc może dopracowali mroczność.
ODPOWIEDZ