Yínzi: The Shining Ming Dynasty (Costa, Rôla)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2389
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1295 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Yínzi: The Shining Ming Dynasty (Costa, Rôla)

Post autor: vinnichi »

Nowa ekonomia od spielworxx. Fabuła gry osadzona w XVII wieku, schyłek dynastii Ming. Wcielamy się w role kupieckich klanów i standardowo: handlujemy, przetwarzamy, dostarczamy, jak to w rasowej ekonomii. Fajny czas bo na bgg podają od 100 do 180 minut, dobry poziom trudności 4.38, ale skalowalność narazie najlepsza na 4 osoby. Gra ma niebawem premierę i patrząc na cenę to musi być dobry tytuł:-)
Fajne mechaniki bo jest i pick up delivery i hand managment, graficznie trochę mdła ale mi raczej estetyka nie przeszkadza w graniu.

Obrazek

https://www.boardgamegeek.com/boardgame ... ng-dynasty
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4716
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Yínzi: The Shining Ming Dynasty (Costa, Rôla)

Post autor: BartP »

Ja ledwo przebrnąłem przez instrukcję, która liczbą zależności i drobnych zasad przypomina mi gry Lacerdy. Zapowiadałoby się 40-minutowe tłumaczenie zasad przed faktyczną rozgrywką, więc niestety spasowałem.
Awatar użytkownika
MaMiKr
Posty: 189
Rejestracja: 20 paź 2017, 10:10
Has thanked: 8 times
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: Yínzi: The Shining Ming Dynasty (Costa, Rôla)

Post autor: MaMiKr »

BartP pisze: 23 kwie 2019, 15:23 Ja ledwo przebrnąłem przez instrukcję, która liczbą zależności i drobnych zasad przypomina mi gry Lacerdy. Zapowiadałoby się 40-minutowe tłumaczenie zasad przed faktyczną rozgrywką, więc niestety spasowałem.
i jak rozgrywka ?
prowadzę @Cosoplanszowkach i kanał https://www.youtube.com/@cosoplanszowkach/featured
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4716
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Yínzi: The Shining Ming Dynasty (Costa, Rôla)

Post autor: BartP »

Ja tylko instrukcję czytałem; w grę nie grałem.
ODPOWIEDZ