Imhotep: The Duel (Phil Walker-Harding)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1529
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 200 times

Imhotep: The Duel (Phil Walker-Harding)

Post autor: Furan »

Dzięki implementacji na yucata.de zagrałem w wersję Imhotepa zaprojektowaną dla 2 graczy. I jestem szczerze pod wrażeniem. Wygląda to na grę równie pomysłową i prostą co Tuareg (czemu nie Tuaregowie? wrr) i inne najlepsze tytuły 2-osobowe od Kosmosu.
Różnic w porównaniu z wersją wieloosobową nie ma wiele. Zamiast decydować do jakiej budowli/budowy płynie statek, to decydujemy - przez rozłożenie swoich pionów na planszy 3x3 - które elementy do nas płyną z którego statku. Ruch gracza to albo postaw piona, albo zbierz piony i żetony z któregoś ze statków. Koniec. Eleganckie to (jest też kilka mini mechanicznych smaczków, są strony A i B budów). Ładne może niekoniecznie (rozmachu na zdjęciach nie ma, dużych fajnych klocuchów jak w starszym bracie też brak), ale jeśli wyjdzie w wersji PL, to może w zacnej cenie (4 pionki, kilka wyprasek z żetonami)? Z lektury instrukcji/prezentacji wideo wyglądało to na mega smęta, a jednak myślę, że większość problemów z Imhotepem zwykłym (niewielka opłacalność akcji ,,wyrusz statkiem" vs ,,dołóż kamul") została zlikwidowana. :)

Okładencja:Obrazek

Instrakszyn
Szpilanlajtung
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4716
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 382 times
Been thanked: 884 times

Re: Imhotep - The Duell/Das Duell (Pojedynek)

Post autor: BartP »

Czekam, żeby chociaż po angielsku się pokazała.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Imhotep - The Duell/Das Duell (Pojedynek)

Post autor: rastula »

Miło, może cena będzie lepsza, bo choć grę oryginalną mam na radarze, to zawsze za tę kasę coś lepszego było.
Awatar użytkownika
konradstpn
Posty: 855
Rejestracja: 22 sie 2017, 12:11
Has thanked: 201 times
Been thanked: 303 times

Re: Imhotep - The Duell/Das Duell (Pojedynek)

Post autor: konradstpn »

Podsawka bardzo niedoceniana w Polsce. W raptem 30 minutach zawarto naprawdę dużo taktyki i bardzo fajną interackję. Niestety, ale czas wydłuża syndrom kolejnej partii :D Dodatek, kupiony za śmieszne pieniądze, wynosi rozgrywkę na wyższy poziom. Polecam.
Gram, więc jestem.
Awatar użytkownika
michcic
Posty: 190
Rejestracja: 18 paź 2014, 09:43
Has thanked: 13 times
Been thanked: 42 times

Re: Imhotep: The Duel (Phil Walker-Harding)

Post autor: michcic »

Czy słyszał ktoś o polskim wydaniu? Wiem, że to dość naiwne pytanie, ale może jednak? ;)
Członek Stowarzyszenia Pamper - Grupa Testerska - organizatora Designer Camp.
Game developer w wydawnictwie Go On Board.

Dziękuję za pomoc w zakupach: grabash4u, Quaku, Banan2, donmakaron
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: Imhotep: The Duel (Phil Walker-Harding)

Post autor: bobule »

a może ktoś się skusi na przetłumaczenie zasad na język polski ;) ?
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3034
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 570 times
Been thanked: 239 times

Re: Imhotep: The Duel (Phil Walker-Harding)

Post autor: DarkSide »

Ciekaw jestem i zapewne chętnie wypróbuję wersję 2-osobową, ale uważam że oryginalna gra doskonale chodzi na 2 osoby. Nic jej nie brakuje, ale niezliczone zacięte pojedynki w tak wąskim składzie tylko to potwierdzają. "Imhotep" to dla mnie synonim najbardziej niedocenianej gry na rynku.
Furan pisze: a jednak myślę, że większość problemów z Imhotepem zwykłym (niewielka opłacalność akcji ,,wyrusz statkiem" vs ,,dołóż kamul") została zlikwidowana. :)
Pozwolę sobie na votum separatum w tej kwestii. Akcja ruszenia statkiem bywa bardzo opłacalna w sytuacji gdy krzyżujemy przeciwnikowi piękny plan. Wszystko zależy od konkretnej sytuacji przy stole, fazy gry, typów okrętów, jakie karty już mamy zgromadzone i na jakiej stronie (A/B) gramy w konkretnych lokacjach. :wink:
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Imhotep: The Duel (Phil Walker-Harding)

Post autor: rastula »

DarkSide pisze: 20 sie 2019, 23:42 Ciekaw jestem i zapewne chętnie wypróbuję wersję 2-osobową, ale uważam że oryginalna gra doskonale chodzi na 2 osoby. Nic jej nie brakuje, ale niezliczone zacięte pojedynki w tak wąskim składzie tylko to potwierdzają. "Imhotep" to dla mnie synonim najbardziej niedocenianej gry na rynku.
Furan pisze: a jednak myślę, że większość problemów z Imhotepem zwykłym (niewielka opłacalność akcji ,,wyrusz statkiem" vs ,,dołóż kamul") została zlikwidowana. :)
Pozwolę sobie na votum separatum w tej kwestii. Akcja ruszenia statkiem bywa bardzo opłacalna w sytuacji gdy krzyżujemy przeciwnikowi piękny plan. Wszystko zależy od konkretnej sytuacji przy stole, fazy gry, typów okrętów, jakie karty już mamy zgromadzone i na jakiej stronie (A/B) gramy w konkretnych lokacjach. :wink:
ja bym powiedzial, że przecenionej. cena tej gry vs konkurencyjne produkty tej wagi/ wykonania skutecznie usunely ją z listy zakupów
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3034
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 570 times
Been thanked: 239 times

Re: Imhotep: The Duel (Phil Walker-Harding)

Post autor: DarkSide »

rastula pisze: 21 sie 2019, 10:34 ja bym powiedzial, że przecenionej. cena tej gry vs konkurencyjne produkty tej wagi/ wykonania skutecznie usunely ją z listy zakupów
Przepraszam za offtop bo to temat o Duelu.
Zwykłego Imhotepa na rynku wtórnym nabyłem za coś około 90-100zł czyli niezła okazja. Mi bardziej chodziło o ten wymiar "metafizyczny" (czyli jak często się o niej mówi w stosunku do tego ile rozrywki oferuje w porównaniu do innych przehypowanych tytułów) niż przeliczenie na złotówki jakie trzeba wydać za stan "folia" :wink:
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
ODPOWIEDZ