Jakie jeszcze akcesoria mozna dosprzedac do gier?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Jakie jeszcze akcesoria mozna dosprzedac do gier?

Post autor: Halloween »

Koszulki juz wiekszosc z was traktuje jako standard i w pelni akceptuje ich dokupowanie. Powoli staje sie to samo z matami czy insertami do wiekszych gier.

Jakie jeszcze akcesoria beda dosprzedawane do gier bez pradu w przyszlosci? Jest cos takiego co sie teraz pojawia a za 5lat moze byc nowym insertem?
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Jakie jeszcze akcesoria mozna dosprzedac do gier?

Post autor: seki »

Materiałowe woreczki do ciągnięcia żetonów w ciemno bez potrzeby ich układania na stole awersem w dół. Zawsze mnie to irytowało ile dodatkowej roboty jest przez to przed rozpoczęciem gry i sprzątając po zakończeniu. Właśnie wyposażam sobie część gier z kolekcji w takie woreczki np Zamki Burgundii, GWT, Keyflower, Szklany szlak, Anachrony...
Drugi typ niezbędnego wyposażenia to tacka na kości. Nie wyobrażam sobie gry bez tacki, która wycisza rzut i trzyma kości. Tacke robiłem sam z drewnianej ramki do zdjęć z wysokimi krawędziami, oklejona czymś w rodzaju twardej pianki.
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 497 times
Been thanked: 155 times

Re: Jakie jeszcze akcesoria mozna dosprzedac do gier?

Post autor: EVOCATVS »

Nakładki na plansze gracza, żeby łatwiej utrzymać na nich wszystkie znaczniki w porządku.
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Jakie jeszcze akcesoria mozna dosprzedac do gier?

Post autor: mauserem »

Pojemniczki/tacki na drobne komponenty (drobniaki) - małe znaczniki
W sporej liczbie gier nieodzowne.
W mojej pandemii na kosteczki chorób używam plastikowych szalek petriego - fajny klimatyczny patent
W grze Scythe i kilku grach CGE są plastikowe pudełeczka z wieczkiem na tzw "drobniaki" - po otwarciu pudełko i wieczko służą jako tacki na zawartość
do kupienia osobno jako geekbox (w zestawach po 3 szt)
mój life hack w tej kategorii - kupiłem całaą tubę pojemniczków na sosy do pizzy i teraz dorzucam do gier w których jest dużo drobnicy
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Jakie jeszcze akcesoria mozna dosprzedac do gier?

Post autor: krwlng »

kapsle numizmatyczne na żetony - np. rozkazy w grze o tron
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Jakie jeszcze akcesoria mozna dosprzedac do gier?

Post autor: seki »

mauserem pisze: 08 maja 2019, 23:24 Pojemniczki/tacki na drobne komponenty (drobniaki) - małe znaczniki
W sporej liczbie gier nieodzowne.
W mojej pandemii na kosteczki chorób używam plastikowych szalek petriego - fajny klimatyczny patent
W grze Scythe i kilku grach CGE są plastikowe pudełeczka z wieczkiem na tzw "drobniaki" - po otwarciu pudełko i wieczko służą jako tacki na zawartość
do kupienia osobno jako geekbox (w zestawach po 3 szt)
mój life hack w tej kategorii - kupiłem całaą tubę pojemniczków na sosy do pizzy i teraz dorzucam do gier w których jest dużo drobnicy
Może kogoś natchnie powyższy wpis i mój. Ja też używam tacek na drobiazgi. Można podawać żetony przy grze albo zwyczajnie ma zadanie przyspieszyć sprzątanie po grze. Bierzemy po grze tacke i wrzucamy żetony do woreczka/insertu bez zbierania ich ze stołu. Ja z kolei używam pojemników płaskich skladanych w jakich sprzedawane są borówki i maliny.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1799
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 76 times
Been thanked: 332 times

Re: Jakie jeszcze akcesoria mozna dosprzedac do gier?

Post autor: hipcio_stg »

Myślę, że metalowe monety to niedaleka przyszłość. Z życzeń to chciałbym dedykowane insertu ale z tańszego materiału niż sklejka. Nie wiem czym by to zastąpić. Może nawet tą pianką 5mm tylko wycinaną na cnc do złożenia w domku. Kupiłbym trochę tych insertów, ale ok 100zł za sztukę studzi moje zapędy.
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Jakie jeszcze akcesoria mozna dosprzedac do gier?

Post autor: malekith_86 »

Masz przecież folded space w kilku sklepach
Ale wcale nie są dużo tańsze od tych sklejkowych
Mam tylko jedną taką więc to żadna opinia ale ta dodawana do deluxe wersji gentes pozostawia wiele do życzenia. [Pudło się nie domyka, dwa pojemniczku są tylko po to żeby było logo gentes i logo tmg, dwa są za niskie przez co te leżące na nich się w połowie opuszczają, 5mm krawędzie nie są płaskie przez co się średnio to skleja, sztywniejsza warstwa jest mocno sliska przez co gorzej się skleja]
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Jakie jeszcze akcesoria mozna dosprzedac do gier?

Post autor: polwac »

EVOCATVS pisze: 08 maja 2019, 23:18 Nakładki na plansze gracza, żeby łatwiej utrzymać na nich wszystkie znaczniki w porządku.
Ja mam nadzieję, że standardem staną się plansze graczy takie jak w Scythe poprawiające ergonomię na tyle, żeby nie trzeba było nic dodatkowo dokupywać.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Golfang
Posty: 1977
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 227 times
Been thanked: 310 times

Re: Jakie jeszcze akcesoria mozna dosprzedac do gier?

Post autor: Golfang »

hipcio_stg pisze: 09 maja 2019, 07:18 Myślę, że metalowe monety to niedaleka przyszłość. Z życzeń to chciałbym dedykowane insertu ale z tańszego materiału niż sklejka. Nie wiem czym by to zastąpić. Może nawet tą pianką 5mm tylko wycinaną na cnc do złożenia w domku. Kupiłbym trochę tych insertów, ale ok 100zł za sztukę studzi moje zapędy.
Tutaj największym kosztem nie jest materiał - tylko amortyzacja maszyny wycinającej. Podejrzewam, że koszt materiału (pianki) to 10 zł, reszta to pewnie amortyzacja maszyny 50 zł + jakiś zarobek... Niestety samemu inserty można robić za grosze ale to kosztuje nas czas...
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1799
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 76 times
Been thanked: 332 times

Re: Jakie jeszcze akcesoria mozna dosprzedac do gier?

Post autor: hipcio_stg »

Wiem, ale takie ręczne wycinanki i projektowanie nie zawsze wygląda na poziomie, który jest dla mnie akceptowalny. Jestem już "młodym dziadkiem" i lubię dopracowane rzeczy, a emerytura nie starcza na jaguara :(
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: Jakie jeszcze akcesoria mozna dosprzedac do gier?

Post autor: elayeth »

Oj, dużo można "dosprzedać"... niestety wiele aksesoriów jest dość droga, co wynika pewnie z tego, że w porównaniu z kartonem są wykonane z dużo lepszej jakości materiałów. Wymienie te, które może i są strasznie drogie, ale chciałbym je kiedyś mieć. Uważam, że może i lepiej mniej gier kupować, ale za to grać przy użyciu świetnej jakości materiałów. Pewnie jestem w mniejszości.
1. Metalowe monety - przy tych był ogromny ruch na Essen... najwyższej jakości, ale niestety drogie... Skusiłem się na kilka i nie żałuję.
2. Drewniane podstawki, miseczki, holdery - np: te zrobiły super wynik na KS.
3. Znaczniki od Stonemaiera... link.

A na końcu porządny stół do gier... :roll:

W każdym razie im większy będzie ten rynek, tym więcej ludzi będzie kupować różne akcesoria, choć niestety będą one zazwyczaj relatywnie drogie.
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1527
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 198 times

Re: Jakie jeszcze akcesoria mozna dosprzedac do gier?

Post autor: Furan »

Myślę, że wkrótce wejdą do sprzedaży i powszechnego użycia majteczki pierwszego gracza.
Oczywiście uruchomi to nietypowy rynek wtórny...
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum; Mundus Novus, Montana
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4089
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2601 times
Been thanked: 2533 times

Re: Jakie jeszcze akcesoria mozna dosprzedac do gier?

Post autor: Gizmoo »

Jestem jednym z tych nielicznych "powalonych" osób, która pimpuje swoje gry na potęgę. A więc:

1. Koszulki - oczywista oczywistość. Mam zakoszulkowane wszystko, co tylko możliwe.
2. Laminacja - Mam zalaminowane wszystko, co wymaga moim zdaniem laminacji. Każda zbyt cieniutka planszetka idzie do laminacji.
3. Pudełeczka i organizery - do 90 % gier mam dokupione jakieś organizery. Pozostałe mają dobrze zrobione inserty.
4. Inserty - Zrobiłem dwa własne. Kilka kupiłem, ale to jednak obecnie zbyt droga przyjemność. Niemniej jakby było taniej niż wszechobecna na rynku sklejka - kupowałbym do wszystkiego.
5. Malowanie na zamówienie - Nie znoszę grać z niepomalowanymi figurkami. W związku z czym - malowanie na zamówienie. Sam nie mam czasu, ani skilla na malowanie plastiku.
6. Metalowe/customowe monety - prawie zawsze biorę w kampanii KS. W kilku przypadkach dokupiłem specjalnie do konkretnych gier, bo kartonowe były straszne. (Lorenzo il Magnifico).
7. Specjalne/dodatkowe surowce - jeżeli te oryginalne kują w oczy - to dokupuje. Drewienek jest teraz dostępnych na rynku mnóstwo - więc dlaczego kartonowych, brzydkich surowców nie wymienić na customowe? :lol:
8. Nakładki na planszetki - tam gdzie trzeba, gdzie jest to niezbędne/wygodne - warto dokupić.
9. Druk fanowskich dodatków - tam gdzie wyszło coś ciekawego - drukuję.
10. Druk komponentów 3d - moim zdaniem przyszłość. Niektórzy już kręcą na tym solidny biznes.

A tak po prawdzie - jestem zwolennikiem by gry były wydawane jak najlepiej. I od razu przy współpracy z Game Trayz. :lol:
ODPOWIEDZ