Legends Untold (Hugh Ducker)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Legends Untold (Hugh Ducker)

Post autor: Szewa »

Obrazek

Opis via BGG:
Spoiler:
https://boardgamegeek.com/boardgame/198 ... novice-set

Czy ktoś grał w to? Jakieś przemyślenia?

Pewien chłopak wrzucił to na grupę na Facebooku i zaintrygowala mnie ta gra :)
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Legends Untold

Post autor: Goldberg »

https://www.youtube.com/watch?v=wRujS8zU-3I
wyglada przyjemnie - byle tylko nie umarla i byla wspierana przez wydawce i bedzie git
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 34 times
Been thanked: 69 times

Re: Legends Untold

Post autor: stary gracz »

Jestem w trakcie czytania instrukcji, zapowiada się dobra gra.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Legends Untold

Post autor: Goldberg »

https://www.inspiringgames.com/legends- ... ad-centre/

gdyby ktos chciał poczytac, prosze :)

Ale tak swoja droga trochę mało kart....tylko 13 potworów/13 znalezisk/odkryć i 13 przeszkód? ....niezbyt duzo imho w porównaniu z takim np bazowym pathfinderem gdzie mamy cos ponad 500kart w podstawce...
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 34 times
Been thanked: 69 times

Re: Legends Untold

Post autor: stary gracz »

Jeśli chodzi o potwory to karta reprezentuje grupę potworów. Jest to rozwiązane jak w Descencie, im więcej graczy tym więcej potworów w grupie.

Swoją drogą nowego Pathfindera też jestem ciekaw bo wychodzi nowa edycja.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1146
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Legends Untold

Post autor: mmag »

Mnie bardziej dziwi w tej grze instrukcja... Naprawdę to ma 60 stron zasad? Czy czegoś tu nie rozumiem?
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Legends Untold

Post autor: Goldberg »

Tak wiem ze to grupa, ale nadal to tylko 13 typow potworow, imho MAŁO
Instrukcja ma tak naprawdę około 48...a dodatkowo pełno tam ilustracji, przykładów i czcionka spora....wiec wydaje mi sie , ze jakby zebrac do kupy to tekstu było by z 15/20...
Dobrze napisana, czyta sie ok
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Legends Untold (Hugh Ducker)

Post autor: Goldberg »

Dobra, przeczytane co miałem przeczytac, obejrzałem co miałem obejrzec...
Moje przemyślenia...
Gra podoba mi sie ,,mechanicznie" jak i graficznie , wszystko gra...
Ale jesli mam zaplacic 250+zł (taka cene znalazłem w polskim sklepie za komplet 2 pudełek + 3 boosterkow), i nie miec pewności ze gra bedzie rozwijana...to nie
Dla mnie jednak te 13 potworów, zdarzeń itd to MAŁO...
Bardzo podoba mi sie idea sprzedawania dodatkowych bochaterow w formie boosterow, ba gdyby tak były sprzedawane dodatkowe potwory to bym kupował...
Ale na razie nie ma NIC...
Tak wiem gra dopiero co wyszła, rozumiem....
Dam sie jej rozwinąć, jak pod koniec roku zobaczę, ze moge kupic cos więcej, wchodzę na 100%, ale na razie....nieeeee
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 34 times
Been thanked: 69 times

Re: Legends Untold (Hugh Ducker)

Post autor: stary gracz »

Zauważ, że 250PLN to cena za 2 gry które możesz łączyć ze sobą z 3 boosterami oraz scenariuszem promocyjnym.
W każdym z pudełek masz 13 grup potworów co daje 26 grup plus 5 w jednym z boosterów, pozostałe elementy też mnożysz x2.
Jeśli dobrze pamiętam z pudełek to powtarzają się 3 karty.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Legends Untold (Hugh Ducker)

Post autor: Goldberg »

To prawda....ale nadal 26 to...mało, wybacz (imho oczywiscie)
Porównując to z takim pathfinderem gdzie mam ich ponad 40....nie mowiac juz o klasach postaci gdzie w bazie dostaje 7....
Wiec nadal to jest 250zl vs 199zl....i co dla mnie najistotniejsze...pathfindera mam dobrze w spieranego, a to.....
Dam mu czas, niech dojrzeje :)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Legends Untold (Hugh Ducker)

Post autor: litk »

Gdzie to można kupić?
Dazir
Posty: 216
Rejestracja: 14 maja 2019, 19:18
Has thanked: 70 times
Been thanked: 66 times
Kontakt:

Re: Legends Untold (Hugh Ducker)

Post autor: Dazir »

Myśle, ze na te chwile BGG market - swego czasu mogłeś skompletować całość od różnych sprzedawców. Pojawiają się tez oferty na komplet, rzadziej.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1146
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Legends Untold (Hugh Ducker)

Post autor: mmag »

Ruszyła kolejna kampania na ks: https://www.kickstarter.com/projects/le ... deepsorrow

Nowy dodatek/podstawka + dodruk poprzednich części. Kojarzę, że kilka osób tego szukało...

PS. Narzekanie sprzed kilku lat na cenę 250zł za dwie części gry + dodatki, z perspektywy czasu wygląda zabawnie patrząc na obecny cennik na ks;)
ODPOWIEDZ