Super Fantasy Brawl (Jochen Eisenhuth)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 961
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 664 times

Re: Super Fantasy Brawl (Jochen Eisenhuth)

Post autor: Bart Henry »

Czy to wydawnictwo jest warte zaufania? To nie oni czasem zalegają z kilkoma projektami, otwierając teraz kolejny? Nie chcę złapać się na wydawanie gier "na zakładkę".
Talek
Posty: 66
Rejestracja: 20 gru 2018, 18:30
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Super Fantasy Brawl (Jochen Eisenhuth)

Post autor: Talek »

Mythic? to chyba Ci się ze steamforged pomyliło. Od Mythica właśnie ląduje u backerów bardzo dobra Joan of Arc.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6125
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Super Fantasy Brawl (Jochen Eisenhuth)

Post autor: pan_satyros »

Bart Henry pisze: 25 cze 2019, 23:05 Czy to wydawnictwo jest warte zaufania? To nie oni czasem zalegają z kilkoma projektami, otwierając teraz kolejny? Nie chcę złapać się na wydawanie gier "na zakładkę".
Jeśli komuś można ufać to ekipie Leo na pewno. Nie ma chyba drugiego wydawcy z tak dobrym kontaktem z wspierającymi.
Joana właśnie dociera, my już swoją mamy. Solomon jest na etapie zaawansowanego developu, Reich Bustes nadal trzyma się terminarza na listopad, a nowa kampania to 8 dniowy plan bez masy zawartości, by zapoznać ludi z nową marką - gra ma trafić do sklepów i być wspierana przez długi czas.
promykx
Posty: 248
Rejestracja: 08 gru 2017, 09:47
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Super Fantasy Brawl (Jochen Eisenhuth)

Post autor: promykx »

pan_satyros pisze: 25 cze 2019, 21:19 Kampania ruszyła: https://www.kickstarter.com/projects/11 ... tasy-brawl
A my przy okazji deklarujemy się, że jeśli nie pojawią się oficjalne polskie zasady, to przygotujemy fanowskie tłumaczenie :)
Będzie prawdopodobnie PL, ale dopiero w wersji sklepowej. Rozmawiają między innymi w sprawie polskiego tłumaczenia.
Coś więcej na ten temat wiesz? Bo muszę przyznać że to ciekawa informacja :P Zwłaszcza ta część sklepowa :>
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6125
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Super Fantasy Brawl (Jochen Eisenhuth)

Post autor: pan_satyros »

promykx pisze: 30 cze 2019, 18:41
pan_satyros pisze: 25 cze 2019, 21:19 Kampania ruszyła: https://www.kickstarter.com/projects/11 ... tasy-brawl
A my przy okazji deklarujemy się, że jeśli nie pojawią się oficjalne polskie zasady, to przygotujemy fanowskie tłumaczenie :)
Będzie prawdopodobnie PL, ale dopiero w wersji sklepowej. Rozmawiają między innymi w sprawie polskiego tłumaczenia.
Coś więcej na ten temat wiesz? Bo muszę przyznać że to ciekawa informacja :P Zwłaszcza ta część sklepowa :>
Wiem, ale powiedzieć mogę tyle ile napisałem ;)
Rozmowy są, jak będzie coś więcej to pewnie napiszę.
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 991
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 990 times
Been thanked: 433 times

Re: Super Fantasy Brawl (Jochen Eisenhuth)

Post autor: KurikDeVolay »

To mnie tylko przekonało do nie wspierania gry. 20$ kosztów przesyłki, przy 49$ za pudło... No nie. Poczekam, pozbieram, przepłacę swoim.
Awatar użytkownika
skiba
Posty: 330
Rejestracja: 13 kwie 2018, 07:17
Has thanked: 24 times
Been thanked: 211 times

Re: Super Fantasy Brawl (Jochen Eisenhuth)

Post autor: skiba »

Pledge Manager jest otwarty. Shipping mi wychodzi w granicach 37.00$ :/
Boîte à Jeux: ilu2112
BGA: mskiba
BoardGameGeek: mskiba
TTA: ilu2112
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10882
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Super Fantasy Brawl (Jochen Eisenhuth)

Post autor: japanczyk »

skiba pisze: 30 lip 2019, 14:51 Pledge Manager jest otwarty. Shipping mi wychodzi w granicach 37.00$ :/
Chyba cos zamieszali, bo to non-EU shipment wychodzi
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6125
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Super Fantasy Brawl (Jochen Eisenhuth)

Post autor: pan_satyros »

japanczyk pisze: 30 lip 2019, 14:59
skiba pisze: 30 lip 2019, 14:51 Pledge Manager jest otwarty. Shipping mi wychodzi w granicach 37.00$ :/
Chyba cos zamieszali, bo to non-EU shipment wychodzi
Na to wygląda. Poczekajmy kilka godzin.
Awatar użytkownika
skiba
Posty: 330
Rejestracja: 13 kwie 2018, 07:17
Has thanked: 24 times
Been thanked: 211 times

Re: Super Fantasy Brawl (Jochen Eisenhuth)

Post autor: skiba »

Estymaty były liczone dla paczek do 5kg. chyba. A mamy 5.6kg. w tym większym pledge’u. Domniemam, że o te 600 gram chodzi...
Boîte à Jeux: ilu2112
BGA: mskiba
BoardGameGeek: mskiba
TTA: ilu2112
Awatar użytkownika
skiba
Posty: 330
Rejestracja: 13 kwie 2018, 07:17
Has thanked: 24 times
Been thanked: 211 times

Re: Super Fantasy Brawl (Jochen Eisenhuth)

Post autor: skiba »

https://www.kickstarter.com/projects/11 ... ts/2581644

Wydawca się ustosunkował do zarzutów dotyczących ceny wysyłki. W skrócie:
  • Przyznał się, że nie dość jasno opisał koszty wysyłki na stronie kampanii. Stwierdzenie "do 5kg" nic nie mówiło, bo nie wiadomo ile będą ważyły konkretne pledge.
  • Przyznał się, że niedokładnie sprawdził cenniki dostaw przez firmy kurierskie. Okazuje się, że firmy kurierskie nie rozbijają Europy na Unię i nie-Unię i może się zdarzyć, że wewnątrz UE różne kraje mają różny koszt dostawy.
Niby zwrot 100% kosztów nie jest już możliwy, bo minęło 14 dni od zakończenia kampanii, ale wydawca zobowiązał się do zwrotu 100% poniesionych kosztów jeżeli napiszemy do nich maila do 16-tego sierpnia. Napisali, że w po 14 dniach od zakończenia kampanii Stripe (serwis obsługujący płatności) pobiera ~15% prowizji i przez to zwrot 100% nie jest możliwy, ale oni z własnej kieszeni dopłacą te 15%, żeby każdy niezadowolony klient wyszedł na czysto.

Moje zdanie jest takie: walnęli się, ktoś czegoś nie upilnował, a teraz starają się wyjść z sytuacji z twarzą. Zaproponowane rozwiązanie stanowi dość dobry kompromis. Ja chyba i tak zapłacę za wysyłkę, bo gra mnie bardzo interesuje.
Boîte à Jeux: ilu2112
BGA: mskiba
BoardGameGeek: mskiba
TTA: ilu2112
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6125
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Super Fantasy Brawl (Jochen Eisenhuth)

Post autor: pan_satyros »

Info ze strony kampanii, dostępne od jej startu:

The following is a list of rough estimates for shipping Super Fantasy Brawl. These estimates are based on the costs for our previous campaigns and an estimated final weight of the core pledge at 5kg.

Czy tylko dla mnie określenie core pledge kojarzy się jednoznacznie z podstawowym? Przecież dla pledga 49$ koszty wcale się mocno nie różnią i jest to dość typowe na ks że wysyłka wychodzi nieco drożej.
Czy ktoś naprawdę sądził że core to all-in?
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4716
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Super Fantasy Brawl (Jochen Eisenhuth)

Post autor: BartP »

@pan_satyros, fakt, było to napisane. Ale że nie było innych tabelek - tylko jedna - to ludzie, w tym ja, założyli, że takie są koszty, Ja przyznam, że nawet tego zdanie nie przeczytałem. Scrollnąłem pewnie raz na dół strony, zobaczyłem kwotę, stwierdziłem, że jest ok i tyle. Wydawnictwo samo przyznało, że niewystarczająco dobrze zostało to oznaczone. Powinna być wielokolumnowa tabelka z rozróżnieniem na pledge, nie było, więc pewnie jest tak samo.
Talek
Posty: 66
Rejestracja: 20 gru 2018, 18:30
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Super Fantasy Brawl (Jochen Eisenhuth)

Post autor: Talek »

Połowa EU musi zapłacić za Core 35$, to jest prawie 2 razy więcej niż deklarowali, przy tak małej grze jest to duża różnica, deklarowana waga core boxa to 3 kg, dla porównania JoA ważył 20-25 kg wave 1 a shipping był 40-45$, nie ma wytłumaczenia dla takiego niedoszacowania, to nie jest jakaś 1 osobowa firma która robi pierwszy projekt, to samo ostatnio jest z CMON, jakoś magicznie wszyscy wydawcy zaczęli niedoszacowywać koszty wysyłki bo część backerów by się pewnie nie zdecydowała, lepiej wygląda 100$ + 25 shipping niż 100 + 50, albo 50 + 20 niż 50 + 35.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10882
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Super Fantasy Brawl (Jochen Eisenhuth)

Post autor: japanczyk »

Talek pisze: 01 sie 2019, 10:17 Połowa EU musi zapłacić za Core 35$, to jest prawie 2 razy więcej niż deklarowali, przy tak małej grze jest to duża różnica, deklarowana waga core boxa to 3 kg, dla porównania JoA ważył 20-25 kg wave 1 a shipping był 40-45$, nie ma wytłumaczenia dla takiego niedoszacowania, to nie jest jakaś 1 osobowa firma która robi pierwszy projekt, to samo ostatnio jest z CMON, jakoś magicznie wszyscy wydawcy zaczęli niedoszacowywać koszty wysyłki bo część backerów by się pewnie nie zdecydowała, lepiej wygląda 100$ + 25 shipping niż 100 + 50, albo 50 + 20 niż 50 + 35.
Wiesz, mogli szacowac na podstawie poprzednich kampanii, a ostatnio podniosly sie ceny przesylek
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6125
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Super Fantasy Brawl (Jochen Eisenhuth)

Post autor: pan_satyros »

Talek pisze: 01 sie 2019, 10:17 Połowa EU musi zapłacić za Core 35$, to jest prawie 2 razy więcej niż deklarowali, przy tak małej grze jest to duża różnica, deklarowana waga core boxa to 3 kg, dla porównania JoA ważył 20-25 kg wave 1 a shipping był 40-45$, nie ma wytłumaczenia dla takiego niedoszacowania, to nie jest jakaś 1 osobowa firma która robi pierwszy projekt, to samo ostatnio jest z CMON, jakoś magicznie wszyscy wydawcy zaczęli niedoszacowywać koszty wysyłki bo część backerów by się pewnie nie zdecydowała, lepiej wygląda 100$ + 25 shipping niż 100 + 50, albo 50 + 20 niż 50 + 35.
Jeśli faktycznie base wyszedł dużo drożej to oddaję honor. Niemniej poprzednie kampanie były oszacowanie bardzo sensownie.
Co do tabel faktycznie lepiej wypada gdy jest cała. Niestety sporo firm wciąż używa jej tylko dla podstawowego kosztu.
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 961
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 664 times

Re: Super Fantasy Brawl (Jochen Eisenhuth)

Post autor: Bart Henry »

Przeklejam ceny dostawy core boxa w zależności od kraju. Dla nas nie jest najgorzej.
$20: Austria, Belgium, France, Germany, Luxembourg, Netherlands & The United Kingdom.

$25: Denmark, Italy, Poland, Portugal & Sweden.

$28: Spain and Ireland.

$35: Bulgaria, Croatia, Cyprus, Czech Republic, Estonia, Greece, Guernsey, Hungary, Jersey, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Malta, Slovakia, Slovenia, Switzerland, San Marino.

$40: Finland.

$45: Ukraine, Tenerife, Gran Canara, La Palma, Serbia, Norway, Montenegro, Moldova, Iceland, Gibraltar, Georgia, Faroe Islands, Bosnia and Herzegovina, Belarus, Azerbaijan, Armenia,

$50: Romania.

$60: Réunion, Guyane, Martinique, Mayotte, Saint-Barthelemy, Saint-Pierre et Miquelon.
Leafdrake
Posty: 54
Rejestracja: 21 cze 2004, 23:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Super Fantasy Brawl (Jochen Eisenhuth)

Post autor: Leafdrake »

Jakby ktoś był z Łodzi, albo w Łodzi przejazdem, to mamy egzemplarz PnP do pogrania. Pojawiła się również polska grupa na FB. Nie wiem jak wy, ale ja bym pograł ;)
:::efkon:::
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 991
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 990 times
Been thanked: 433 times

Re: Super Fantasy Brawl (Jochen Eisenhuth)

Post autor: KurikDeVolay »

Wiadomo cokolwiek o możliwym dystrybutorze w Polsce? Mam nadzieję, że ktoś się zlituje...
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6125
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Super Fantasy Brawl (Jochen Eisenhuth)

Post autor: pan_satyros »

KurikDeVolay pisze: 29 paź 2019, 15:56 Wiadomo cokolwiek o możliwym dystrybutorze w Polsce? Mam nadzieję, że ktoś się zlituje...
Zapytam Leo i dam znać.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4444
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1344 times
Been thanked: 843 times
Kontakt:

Re: Super Fantasy Brawl (Jochen Eisenhuth)

Post autor: Hardkor »

Bardzo fajnei gra wygląda, ale cena wysyłki zabija po prostu. Naprawdę mi się spodobała, ale no 92$ (350 zł) za podstawkę+ dodatek z 3 bohaterów+ wysyłka? Przecież w tej cenie można mieć o wiele więcej lepszych gier na o wiele dłużej. Nie ma ktoś jeszcze miejsca na grupowce czy cokolwiek by jakoś zbić koszta? Bardzo mnie to zniechęciło.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10882
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Super Fantasy Brawl (Jochen Eisenhuth)

Post autor: japanczyk »

Hardkor pisze: 04 sty 2020, 15:41 Bardzo fajnei gra wygląda, ale cena wysyłki zabija po prostu. Naprawdę mi się spodobała, ale no 92$ (350 zł) za podstawkę+ dodatek z 3 bohaterów+ wysyłka? Przecież w tej cenie można mieć o wiele więcej lepszych gier na o wiele dłużej. Nie ma ktoś jeszcze miejsca na grupowce czy cokolwiek by jakoś zbić koszta? Bardzo mnie to zniechęciło.
Odkup od kogoś jak już przyjdzie, zresztą ma być w Retailu, a może i ktoś w polsce wyda (były takie sluchy)
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4444
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1344 times
Been thanked: 843 times
Kontakt:

Re: Super Fantasy Brawl (Jochen Eisenhuth)

Post autor: Hardkor »

japanczyk pisze: 04 sty 2020, 15:59
Hardkor pisze: 04 sty 2020, 15:41 Bardzo fajnei gra wygląda, ale cena wysyłki zabija po prostu. Naprawdę mi się spodobała, ale no 92$ (350 zł) za podstawkę+ dodatek z 3 bohaterów+ wysyłka? Przecież w tej cenie można mieć o wiele więcej lepszych gier na o wiele dłużej. Nie ma ktoś jeszcze miejsca na grupowce czy cokolwiek by jakoś zbić koszta? Bardzo mnie to zniechęciło.
Odkup od kogoś jak już przyjdzie, zresztą ma być w Retailu, a może i ktoś w polsce wyda (były takie sluchy)
Patrząc na kampanię KS w retailu tania wersję będzie biedna. Zaś odkupienie to nie wiadomo czy znajdzie się i czy nie będzie jak to z grami z KS przebitka cenowa
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 991
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 990 times
Been thanked: 433 times

Re: Super Fantasy Brawl (Jochen Eisenhuth)

Post autor: KurikDeVolay »

Bump. Wiadomo cokolwiek? Miała być przygotowana scena turniejowa, zajawki, ostry hype... Mythic Games ma potężną obsuwę, co tu się dzieje? Bardzo, bardzo chciałem, żeby ten projekt wypalił, na ten moment nic na to nie wskazuje...
ODPOWIEDZ