Dark Eden CCG (Bryan Winter)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Dark Eden CCG (Bryan Winter)

Post autor: Halloween »

1. Czy ktoś z was jeszcze gra?
2. Czy gracie - czy nie gracie to interesują mnie wasze projekty kart. Jak coś wymyśliliście (jakieś nowe karty) to piszcie co. Możliwe, że zaadaptujemy to do swoich rozgrywek.
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1273
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 357 times
Been thanked: 213 times

Re: Dark Eden CCG (Target Games - MAG 1997)

Post autor: ShapooBah »

ech:
https://boardgamegeek.com/boardgame/9041/dark-eden

Obrazek
wikipedia pisze: Kolekcjonerska gra karciana, której akcja toczy się w świecie Kronik Mutantów. w Mrocznym Raju gracz przyjmuję rolę Przywódcy, jednego z plemion zamieszkujących Ziemię i usiłuje zarządzać swoją Krainą. Rozwijać ją i bronić przed siłami innych graczy, jednocześnie najeżdżając swym Oddziałem Krainy przeciwników. Ponieważ Dark Eden to gra strategiczno ekonomiczna, gracz musi także uzyskiwać Zasoby Naturalne, niezbędne do budowy Osady, szkolić poddanych i wynajdować nowe technologie.

Gra Dark Eden w Polsce ukazała się jesienią 1997 roku. Obecnie jednak jest grą „martwą”. Nie jest już wydawana i oficjalnie sprzedawana.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Dark Eden CCG (Target Games - MAG 1997)

Post autor: Halloween »

ShapooBah pisze: 03 cze 2019, 09:28 ech:
https://boardgamegeek.com/boardgame/9041/dark-eden

Obrazek
wikipedia pisze: Kolekcjonerska gra karciana, której akcja toczy się w świecie Kronik Mutantów. w Mrocznym Raju gracz przyjmuję rolę Przywódcy, jednego z plemion zamieszkujących Ziemię i usiłuje zarządzać swoją Krainą. Rozwijać ją i bronić przed siłami innych graczy, jednocześnie najeżdżając swym Oddziałem Krainy przeciwników. Ponieważ Dark Eden to gra strategiczno ekonomiczna, gracz musi także uzyskiwać Zasoby Naturalne, niezbędne do budowy Osady, szkolić poddanych i wynajdować nowe technologie.

Gra Dark Eden w Polsce ukazała się jesienią 1997 roku. Obecnie jednak jest grą „martwą”. Nie jest już wydawana i oficjalnie sprzedawana.
Co ech? masz karty jeszcze?

Taki opis nie wiem czy jest potrzebny bo to był dość słynny tytuł. Osoby, które choćby grały w Doomtroopera wiedzą o co chodzi.
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1273
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 357 times
Been thanked: 213 times

Re: Dark Eden CCG (Target Games - MAG 1997)

Post autor: ShapooBah »

viewtopic.php?f=1&t=60010 :roll: :roll: :roll:

Ja nie znałem tytułu.
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Re: Dark Eden CCG (Target Games - MAG 1997)

Post autor: kempy »

Gdyby ktos chcial sie zainteresowac gra to sugeruje szukac angielskiej wersji gdyz polskie tlumaczenie bylo dosyc slabe i wypaczalo sens niektorych kart.

Gra byla dosyc oryginalna mechanicznie, ale design jak to w bardzo wczesnych ccgach, kulal. Wtedy jeszcze uwazano ze 'balansem' jest sam poziom rarity co okazalo sie chybionym pomyslem. Za duzo przesadzonych wzorow. Zaprojektowany, ale juz nie wydany dodatek, ktory designer w wersji tekstowej ma na swojej stronie, tylko potwierdzal ze cos nie halo.

W Polsce gra sie trzymala dlugo po oficjalnej smierci. Odbugowano bledne tlumaczenia, wprowadzono sporo poprawek, stworzono ban liste.

Niestety gra nie posiada chyba klienta online. Byl kiedys na CCG Workshop, ale ten serwis dawno zostal zamkniety.
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Dark Eden CCG (Target Games - MAG 1997)

Post autor: polwac »

ShapooBah pisze: 03 cze 2019, 15:31 viewtopic.php?f=1&t=60010 :roll: :roll: :roll:

Ja nie znałem tytułu.
Ja też nie. Dzięki za uzupełnienie pierwszego posta!
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Blitztank
Posty: 1
Rejestracja: 16 paź 2019, 13:10

Re: Dark Eden CCG (Bryan Winter)

Post autor: Blitztank »

Grałem w DE od początku. Teraz wyciągnąłem karty i gram z synem co sobotę. Czy może ma ktoś wzory kart gotowych do wydrukowania? fajnie było by zagrać z przeciwnikiem nie ograniczonym ilościowo. Wiem, że jest program do tworzenia ale kilka lat temu krążyły w necie karty z praktycznie idealnie poprawiona grafiką i z mega czytelna czcionką. A może macie swoje projekty? również chętnie bym rzucił okiem.
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Re: Dark Eden CCG (Bryan Winter)

Post autor: kempy »

Mam te "czytelniejsze" wersje. W archiwum są karty z seta bazowego oraz z Genesis (oba po polsku).
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 443
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: Dark Eden CCG (Bryan Winter)

Post autor: lukkk »

Dark Eden, Doom Trooper, Kult, wczesny MtG, Vampire: the eternall struggle - to były czasy. Chyba złota era kolekcjonerskich gier karcianych dawno już za nami. Chociaż z tego co obserwuję, Magic nadal ma się świetnie, pomimo tylu lat na karku.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Dark Eden CCG (Bryan Winter)

Post autor: Halloween »

lukkk pisze: 17 paź 2019, 15:35 Dark Eden, Doom Trooper, Kult, wczesny MtG, Vampire: the eternall struggle - to były czasy. Chyba złota era kolekcjonerskich gier karcianych dawno już za nami. Chociaż z tego co obserwuję, Magic nadal ma się świetnie, pomimo tylu lat na karku.
MtG nigdy nie byl wiekszy niz obecnie. Zobacz format EDH - to jest dla starszych graczy ciekawe.

Dark Eden umarł ale chetnie zagram jak bywacie w Katowicach. Doomtrooper jest natomiast ciagle grany w Polsce, est.1995.
Polecam dodatkowo zajrzec na online Doomtrooper - https://www.facebook.com/doomtroopergame/ na facebooku dadza Ci klucz do beta wersji jak powiesz, ze jestes starym graczem i chcesz potestowac
ODPOWIEDZ