Chytrogród / Slyville (Tomasz Larek)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY I KOSZULKI!
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
Tutaj należy pytać o kwestie związane z malowaniem figurek.
TUTAJ NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TUTAJ NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Hexy Studio
Posty: 23
Rejestracja: 21 mar 2018, 15:02
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Chytrogród / Slyville (Tomasz Larek)

Post autor: Hexy Studio » 11 cze 2019, 17:17

Cześć!

Kampania Chytrogrodu na zagramw.to ruszyła 7 godzin temu i jest dokładnie w 1/3 drogi do celu, ale jako że nie było na forum jeszcze wątku o samej grze, a nie kampanii, to nadrabiamy zaległości i służymy odpowiedziami na pytania :wink: Hexy Studio odpowiada za development gry, oprawę wizualną i przeprowadzenie kampanii, a wydawcą na Polskę będzie Lucrum.

Chytrogród to gra blefu, oszustwa i negocjacji, w której szemrane interesy to klucz do zwycięstwa. Zostań przywódcą jednej z pięciu Gildii, wysyłaj swoich popleczników do różnych dzielnic miasta, pozyskuj towary i załatwiaj interesy. Wszystko po to, by zostać najbardziej wpływowym podwładnym księcia Chytrogrodu!

Średniowieczne miasta zamieszkiwali rozmaici ludzie. Nie tylko pobożni mnisi, skromni uczeni i godni zaufania kupcy, ale też wredni, nieszczerzy i chciwi. Witaj w Chytrogrodzie, gdzie możesz stać się postacią należącą do tej drugiej kategorii. Jako przewodniczący gildii w tym z pozoru niezbyt perspektywicznym mieście będziesz korzystał z usług wiernych popleczników, którzy wysłani do poszczególnych dzielnic miasta będą wyszukiwać okazje, dobijać targu, słowem: pracować na chwałę i bogactwo twoje i twej organizacji. Nie zawsze w sposób legalny, ale przecież cel uświęca środki, czyż nie? Ostatecznie chodzi przecież tylko o to, by wkraść się w łaski samego księcia. Dla dobra Jego Wysokości, rzecz jasna!

Awatar użytkownika
ShapooBah
Użytkownik wspierający
Posty: 793
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 118 times
Been thanked: 83 times

Re: Chytrogród / Slyville (Tomasz Larek)

Post autor: ShapooBah » 10 lis 2019, 15:41

Na falkonie miałem okazję zagrać w ten tytuł i po mimo dość zmęczonych życiem graczy tytuł wzbudził wiele emocji.
Świetnie rozplanowana lekka planszówka z zarządzaniem zasobów i wymianą zestawów na punkty, a także dość dobrze zaszytą i ukrytą negatywną interakcję która nawet nieświadomie użyta może zniszczyć całą taktykę na najbliższą rundę opartą o ten jeden element który muszę zdobyć zanim nadejdzie moja kolej wymiany towarów na punkty!

Naprawdę lekka, sympatyczna gra. Może nie jest to długofalowe euro gdzie każdy ruch musi być wykonany z namaszczeniem, ale potrzeba kalkulacji ryzyka i szybkiego planowania bardzo pozytywne odczucia zostawiła.

Awatar użytkownika
Blue
Użytkownik wspierający
Posty: 1909
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Lokalizacja: Kraków/Inwałd k. Wadowic
Has thanked: 41 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Chytrogród / Slyville (Tomasz Larek)

Post autor: Blue » 10 gru 2019, 17:50

Wygląda na konkurencje dla Szeryfa, którego podstawka mnie rozczarowała(z dodatkiem widziałem gameplay u PoGraMy i wyglądał wtedy dużo ciekawiej). Coś więcej wrażeń, bo widzę że na forum bieda? ;)

ODPOWIEDZ