Stellaris: Infinite Legacy (Gunter Eickert)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1479
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times

Stellaris: Infinite Legacy (Gunter Eickert)

Post autor: TuReK »

https://www.boardgamegeek.com/boardgame ... ris-legacy
Zapowiada się bardzo ciekawie.
Strategia 4X kosmiczna + legacy = rozwój swojej cywilizacji przez wiele gier.
Będzie na KS za jakiś czas.
Z pustego i Saruman nie naleje
Awatar użytkownika
Grellenort
Posty: 355
Rejestracja: 29 wrz 2018, 22:53
Has thanked: 33 times
Been thanked: 99 times

Re: STELLARIS

Post autor: Grellenort »

Czyli Paradox kontynuuje swój szturm na rynek gier analogowych. Mam nadzieję, że legacy rozwiązane będzie podobnie jak w Scythe'owym Rise of Fennris, bez darcia czy zalepiania czegokolwiek. Kosmiczne czteryiksy do krótkich nie należą i jednorazowa kampania w której ekipa znajdzie czas na kolejną partię raz w miesiącu lub rzadziej trochę mija się z celem. Trzymam kciuki.
MiXB
Posty: 548
Rejestracja: 05 lut 2019, 11:38
Has thanked: 21 times
Been thanked: 89 times

Re: STELLARIS

Post autor: MiXB »

Grafiki od Noconia zawsze na plus, ale przewidywany czas rozgrywki to 90-150 minut? Mam nadzieje, że to tylko placeholder, bo o ile miło by było mieć możliwość na taką krótką grę to 150 minut na 4X to nic.

Poza tym to gra od Academy Games, powinna być przynajnmniej dobra.
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Stellaris (Gunter Eickert)

Post autor: YoYo »

Kolejna adaptacja gry komputerowej na fizyczna. Akurat z tym tytulem to powiem czemu nie :D .
MiXB
Posty: 548
Rejestracja: 05 lut 2019, 11:38
Has thanked: 21 times
Been thanked: 89 times

Re: Stellaris (Gunter Eickert)

Post autor: MiXB »

YoYo pisze: 20 cze 2019, 11:37 Kolejna adaptacja gry komputerowej na fizyczna. Akurat z tym tytulem to powiem czemu nie :D .
Pytanie tylko czy pójdą kompletnie szalenie tak jak z Europą Universalis aka cięższe i dłuższe to niż TI4 czy jednak pójdą w mainstream?
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: STELLARIS

Post autor: Halloween »

MiXB pisze: 16 cze 2019, 09:28 Grafiki od Noconia zawsze na plus, ale przewidywany czas rozgrywki to 90-150 minut? Mam nadzieje, że to tylko placeholder, bo o ile miło by było mieć możliwość na taką krótką grę to 150 minut na 4X to nic.

To ma byc kampania zaczynasz z tym co ugrales poprzednio, jedna partia 2.5h to jest dosyc duzo.

Tytulow na 6h jest juz chyba wiecej niz osob chetnych w nie grac w 2019 roku.
MiXB
Posty: 548
Rejestracja: 05 lut 2019, 11:38
Has thanked: 21 times
Been thanked: 89 times

Re: STELLARIS

Post autor: MiXB »

Halloween pisze: 20 cze 2019, 14:21
MiXB pisze: 16 cze 2019, 09:28 Grafiki od Noconia zawsze na plus, ale przewidywany czas rozgrywki to 90-150 minut? Mam nadzieje, że to tylko placeholder, bo o ile miło by było mieć możliwość na taką krótką grę to 150 minut na 4X to nic.

To ma byc kampania zaczynasz z tym co ugrales poprzednio, jedna partia 2.5h to jest dosyc duzo.

Tytulow na 6h jest juz chyba wiecej niz osob chetnych w nie grac w 2019 roku.
Powiedz to Europie Universalis...
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: STELLARIS

Post autor: Halloween »

MiXB pisze: 20 cze 2019, 15:02
Halloween pisze: 20 cze 2019, 14:21
MiXB pisze: 16 cze 2019, 09:28 Grafiki od Noconia zawsze na plus, ale przewidywany czas rozgrywki to 90-150 minut? Mam nadzieje, że to tylko placeholder, bo o ile miło by było mieć możliwość na taką krótką grę to 150 minut na 4X to nic.

To ma byc kampania zaczynasz z tym co ugrales poprzednio, jedna partia 2.5h to jest dosyc duzo.

Tytulow na 6h jest juz chyba wiecej niz osob chetnych w nie grac w 2019 roku.
Powiedz to Europie Universalis...
Europo Universalis, grałem od polskiej wersji w 2000 roku. We wszystkie czesci. My weterani nie mamy juz czasu ani sily na planszowki trwajace wiele godzin.
Nie idz droga kartonu, lepiej wyjdz na kompa w nowej wersji. Jako planszowka zostaniesz odarta ze swojego bogactwa i sprowadzona do podstawowych funkcji a i tak uznamy Cie wtedy za zbyt dluga.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4076
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: STELLARIS

Post autor: brazylianwisnia »

Grellenort pisze: 16 cze 2019, 08:52 Mam nadzieję, że legacy rozwiązane będzie podobnie jak w Scythe'owym Rise of Fennris, bez darcia czy zalepiania czegokolwiek.
Tylko to wtedy już nie jest Legacy a poprostu tryb kampanii. Legacy tym się różni że robisz nieodwracalne zmiany z grą.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
MiXB
Posty: 548
Rejestracja: 05 lut 2019, 11:38
Has thanked: 21 times
Been thanked: 89 times

Re: STELLARIS

Post autor: MiXB »

Halloween pisze: 20 cze 2019, 17:21
MiXB pisze: 20 cze 2019, 15:02
Halloween pisze: 20 cze 2019, 14:21

To ma byc kampania zaczynasz z tym co ugrales poprzednio, jedna partia 2.5h to jest dosyc duzo.

Tytulow na 6h jest juz chyba wiecej niz osob chetnych w nie grac w 2019 roku.
Powiedz to Europie Universalis...
Europo Universalis, grałem od polskiej wersji w 2000 roku. We wszystkie czesci. My weterani nie mamy juz czasu ani sily na planszowki trwajace wiele godzin.
Nie idz droga kartonu, lepiej wyjdz na kompa w nowej wersji. Jako planszowka zostaniesz odarta ze swojego bogactwa i sprowadzona do podstawowych funkcji a i tak uznamy Cie wtedy za zbyt dluga.
Przecież nowe, szykowane wydanie PLANSZOWEJ Europy to moloch porównywalny, a być może nawet większy niż TI4. Ja nie mówię tu o komputerowej wersji, ale tylko o planszowej. Według opisu rozgrywki na poziomie 6 godzin w nowej Europie nie są rzadkością.
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: Stellaris (Gunter Eickert)

Post autor: Valarus »

Stellaris, super!
TuReK pisze: 15 cze 2019, 14:11 ... legacy ...
... i w p^%@u wylądował. Nawet nie zdążyło wskoczyć na listę interesująych tytułów i już z niej znika.
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1479
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times

Re: Stellaris (Gunter Eickert)

Post autor: TuReK »

11 marca ma być KS
Z pustego i Saruman nie naleje
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Stellaris Infinite Legacy (Gunter Eickert)

Post autor: pavel »

Mignęło mi to gdzieś w jakimś portalu przez moment, ale nie wiedziałem, że to projekt do wspierania. Ciekawe do jakich graczy oni celują. Oceniając cały system gry myśleniem, dobra gra PC=dobra planszówka, mogą pogrzebać spore grono odbiorców. Wkręcić się w towarzystwo Space Empire, T.I., czy Eclipse, nie będzie łatwo. Ogólnie słowo przystępna, kłoci się z 4x, który sugeruję złożoność. Trzeba pamiętać o innych zapowiedziach podobnych tytułów z gatunku, a na pewno o Fractal, o którym słyszałem. Czekamy na więcej wieści.
Ostatnio zmieniony 11 mar 2021, 17:17 przez pavel, łącznie zmieniany 3 razy.
feniks_ciapek
Posty: 2284
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 926 times

Re: Stellaris (Gunter Eickert)

Post autor: feniks_ciapek »

Gra pewnie będzie dobra - Academy Games to solidna firma. Jedyne o co się boję, to plastik. Wspierałem Agents of Mayhem i pamiętam, jak na unboxingu strasznie się cieszyli jakością figurek, natomiast jak gra do mnie dotarła, to trochę chciałem łezkę nad nimi uronić, bo niestety jeśli chodzi o detale i jakość ich wykonania to raczej w dolnej klasie średniej się plasują. Może coś się od tego czasu zmieniło, ale niepewność cały czas mam, zwłaszcza że cena jest niestety całkiem spora.
Awatar użytkownika
mistrz_yon
Posty: 705
Rejestracja: 26 kwie 2005, 11:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 252 times
Kontakt:

Re: Stellaris (Gunter Eickert)

Post autor: mistrz_yon »

Mam bardzo podobną refleksję: marka - tak, jakość plastikowych komponentów - bardzo średnio.

Mnie uderzyło kiepskie wykonanie rzeczy do One Small Step. Satelity na maksa krzywe, pourywane, żetony zasobów też średnio zaprojektowane i ledwo mieszczące się w dedykowanym (sic!) pudełku. Co ciekawe, Wikingowie są bardzo spoko pod tym względem.
Awatar użytkownika
612
Posty: 434
Rejestracja: 16 mar 2015, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 69 times
Been thanked: 561 times

Re: Stellaris (Gunter Eickert)

Post autor: 612 »

2h to pewnie samo rozkładanie
a tak na marginesie, klimaty kosmiczne, więc wczucie w klimat gry Guntera Eickerta powinna ułatwić muzyka Guntera Schickerta :wink:
https://www.youtube.com/watch?v=UUyit-AbWqA
MiXB
Posty: 548
Rejestracja: 05 lut 2019, 11:38
Has thanked: 21 times
Been thanked: 89 times

Re: Stellaris (Gunter Eickert)

Post autor: MiXB »

Academy Games i Gunter Eickert? To ciekawa kombinacja ze strony Paradoxu. Conflict of Heroes i Agents of Mayhem podobno bardzo fajne gry, nie miałem przyjemności zagrać. Ale dodatek do Wikingów to ewidentnie cierpi na syndrom "dodatek wydany z grą"...

Tak czy inaczej należy się spodziewać prostej gry. Pewnie będzie też trochę turlania. Gry od Academy i od Guntera szczególnie to niższa klasa średnia jeśli chodzi o złożoność i zważywszy, że ta gra to jednak na podstawie gry komputerowej to trzeba się nastawiać na ten poziom. Nie nastawiałbym się na coś trudnego czy nawet długiego.
ODPOWIEDZ