Trudvang Legends (Fel Barros, Guilherme Goulart, Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Trudvang Legends (Fel Barros, Guilherme Goulart, Eric M. Lang)

Post autor: japanczyk »

Nowa gra CMON póki co mnie specjalnie nie interesowała, ale właśnie pokazali coś ciekawego:

https://youtu.be/pg-xLx6gLVI

System Legends jak to nazwali to taki element semi-legacy, który pozwala wkładać na planszy karty, które zmieniają jej elementy. W połączeniu z zapowiedzianą kampanią może wyjść całkiem interesująca gra, szczególnie jesli ktos zna świat Trudvang (ja nie)

Gra bazuje na szwedzkim RPG Trudvang Chronicles które łączy w sobie celtyckie i nordyckie klimaty.

Obrazek

Na KSie pewnie wesprę, ale patrząc po backlashu jesli chodzi o przesyłke (Bloodborne) i mocnej konkurencji ze strony Middary i Etherfields może być problem z biciem kolejnych rekordów dla CMON
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Trudvang Legends (Fel Barros, Guilherme Goulart, Eric M. Lang)

Post autor: brazylianwisnia »

Chciałem wesprzeć ale teraz wszystko zalezy jak rozwiążą kwestie kosztów przesylki. Za 140USD to można prawie zamowic Tainted Grail i Etherfileds(jeśli ceny AR się nie zmienia). Dlatego muszą zmniejszyć koszty wysyłki nie tnac zawartości lub zaoferować atrakcyjna grupowke.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Trudvang Legends (Fel Barros, Guilherme Goulart, Eric M. Lang)

Post autor: japanczyk »

brazylianwisnia pisze: 27 cze 2019, 15:44 Chciałem wesprzeć ale teraz wszystko zalezy jak rozwiążą kwestie kosztów przesylki. Za 140USD to można prawie zamowic Tainted Grail i Etherfileds(jeśli ceny AR się nie zmienia). Dlatego muszą zmniejszyć koszty wysyłki nie tnac zawartości lub zaoferować atrakcyjna grupowke.
A to ma kosztować 140$? (●__●)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Trudvang Legends (Fel Barros, Guilherme Goulart, Eric M. Lang)

Post autor: brazylianwisnia »

Stawiam że cena będzie nie mniejsza niż Bloodborne - 100+40USD wysyłka. Awaken Realms oferuje zniżkę grupowa i bardzo dobry koszt wysyłki w dwóch falach dla zamówień grupowych. Jak przesyłka będzie tak droga dla Trudvang jak BB I nie będzie ofert grupowych to chyba odpuszczam.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4089
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2601 times
Been thanked: 2533 times

Re: Trudvang Legends (Fel Barros, Guilherme Goulart, Eric M. Lang)

Post autor: Gizmoo »

Obejrzałem filmiki z prezentacją i albo Lang nie potrafi "sprzedać" własnej gry, albo jest mega... Słabo. :lol:

Sama mechanika walki (ciągnięcie żetonów z woreczka), to najgorsze co może się każdej grze przytrafić. Nie podobało mi się to w AH LCG i AH 3. Nie dość, że to nudne i policzalne, zajmujące czas, to jeszcze zabija jakiekolwiek emocje. No i na razie wygląda to na absolutny przerost formy nad treścią. Mam wrażenie, że proces twórczy wyglądał mniej więcej tak: "Ilustracje i świat w tym skandynawskim erpegu są świetne! Pierdykniemy zarąbiste figurki, a resztę się jakoś dorobi. Lang coś tam wymyśli na boku, jak znajdzie ze dwie godziny wolne". :lol:

P.S. Chciałbym być kiepskim prorokiem, bo bardzo czekałem na tą grę i liczę, że jeszcze mnie czymś zaskoczy na plus. Sęk w tym, że po prezentacjach zapał mi mocno opadł.
Talek
Posty: 66
Rejestracja: 20 gru 2018, 18:30
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Trudvang Legends (Fel Barros, Guilherme Goulart, Eric M. Lang)

Post autor: Talek »

Oglądałem jakiś czas temu jeden z pierwszych gameplayów, ogólny design zapożyczony z Blood Rage, nawet czcionke na mapie mają taką samą, jakby nazwali to Blood Rage Adventure to też by pasowało :) Niestety "combat" polegający na losowaniu run z woreczka to jakaś pomyłka. Ja wiem że CMON specjalizuje się w sprzedawaniu figurek doklejonych do przeciętnych gier (może po za wyjątkiem Rising Sun) ale tym razem to już polecieli po całości i to wygląda jakby zlepili na szybkości kilka rzeczy żeby sprzedać kilka figsów co zostało nieużytych w kampaniach do Blood Rage
Lipa
Posty: 163
Rejestracja: 10 paź 2005, 19:18
Lokalizacja: Morąg, pobliże Olsztyna
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: Trudvang Legends (Fel Barros, Guilherme Goulart, Eric M. Lang)

Post autor: Lipa »

Wydaje mi się, że już kiedyś była wydana planszówka w świecie Trudvang, ale nie cieszyła się dobrą opinią. Mam nadzieję, że nowa gra to nie jest tylko kosmetyka starej + figurki.
Jak jest jedno wejście, to nie ma wyjścia
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Trudvang Legends (Fel Barros, Guilherme Goulart, Eric M. Lang)

Post autor: japanczyk »

Ogłosili data KS'a - 23 lipca.
Trochę... niespodziewanie, w dodatku dwa molochy w postaci Etherfields i Middary wciąz są na Kickstarterze, rywalizacja o portfele graczy ostra ;-)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Trudvang Legends (Fel Barros, Guilherme Goulart, Eric M. Lang)

Post autor: brazylianwisnia »

Wysyłka trochę zabija ta grę. 40USD teraz bez SG czyli wzrośnie do 60-80USD. Lubię bagbuilding ale nie wiem ile tam jest strategii. Gra zdecydowanie wygląda słabiej od Etherfields. O ile krzyku na forum od groma na temat Awaken Realms tak kosmiczna wysyłka największej gry roku CMON i kolejny projekt przed dokończeniem poprzednich przechodzi bez echa.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Trudvang Legends (Fel Barros, Guilherme Goulart, Eric M. Lang)

Post autor: japanczyk »

brazylianwisnia pisze: 24 lip 2019, 00:47 Wysyłka trochę zabija ta grę. 40USD teraz bez SG czyli wzrośnie do 60-80USD.
Trochę przesadzasz, myślę że po backlashu wliczając teraz już koszt gry z SG, A nawet jeśli nie to przy BB było +8$ A nie +20-40 Z SG
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Trudvang Legends (Fel Barros, Guilherme Goulart, Eric M. Lang)

Post autor: brazylianwisnia »

japanczyk pisze: 24 lip 2019, 00:57
brazylianwisnia pisze: 24 lip 2019, 00:47 Wysyłka trochę zabija ta grę. 40USD teraz bez SG czyli wzrośnie do 60-80USD.
Trochę przesadzasz, myślę że po backlashu wliczając teraz już koszt gry z SG, A nawet jeśli nie to przy BB było +8$ A nie +20-40 Z SG

Tak napisali w kampanii w sekcji shipping że cena wzrośnie bo nie uwzględnia SG. Po backslashu poprostu dodali to zdanie i mają ręce czyste. BB to jednak mniejsza gra od Trudvang Legends i cena wyjściowa byla niższa.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Trudvang Legends (Fel Barros, Guilherme Goulart, Eric M. Lang)

Post autor: japanczyk »

brazylianwisnia pisze: 24 lip 2019, 01:00 Tak napisali w kampanii w sekcji shipping że cena wzrośnie bo nie uwzględnia SG. Po backslashu poprostu dodali to zdanie i mają ręce czyste. BB to jednak mniejsza gra od Trudvang Legends i cena wyjściowa byla niższa.
Ale w Bloodborne było to samo zdanie ;-)
Daetorian
Posty: 222
Rejestracja: 03 cze 2016, 09:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 12 times

Re: Trudvang Legends (Fel Barros, Guilherme Goulart, Eric M. Lang)

Post autor: Daetorian »

wszystkie SG otagowane jak "KS Exclusive", w sumie lubię za to CMON, warto wspierać ich projekty na KS.
piwko
Posty: 362
Rejestracja: 05 lut 2019, 12:09
Has thanked: 67 times
Been thanked: 101 times

Re: Trudvang Legends (Fel Barros, Guilherme Goulart, Eric M. Lang)

Post autor: piwko »

Jedna z najbardziej wyczekiwanych przeze mnie gier tego roku, a wyglada tak biednie (i do tego w takiej cenie) że aż szkoda patrzeć :(
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 543
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 250 times
Been thanked: 112 times

Re: Trudvang Legends (Fel Barros, Guilherme Goulart, Eric M. Lang)

Post autor: hamish »

Sam jestem jej ciekaw. Wsparłem. Nie mam pojęcia czy dowiozę wsparcie do końca kampanii. Będę bacznie obserwować. Znając życie, wpadnie jeszcze 10 kilogramów płatnych dodatków.
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2015
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1488 times
Been thanked: 1141 times

Re: Trudvang Legends (Fel Barros, Guilherme Goulart, Eric M. Lang)

Post autor: Bruno »

Pojawił się zapis krótkiej rozgrywki w specjalnie napisany na cele promocji scenariusz:
https://youtu.be/LyMA0U9HeS4
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Trudvang Legends (Fel Barros, Guilherme Goulart, Eric M. Lang)

Post autor: japanczyk »

Bruno pisze: 31 lip 2019, 12:28 Pojawił się zapis krótkiej rozgrywki w specjalnie napisany na cele promocji scenariusz:
https://youtu.be/LyMA0U9HeS4
https://youtu.be/LegzxPh5iQw?t=1044

szczerze to więcej widać na tym materiale niz na oficjalnym
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2015
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1488 times
Been thanked: 1141 times

Re: Trudvang Legends (Fel Barros, Guilherme Goulart, Eric M. Lang)

Post autor: Bruno »

Jeśli chodzi o walkę, to tak. Ale na tym pierwszym filmie jest kawałek właściwej rozgrywki...
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 453 times
Been thanked: 307 times

Re: Trudvang Legends (Fel Barros, Guilherme Goulart, Eric M. Lang)

Post autor: vikingowa »

japanczyk pisze: 24 lip 2019, 00:57
brazylianwisnia pisze: 24 lip 2019, 00:47 Wysyłka trochę zabija ta grę. 40USD teraz bez SG czyli wzrośnie do 60-80USD.
Trochę przesadzasz, myślę że po backlashu wliczając teraz już koszt gry z SG, A nawet jeśli nie to przy BB było +8$ A nie +20-40 Z SG
To za grupowe zamówienie? Mi cena za BB podskoczyła o dokładnie $26 od ceny bazowej więc spodziewajcie się raczej kosztownej wysyłki. Dla mnie ta gra wygląda okropnie a figurki są po prostu obrzydliwe. Widzę, że CMON zaczyna robić w portki bo z dnia na dzień tracą wspierających no i progi SG zmniejszyli do 10k.... Ja raczej nigdy już nic od nich nie wezmę przez te koszty wysyłki i oszukiwanie ludzi.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Trudvang Legends (Fel Barros, Guilherme Goulart, Eric M. Lang)

Post autor: japanczyk »

vikingowa pisze: 01 sie 2019, 10:16 To za grupowe zamówienie? Mi cena za BB podskoczyła o dokładnie $26 od ceny bazowej więc spodziewajcie się raczej kosztownej wysyłki. Dla mnie ta gra wygląda okropnie a figurki są po prostu obrzydliwe. Widzę, że CMON zaczyna robić w portki bo z dnia na dzień tracą wspierających no i progi SG zmniejszyli do 10k.... Ja raczej nigdy już nic od nich nie wezmę przez te koszty wysyłki i oszukiwanie ludzi.
Jak wziełaś wszystkie dodatki to i owszem, cena mocno pewnie skoczyła, ale sam core box miał cenę zamiast 30$ - 38$.
Chociaż to dziwne, bo dosłownie teraz sprawdzilem cenę przy core+wszystkie dodatki i wynosi 51,26$, czyli o 21$ wiecej niz na stronie kampanii, nie wiem skad wzielas te 26 :P

Gra i figurki są stylizowane zeby pasowały do klimatu Trudvang Chronicles i robi to bardzo dobrze, oczywiście nie bedzie to stylistyka dla każdego ;-) ale racja jest, ze CMON troche przyszalało z tymi progami - jednak pomysł z EB 10$ słabo się sprawdza, bo później ludzie uciekają.
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 453 times
Been thanked: 307 times

Re: Trudvang Legends (Fel Barros, Guilherme Goulart, Eric M. Lang)

Post autor: vikingowa »

Nie mam problemu ze zrozumieniem, podaję to co Ty czyli MOJĄ cenę za core plus SG (nie mieszkam w Polsce). Na stronie podane Europa $20-$30 a mi w PM pokazało $46 ( czyli licząc od najniższego progu $26). Dlatego też wzięlam dwa dodatki żeby jednak ta cena nie wyglądała tak źle :D Wyszło $50 i dla mnie ok.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Trudvang Legends (Fel Barros, Guilherme Goulart, Eric M. Lang)

Post autor: brazylianwisnia »

Shipping to poprostu cześć ceny. Trudvang nie wygląda dobrze jak na grę za 500zl. Taki gloomhaven czy Tainted grail(cena/zawartość) zjadają na śniadanie ta gre. Nawet Bloodborne wygląda lepiej. Zarlwartosc musiałaby mocno spuchnac żeby to miało sens. CMON powinno się ogarnąć i wprowadzić normalne grupowki ze zniżką i rozsądna przesyłka oraz retailer pleadge dla europejskich sklepów.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
jediwolf
Posty: 400
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 79 times

Re: Trudvang Legends (Fel Barros, Guilherme Goulart, Eric M. Lang)

Post autor: jediwolf »

Całkowicie odpuściłem gry od CMONa, Lang się wypala pomału, wszystko na jedno kopyto w różnych settingach niestety. Brakuje powiewu świeżości. Oglądnąłem parę filmików z tej gierki i dla mnie jedno wielkie meeeh. Jedynie co od nich mogę wesprzeć to Zombicide w uniwersum fantasy, ze względu kolekcjonerskich. Aczkolwiek zapowiedzieli Zombicide edycja druga i zobaczymy co to będzie. Niestety od dłuższego już czasu zauważyłem, że CMONy sprzedają swoje gry figurkami. Biorąc pod uwagę kosmiczne ceny wysyłek (gra za 90 dolców wysyłka 40 loool) nie jestem już nimi w ogóle zainteresowany.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6123
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 633 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Trudvang Legends (Fel Barros, Guilherme Goulart, Eric M. Lang)

Post autor: pan_satyros »

Dziś podstawki zostały dostarczone wspierającym w Polsce, stąd odkopuję temat, zachęcając do dzielenia się wrażeniami - naturalnie jeśli finalnie ktoś wspierał 😅

Póki co na bgg jest garstka wstępnych opinii:
https://boardgamegeek.com/boardgame/266 ... ng-legends
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Trudvang Legends (Fel Barros, Guilherme Goulart, Eric M. Lang)

Post autor: japanczyk »

Pierwsze wrażenia są mieszane
Wygląda na to, że nie udźwignęli pomysłu z World Map (stawiam, ze odejscie Langa tutaj miało znaczacy wplyw na redevelopment gry)

Ale ogólnie nie ejst to szrot, tylko dziwny i ciekawy miks mechanik + ok fabułka

ja odpale w weekend jak czas pozwoli, zasady wygladaja na proste (ale to zawsze moje wrazenie po zapoznaniu sie z instrukcja)
ODPOWIEDZ