The Few and Cursed (Mike Gnade)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4104
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2631 times
Been thanked: 2546 times

The Few and Cursed (Mike Gnade)

Post autor: Gizmoo »

Kickstarterowa kampania The Few and Cursed właśnie dobiegła końca. Spektakularnego sukcesu niestety nie było, ale gra osiągnęła całkiem niezły pułap wsparć, odblokowano wszystkie cele i wszystko zmierza w bardzo dobrym kierunku. Trochę dziwi mnie nieduże zainteresowanie tym tytułem i dlatego postanowiłem założyć ten wątek na naszym forum. :wink:
Spoiler:
Mike Gnade zaserwował bardzo ciekawy produkt. Gra to adaptacja komiksu w klimatach weird west, który swego czasu zrobił furorę na kicku. Świat pogrążył się w ciężkiej suszy, woda stała się walutą. Na Hawajach zamiast pięknych, bujnych lasów - jest pustynia. Powoli do świata ludzi wkrada się niepojęte zło. Ludzie oddają się dziwnym rytuałom, świat zaczyna zmieniać się pod wpływem klątw i coraz większe tereny kontrolowane są przez armię potępionych. Apokalipsa wisi w powietrzu i tylko kilka osób stara się jej zapobiec. Łowcy Klątw ("curse chasers", tak wiem, nie dokładne określenie, ale nie jestem zawodowym tłumaczem) ruszają na polowanie. W nich nadzieja i światło dla pogrążonej w mrokach ziemi...

A jak wygląda rozgrywka? Mamy deckbuilding z zarządzaniem zasobami, chodzeniem po planszy i wypełnianiem zadań (jobs). Jest tu sporo przygody i ciekawych rozwiązań mechanicznych. Bardzo podoba mi się to, że to deckbuilding w którym... Nie ma marketu! Na początku naszej tury jest faza "inspiracji", w której gracz dobiera z wspólnej kupki dwie karty i dokłada jedną do ręki - jednocześnie zwiększając swoją talię. Karty można zagrywać na dwa sposoby i ważne jest byśmy mieli zaplanowane kilka ruchów do przodu - jakie zadanie realizujemy w jakiej kolejności. W grze są eventy i walka z potworami, a wszyscy ścigamy się na punkty.

Obrazek

Gra jest prześlicznie ilustrowana, ma figurki i niezły klimat. Wygląda na ciekawy i nietuzinkowy tytuł.

Link do kampanii na kickstarterze:

https://www.kickstarter.com/projects/mi ... board-game

Link do BGG:

https://boardgamegeek.com/boardgame/253 ... and-cursed

Oraz link do naszego zamówienia grupowego na forum. Jak uzbieramy szóstkę, to będzie fajna zniżka. Wersja deluxe wygląda syto. ;)

viewtopic.php?f=55&t=61490
ODPOWIEDZ