Set a Watch

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
tommyray
Posty: 1301
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 406 times
Been thanked: 547 times
Kontakt:

Set a Watch

Post autor: tommyray »

Wątek Główny Gry

Umiejętność pasywna Barda pozwala mu na zaatakowanie dowolnego odkrytego wroga, dając priorytet atakowi barda nad zdolnością wroga.

Czy oznacza to, że np. właśnie odkrytego Wampira może Bard zaatakować zanim Wampir zabierze komuś kość?
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Set a Watch

Post autor: Curiosity »

tommyray pisze: 15 sie 2019, 19:04 Czy oznacza to, że np. właśnie odkrytego Wampira może Bard zaatakować zanim Wampir zabierze komuś kość?
Tak.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Set a Watch

Post autor: Goldberg »

kosc którą kradnie wampir spada razem z nim kiedy go zabijemy? Nie wraca do gracza...?
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Set a Watch

Post autor: Curiosity »

Goldberg pisze: 17 sie 2019, 15:32 kosc którą kradnie wampir spada razem z nim kiedy go zabijemy? Nie wraca do gracza...?
Taka kość nie wraca do gracza. To znaczy wraca, ale jako "zużyta".
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Set a Watch (Mike Gnade, Todd Walsh)

Post autor: Goldberg »

Właśnie sobie pykam I taka sytuacja...
Mam 16 ognia (miałem 14 ale lokacja dala+2... Mogę miec16 czy max to 15?), z potworkow wyskoczył shade i teraz on ma 0 hp czy 1 bo nie mogę mieć 16 ognia?
Żeby było śmiesznie, za shadem jest fire serpent x)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
tommyray
Posty: 1301
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 406 times
Been thanked: 547 times
Kontakt:

Re: Set a Watch (Mike Gnade, Todd Walsh)

Post autor: tommyray »

15 to max. Nie można mieć więcej. Podobnie jak nie można mieć poniżej zera (wtedy automatycznie z kolei wyczerpujemy jedną z kart aby uzyskać dwa ognia)
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Set a Watch (Mike Gnade, Todd Walsh)

Post autor: Goldberg »

Tak w koncu zagralem, ale thx za potwierdzenie
To jeszcze jedno pytanko...
Tworzenie decku mapy.
Z talii mapy usuwamy lokalizacje końcowe (ikona zamku) i lokalizacje wytchnienia ("bezpieczne" ikona namiotu)
Wybieramy sonie lokalizacje koncowa i losowo 8 pozostałych lokalizacji....
No właśnie a co z lokalizacjami wytchnienia?
Na razie gram tak, ze losowo losuje 7 lokacji + losowa lokacje wytchnienia, tasowanie i jazda....
Oj jak mi sie gra podoba (na razie gram solo), dawno sie tak nie bawilem
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
tommyray
Posty: 1301
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 406 times
Been thanked: 547 times
Kontakt:

Re: Set a Watch (Mike Gnade, Todd Walsh)

Post autor: tommyray »

Lokacje Wytchnienia wtasowujesz do pozostałych kart lokacji. Dlatego właśnie mamy w Obozowisku Sprawdzenie Mapy aby mieć szansę pociągnąć jedną z nich. Są one do uzyskania tylko poprzez tą akcję. O ile masz szczęście :)

Opis jest na stronie 4, punkt 4 w instrukcji.

Ale z takimi pytaniami powinnismy przenieść się do działu pytań o zasady :) już czuje jak nożyczki admina się zbliżają.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Set a Watch

Post autor: maciejo »

Po pierwszej wygranej :shock: partii mam kilka pytań i proszę o pomoc.Pewnie źle grałem i coś pomyliłem.

1.Gdy jestem w Obozowisku żeby aktywować Runy na karcie Lokacji muszę mieć 2 takie same wyniki na kościach.
Czy sam fakt posiadania Patcha upoważnienia mnie do aktywowania wszystkich 3 akcji na Runach czy tylko 2 akcji na których zdecyduję się położyć te 2 kości ?

2.Jak dokładnie deaktywuje się karta Umiejętności?
a).Kładę jedną kostkę na kartę i używam umiejętności karty,używam 2 raz tej samej karty i odwracam ją i wtedy deaktywuje
b). Kładę jedną kostkę i używam umiejętności karty, kładę drugą kostkę na tej samej karcie i wtedy ją deaktywuje.
Nie mogę tego zrozumieć z instrukcji :?

3.Finałowa Lokacja .
Najpierw dociągam ilość kart potworów opisaną na tej karcie następnie nie mieszając układam karty Hordy za ostatnią kartą z Lokacji, tak ?

4.Czy mogę poprostu przenieść pierwszą aktywną kartę w rzędzie od razu na stertę Hordy i walczyć dalej z innymi kartami ?

5.Dociągam kartę Summon,czy Kartę Unhallowed muszę położyć w tym samym miejscu co odrzuconą kartę Summon,czy mogę gdziekolwiek np: na końcu rzędu Potworów ?

To tak na początek,z góry dziękuję za pomoc !
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Set a Watch

Post autor: Curiosity »

maciejo pisze: 03 wrz 2019, 15:24 1.Gdy jestem w Obozowisku żeby aktywować Runy na karcie Lokacji muszę mieć 2 takie same wyniki na kościach.
Czy sam fakt posiadania Patcha upoważnienia mnie do aktywowania wszystkich 3 akcji na Runach czy tylko 2 akcji na których zdecyduję się położyć te 2 kości ?
Można aktywować tylko dwie z trzech run.
2.Jak dokładnie deaktywuje się karta Umiejętności?
a).Kładę jedną kostkę na kartę i używam umiejętności karty,używam 2 raz tej samej karty i odwracam ją i wtedy deaktywuje
Odpowiedź A.
Ewentualnie, bez kładzenia kości na karcie, po prostu używasz zdolności i od razu dezaktywujesz kartę umiejętności.
3.Finałowa Lokalizcja .
Najpierw dociągam ilość kart potworów opisaną na tej karcie następnie nie mieszając układam karty Hordy za ostatnią kartą z Lokacji, tak ?
Dokładnie tak
4.Czy mogę poprostu przenieść pierwszą aktywną kartę w rzędzie od razu na stertę Hordy i walczyć dalej z innymi kartami ?
Nie. Do Hordy trafiają tylko niepokonani wrogowie. Wtedy też dostajesz rany.
5.Dociągam kartę Summon,czy Kartę Unhallowed muszę położyć w tym samym miejscu co odrzuconą kartę Summon,czy mogę gdziekolwiek np: na końcu rzędu Potworów ?
Karta Summon zwykle precyzuje gdzie położyć Unhollowed. Nie jestem pewny pytania, ale w naszych rozgrywkach nigdy nie było wątpliwości.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Set a Watch

Post autor: maciejo »

:arrow: Curiosity, dzięki serdeczne.
Co do mojego pytania numer 4 to chodziło mi dokładnie o to czy mogę tą pierwszą kartę w rzędzie położyć do Hordy nie walcząc z nią ale oczywiście dostając ranę czy rany jak normalnie.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Set a Watch

Post autor: Pan_K »

maciejo pisze: 03 wrz 2019, 17:14 :arrow: Curiosity, dzięki serdeczne.
Co do mojego pytania numer 4 to chodziło mi dokładnie o to czy mogę tą pierwszą kartę w rzędzie położyć do Hordy nie walcząc z nią ale oczywiście dostając ranę czy rany jak normalnie.
O ile pamiętam, to nie. Karty na hordę trafiają dopiero po skończonej walce w ogóle i wtedy wszystkie, których nie pokonałeś (i wszystkie zadają rany).
Uzupełniając odpowiedź Curiosity na pytanie nr 1: jak położysz trzy takie same kości, możesz aktywować wszystkie trzy runy.
Ostatnio zmieniony 03 wrz 2019, 19:43 przez Pan_K, łącznie zmieniany 1 raz.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Set a Watch

Post autor: maciejo »

Pan_K pisze: 03 wrz 2019, 17:42
maciejo pisze: 03 wrz 2019, 17:14 :arrow: Curiosity, dzięki serdeczne.
Co do mojego pytania numer 4 to chodziło mi dokładnie o to czy mogę tą pierwszą kartę w rzędzie położyć do Hordy nie walcząc z nią ale oczywiście dostając ranę czy rany jak normalnie.
O ile pamiętam, to nie. Karty na hordę trafiają dopiero po skończonej walce w ogóle i wtedy wszystkie, których nie pokonałeś (i wszystkie zadają rany).
Uzupełniając odpowiedź Curiosity na pytanie nr 1: jak położysz trzy takie same końsci, możesz aktywować wszystkie trzy runy.
Takie coś znalazłem w FAQ:
"
Can I choose to take the creature damage and let a creature in to the Horde and then defeat a creature behind it?
Yes, as long as the creature you are letting into the horde is in First Position. Keep in mind it is usually better to exhaust a card if it will prevent a creature from going into the Horde then to take the damage and have to face it again in the Final round"

Może źle zrozumiałem ale chyba jednak można.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Set a Watch

Post autor: Curiosity »

maciejo pisze: 03 wrz 2019, 19:28 chyba jednak można.
Rzeczywiście! I to są słowa współautora gry T.F. Walsha, więc można je przyjąć za pewnik.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Set a Watch

Post autor: Pan_K »

Curiosity pisze: 03 wrz 2019, 19:33
maciejo pisze: 03 wrz 2019, 19:28 chyba jednak można.
Rzeczywiście! I to są słowa współautora gry T.F. Walsha, więc można je przyjąć za pewnik.
W tej sytuacji wątpliwości nie może być. Ale czy to było też w instrukcji? Muszę spojrzeć przy okazji, bo niczego takiego nie pamiętam.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Set a Watch

Post autor: maciejo »

Dzięki chłopaki za pomoc teraz już mogę spokojnie grać :P
Gra strasznie mi się podoba uwielbiam takie zarządzanie kostkami podobnie jest w Village Attack i Vengeance.
Świetna gra :!:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Set a Watch

Post autor: Curiosity »

Pan_K pisze: 03 wrz 2019, 19:37 czy to było też w instrukcji? Muszę spojrzeć przy okazji, bo niczego takiego nie pamiętam.
Jestem w zasadzie pewny, że tego nie było w instrukcji.
Pamiętać trzeba o tym, że wydawca gry nie jest potentatem z dużym doświadczeniem. To ich pierwsza, albo jedna z pierwszych gier i siła rzeczy instrukcja pozostawia nieco do życzenia. Na szczęście obaj autorzy aktywnie udzielają się na BGG.
maciejo pisze: 03 wrz 2019, 19:42 Gra strasznie mi się podoba uwielbiam takie zarządzanie kostkami
Mi się też baaardzo podoba i nie mogę uwierzyć, że niektórzy ją sprzedają po jednej rozgrywce.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Set a Watch

Post autor: Pan_K »

Jak dla mnie instrukcja nie była jakoś niejasna. Sęk w tym, że zacytowane przez maciejo FAQ wprowadza zupełnie nową zasadę, a nie rozjaśnia niejasność instrukcji. No chyba, że nie pamiętam czegoś i będę musiał odszczekać.

Natomiast moje odczucia z gry są lekkopółśrednie. Nie lubię fantazy. Sama mechanika jest OK, ale bez szału. Na razie nie sprzedaję, ale super pewnej pozycji na mojej półce nie ma. Ktoś np. pisał wcześniej, że bardzo mu się podobają grafiki. Mi się w ogóle nie podobają. Nie przepadam za takim stylem. Manipulacja kośćmi jest w porządku. Budowa postaci w stylu ameri - nie moja bajka (co prawda tu nie jest zbyt złożona). Za to ciekawy balans postaci D6 i D8. Na początku pomyślałem, że D8 z definicji lepsze. Ale 1) nie da się grać czterema D8, a 2) D6 są tak skonstruowane, że można nimi czasem więcej osiągnąć niż D8. To z pewnością - obok samego zarządzania kośćmi - najciekawszy aspekt rozgrywki.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Set a Watch

Post autor: maciejo »

Miałem taką sytuację.
Jako pierwszą kartę w rzędzie odkryłem Hordę Zombi.Ta karta ma umiejętność dodania do swojego Zdrowia Zdrowia pierwszej karty leżącej na Cmentarzu.
Zdarzyło się tak,że na Cmentarzu jeszcze nie leżała żadna karta ponieważ przez ruchem musiałem przetasować karty z Cmentarza aby uzupełnić Rząd Potworów.
W takim wypadku chyba Horda Zombie pozostaje przy swoim zdrowiu,jak sądzicie ?
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Set a Watch

Post autor: Pan_K »

Dokładnie tak grałem - tak logicznie wynika z treści karty. Z+0=Z
Ostatnio zmieniony 04 wrz 2019, 15:45 przez Pan_K, łącznie zmieniany 1 raz.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Set a Watch

Post autor: maciejo »

Czy ktoś z Was posiada wersję deluxe i mógłby zeskanować Rycerza,Barda i ich karty ?
Byłbym zobowiązany :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Set a Watch

Post autor: maciejo »

Umiejętność Pasywna Łotrzyka mówi, że jak Łotrzyk pokona potwora to odpada on z gry ( nie idzie na cmentarz)
Czy muszę tego potwora pokonać tylko kostkami i umiejętnościami Łotrzyka czy wystarczy jak Łotrzyk "dołoży" się tylko do ataku ?
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
tommyray
Posty: 1301
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 406 times
Been thanked: 547 times
Kontakt:

Re: Set a Watch

Post autor: tommyray »

maciejo pisze: 04 wrz 2019, 21:39 Umiejętność Pasywna Łotrzyka mówi, że jak Łotrzyk pokona potwora to odpada on z gry ( nie idzie na cmentarz)
Czy muszę tego potwora pokonać tylko kostkami i umiejętnościami Łotrzyka czy wystarczy jak Łotrzyk "dołoży" się tylko do ataku ?
Ja gram że może się tylko dołożyć, ale to trzeba na Faqu z BGG sprawdzić. No i pamiętać trzeba o zasięgu, bo łotrzyk atakuje tylko pozycję pierwszą.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Set a Watch

Post autor: maciejo »

tommyray pisze: 04 wrz 2019, 22:13
maciejo pisze: 04 wrz 2019, 21:39 Umiejętność Pasywna Łotrzyka mówi, że jak Łotrzyk pokona potwora to odpada on z gry ( nie idzie na cmentarz)
Czy muszę tego potwora pokonać tylko kostkami i umiejętnościami Łotrzyka czy wystarczy jak Łotrzyk "dołoży" się tylko do ataku ?
Ja gram że może się tylko dołożyć, ale to trzeba na Faqu z BGG sprawdzić. No i pamiętać trzeba o zasięgu, bo łotrzyk atakuje tylko pozycję pierwszą.
Rzeczywiście jest w FAQ, wystarczy że się dołoży.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Set a Watch

Post autor: Curiosity »

maciejo pisze: 05 wrz 2019, 07:10 Rzeczywiście jest w FAQ, wystarczy że się dołoży.
Z tego co kojarzę, to musi zadać ostatni cios (nieważne, czy kośćmi czy umiejętnościami).
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
ODPOWIEDZ