Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Nakładem Egmontu ma się pojawić takie cudo :D
POJEDYNEK SUPERBOHATERÓW
https://boardgamegeek.com/boardgame/125 ... lding-game
Obrazek
Obrazek
Warto? Ktoś ostrzy ząbki?
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
SuCHaR
Posty: 269
Rejestracja: 25 mar 2015, 22:29
Has thanked: 29 times
Been thanked: 40 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: SuCHaR »

Mam angielską wersję z kilkoma dodatkami. Chociaż to zwykły deck building jakich wiele, żadnych turbo twistów innowacyjnych nie uświadczysz, to dla fana DC (jak ja) pozycja must have :)
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

SuCHaR pisze: 24 lip 2019, 12:15 Mam angielską wersję z kilkoma dodatkami. Chociaż to zwykły deck building jakich wiele, żadnych turbo twistów innowacyjnych nie uświadczysz, to dla fana DC (jak ja) pozycja must have :)
A czy to będzie porównywalne/lepsze chociażby z serią Star/Hero Realms, Dolina Kupców etc. ?
Osobiście nie liczę na jakąś super innowacyjność tylko dobrą zabawę :wink:
Pojedynek Superbohaterów znalazł się w tej topce Dice Tower- https://youtu.be/VoCiqyBPqDc
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
SuCHaR
Posty: 269
Rejestracja: 25 mar 2015, 22:29
Has thanked: 29 times
Been thanked: 40 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: SuCHaR »

Spoiler:
Powiem tak, mam serię star realms i hero realms i mam też to. Jak chcę sobie pograć w kooperacje to odpalam DC jak chcę pograć sobie w rywalizacje pomiędzy graczami to odpalam jakieś realmsy. Niczym więcej to się kompletnie nie różni... Masz rękę startową, masz rynek na środku stołu, masz lokacje które są bazami, karty hajsów, karty siły wsio to samo tylko grafiki inne :D
Bowman
Posty: 112
Rejestracja: 12 gru 2012, 14:05
Been thanked: 1 time

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: Bowman »

Czy podstawka bądź któryś dodatek pozwala grać Green Arowem?
cinek966
Posty: 35
Rejestracja: 31 paź 2015, 20:17
Has thanked: 8 times
Been thanked: 4 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: cinek966 »

Gra już wyszła w Polsce, jak tam udało się już Wam coś pograć - polecacie?
Czy mając hero realms nie ma co sięgać po ten tytuł?
I jak się sprawdza pierwszy dodatek "strażnicy" ? Chodzi na dwie osoby czy słabo?
Awatar użytkownika
Serenicus
Posty: 46
Rejestracja: 29 lip 2010, 15:04
Lokalizacja: Grudziądz/Gdańsk
Been thanked: 3 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: Serenicus »

Mam DC razem z dodatkiem Strażnicy. Mam też Hero i Star Realmsy i z tej trójki najchętniej gram w DC. Wszystkie 3 gry w gruncie rzeczy są podobne, a różnice kosmetyczne. Dla mnie jako fana komiksów, DC wygrywa w przedbiegach z pozostałą konkurencją.
Natomiast dodatek chyba nie potrzebny, a przynajmniej ten Strażnicy. Bohaterowie są kiepscy, kart do talii głównej niewiele. Największą nowością jest nowy tryb gry wieloosobowej, no ale ja gram głównie z żoną, także z niego nie za bardzo mam jak skorzystać.
cinek966
Posty: 35
Rejestracja: 31 paź 2015, 20:17
Has thanked: 8 times
Been thanked: 4 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: cinek966 »

Serenicus pisze: 25 wrz 2019, 14:31 Mam DC razem z dodatkiem Strażnicy. Mam też Hero i Star Realmsy i z tej trójki najchętniej gram w DC. Wszystkie 3 gry w gruncie rzeczy są podobne, a różnice kosmetyczne. Dla mnie jako fana komiksów, DC wygrywa w przedbiegach z pozostałą konkurencją.
Natomiast dodatek chyba nie potrzebny, a przynajmniej ten Strażnicy. Bohaterowie są kiepscy, kart do talii głównej niewiele. Największą nowością jest nowy tryb gry wieloosobowej, no ale ja gram głównie z żoną, także z niego nie za bardzo mam jak skorzystać.
Nie tracąc czasu zamówiłem podstawkę z dodatkiem:)
Trochę mnie zmartwiłeś tym dodatkiem....bo widziałem w instrukcji że jest opcja grania w dodatek w 2 osoby - ale miałem tą świadomość że może to nie do końca trybić....skusiłem się tym że z opisu wydawało mi się że dodatek zamienia gre z pojedynku na kooperacje (a z tą nie miałem nigdy za wiele do czynienia).

A orientujesz się w która stronę dodatki zagraniczne kierowały grę?
kelvar
Posty: 327
Rejestracja: 04 lut 2017, 18:11
Has thanked: 16 times
Been thanked: 24 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: kelvar »

Ciekawi mnie jak duży wpływ na sprzedaż gry będzie miała recenzja Gamę Troll TV, która jest bardzo pozytywna (zestawiając grę z Hero i Star Realms).

Sam się skusiłem że względu na ograniczoną bezpośrednia konfrontacje na dwie osoby (tak mi się wydaje) i dodatek z myślą właśnie o większej niż 2 graczy.
Z jednej strony cena nie jest bardzo niska (ale też nie zabija), ale z drugiej to nie taka duża karcianka.

Ale cóż... Jednak to DC, wydaje się przystępne i nie miałem nic tego typu w domu. Po pierwszych rozgrywkach trzeba będzie zdać relację i ocenić czy to naprawdę takie dobre:)
Awatar użytkownika
Polzcount
Posty: 92
Rejestracja: 05 lip 2019, 23:13
Has thanked: 54 times
Been thanked: 11 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: Polzcount »

Również się skusiłem przy okazji wziąłem dodatek DC: Strażnicy.
Awatar użytkownika
siriushim
Posty: 4
Rejestracja: 08 kwie 2019, 11:44
Has thanked: 10 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: siriushim »

Wziąłem razem z dodatkiem. Niedługo będę ogrywał - grafiki są super, wygląda to naprawdę bardzo dobrze. Fajerwerków się nie spodziewam, ale jako komiksiarz nie mogłem się oprzeć. ;)
Awatar użytkownika
Retro
Posty: 510
Rejestracja: 26 gru 2014, 10:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 30 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: Retro »

Jak ktoś ma ochotę przetestować to jest oparta na tej mechanice gra w wersji elektronicznej

https://apps.apple.com/us/app/shards-th ... mpt=uo%3D4
MOJE ZASOBY
--------------------------------------
cinek966
Posty: 35
Rejestracja: 31 paź 2015, 20:17
Has thanked: 8 times
Been thanked: 4 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: cinek966 »

kelvar pisze: 25 wrz 2019, 16:55 Ciekawi mnie jak duży wpływ na sprzedaż gry będzie miała recenzja Gamę Troll TV, która jest bardzo pozytywna (zestawiając grę z Hero i Star Realms).

Sam się skusiłem że względu na ograniczoną bezpośrednia konfrontacje na dwie osoby (tak mi się wydaje) i dodatek z myślą właśnie o większej niż 2 graczy.
Z jednej strony cena nie jest bardzo niska (ale też nie zabija), ale z drugiej to nie taka duża karcianka.

Ale cóż... Jednak to DC, wydaje się przystępne i nie miałem nic tego typu w domu. Po pierwszych rozgrywkach trzeba będzie zdać relację i ocenić czy to naprawdę takie dobre:)
Faktycznie recenzja na GT tv jest bardzo pozytywna, ale chyba przy takich fanach DC nie dało się inaczej:p Mnie zachęciły raczej komentarze spotykane w sieci że gra mimo że jest prosta to daje sporo satysfakcji z rozgrywki i że potrafi być głębsza niż można z początku przypuszczać.

Masz racje że jest to jakiś plus że nie walimy się nawzajem tylko każdy stara się zniszczyć "łotrów" i wygrywa ten który bardziej im dowali. Mały szczegół a potrafi utrzymać pokój w małżeństwie :D

Co do cen....na allegro można dorwać nówki już za 76 (podstawka) + 35zł (dodatek) - więc w sumie nie wychodzi już tak źle:) A jak nie podejdzie do na bank znajdą się chętni do odkupienia.

Widzę że póki co wszyscy czekamy na swoje kopie gry, bądź na wolną chwile aby pograć.
Jak komuś uda się już skopać tyłki złoczyńcą to niech daje znać:)
Awatar użytkownika
Retro
Posty: 510
Rejestracja: 26 gru 2014, 10:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 30 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: Retro »

kilka lat temu, Tomek, Gambit zrecenzował tą grę
https://www.youtube.com/watch?time_cont ... CpGfceYOHQ
MOJE ZASOBY
--------------------------------------
Mitrel
Posty: 47
Rejestracja: 02 wrz 2013, 17:15

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: Mitrel »

Jaki jest rozmiar kart? chce się zaopatrzyć w koszulki..
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: Sarseth »

Ktoś się orientuje czym jest https://boardgamegeek.com/boardgame/246 ... me-rebirth ? To jest jakaś paczka, czy odnowiona edycja?
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: Szewa »

Mitrel pisze: 28 wrz 2019, 01:46 Jaki jest rozmiar kart? chce się zaopatrzyć w koszulki..
Ja zakoszulkowalem je w CCG rebel premium.
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
Polzcount
Posty: 92
Rejestracja: 05 lip 2019, 23:13
Has thanked: 54 times
Been thanked: 11 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: Polzcount »

Sarseth pisze: 28 wrz 2019, 08:37 Ktoś się orientuje czym jest https://boardgamegeek.com/boardgame/246 ... me-rebirth ? To jest jakaś paczka, czy odnowiona edycja?
Na stronie producenta określają to jako ewolucja DC Deck-Building Game , klasyczna mechanika budowania tali DC ze scenariuszami , rozwojem postaci ,złoczyńcami... Do wyboru Superman, Batman, Wonder Woman, Aquaman, Cyborg, The Flash, Jessica Cruz lub Simon Baz. Liga Sprawiedliwości. Scenariusze z odrębnymi specjalnymi zasadami , różne lokacje i misje poboczne. Gra w trybie współpracy , rywalizacji lub solo. Kompatybilny z innymi grami z serii DC Deck-Building Game

https://www.cryptozoic.com/dc-deck-buil ... -rebirth-0
kelvar
Posty: 327
Rejestracja: 04 lut 2017, 18:11
Has thanked: 16 times
Been thanked: 24 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: kelvar »

Pojawiają się kolejne recenzje.
Samemu wyjątkowo nie czekałem z ograni gry (zazwyczaj nowość leży i czeka na swój czas:), a szybko ograłem.

Jak to wyglądało?
Niżej trochę spamu co się działo, a niżej "pierwsze wrażenia" (z unboxingu wydłużonego o krótka partyjkę - więc trudno to nazwać recenzją:).
Spoiler:
Jak więc wrażenia?
* Grafiki są super (dla fanów komiksów/animacji/innych). Jest ładnie. Dla mnie ma to klimat (raczej karty, postacie, ekwipunek to "ikony" serii).

* Wykonanie - bardzo miłe. Karty są w porządku, karty postaci są większe i wyraźnie grubsze. Myślę czy jednak nie wrzucić w koszulki bo tasowania i przerzucania kart jest dużo. Główne "duże" komory wypraski widać, że pasują na karty w koszulkach (komora na postacie też). Ogólnie to wypraska jest bardzo fajna na pierwszy rzut. Jest duży zapas miejsca (tak - to karcianka, więc powietrza jest dużo... Kart podstawowych mogłoby być 2x więcej, a bohaterów wgl ogrom, a by nie brakło przestrzeni), są przegródki na karty startowe itp. żeby nie mieszać wszystkiego razem. Plus!;)

* Zasady łatwe, proste i przyjemne. Siada się "z biegu". Myślę, że może być z tego fajny "gateway". Mocno wpływa na taktykę postać jaką gramy.
Instrukcja nie jest długa, ale ma przykłady, grafikę i dokładny opis przygotowania, opis wielu kart że szczegółami i skrócony opis zasad. Jasno i przejrzyście.

* Klimat? Zależy kto co lubi... I jak się wczuwa. Ale ja to czuję (miałem dobre nastawienie:-)).

* MINUSY i OBAWY:
Tutaj boję się efektu śnieżnej kuli przez losowość (jak np. ktoś praktycznie od razu dostanie jakieś miejsce z którego czerpać będzie stały bonus i/lub kartę z dobrym atakiem i zdąży wrzucić innym po 3-4 słabości w pierwszej fazie gry...). Acz gra nie jest długa i może się to zdarzyć, ale nie powinno się powtarzać.
Brak jakiegoś mocnego punktu z super złoczyńcami - mają ten pierwszy atak, ale za każdym razem był on prawie bezbolesny (Mróz przez "zamrożenie" mocy bohaterów jeszcze był ciekawy). Brakuje jakiegoś bodźca (oprócz punktów i kalkulowania opłacalności:P) aby pokonać złoczyńcę (może jakby dotkliwie - mniej lub bardziej - wpływali na grę w mocniejszym stopniu i robili coś co turę negatywnego?:)). W pewnym momencie pokonuje się też ich dość łatwo. Oczywiście jest to zarzut na wyrost (jest element niepewności czy nowy złoczyńca nam nie zaszkodzi itp.) - bardziej "życzeniowy" ;)

Ogólnie wrażenia?
Będzie grane.
Jak ktoś szuka ciężkiej, skomplikowanej i rozbudowanej gry - to źle trafił:P
Myślę, że tytuł sprawdzi się na lżejsze spotkania (także z "młodymi" wiekiem i stażem graczami), czy na lekki wieczór - w który nie koniecznie oczekujemy "parowania mózgu".

Co do dodatku... Przyjdzie czas na testy, ale po przejrzeniu - nie warto kupować go w celu "rozbudowy" podstawki. "Strażnicy" wyraźnie zmieniają sposób gry (nie mamy złoczyńców, mamy kooperację z motywem zdrajcy, inny zestaw postaci - nie tylko różniący się "klimatem", ale także zupełnie innymi umiejętnościami). Jeśli będzie ten sposób gry działał - warto kupować. Jeśli nie - to jest to paczuszka tylko dla kolekcjonerów (więc nie będę żałował zakupu bez względu na przyszłe "testy":P)

Ps. Czas gry na 2 osoby - trochę ponad godzinę, ale była to pierwsza rozgrywka (więc więcej czytania kart), a do tego mała fanka DC chciała bardzo pomagać w grze (mniej niż 1,5 roczny) - więc zapewni, że najmłodszym gra też się spodoba ;)
Mitrel
Posty: 47
Rejestracja: 02 wrz 2013, 17:15

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: Mitrel »

Ktoś coś wie na temat planów wydawania dużych dodatków do gry? Te małe średnio mnie interesują, ale za to duże pełniące funkcje podstawki bądź wprowadzające "fabułę" zapowiadają się interesująco.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10875
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: japanczyk »

Sarseth pisze: 28 wrz 2019, 08:37 Ktoś się orientuje czym jest https://boardgamegeek.com/boardgame/246 ... me-rebirth ? To jest jakaś paczka, czy odnowiona edycja?
To inna gra: viewtopic.php?f=1&t=62551 z trybem kampanii co-op
Niby kompatybilna z DC Comics Deck Building Game (swoja droga za nazwe to powinien ktos fiknac)
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 497 times
Been thanked: 155 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: EVOCATVS »

Jak działa ten dodatek? Gramy wszyscy przeciwko grze z możliwością, że część graczy jest zdrajcami i może jej pomagać?
Awatar użytkownika
Cin
Posty: 822
Rejestracja: 17 wrz 2007, 01:19
Lokalizacja: Warszawa, czasem Kielce
Has thanked: 4 times
Been thanked: 31 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: Cin »

japanczyk pisze:
Niby kompatybilna z DC Comics Deck Building Game (swoja droga za nazwe to powinien ktos fiknac)
Angielską czy polską? Bo nazwanie czteroosobowej gry "pojedynkiem" to też kuriozum.
Mitrel
Posty: 47
Rejestracja: 02 wrz 2013, 17:15

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: Mitrel »

Cin pisze: 29 wrz 2019, 19:18
japanczyk pisze:
Niby kompatybilna z DC Comics Deck Building Game (swoja droga za nazwe to powinien ktos fiknac)
Angielską czy polską? Bo nazwanie czteroosobowej gry "pojedynkiem" to też kuriozum.
Nie jest kompatybilna, bo to niby "ulepszona" wersja edycji wydanej teraz w Polsce. Moim zdaniem zupełnie nie przypomina wcześniejszej rozgrywki, a co za tym idzie to totalnie inna gra. Sam osobiście czekam na nowe startety/dodatki w języku polskim:
Heros Unite
Teen Titans
Forever Evil
Confrontations
Awatar użytkownika
Polzcount
Posty: 92
Rejestracja: 05 lip 2019, 23:13
Has thanked: 54 times
Been thanked: 11 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: Polzcount »

Mitrel pisze: 29 wrz 2019, 19:43
Cin pisze: 29 wrz 2019, 19:18
japanczyk pisze:
Niby kompatybilna z DC Comics Deck Building Game (swoja droga za nazwe to powinien ktos fiknac)
Angielską czy polską? Bo nazwanie czteroosobowej gry "pojedynkiem" to też kuriozum.
Nie jest kompatybilna, bo to niby "ulepszona" wersja edycji wydanej teraz w Polsce. Moim zdaniem zupełnie nie przypomina wcześniejszej rozgrywki, a co za tym idzie to totalnie inna gra. Sam osobiście czekam na nowe startety/dodatki w języku polskim:
Heros Unite
Teen Titans
Forever Evil
Confrontations
A skad te informacje ze nie jest kompatybilna? Producent zaznaczył na stronie ze jest.
ODPOWIEDZ