Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
cinek966
Posty: 35
Rejestracja: 31 paź 2015, 20:17
Has thanked: 8 times
Been thanked: 4 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: cinek966 »

olsszak pisze: 29 paź 2019, 15:35 Mata świetnie się prezentuje, ale do tej gry nie jest konieczna. Wolałbym wydać na dodatek (o ile będą kolejne ;))
Taki trochę offtopic ale powiem krótko - dla mnie maty mają szereg zastosowań:
-mają powiększać imersję w świat danej gry, czyli lepiej budować klimat
-mają przyśpieszać przygotowanie rozgrywki poprzez układ pól który jak się rzadko grywa ucieka z pamięci
-oraz powinny dobrze "kleić" karty do powierzchni :)
Ja osobiście nawet w dodatki za często nie inwestuje bo mi szkoda kasy i lubię testować kolejne gry zamiast tego. Ale każdy ma inne upodobania, są tacy którzy chcą mieć wszystko co jest związane z danym tytułem:)

a wracając do tematu DC
tutaj recenzja gry z dodatkiem: https://boardtime.pl/2019/10/dc-pojedyn ... yN2PEyxQDg
ale co śmieszne, recenzent też się dał nabrać instrukcji i gra w dwie osoby przy użyciu 2 bohaterów na osobę:D
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: janekbossko »

cinek966 pisze: 29 paź 2019, 15:59
olsszak pisze: 29 paź 2019, 15:35 Mata świetnie się prezentuje, ale do tej gry nie jest konieczna. Wolałbym wydać na dodatek (o ile będą kolejne ;))
Taki trochę offtopic ale powiem krótko - dla mnie maty mają szereg zastosowań:
-mają powiększać imersję w świat danej gry, czyli lepiej budować klimat
-mają przyśpieszać przygotowanie rozgrywki poprzez układ pól który jak się rzadko grywa ucieka z pamięci
-oraz powinny dobrze "kleić" karty do powierzchni :)
Ja osobiście nawet w dodatki za często nie inwestuje bo mi szkoda kasy i lubię testować kolejne gry zamiast tego. Ale każdy ma inne upodobania, są tacy którzy chcą mieć wszystko co jest związane z danym tytułem:)

a wracając do tematu DC
tutaj recenzja gry z dodatkiem: https://boardtime.pl/2019/10/dc-pojedyn ... yN2PEyxQDg
ale co śmieszne, recenzent też się dał nabrać instrukcji i gra w dwie osoby przy użyciu 2 bohaterów na osobę:D
Gra przy użyciu 2 bohaterów na dwie osoby. Źle?
cinek966
Posty: 35
Rejestracja: 31 paź 2015, 20:17
Has thanked: 8 times
Been thanked: 4 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: cinek966 »

[/quote]

Gra przy użyciu 2 bohaterów na dwie osoby. Źle?
[/quote]

Według tego co tu wcześniej ktoś pisał, jest błędne/słabe tłumaczenie w polskiej instrukcji.

Granie dwoma bohaterami to alternatywny rodzaj rozgrywki
W angielskiej instrukcji tryb ten nazywa się "Two Heads are Better than One" a w Polskiej "Gra dwuosobowa" - dlatego każdy myśli że to podstawowy sposób grania.

Więc może to nie jest zły sposób grania...ale nie standardowy.
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 498 times
Been thanked: 155 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: EVOCATVS »

Egmont słabo to nagłośnił, ale są przynajmniej dwie karty promocyjne do Pojedynku po polsku.

1. Marsjański Łowca (https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... hunter-pro)
Do zdobycia w komiksach:
https://egmont.pl/Superman-Action-Comic ... 067,p.html
https://egmont.pl/Superman-Action-Comic ... 916,p.html
https://egmont.pl/Flash.-Zimny-dzien-w- ... 053,p.html
https://egmont.pl/Flash.-Zimny-dzien-w- ... 908,p.html
Spoiler:
Był też do zdobycia przy zakupie gry na 30. Międzynarodowym Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi

2. Doki Gotham (https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... -docks-pro)
Z tego co wiem, to, jak na razie, można było zdobyć tylko przy zakupie gry na 30. Międzynarodowym Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi.
Imio
Posty: 296
Rejestracja: 31 paź 2016, 19:45
Lokalizacja: Warszawa/Skierniewice
Has thanked: 53 times
Been thanked: 28 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: Imio »

Czy z każdym komiksem (z tych dwóch numerów) dorzucana jest karta? Albo inaczej... Chce zamówić przez neta. W opisach produktu nic nie ma o karcie. Czy cześć egzemplarzy danego numeru może być ich pozbawiona?
Podpis nieczynny. Najbliższy podpis powyżej lub w wątku obok.
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 315
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: cohlerc1 »

Imio pisze: 30 paź 2019, 08:07 Czy z każdym komiksem (z tych dwóch numerów) dorzucana jest karta? Albo inaczej... Chce zamówić przez neta. W opisach produktu nic nie ma o karcie. Czy cześć egzemplarzy danego numeru może być ich pozbawiona?
Kopia z innego forum o komiksach:
Dodatkowo we Flashu i Supermanie dostałem po karcie "Marsjański Łowca" do karcianki DC.
Więc pewnie cały nakład będzie miał kartę.
Awatar użytkownika
Polzcount
Posty: 92
Rejestracja: 05 lip 2019, 23:13
Has thanked: 54 times
Been thanked: 11 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: Polzcount »

Ja dziś zaciągnąłem żonę do gry :) , grałem Wonder Woman i całkiem dobrze mi szło do momentu póki moja nie zassała do tali paralaxy :) grając Aquamenem. W sumie poległem 35 do 58. Spodobało jej się ,że rozgrywka jest krótka szybka i zasady są proste. No i mate przetestowałem mega plus że karty nie łapią poślizgu i ten design.
xilk
Posty: 911
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 102 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: xilk »

Ja miałem okazję zagrać jedną partię w czwartek na nocnym graniu w gry planszowe. Grałem ze znajomą, która lubi tego typu gry karciane. Ja trochę mniej, wolę bardziej w tego typu grach podejście z Dominiona. Nie mniej, grałem bez uprzedzeń.

Moja opinia jest taka, gra jest dobra, a pewnie bym ją bardziej docenił, gdyby nie późna pora grania, bo partię graliśmy tuż przed wyjściem z gralni. Zasady faktycznie są łatwe i przyjemnie dla początkujących. Znajomej się gra spodobała, więc pewnie jeszcze nie raz mnie namówi na partię, bo do gralni co jakiś czas zaglądamy.

Co do wyniku, to przegrałem o jakieś 20 punktów, ale w czasie partii bawiłem się świetnie. Nie było momentów, żeby któreś z nas siedziało i długie minuty nie wiedziało, co chcemy zrobić. Gra dynamiczna i to jest duży plus. A skoro spodobało mi się, gdy ja już byłem senny, to znaczy, że gra jest dobrze zaprojektowana.
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: Matio.K »

Tłumaczenie zajęło mi jakoś 1,5 minuty (nie żartuję), ale dlatego, że towarzystwo było obyte w deck - builderach. Świetne wprowadzenie do gatunku jeśli ktoś lubi komiksy, ale też broni się doskonale jako sama gra.

+ Proste zasady
+ Błyskawiczna rozgrywka (do 30-40 min na 3 osoby)
+ Szalenie przyjemna
+ Pudełko zajmuje mało miejsca

- Możliwy efekt kuli śnieżnej (jak się rozpędziłem tak byłem nie do zatrzymania, bo karty podeszły do dociagania, a grałem Flashem, który miał do tego bonus)
- Trochę brak jakiego flavour textu, bo nie wszystkiego kojarzyłem
- Raczej może ograć się dość szybko bez dodatków
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 564
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 172 times
Been thanked: 43 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: Bartoszeg02 »

Jak byście porównali 'pojedynek' do 'star realmsa'? Chodzi mi głównie o złożoność rozgrywki. Generalnie obecnie ogrywam SR i bardzo mi się podoba z kolei słyszałem opinie że pojedynek to jest gra dla dzieciaków. Dużo prostsza od SR? Jest jakieś kombinowanie czy raczej samograj- po dociągu ręki decyzje są w zasadzie oczywiste ?
Awatar użytkownika
Martin_Valdez
Posty: 329
Rejestracja: 29 gru 2008, 15:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: Martin_Valdez »

Pojedynek jest dosyć prosty bo jest jak dla mnie bliski generycznemu deck buildingowi wprowadzonemu przez Dominiona. Natomiast w mojej ocenie trochę tutaj pętli potrafi się zdarzyć, gdzie zagrywasz kartę X i pozwala Ci zagrać kartę danego typu ze stosu kart odrzuconych. Następnie druga zgrana karta pozwala Ci na wprowadzenie karty innego typu z talii kart odrzuconych i takich kombosów w mojej rozgrywce zdarzyło się naprawdę dużo, gdzie dodatkowo synergie pomiędzy niektórymi kartami są delikatnie mówiąc przegięte. Z drugiej strony to gra o super bohaterach więc wszystko powinno być możliwe :P Ja osobiście w SR aż takich pętli nie kojarzę.
Ja po ilości tekstu na kartach i pętlach muszę odstawić granie w Pojedynek z moją córką pewnie gdzieś o rok ;)
ootbak22
Posty: 75
Rejestracja: 10 sie 2019, 12:13
Has thanked: 21 times
Been thanked: 48 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: ootbak22 »

Zagralem z 8latka i Jej sie bardzo podobalo. Nawet wygrala flashem. Natomiast ogolnie sam schemat gry nie jest zbyt zaskakujacy. Pod wzgledem mechaniki deck buildingu wypada lepiej Brzdek, bo w Brzdeka sam zagram chetnie, a prze DC sie lekko nudzilem. Natomiast ja przyrownuje do Horror w Arkham LCG i LOTR LCG, wiec jednak poziom jest inny.
Kupilem tez dodatek, ktory chyba rozszerza nieco mechanike, licze ze bedzie ciekawiej, ale chyba jednak Brzdeka wyloze kolejny raz niz DC :(
Teraz czekam na Legendary po polsku...
Awatar użytkownika
Polzcount
Posty: 92
Rejestracja: 05 lip 2019, 23:13
Has thanked: 54 times
Been thanked: 11 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: Polzcount »

ootbak22 pisze: 06 lis 2019, 23:09 Zagralem z 8latka i Jej sie bardzo podobalo. Nawet wygrala flashem. Natomiast ogolnie sam schemat gry nie jest zbyt zaskakujacy. Pod wzgledem mechaniki deck buildingu wypada lepiej Brzdek, bo w Brzdeka sam zagram chetnie, a prze DC sie lekko nudzilem. Natomiast ja przyrownuje do Horror w Arkham LCG i LOTR LCG, wiec jednak poziom jest inny.
Kupilem tez dodatek, ktory chyba rozszerza nieco mechanike, licze ze bedzie ciekawiej, ale chyba jednak Brzdeka wyloze kolejny raz niz DC :(
Teraz czekam na Legendary po polsku...
Zgadza się gra jest bardzo prosta, zasady nowej osobie można w kilka minut przekazać. Ja ciągle zastanawiam się nad innymi dodatkami z tej serii które po polsku nie zostały wydane. Co do Legendary to chyba trochę sobie poczekamy na to , myślę że tak szybko to się nie pojawi. Żona z dzieciakami mnie z domu wywala jak zobaczą że kupuje ten sam tytuł tylko po polsku. :D
Razjel1234
Posty: 2
Rejestracja: 14 lut 2020, 09:54
Has thanked: 1 time

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: Razjel1234 »

Hej,
Troszkę odkopię temat. Czy komuś udało się dopasować coś na te większe karty superbohaterów? Wg BBG to jest 4x3 cala ale ktoś tam narzekał że wewnętrzne rozmiary tych protektorów do kart bejsbolowych (bo to niby właśnie takie) są minimalnie mniejsze. Nie znalazłem też takich do kupienia w PL. Miał ktoś jakiś pomysł na to czy zostaje zaryzykować z jakiegos aliexpress że może się zmieszczą?
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 498 times
Been thanked: 155 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: EVOCATVS »

Takie coś kupiłem: Mayday Mega Civilization 75x105 mm, jednak są bardzo ciasne i tylko co któraś z nich pasuje na karty bohaterów.
Razjel1234
Posty: 2
Rejestracja: 14 lut 2020, 09:54
Has thanked: 1 time

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: Razjel1234 »

Dzięki za info. Spróbuję w ten sposób. Udało mi sie znaleźć w PL te bejsbolowe protektory ale jest dokladnie jak pisalem w poscie wyżej. Wymiary wenetrzne sa mniejsze i karty nie da sie zapakować :(
bosu
Posty: 8
Rejestracja: 26 sie 2018, 17:17
Has thanked: 15 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: bosu »

Spróbuj włożyć kartę do koszulki i delikatnie podgrzać suszarką, powinna się trochę rozciągnąć.
Wroobel
Posty: 369
Rejestracja: 07 lip 2015, 23:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 18 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: Wroobel »

Czy warto tę grę kupić dla wariantu solo? Pojawił się w dodatku Kryzys.
Oczywiście zamierzam grać nie tylko solo 😉
ootbak22
Posty: 75
Rejestracja: 10 sie 2019, 12:13
Has thanked: 21 times
Been thanked: 48 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: ootbak22 »

Wroobel pisze: 27 mar 2020, 08:06 Czy warto tę grę kupić dla wariantu solo? Pojawił się w dodatku Kryzys.
Oczywiście zamierzam grać nie tylko solo 😉
Za pierwszym razem gralem w podstawke w 2 osoby, dłużyło mi się i odłożyłem grę na półke, grając w międzyczasie w Legendary i Harrego Pottera :) W międzyczasie nabyłem Kryzys.
Zainspirowany pytaniem pozwoliłem sobie zagrać solo Batmanem.

Kilka spostrzeżeń po grze:
1. Grało mi się zdecydowanie przyjemniej niż poprzednio w 2 osoby oraz lepiej niż w Legendary bez dodatków
2. Karty graficznie wydają mi się lepiej opracowane niż Legendary
3. Grałem dość długo (ok 2h) - mimo, że nie myśli się w tej grze za długo, ale przemieliłem 85 kart talii łotrów, co oznacza, że pewnie zagrałem ok 70 - 85 tur.
4. Wygrałem i w zasadzie nie było zbyt trudno. Na pewno następnym razem dołożę troche trudności. (są opisane w instrukcji)
5. Praktycznie zdobywałem wszystkie karty z rynku, więc tylko twisty wprowadzały jakieś urozmaicenia (twisty w postaci superłotrów i kryzysów)
6. Mechanika kryzysów jest świetna, duże urozmaicenie
7. Ani razu nie użyłem zdolności specjalnej Batmana :( Ale pewnie przez to, że są w talii inne karty które robią to samo. Szkoda, wolałbym naprawde, żeby te zdolności były unikalne. Batman u mnie odpada na kolejne rozgrywki :(
8. Mam ochotę zagrać ponownie, ale jednak przerwy pomiędzy grami będą dłuższe niż w przypadku Marvel Champions, gdzie na początku grałem cały czas kilka tygodni. Problem z DC wynika jednak z tego, że długo trwa jedna rozgrywka.
9. Ogólnie polecam Kryzys, raczej nie zagram już bez niego.
10. Mam też Watchmenów, których niestety na moje oko nie da się połączyć z kryzysem i zagrać solo (ze względu na motyw zdrajcy). Szkoda, bo chyba nigdy nie otworzę Watchmenów.
11. Gdyby dało się jakoś skrócić czas rozgrywki, byłoby idealnie. Może ktoś zna jakieś home rules ?
Podsumowując fun z gry miałem nieco mniejszy niż w LCG (Marvel Champions, HwA LCG, Lotr), podobny do Legendary Alien, lepszy niż Legendary bez znacznych urozmaiceń (np kamieni nieskończoności, SHIELD itp )
Obrazek
Awatar użytkownika
cahir
Posty: 262
Rejestracja: 30 gru 2008, 09:07
Lokalizacja: Vratislavia
Has thanked: 16 times
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: cahir »

krótkie pytanko o zasady- superłotr Brainiac i jego atak: mniej wiecej: " każdy gracz wybiera dwie karty z ręki, tasują wspólnie i losowo rozkładają na disard dwóch graczy". A co w przypadku jak tylko jeden gracz zagra obronę?
Jezus zbawia, Allah nagradza, Cthulhu pożera.
Awatar użytkownika
everan
Posty: 364
Rejestracja: 19 wrz 2007, 13:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 117 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: everan »

W takim przypadku karty wracają do tego jednego gracza - tylko on dokładał karty do puli Brainiaca, tylko on je stamtąd zabiera. EDIT: a jeśli gra jest wieloosobowa i gracze A oraz B nie obronili, a gracz C obronił - to do puli Brainiaca trafiają karty graczy A oraz B i tylko oni je stamtąd zabierają.
Moje sekretne imię voodoo to Papa Shango. Błogosławię każdy wątek, w którym się pojawię... ale jeden błogosławię najbardziej.
gregoff
Posty: 792
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 518 times
Been thanked: 153 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: gregoff »

Taka moja mini opinia po kupieniu gry oraz Strażników i Kryzysu.

Podstawka - jesli ktos szuka czegoś do wprowadzenia w deck building to gra jest świetna. Proste zasady powodują że grać można po pięciu minutach wprowadzenia do rozgrywki. Gra też nie jest konfrontacyjna wiec można zagrać bez zwracania uwagi na rywala (niestety ciężko zatrzymać rozpędzonego gracza bo nie ma żadnych potężnych ataków aby mu zaszkodzić).

Jednak jesli ktos lubi klimat komiksowy plus szuka czegoś łatwego i przyjemnego to serdecznie polecam. Przegrana w grze nie boli a potem można szybko zagrać kolejną rozgrywkę.

Dodatek Kryzys:
Wprowadzenie co-op dodaje grze klimatu. Kryzysy zmieniają szkielet rozgrywki i podbijaja klimat. Niestety grałem tylko Solo. Z chęcią bym zagrał na dwie/trzy osoby. Jednak kiedy ogra się juz podstawka i bym wybierał co kupić to polecam ten dodatek jako pierwszy.

Strażnicy - tutaj nie powiem nic ciekawego, bo z powodu Pandemii moja grupa się nie spotyka. Jednak z tego co widziałem to nie mieszalbym tego z podstawowym deckiem i grał z grupą która lubi gry typu Avalon/Resistance. Ukryty zdrajca to zawsze niezła opcja do podkręcenia adrenaliny. Lubię Strażników (film) i lubię motyw zdrajcy , więc bedzie grane. (Z zarzutów ktore słyszałem to największy dotyczy szybkiego wykrycia tego kto jest zdrajcą).

Podsumowanie:
- Gra zastąpiła mi Star Realms (sprzedałem w celu zakupu DC).
- Klimatycznie jest o kilka poziomów fajniejsza, naprawdę czuć ten komiksowy feeling
- Jest prostsza od Starsów - co dla mnie jest atutem (chce syna wprowadzić w deck building).
- Rozgrywka jest dłuższa niż w Star Realms. Tam przy odpowiednim ograniu obydwu graczy robi się wyścig do mety i szybko można zbudować niszczące comba. Gra trwa dłużej i nie męczy zwojów mózgowych a dzięki fajnemu klimatowi czas mija szybko.

Z innych zalet to obłędnie wygląda pudełko na półce;)

PS: Gdyby Marvel Champions wyszło po Polsku to chyba bym się zastanowił czy jednak nie zainwestować w tamtą linię (syn dopiero język polski ogarnia a co dopiero angielski). Jednak DC Podstawka to koszt około 90 zł a Marvel w tej chwili to dwa razy więcej. Za ta kwotę kupiłem jeszcze Strażników i Kryzys.

PS2: Na jesieni ma wyjść druga podstawka Wieczne Zło która w opiniach zagranicznych wygrywa z podstawowym Pojedynkiem. Do tego będzie można łączyć to w grę drużynowa źli kontra dobrzy.

Gra ma swoje wady i problemy jednak nie żałuję złotówki wydanej na nią.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: Phate »

Skąd info o nowej podstawce ? Nic o tym nie słyszałem, zarzucisz jakieś info ?
Awatar użytkownika
krisow
Posty: 378
Rejestracja: 01 maja 2006, 23:37
Has thanked: 17 times
Been thanked: 64 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: krisow »

W 3 notowaniu planszowej listy przebojów gościem Portalu był Tomasz Kolodziejczak z wydawnictwa Egmont i mówił o wydaniu Forever Evil w wersji PL jesienią tego roku.
Awatar użytkownika
everan
Posty: 364
Rejestracja: 19 wrz 2007, 13:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 117 times

Re: Pojedynek Superbohaterów DC Deck Building Game (Matt Hyra, Ben Stoll)

Post autor: everan »

krisow pisze: 03 cze 2020, 00:04 W 3 notowaniu planszowej listy przebojów gościem Portalu był Tomasz Kolodziejczak z wydawnictwa Egmont i mówił o wydaniu Forever Evil w wersji PL jesienią tego roku.
Osobliwy mają ten schemat wydawania, bazowy set 1, potem minidodatek 4 (Watchmen, kooperacja/ukryty zdrajca), potem rozszerzenie do setu 1 (Crisis), teraz set 3? Ciekawe dlaczego taka strategia żabich skoków. Forever Evil to moim zdaniem bardzo dobry set, ale wcześniejszemu Heroes Unite też niczego nie brakowało. Plus - nie ukrywam - fajnie byłoby dokupić Crisis 2, bo w wersji anglojęzycznej jest aktualnie praktycznie nie do upolowania ;)
Moje sekretne imię voodoo to Papa Shango. Błogosławię każdy wątek, w którym się pojawię... ale jeden błogosławię najbardziej.
ODPOWIEDZ