Marvel: Crisis Protocol (Will Pagani, Will Shick)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
lunatykuku
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2016, 18:22
Has thanked: 3 times
Been thanked: 112 times

Marvel: Crisis Protocol (Will Pagani, Will Shick)

Post autor: lunatykuku »

Obrazek
Obrazek

Jaram się niesamowicie, ależ mi postanowili zrobić prezent na urodziny :D

Garść informacji zebranych skopiowanych z grupy na facebooku:
Podsumowując informacje z konferencji FFG/Atomic Mass Studio:

Fala 1 i 2 wraz z cenami sugerowanymi:

- Zestaw Startowy (399.95 zł)

- Hulk (?)

- M.O.D.O.K. (?)

- Black Panther &Killmonger (?)

- Shuri & Okoye (?)

- Venom (?)

- Playmata, kości, miarka oraz tereny

Są to ceny sugerowane, więc w sklepach będą znacząco niższe. :) Dodatkowe figurki zgaduję, że będą w okolicach 100-120zł.

Figurki w zestawie typowo modelarskie i z wysokiej jakości plastiku. Wymagają złożenia i malowania. Tak jak figurki GW. :)


Gra wyjdzie już w październiku. Jest wydawana tylko w wersji angielskiej, a do Polski oficjalnie sprowadzać będzie ją Rebel.
Zbieramy energię, trochę jak w bajkach Dragon ball - im mocniej dostajemy, tym mocniej potrafimy walnąć. Pasek też ładuje się od atakowania i combosów.
synergie pomiędzy figurkami przy użyciu kart taktyk
nie ma frakcji, każdy może łączyć się z każdym (ale wiadomo, synergie są kluczowe)
na turniej/grę przynosisz 10 figurek z których budujesz armię przed bitwą (trochę jak Malifaux)
da się w mechanice zachodzić w interakcję z terenami. (Hulk może rzucić autem we wroga)
mapa przez to jest modularna
masa terenów w środku
oprócz figurek w dodatkach oczywiście masa kart. :)
dalej będą wychodzić: Asgardczycy, Guardian of the Galactic ,Black Order, a nawet ekipa z hell's Kitchen (yey Jessica)
Organized Play oczywiście będzie dostępny i wspierany przez Rebela
Od siebie dodam, że figurki wyglądają świetnie i jeśli utrzymają jakość jak na tym filmiku:
https://www.youtube.com/watch?v=EVbNlVsMpws

to będzie kupa radochy z malowania. Na temat mechaniki wiadomo niewiele, ale bardzo podoba mi się pomysł ze 'zniszczalnym' środowiskiem i sposób budowania rozpiski.
SuCHaR
Posty: 269
Rejestracja: 25 mar 2015, 22:29
Has thanked: 29 times
Been thanked: 40 times

Re: Marvel: Crisis Protocol (miniatures game)

Post autor: SuCHaR »

OOOOO PAnie ale petarda wiadomość!!!! Biore w ciemno wszystko !!! :D
Cyel
Posty: 2555
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1210 times
Been thanked: 1412 times

Re: Marvel: Crisis Protocol (miniatures game)

Post autor: Cyel »

O, grę tworzy ekipa, która wcześniej pracowała przy Warmachine. To pozwala mieć nadzieję na dość spójne i jednoznaczne zasady.

https://www.atomicmassgames.com/rules zasady są zresztą do obejrzenia już. Całkiem krótkie nawet. Na pierwszy rzut oka widać inspracje WMką ale też innymi, bardziej nowoczesnymi systemami.

Szkoda, że IP, które niespecjalnie mnie kręci. Ale widzę możliwość, że system zdobędzie popularność w w szkolnym klubie growym, który prowadzę w LO (mało figurek, popularne IP).
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Marvel: Crisis Protocol (miniatures game)

Post autor: Goldberg »

I znow w gre bedzie grac glownje Warszawa :mrgreen: (pozdrowienia z Krakowa) ;)
Imho bedzie to tak niszowy produkt jak figurkowy Batman, w PL nie ka zbytniego hajpu (imho) na superhero
Ba, ale fakt figuraski ladne.
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 357 times
Been thanked: 250 times

Re: Marvel: Crisis Protocol (miniatures game)

Post autor: Deem »

Goldberg pisze: 06 sie 2019, 16:09 I znow w gre bedzie grac glownje Warszawa :mrgreen: (pozdrowienia z Krakowa) ;)
Imho bedzie to tak niszowy produkt jak figurkowy Batman, w PL nie ka zbytniego hajpu (imho) na superhero
Ba, ale fakt figuraski ladne.
Zajrzyj do sklepów komiksami i na wyniki Avengersów w kinach, a potem wróć i popraw swojego posta :wink:
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Marvel: Crisis Protocol (miniatures game)

Post autor: Goldberg »

No i?
Zajrzyj do sklepow z bitewniakami, klubow i na polskie fora wargamingowe....i co?
SW ma naprawde duza baze fankw, a jakos nie widze miliardow ludzi grajacych w tego bitewniaka z FFG, owszem x wing tak....
SW desteni tez jakos padlo (niewystarczajaca sprzedaz wedlug Galakty) , a drogie nie bylo.
Jak ostatnio bylem w sklepie, ludzie cieli w 40k i jego rozne klony, w AoS, ew jakies niszowki historyczne. Batmana widzialem RAZgranego, i to na pokazie....
Wiec orzemyslalem swojego posta :)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
promykx
Posty: 247
Rejestracja: 08 gru 2017, 09:47
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Marvel: Crisis Protocol (miniatures game)

Post autor: promykx »

Mi się też wydaje że to nie będzie must_have, raczej bliżej niszowego tytułu. Skoro to ma być bitewniak i składane figurki to nie liczyłbym że fani marvela (a myślę że spora część "fanów" kończy swoją wiedzę na temat universum z filmów [i nie uważam że to coś złego]) pobiegną do sklepu po farby i cążki żeby wycinać figurki. Samo przygotowanie figurki zajmuje trochę czasu, zaangażowania i pieniędzy. Taka gra to nie jest 7 cudów które się wykłada na stół i po chwili można zagrać. Jak się za to weźmie laik to prędzej się zirytuje że trzeba coś poskładać i pomalować a nie od razu grać. Bitewniaki ładnie wyglądają w prezentacjach czy na turniejach, w domowym zaciszu po rozpakowaniu nie będzie ładnej dioramy, pomalowanych budynków i samochodzików. Wszystko to wymaga wysiłku którego nie każdy fan-nabywca będzie chciał podjąć. No i cena też jak na podstawkę do systemu bitewnego nie zachęca do kupna zwykłego kowalskiego - fana marvela. Szybciej kupi kolejną wersję dobble marvel :P
Kto się aktualnie bawi w takie systemy to pewnie będzie mógł się dalej bawić, trochę nowych napłynie, ale nie liczyłbym na rewolucję na rynku bitewnym.

Ale chciałbym się mylić i mimo że raczej odpuszczę sobie tytuł to chciałbym poczytać o tym jak się rozwija ta gra:}
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Marvel: Crisis Protocol (miniatures game)

Post autor: Goldberg »

W sedno kolego promykx, w samo sedno...
Juz bardziej bedac fanem marvela zainteresowal bym sie jakas karcianka, alno takim dice masterem (też zdechł w pl), bitewniak nie ma szansy na zaistnienie. Nie w pl...
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 357 times
Been thanked: 250 times

Re: Marvel: Crisis Protocol (miniatures game)

Post autor: Deem »

Będzie to niszowy produkt, bo to bitewniak, a nie dlatego „że nie ma hype’u na superhero”, stąd moje odesłanie do sklepów komiksowych. Niby efekt ten sam, a powód zgoła inny.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
lunatykuku
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2016, 18:22
Has thanked: 3 times
Been thanked: 112 times

Re: Marvel: Crisis Protocol (miniatures game)

Post autor: lunatykuku »

Ja tam zgadzam się z Deemem, aczkolwiek ja obracam się w kręgach bitewniakowych i sama zapowiedź wywołała całkiem spore poruszenie w tym światku. Wiadomo, że gra raczej nie ściągnie zbyt wielu nowych ludzi, ale tych już zainteresowanych grami bitewnymi jak najbardziej.

Figurki będą raczej łatwe do złożenia a starter zawiera teoretycznie wszystko co potrzebne do gry. Zasad jeszcze nie przeczytałem, ale jak pisał Cyel odpowiadają za nie ludzie, którzy robili Warmachinę w jej najlepszej edycji, więc jestem raczej spokojny.

A co do popularności Legionu, to może patrzę trochę przez bańkę warszawską, ale graczy jest całkiem sporo ;)
Ostatnio zmieniony 10 gru 2019, 01:33 przez lunatykuku, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Marvel: Crisis Protocol (miniatures game)

Post autor: Goldberg »

lunatykuku pisze: 08 sie 2019, 09:27
A co do popularności Legionu, to może patrzę trochę przez bańkę warszawską, ale graczy jest całkiem sporo ;)
Przeca napisałem, że Wawa będzie grać :)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Marvel: Crisis Protocol (miniatures game)

Post autor: Morsereg »

to nie jest bitewniak tylko skirmish
a to jest roznica.

co do skladania to pytanie czy beda wypraski czy gumoludki od FFG.

@lunatykuku
A co do popularności Legionu, to może patrzę trochę przez bańkę warszawską, ale graczy jest całkiem sporo ;)
wroclaw tez gra w legion i nie mowie tutaj o 6 osobach ;) wiem, ze jedna osoba napewno w marvela wejdzie. jako fan sam bym moze dla figurek kupil ale wlasnie wyszedl warcry
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Marvel: Crisis Protocol (miniatures game)

Post autor: Goldberg »

To tylko te mój Kraków taki konserwatywny ;)
PS. Warcry jest zacny :)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
lunatykuku
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2016, 18:22
Has thanked: 3 times
Been thanked: 112 times

Re: Marvel: Crisis Protocol (miniatures game)

Post autor: lunatykuku »

Morsereg pisze: 08 sie 2019, 22:19
co do skladania to pytanie czy beda wypraski czy gumoludki od FFG.
Normalne wypraski i hard plastik jak w produktach gw, mantica czy Wyrda. Legion zdaje się po części też przechodzi w inny materiał, doszły mnie słuchy że droidy z nowego statera to też już wypraski.
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Marvel: Crisis Protocol (miniatures game)

Post autor: Morsereg »

trzeba pamietac tez o tym, ze wypraska wyprasce nie rowna ;)
ale zobaczymy. moze podstawke sobie kupie ot tak do pomalowania i postawienia.
Goldberg pisze: 08 sie 2019, 23:29 PS. Warcry jest zacny :)
jakosc zasad i modeli jest swietna
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Marvel: Crisis Protocol (Will Pagani, Will Shick)

Post autor: Szewa »

I jak? Grał ktoś? Jak wrażenia?
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
lunatykuku
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2016, 18:22
Has thanked: 3 times
Been thanked: 112 times

Re: Marvel: Crisis Protocol (Will Pagani, Will Shick)

Post autor: lunatykuku »

Ja jak dotąd złożyłem tereny, figurki i zabrałem się za malowanie w międzyczasie robię sobie stół pod grę. Pewnie jakoś w przyszłym tygodniu skończę to będzie grane. Same zasady prezentują się spoko, nie są przesadnie skomplikowane ale jednocześnie akcje są bardzo klimatyczne. Nie wiem jeszcze jaki będzie feeling taktyczny, ale obejrzawszy parę battle reportów na yt raczej jestem o to spokojny.

Jakość wydania jest bardzo dobra. Twardy plastik w ramkach jest o wiele lepszy niż to co dostajemy w większości planszówek. Detale mogły by być nieco bardziej ostre ale po nałożeniu cienkiej warstwy podkładu wszystko jest nadal dobrze widoczne. Nie jest to GW, bliżej figurkom do Malifaux. Jedno co mnie nieco zirytowało, to instrukcja składania. Jasne, wszystko jest ładnie pokazane na zdjęciach w instrukcji i spasowanie elementów jest zadowalające, szkoda tylko że nie pokusili się o podpisanie numerów części. Znaczy są ponumerowane na ramce, ale w instrukcji już nie, co np. przy składaniu Doc Octopusa było nieco upierdliwe.
promykx
Posty: 247
Rejestracja: 08 gru 2017, 09:47
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Marvel: Crisis Protocol (Will Pagani, Will Shick)

Post autor: promykx »

Na bgg ktoś podaje tego linka do składania https://static1.squarespace.com/static/ ... sembly.pdf
Awatar użytkownika
lunatykuku
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2016, 18:22
Has thanked: 3 times
Been thanked: 112 times

Re: Marvel: Crisis Protocol (Will Pagani, Will Shick)

Post autor: lunatykuku »

Ja już sobie poradziłem, ale podeślę na grupę, może komuś się przyda ;)
Awatar użytkownika
lunatykuku
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2016, 18:22
Has thanked: 3 times
Been thanked: 112 times

Re: Marvel: Crisis Protocol (Will Pagani, Will Shick)

Post autor: lunatykuku »

Pierwsza gierka rozegrana, wrażenia bardzo pozytywne. Sam rdzeń zasad jest bardzo prosty, podoba mi się to, że nie zostawiają one pola do interpretacji, są odpowiednio wygładzone (nawet jeśli cierpi na tym logika gry). Trzeba poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z umiejętnościami własnych postaci, bo jednak samych zasad specjalnych, umiejętności i supermocy jest bardzo dużo. Wszystko jest jednak dobrze rozpisane na kartach, więc zwykle wystarczy rzut okiem, żeby zorientować się co chcemy zrobić.
Najważniejszą rzeczą dla mnie jest jednak klimat i strona wizualna. Jako wielki fan zarówno komiksów jak filmów ze świata Marvela jestem zachwycony tym jak świetnie gra oddaje charakter starcia ludzi obdarzonych supermocami. Nawet przy takiej pierwszej zapoznawczej grze czuć było potencjał :)

Garść zdjęć z gry:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ootbak22
Posty: 74
Rejestracja: 10 sie 2019, 12:13
Has thanked: 21 times
Been thanked: 48 times

Re: Marvel: Crisis Protocol (Will Pagani, Will Shick)

Post autor: ootbak22 »

Kupilbym ta gre, mam ja juz praktycznie w koszyku ze wzgledu na klimat. Ale... Jestem nowy w bitewniakach. Gralbym z dzieckiem 9 lat (dobrze ogranym). Mam pare pytan.
- jaka jest regrywalnosc takiej pozycji ? Czy za kazdym razem musze zrobic nowa makiete :) ?
- zdjecia makiet sa swietne, ale realnie rozumiem ze nie ma niczego w pudelku oprocz niepomalowanych figurek i paru elementow (ogladalem unboxing) - ile trzeba zainwestowac, zeby miec srodowisko do gry
- czy dodatki to tylko figurka i nic wiecej ?
Awatar użytkownika
lunatykuku
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2016, 18:22
Has thanked: 3 times
Been thanked: 112 times

Re: Marvel: Crisis Protocol (Will Pagani, Will Shick)

Post autor: lunatykuku »

Regrywalność jest praktycznie nieograniczona tak długo jak kręcą Cię bitewniaki. W samym core boxie mamy 10 postaci, które można miksować dowolnie w ramach drużyn (nie ma podziału na dobrych i złych).

Co do gry z dziewięciolatkiem nie jestem pewien. Gra jest po angielsku, a każda postać ma kilka umiejętności specjalnych które trzeba dobrze zrozumieć żeby grać. Myślę jednak, że jeśli wytłumaczysz stopniowo i zrobisz kilka gier gier wprowadzających (zaczynając np. od pojedynku 2 vs 2 bohaterów i stopniowo dodając kolejne postaci) to jest to do ogarnięcia.

W core boxie dostajesz 10 figurek, plastikowe miarki, customowe kości (których nawiasem mówiąc moglo by być więcej i pewnie będę musiał dokupić zestaw) i tereny (jeden budynek, dwie latarnie, dwie sygnalizacje świetlne, dwa samochody, dwa kontenery i mały śmietnik. Na początek wystarczy, choć zalecana przez twórców ilość terenów to 12. Opcje na rozbudowę są różne w zależności od dostępnych środków. Można kupić zestaw samych budynków od Atomic Mass Games (to dubluje tereny ze startera + dodaje jeszcze jeden budynek). Można kupić, wydrukować i posklejać kartonowe tereny (na moich zdjęciach są dwa budynki od Fat Dragon Games, zestaw kosztował mnie chyba 4 $ a jest tam kilka różnych budynków). Najszybszą opcją było by chyba kupienie kartonowych budynków ze starterów do Infinity (można kupić je osobno albo popytać, wielu graczy Infinity z nich nie korzysta i pewnie odda za grosze albo nawet za darmo). Normalnie kosztuje toto jakieś 35 zł, jest łatwe do złożenia i przechowywania i zawiera papierową matę (co prawda nie jest wymiarowa pod Crisis Protocol, ale na początek do domowego grania na pewno się nada). Na podłoże można też kupić matę od playmat.pl- 3'x3' w najtańszej wersji kosztuje zdaje się 69 zł.

Co do dodatków to oprócz figurki zawierają kartę/karty postaci (w bardzo fajnym, dużym rozmiarze tak jak te z podstawki), wypraskę żetonów, karty taktyk (zarówno te do konkretnej postaci jak i ogólne), oraz dodatkową kartę kryzysu (scenariusz do gry). Dodatki jak to dodatki- stusunek cena/zawartość nie powala, ale sam kupiłem Hulka i nie żałuję. Model jest ogromny, ślicznie wykonany i podczas gry można krzyczeć 'Hulk smash' :D

Ogólnie gra ma ogromny potencjał zarówno do grania kompetetywnego jak i bardziej preclo-piwnego. W marcu przyszłego roku ma wyjść Thanos, którego będzie można wystawiać w normalnej grze, ale autorzy zapowiedzieli również wprowadzenie trybu kooperacyjnego, na co bardzo czekam :)
Daetorian
Posty: 222
Rejestracja: 03 cze 2016, 09:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 12 times

Re: Marvel: Crisis Protocol (Will Pagani, Will Shick)

Post autor: Daetorian »

zastanawiam się nad kupnem bo strasznie mi się figsy i zasady spodobały :)

Teren miasta mało mnie tylko kręci ale w ostatnich filmach walczyli na różnych planetach i sceneriach więc zastanawiam się czy teren np do WarCry by pasował np skalą? I rozmiarami. Hulk rzucający głową Sigmara jawi mi się ciekawie :lol:
Awatar użytkownika
lunatykuku
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2016, 18:22
Has thanked: 3 times
Been thanked: 112 times

Re: Marvel: Crisis Protocol (Will Pagani, Will Shick)

Post autor: lunatykuku »

Tereny z Warcry powinny pasować. Co prawda figurki są w ciut większej skali, ale raz że to i tak głównie ruiny, a dwa tereny z core setu i tak są moim zdaniem ciut za małe :P W instrukcji autorzy wręcz sami zachęcają do budowania różnych stołów do gry, niekoniecznie w światach znanych z Uniwersum Marvela. Pamiętaj tylko żeby przed grą ustalić jaki rozmiar mają poszczególne elementy terenu (może nawet markerem zapisać w niewidocznym miejscu, żeby później nie było niedomówień).
Awatar użytkownika
lucyfungus
Posty: 52
Rejestracja: 18 kwie 2012, 15:54
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times

Re: Marvel: Crisis Protocol (Will Pagani, Will Shick)

Post autor: lucyfungus »

Ostatnio udało mi się przetłumaczyć zasady link poniżej
Zasady do Marvel Crisis Protocol
ODPOWIEDZ