Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2356
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: karawanken »

Tak trochę smutno się zrobiło. A miało być tak pięknie. No ale skoro Rebel ucina x-winga mimo "wzrostu liczby nowych graczy" to co się dziwić. Szkoda zwłaszcza, że kooperacyjne LCG chyba sprzedawały się lepiej od innych. Po Polsku zaraz bym zamówił a tak wyląduje na liście rezerwowej pod pozycja "kupić jak będzie za dużo gotówki"
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 989
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 982 times
Been thanked: 433 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: KurikDeVolay »

Gra będzie sprowadzona do kraju w hurtowych ilościach i dystrybuowana wszędzie. Nie będzie trzeba szukać wujka/cioci/stryjka/brata kuzyna sąsiada, żeby przywiózł paczkę zza granicy, ani płacić cebulionów za sprowadzenie, a wam nadal źle. Znając słowa kluczowe (o, rozpiska na kartce!) można sobie ogarnąć wszystko nawet nie mając większego pojęcia o angielskim. Większość fanów Marvela bez problemu sobie poradzi, to nie jest jakiś literacki potworek.
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Sarseth »

W przeciwieństwie do AH LCG czy LotR LCG tutaj będzie dużo więcej sprzedaży z półek.. popularność marvela wśród najróżniejszych grup wiekowych jest spora. Człowiek przechodząc obok sklepu może zerknąć i wejść pierwszy raz w życiu do sklepu z planszówkami i kupić, bo lubi gadżety, a przecież to uniwersum dla gadżeciarzy. Czemu Rebel w to nie wchodzi.. nie wiem, może spolszczanie nie jest opłacalne w ogóle? Mnie polskie wersje nie wchodzą, ale generalnie brak polskiej wersji == mniejszy polski rynek == mniej ludzi do grania z, także bardzo szkoda.
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Bary »

kozz84 pisze: 02 sie 2019, 01:04 AH 240 kart za $40, Marvel Champions 350 kart za $60, czyli wychodzi minimalnie gorzej.
Niekoniecznie, ponieważ Marvel ma cały zestaw kart, a AH wymaga więcej niż jednej podstawki.

Odnośnie deck buildingu, to podpytałem Joela z Drive Thru i mechanika jest ponoć nieco uproszczona i zbliżona do Star Wars LCG.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2438
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 540 times
Been thanked: 269 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Markus »

Sarseth pisze: 02 sie 2019, 08:11 Czemu Rebel w to nie wchodzi.. nie wiem, może spolszczanie nie jest opłacalne w ogóle?
Bo woli wydawać po polsku "Doble" i inne masowe imprezówki.
Chyba tylko wydany przez nich Sherlock był grą z dużą ilością tekstu.
Reszta to popierdółki
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5593
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1205 times
Kontakt:

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: mat_eyo »

Kurcze, sprzedaż podstawek może byłaby większa, bo każuale i Marvel, ale od kiedy to opłacalność wydawania LCGów mierzy się liczbą sprzedanych podstawek? LCG żyją dodatkami, a tych każuale już nie kupią. Moim zdaniem bardzo dobrze, że od razu odcięli się od wersji pl. Zarzuciliby ją i tak po jednym czy dwóch cyklach i znów byłoby zwyczajowe narzekanie, teraz sprawa jest jasna od początku.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Bary »

mat_eyo pisze: 02 sie 2019, 09:30 Zarzuciliby ją i tak po jednym czy dwóch cyklach i znów byłoby zwyczajowe narzekanie, teraz sprawa jest jasna od początku.
Dokładnie, akurat w kwestii polskich LCG mamy bogaty zestaw danych do wyciągania wniosków. Biorąc pod uwagę fakt, że Rebel o wiele mniej się cacka od Galakty z ucinaniem niedochodowych linii także jestem zdania, że polska dystrybucja angielskich cykli będzie optymalnym rozwiązaniem.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2356
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: karawanken »

KurikDeVolay pisze: 02 sie 2019, 08:09 Gra będzie sprowadzona do kraju w hurtowych ilościach i dystrybuowana wszędzie. Nie będzie trzeba szukać wujka/cioci/stryjka/brata kuzyna sąsiada, żeby przywiózł paczkę zza granicy, ani płacić cebulionów za sprowadzenie, a wam nadal źle. Znając słowa kluczowe (o, rozpiska na kartce!) można sobie ogarnąć wszystko nawet nie mając większego pojęcia o angielskim. Większość fanów Marvela bez problemu sobie poradzi, to nie jest jakiś literacki potworek.
Nie chodzi o problem z angielskim. 40 stronicowe instrukcje do hexowych gier wojennych to nie problem dla mnie. Marvela oglądam po angielsku bez napisów. Gry karciane wolę po polsku i tyle. Nie rozumiem czemu to takie dziwne.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: japanczyk »

kozz84 pisze: 02 sie 2019, 01:42 Czyli nie ma szans, ze rebel będzie dystrybutorem wersji en a galakta wyda wersje pl? :(

Jeżeli nie będzie wersji pl to jest to IMO ogromny błąd. Hype na marvela jest gigantyczny, pułki w empiku uginają się od komiskow a marka jest teraz większa niż Star warsy.
Hype, a sprzedaż produktu to dwie różne rzeczy.
Egmont wrzuca kolejne linie komiksów, ale popyt na nie jest umiarkowany co widac po tym co lezy odlogiem, a co sie sprzedaje
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1263
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 356 times
Been thanked: 206 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: ShapooBah »

Z komiksami jest ten problem, że Marvel comics nie pozwala wydawać drukarniom komiksów, w języku nieangielskim, przez bodajże 5 lat od premiery, co oznacza, że jeżeli chcesz być na bieżąco to już dawno przeczytałeś to co aktualnie jest wydawane przez Egmont.
Awatar użytkownika
Wajar
Posty: 111
Rejestracja: 17 wrz 2011, 09:37
Lokalizacja: Wymysłów

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Wajar »

kozz84 pisze: 02 sie 2019, 01:42 Czyli nie ma szans, ze rebel będzie dystrybutorem wersji en a galakta wyda wersje pl? :(

Jeżeli nie będzie wersji pl to jest to IMO ogromny błąd. Hype na marvela jest gigantyczny, pułki w empiku uginają się od komiskow a marka jest teraz większa niż Star warsy.
Może być większa, ale SW X-Wing PL też zamknęli ;P Epoka globalnego englishowania nastała ;-)
Sprzedałem na forum:
Spoiler:
http://www.boardgamegeek.com/collection/user/Wajar
kozz84
Posty: 731
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 158 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: kozz84 »

Tak czy inaczej kiedy byłby lepszy czas na wydanie karcianki Marvela jak nie teraz? Nawet jeśli reszta lcgów nie przyjęła się u nas to nic nie oznacza. Ten jest najbardziej causallowy ze wszystkich i skierowany dla młodszych graczy.
Ravn
Posty: 201
Rejestracja: 23 gru 2016, 20:18
Has thanked: 9 times
Been thanked: 10 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Ravn »

Mam alergie na superbohaterow, a Marvel oraz Disney to bardzo nielubiane przeze mnie firmy ostatnimi czasy, chciwa polityka wydawnicza FFG tez mi sie nigdy nie podobala i nie podoba, nie zamierzam wspierac tych firm niezaleznie od poziomu gry.
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: kempy »

mat_eyo pisze: 02 sie 2019, 09:30 Kurcze, sprzedaż podstawek może byłaby większa, bo każuale i Marvel, ale od kiedy to opłacalność wydawania LCGów mierzy się liczbą sprzedanych podstawek?
Od zawsze? Jako ze Core Sety to "zamkniete gry" ktore mozna sprzedac wszedzie gdzie handluje sie zabawkami. Jesli znajdziesz produkt LCG w jakims 'zabawkowym' to na 99,9% bedzie to core set, nie dodatki. Polecam tez np. przyjrzenie sie statom na BGG, jaka jest dysproporcja miedzy iloscia posiadaczy CS a np. koncowych dodatkow pierwszego cyklu. Wiekszosc zakupow to 1 CS i 1-2 pierwsze dodatki bo akurat byly pod reka. Lub plus deluxe jak zakup nastapil pozniej. Im pozniejsze cykle tym coraz mniejsze te liczby.

Przyuwaz jak czesto na gieldach planszowkowych mozna trafic na pojedyncze CS w otoczeniu planszowek. Bo tak sa te produkty postrzegane.
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: polwac »

Ravn pisze: 02 sie 2019, 16:53 Mam alergie na superbohaterow, a Marvel oraz Disney to bardzo nielubiane przeze mnie firmy ostatnimi czasy, chciwa polityka wydawnicza FFG tez mi sie nigdy nie podobala i nie podoba, nie zamierzam wspierac tych firm niezaleznie od poziomu gry.
Cieszymy się, że znalazłeś miejsce żeby wyrzucić tę niechęć z siebie ;) :mrgreen:
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Morsereg »

karawanken pisze: 02 sie 2019, 06:41 Tak trochę smutno się zrobiło. A miało być tak pięknie. No ale skoro Rebel ucina x-winga mimo "wzrostu liczby nowych graczy" to co się dziwić. Szkoda zwłaszcza, że kooperacyjne LCG chyba sprzedawały się lepiej od innych. Po Polsku zaraz bym zamówił a tak wyląduje na liście rezerwowej pod pozycja "kupić jak będzie za dużo gotówki"
jest wzrost nowych graczy ale Ci skupuja modele z pierwszej edycji po bezcen i kupuja packi konwertujace do drugiej. a rebel zamowil taki naklad jak jest na USA czy UK. nie wiem na co liczyli ale na bank nie na to, ze polska wersja sprzeda sie w takich ilosciach.
KurikDeVolay pisze: 02 sie 2019, 08:09 Nie będzie trzeba szukać wujka/cioci/stryjka/brata kuzyna sąsiada, żeby przywiózł paczkę zza granicy, ani płacić cebulionów za sprowadzenie, a wam nadal źle.
tak moglo byc z 10-15 lat temu. nie w obecnych czasach: z powszechnym dostepem do internetu i gdzie paczka z UK dochodzi w dwa dni
Znając słowa kluczowe (o, rozpiska na kartce!) można sobie ogarnąć wszystko nawet nie mając większego pojęcia o angielskim. Większość fanów Marvela bez problemu sobie poradzi, to nie jest jakiś literacki potworek.
ludzie z xwinga rezygnuja jak nie bedzie po polsku a ile tam jest tekstu? znaja inne jezyki i nie maja zamiaru uczyc sie specjalnie angielskiego dla gry planszowej.
Markus pisze: 02 sie 2019, 09:10 Bo woli wydawać po polsku "Doble" i inne masowe imprezówki.
Chyba tylko wydany przez nich Sherlock był grą z dużą ilością tekstu.
Reszta to popierdółki
nemesis? podroze przez srodziemie? D&D?
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: c08mk »

Obejrzałem fragment filmu z jednej rundy gry i poza znajomymi elementami z Arhkam, Władcy czy Aeon's End (licznik życia głównego nemezis) jedna rzecz mnie mocno przekonuje do tej gry - dobieranie kart. Na końcu rundy gracze dobierają karty do wielkości swojej ręki. W AH i WP dobiera się po 1 karcie. W WP bardzo mi się podobała gra Erestorem gdzie się dobiera co rundę więcej kart i tutaj gra ma takiego wbudowanego Erestora w podstawową mechanikę.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Goldberg »

kozz84 pisze: 02 sie 2019, 01:42 Czyli nie ma szans, ze rebel będzie dystrybutorem wersji en a galakta wyda wersje pl? :(

Jeżeli nie będzie wersji pl to jest to IMO ogromny błąd. Hype na marvela jest gigantyczny, pułki w empiku uginają się od komiskow a marka jest teraz większa niż Star warsy.
NIE, nie ma szansy na wersje PL i imho dobrze, przynajmniej karcianka pożyje dłużej....na stary swiat byl hype i padlo, na wh40k byl i jest hype, padło, LOTR, SW, AGOT (no na to to juz hype ogromny byl)....wymieniac dalej???
Brawa dla REBELA za taki model wydawniczy, przynajmniej dodatki beda na czas...
Kozz84 - teraz JEDYNYM wydawca NOWYCH tytyłów od FFG jest REBEL, Galakta ma to co miała z FFG i nic nowego miec nie bedzie
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: kempy »

Goldberg pisze: 03 sie 2019, 00:33 ....na stary swiat byl hype i padlo, na wh40k byl i jest hype, padło, .
Akurat w Inwazji i Podboju wyszło po polsku wszystko co było po angielsku.
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
kozz84
Posty: 731
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 158 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: kozz84 »

I do Arkham Horror jak do tej pory również wszystko wyszło :)
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Morsereg »

Goldberg pisze: 03 sie 2019, 00:33 Brawa dla REBELA za taki model wydawniczy, przynajmniej dodatki beda na czas...
przeciez dodatki do LCG po polsku wychodzily (i wychodza) rownoczesnie z angielskimi
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Zorak »

XXI wiek a ludzie dalej mysla ze wydawnictwo zamyka linie bo ma taki kaprys. Gdyby Hype na AGOTA i inne LCGi trwal to gra by stale wychodziła.

Marvel LCG mam na radarze ale bez ekscytacji. Wyglada to raczej prosto i brakuje mi tego za co najbardziej lubie HwA - fabula i rozwoj postaci.
Szkoda ze Rebel nie wyda tego. Wiecej osob moze by zobaczylo i sobie porownalo jak to fajnie jest wydawac LCGi w pl.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Goldberg »

Morsereg: mowisz obecnie o HwA? Zgoda, ale np z WP juz kolorowo nie bylo, nie mówiąc o dodrukach...
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Sarseth »

Goldberg pisze: 03 sie 2019, 00:33 NIE, nie ma szansy na wersje PL i imho dobrze, przynajmniej karcianka pożyje dłużej....na stary swiat byl hype i padlo, na wh40k byl i jest hype, padło, LOTR, SW, AGOT (no na to to juz hype ogromny byl)....wymieniac dalej???
Brawa dla REBELA za taki model wydawniczy, przynajmniej dodatki beda na czas...
Raz, że nikt nikomu nie bronił kupować po angielsku i tak (ja kupuję sporo gier FFG tylko po eng). Dwa, raczej i tak będziemy mieli kilka dni później niż ludzie za oceanem, więc co to zmienia czy jest polska wersja czy nie? Czasem trzy! Polska wersja szybciej była w Polsce niż angielska sprowadzona, nie tyle co deluxe ale mniejsze dodatki były zazwyczaj na 2-3 dni wcześniej w przypadku horroru.
Jakoś nie sądze by FFG wstrzymywało się z premierami u siebie by Rebel mógł rozprowadzić to u nas.. będzie problem z transportem to będzie i będziemy czekali, jak zawsze. Polska wersja jedyne co zmieni to że mniej graczy będzie.. gra też nie umiera z końcem polskiej wersji, bo w lotrze są ludzie co mają mixa. Czemu taka radość że polskiej wersji nie będzie? Pytam jako osoba co nie kupuje wersji polskich.. ale dziwi mnie to jakoś, bo co komu przeszkadza ona?
Rebel 6% (trójmiasto)
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Paskuder »

Wiesz to wynika pewnie z tego, że u niektórych Galakta była zła bo kończyła nierentowne wersje pl, a Rebel miał być cudownym zbawieniem graczy i całego rynku wersji pl. Na zasadzie, że przejmą wszystkie tytuły jako grupa Asmodee i pokażą jak się to powinno robić w Polsce. Teraz gdy Rebel zlał ciepłym moczem wersję pl już od początku to nie bardzo wiedzą co powiedzieć, więc na siłę forsuje się teorię jakoby wersja en była 5x lepsza od rodzimej której najlepiej żeby w ogóle nie było bo to bezsens... Tak mi się wydaje.
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
ODPOWIEDZ