Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5597
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 779 times
Been thanked: 1217 times
Kontakt:

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: mat_eyo »

Tak, FFG to ogłosiło już jakiś czas temu. Z jednej strony szkoda, bo przy obecnej puli kart deckbuilding jest mocno ograniczony. Z drugiej jednak dostajemy więcej czasu, żeby porządnie ograć to, co jest w podstawce. Mnie samo przesunięcie nie martwi, bardziej fakt, że trzy dodatki wyjdą naraz.
Pierrnik
Posty: 118
Rejestracja: 20 cze 2017, 16:04
Has thanked: 5 times
Been thanked: 14 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Pierrnik »

c08mk pisze: 26 lis 2019, 14:40 Właśnie wyczytałem na BGG, że trzy pierwsze paczki zostaną wypuszczone razem w styczniu. :/
Tak w formie grafiki:

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5E8C63A5
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Sarseth »

mat_eyo pisze: 26 lis 2019, 15:06Z drugiej jednak dostajemy więcej czasu, żeby porządnie ograć to, co jest w podstawce. Mnie samo przesunięcie nie martwi, bardziej fakt, że trzy dodatki wyjdą naraz.
Ale ten czas zarazem zabierają, bo jak mam porządnie ograć dodatek jak wszystko naraz wydadzą. Mam nadzieję, że nie przesadzą i nie będą wydawali tego jak opętani potem i jakość na tym nie ucierpi. Wiem że to początek LCG i trzeba kuć póki ciepłe ale ;p
Rebel 6% (trójmiasto)
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Wosho »

Wrzucilem wczoraj na grupe na fb ale jesli kogos nie ma to spiesze poinformowac ze mozna zrobic hardmode nie grajac Justice, co wydawalo mi sie niemozliwe wczesniej.
Gralismy BP aggr i CM lead, zamiast rhino expert, zamiast bomb scarce, legions of hydra zeby bylo trudniej.
Zobaczymy jak pojdzie z Clawem :)
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Phate »

Wrzucam bo może kotoś jeszcze nie widział zapowiedzi FFG nowego Hero Pack'a - Thor :]
https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... f-thunder/
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Coen »

Phate pisze: 05 gru 2019, 20:06 Wrzucam bo może kotoś jeszcze nie widział zapowiedzi FFG nowego Hero Pack'a - Thor :]
https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... f-thunder/
Super :)
To co będzie następne? :)
Spoiler:
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
khuba
Posty: 979
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 276 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: khuba »

Pewnie bedzie to :
Spoiler:
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: olsszak »

khuba pisze: 05 gru 2019, 23:24 Pewnie bedzie to :
Spoiler:
Na moje to bardziej X-Men i Czas Apokalipsy. Na zdjęciach chyba Kitty Pride, Ice-man, Cyclops ;)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: c08mk »

khuba pisze: 05 gru 2019, 23:24 Pewnie bedzie to :
Spoiler:
Póki gra jest świeża to na duble postaci bym nie liczył. Black Widow i Hulk są już w grze. Dr. Strange może być trafiony.
khuba
Posty: 979
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 276 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: khuba »

Na moje to bardziej X-Men i Czas Apokalipsy. Na zdjęciach chyba Kitty Pride, Ice-man, Cyclop
Kitty Pride z postury/fryzury pasuje mi bardziej niz Black Widow - ale dalej trzymam sie tego ze zostana na razie przy Avengersach coby synergie porobic (+film o BW ma wyjsc wiec by sprzedali wiecej na hypie)
Póki gra jest świeża to na duble postaci bym nie liczył.
No na pewno przemawia to na niekorzysc , ale jakby nie bylo sa to karty z deckow aspektowych wiec nie jest wielkim problemem je zastapic (co innego jakby to byly czesci deckow bohaterow)
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 727
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 145 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Munchhausen »

Kurczę, gra wygląda obłędnie, ale ma dwa poważne minusy: brak polskiej wersji językowej i to, że zbieram już Arkham LCG. Nie wiem, czy mój portfel przeżyje dwa LCGi od FFG.
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Phate »

Ja właśnie też stałem, przed takim samym wyborem jak ty czyli zbierając HwA LCG zastanawiałem się nad zakupem podstawki do Marvela.
Kupiłem podstawkę i nie żałuje. Początkowe gameplaye które oglądałem nie zachwyciły mnie jakoś zbytnio ale po dwóch pierwszych rozgrywkach gra mnie kupiła ;) Już nie jestem w stanie powiedzieć ile razy grałem (na pewno kilkanaście - głównie solo) i cały czas nie odkryłem chyba nawet 50% jej możliwości. Wczoraj dopiero udało mi się pokonać po raz pierwszy pełnoprawnie drugiego Villaina czyli Klaw'a (i to ledwo ledwo) Spider-Man'em w Leadership'ie na standardowym poziomie trudności z dedykowaną paczką encounter (Master of Evil). Ultrona boję się wkładać na stół póki co bo rozjedzie mnie pewnie w pierwszych rundach ;)

Reasumując, ja grę polecam i już nie mogę się doczekać kolejnych dodatków (jednocześnie nie zarzuciłem zbierania HwA bo uwielbiam klimat Horroru).
MsbS
Posty: 883
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 54 times
Been thanked: 73 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: MsbS »

Munchhausen pisze: 11 gru 2019, 15:12 Kurczę, gra wygląda obłędnie, ale ma dwa poważne minusy: brak polskiej wersji językowej i to, że zbieram już Arkham LCG. Nie wiem, czy mój portfel przeżyje dwa LCGi od FFG.
Dwie opcje:
1. Kupić okazyjnie, przetestować i ewentualnie odsprzedać w miarę szybko (to nadal nowość, więc pewnie i strata wartości niewielka)
2. Poczekać aż pojawią się używki (nietrafione prezenty, albo od ludzi którzy wybrali opcję #1 :) )
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Sarseth »

MsbS pisze: 12 gru 2019, 09:56
Munchhausen pisze: 11 gru 2019, 15:12 Kurczę, gra wygląda obłędnie, ale ma dwa poważne minusy: brak polskiej wersji językowej i to, że zbieram już Arkham LCG. Nie wiem, czy mój portfel przeżyje dwa LCGi od FFG.
Dwie opcje:
1. Kupić okazyjnie, przetestować i ewentualnie odsprzedać w miarę szybko (to nadal nowość, więc pewnie i strata wartości niewielka)
2. Poczekać aż pojawią się używki (nietrafione prezenty, albo od ludzi którzy wybrali opcję #1 :) )
3. tabletop simulator (https://steamcommunity.com/workshop/bro ... mpions+LCG) - i jak się spodoba to oczywiście kupić.

Dobrze że lotr lcg zwolnił do poziomu prawie zerowego, to jakoś tam się udaje te 3 LCGi ciągnąć, ah lcg też przyśpieszać nie będzie, ale czasowo też to jest okrutne, więc portfel to tylko jedna składowa problemu
Rebel 6% (trójmiasto)
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Phate »

Może to trochę głupie pytanie (i w sumie off top) ale jak to się ściąga ? Kiedyś interesowałem się HwA LCG przez TableTop zanim poszedłem w karcianą wersję ale nie udało mi się rozgryźć tematu.
Najpierw trzeba mieć TableTop to jasne ale co później ? Przy tych elementach jest tylko możliwość subskrypcji i nie ma żadnego dawnload.
Podpowie ktoś ?
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Sarseth »

Phate pisze: 12 gru 2019, 11:18 Może to trochę głupie pytanie (i w sumie off top) ale jak to się ściąga ? Kiedyś interesowałem się HwA LCG przez TableTop zanim poszedłem w karcianą wersję ale nie udało mi się rozgryźć tematu.
Najpierw trzeba mieć TableTop to jasne ale co później ? Przy tych elementach jest tylko możliwość subskrypcji i nie ma żadnego dawnload.
Podpowie ktoś ?
Nie chcę offtopować, gdybyś miał więcej pytań to zapraszam tutaj viewtopic.php?f=9&t=30420 lub na priv.
Ale! odpowiem przy okazji oczywiście tutaj już. Subksrybujesz i już po uruchomieniu gry po chwili powinny Ci się dodać w liście tam. Z automatu, nic więcej poza kliknięciem subksrybuj nie musisz robić.
Rebel 6% (trójmiasto)
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Phate »

Trochę czasu juz minęło od wydania CS'a, zastanawiam się jakie są wasze ulubione połączenia bohaterów i aspektów ?

Ja np. ostatnio bardzo dużo ogrywam Spider-Mana. Niby postać proponowana jako początkowa do nauki ale jakoś super mi się gra nim w połączeniu z aspektem Leadership. Takim połączeniem udało mi się pierwszy raz pokonać Klaw'a
Pierrnik
Posty: 118
Rejestracja: 20 cze 2017, 16:04
Has thanked: 5 times
Been thanked: 14 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Pierrnik »

Unboxing i omówienie dodatków:
https://youtu.be/FXtaF1n7SOo
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Phate »

Czy skoro "Oni" już mają to my też możemy po woli liczyć na premierę dodatków ?

Ta gra mnie cały czas zaskakuje. Wczoraj zapoczątkowałem grę z arkuszem excel'a który ma mi pomóc rozegranie wszystkich herosów z każdym możliwym aspektem i Villainem.
Jakie było moje zaskoczenie gdy rozegrałem trzy partię Iron-man'em na protection przeciwko Rhino na standardowym poziomie trudności i dwa razy zostałem rozsmarowany po podłodze chwilę po rozpoczęciu rozgrywki.
Też tak macie, że najprostsza teoretycznie rozgrywka okazuje się przez pechowy dobór kart nie do wygrania ;)?
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: c08mk »

Phate pisze: 13 gru 2019, 21:56 ...
Też tak macie, że najprostsza teoretycznie rozgrywka okazuje się przez pechowy dobór kart nie do wygrania ;)?
A mulligan? Teoretycznie ma zapobiec słabemu startowi...
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Phate »

Z Mulliganem mam zawsze trochę problem bo wszystkie karty mi się podobają ;) Choć wiem już, że dla niektórych postaci (np. części pancerza dla Iron Man'a lub ubiór dla Black Panther) część kart jest "must have" na początek.
khuba
Posty: 979
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 276 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: khuba »

Można też grać na 2 ręce coby utemperować troche losowosc
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Phate »

Tylko, żeby było jasne - nie narzekam, podoba mi się ta niepewność i możliwości przegrania nawet w teoretycznie najprostszym ułożeniu Villaina

Co do dwóch rąk to nie jestem fanem takiego rozwiązania - Solo to solo czyli jeden na jednego a nie dwóch bohaterów połączonych przez jeden prowadzący ich umysł ;)
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1236
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 131 times
Been thanked: 57 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: poooq »

Phate pisze: 13 gru 2019, 23:04 Co do dwóch rąk to nie jestem fanem takiego rozwiązania - Solo to solo czyli jeden na jednego a nie dwóch bohaterów połączonych przez jeden prowadzący ich umysł ;)
To dobry pomysł na postać Multiple Mana :)
Po co piać, gdy można grać?
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: 13thcaesar »

Długo się zastanawiałem czy wejść w kolejnego LCG'a, tym bardziej że siedzę już w trzech (Horror w Arkham LCG, Władca Pierścieni LCG i Gra o Tron LCG), a dodatkowo jestem na bieżąco z Legendary Marvel. Obawiałem się, że zwłaszcza posiadając Legendary Marvel, nie ma sensu wchodzić w kolejną karciankę w uniwersum Marvela. Jednak się skusiłem i zakupiłem Marvel Champions LCG i... nie żałuję tej decyzji.
Moje obawy były bezpodstawne, bo Marvel Champions bardzo różni się od Legendary Marvel i szczerze pisząc, podoba mi się bardziej od LM. Podoba mi się to, czego brakowało w LM - wcielenia się w jednego konkretnego bohatera, a nie mixa kart kilku różnych. Podoba mi się pomysł z dwustronną kartą Bohatera/alter-ego oraz związanego z konkretną formą zagrywania kart. Świetny pomysł z Nemesis każdego Bohatera, który może pojawić się nieoczekiwanie w grze. Łatwy i szybki sposób regulacji poziomu trudności gry, oraz możliwości zróżnicowania rozgrywki za pomocą modularnych Encounter Setów. Nawet mamy namiastkę mini-kampanii za sprawą ubogich wszak w stosunku do takiego HwA LCG czy nawet WP LCG opisów fabularnych, ale dających uczucie rozgrywania czegoś więcej niż pojedynczego Scheme (mam nadzieje że ten aspekt zostanie troszkę bardziej rozwinięty w Story Boxie). Ogólnie jak dla mnie, gra pobiła LM i mając te dwie pozycję do wyboru, bardziej będę skłonny zasiąść do MCH niż LM.
ODPOWIEDZ