Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
khuba
Posty: 980
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 277 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: khuba »

kinioo pisze: 02 sty 2020, 14:33
To sa na stanie, czy spodziewana dostawa...z koncem Stycznia?
k.
Z tego co pisali ma byc w przyszlym tygodniu
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Phate »

Dostałem info od Rebela że ich dostawca (FFG?) nie posiada na stanie już tych dodatków. Jak tylko się pojawią mają mi dać znać. Dobrze że kupiłem w tym GameLord'zie bo znając życie kolejny dodruk jest planowany za 0,5 - 1 rok ;)
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Phate »

Jakby ktoś był jeszcze zainteresowany to zostawiam tutaj:
https://www.rebel.pl/product.php/1,53/1 ... -Pack.html

Chyba ktoś zrezygnował ze zlecenia lub odnaleźli zapomniany karton na magazynie ;)
Hazegiant
Posty: 239
Rejestracja: 23 sie 2016, 23:39
Has thanked: 35 times
Been thanked: 35 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Hazegiant »

Dzięki za info z Cpt. Ameryką. Mój sklep mnie wydymał, nie zamówili zgodnie z umową i musiałem się gimnastykować. Zamówiłem w gamelordzie Goblina, zobaczymy czy przyjdzie. Ms Marvel w 3 trollach i Ameryka z Rebela, więc chyba "pewniaki". Pre-order na Wrecking Crew i Thora, też zrobiłem żeby nie zaspać. Patologia z dostępnością tego...
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: kinioo »

Z tego co sie orientuje, to wszedzie jest podobnie - reszta europy / Kanada...pojedyncze sztuki GG tu czy tam; zazwyczaj brak CA & MM.
Podobno jakies problemy/byly przy druku pierwszej partii, stad maly naklad.
Ja raczej obstawiam nastepna partie pod koniec Stycznia jednak (no chyba, jak wspomniano wyzej, jakis sklep znajdzie jakis zablakany karton).
K.
Sorki za brak polskich znakow....
Awatar użytkownika
preshiq
Posty: 268
Rejestracja: 16 gru 2012, 13:36
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 271 times
Been thanked: 112 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: preshiq »

Ms Marvel dostępna w 3trolach z tego co widzę.
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Phate »

Co do zamówienia w Gamelord, to już kiedyś u nich kupowałem coś i byłem zadowolony z przebiegu transakcji więc mam nadzieje, że i tym razem mnie nie zawiodą.
Nawet jeśli dostawa miała by być pod koniec stycznia to jak dla mnie spoko - cena u nich była atrakcyjna także drobne opóźnienie mnie mi nie straszne ;)
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: kinioo »

Okej, wszystkie trzy dodatki zamowione!

Mam nadzieje, ze dotra w poniedzialek?

Tymczasem, trzeba ograc jeszcze dwoch pozostalych bohaterow z podstawki.

K.
Sorki za brak polskich znakow....
MgK1989
Posty: 320
Rejestracja: 10 cze 2014, 10:34
Has thanked: 53 times
Been thanked: 125 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: MgK1989 »

Phate pisze: 03 sty 2020, 10:12 Co do zamówienia w Gamelord, to już kiedyś u nich kupowałem coś i byłem zadowolony z przebiegu transakcji więc mam nadzieje, że i tym razem mnie nie zawiodą.
Nawet jeśli dostawa miała by być pod koniec stycznia to jak dla mnie spoko - cena u nich była atrakcyjna także drobne opóźnienie mnie mi nie straszne ;)
Ja u nich bardzo często zamawiam i jestem mega zadowolony. Mają generalnie bardzo dobre ceny i nigdy nie było problemu z dostawą. Bardzo polecam
kpr
Posty: 32
Rejestracja: 23 sie 2018, 14:54
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: kpr »

Gamelord jest faktycznie bardzo dobrym sklepem. Super ceny. Jedyne co mnie tam denerwuje to to, że prawdopodobnie gry wychodzą od nich tylko rano. Co oznacza, że jeżeli opłacisz zamówienie w trakcie dnia, to zanim oni je zaczną ogarniać następnego dnia, będzie już po wizycie kuriera. Więc jeżeli zależy komuś na szybkości, to trzeba to wziąć pod uwagę.
khuba
Posty: 980
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 277 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: khuba »

+fakt ze bez doplat mozna u nich zrobic tylko zwykly przelew (a wiec dochodza opoznienia zwiazane z sesjami miedzybankowymi) (ale generalnie tak - sklep jest jak najbardziej ok)
Mam nadzieje ze juz sie obedzie bez dodatkowych opoznien i w przyszly weekend bedzie mozna pograc z nowymi dodatkami:D
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Szewa »

Zagrałem jedna partie wczoraj jako Kapitan Leadership i jestem zachwycony. Nowe karty fajnie zwiększają możliwości :) na razie Rhino II I III padli, dziś polecę z Klawem i Ultronen.

Jedyne co mi nie odpowiada to to, że w Hero paczkach powtarzają się karty z podstawki i np. Mam już niektóre karty x5 :/ niepotrzebne, zapycha tylko miejsce.
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Phate »

Podzieli się ktoś jeszcze swoimi odczuciami co do nowych dodatków ? Czekam na swoje egzemplarze i z chęcią poczytam o waszych odczuciach ;)
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: c08mk »

Phate pisze: 04 sty 2020, 14:47 Podzieli się ktoś jeszcze swoimi odczuciami co do nowych dodatków ? Czekam na swoje egzemplarze i z chęcią poczytam o waszych odczuciach ;)
Postacie fajne. Wyraźnie czuć, że gra się czymś innym niż w podstawce. Granie Ms. Marvel trzeba opanować, bo jej gówny atut to zagrywanie eventów. Captain America ma dużego kopa. Przez Ultrona przeszedł jak przez masło.
Jeden scenariusz z Goblina to jest "więcej tego samego". Za to drugi, gdzie przeciwnik przybiera postać złoczyńcy lub alter-ego już daje inne odczucie niż scenariusze z podstawki.
Szewa pisze: 04 sty 2020, 09:44 Jedyne co mi nie odpowiada to to, że w Hero paczkach powtarzają się karty z podstawki i np. Mam już niektóre karty x5 :/ niepotrzebne, zapycha tylko miejsce.
Też uważam, że fajniej byłoby gdyby paczka miała tylko nowe karty. Z drugiej strony pozwala to "uzułpełnić" kolekcję tak żeby były kopie kart dla każdego z graczy. W porówaniu do LotRa gdzie po zakupie 3 podstawek zostawała masa kart też to nie niewychodzi tak źle tym bardziej, że "hard mode" do LotRa też trzeba było dokupywać osobno.
MsbS
Posty: 883
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 54 times
Been thanked: 73 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: MsbS »

Szewa pisze: 04 sty 2020, 09:44 Jedyne co mi nie odpowiada to to, że w Hero paczkach powtarzają się karty z podstawki i np. Mam już niektóre karty x5 :/ niepotrzebne, zapycha tylko miejsce.
A z kolei dla mnie to plus, bo nie chcę w tej grze deckbuildingu. Mam zmontowane 'półtalie' typu 'Aggression z podstawki', "Protection z podstawki', 'Protection z Ms Marvel' I jak chce grać, biorę taką półtalię, mieszam z kartami bohatera i już - coś jak w Smashupie. Albo jak łotrowskie modular encounter set.

I w sumie też się do czegoś przyczepię (ale to kompletny detal): szkoda że kolejne etapy przeciwników (I, II i III) nie różnią się grafiką - fajnie gdyby np. Rhino był coraz bardziej wkurzony (choćby to były subtelne różnice w mimice).
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Szewa »

MsbS pisze: 06 sty 2020, 08:14
Szewa pisze: 04 sty 2020, 09:44 Jedyne co mi nie odpowiada to to, że w Hero paczkach powtarzają się karty z podstawki i np. Mam już niektóre karty x5 :/ niepotrzebne, zapycha tylko miejsce.
A z kolei dla mnie to plus, bo nie chcę w tej grze deckbuildingu. Mam zmontowane 'półtalie' typu 'Aggression z podstawki', "Protection z podstawki', 'Protection z Ms Marvel' I jak chce grać, biorę taką półtalię, mieszam z kartami bohatera i już - coś jak w Smashupie. Albo jak łotrowskie modular encounter set.

I w sumie też się do czegoś przyczepię (ale to kompletny detal): szkoda że kolejne etapy przeciwników (I, II i III) nie różnią się grafiką - fajnie gdyby np. Rhino był coraz bardziej wkurzony (choćby to były subtelne różnice w mimice).
Gusta i gusciki że tak powiem :)

A co do grafik to w zupełności się zgadzam, świetnie by to wyglądało.
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: c08mk »

Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: kinioo »

MsbS pisze: 06 sty 2020, 08:14
Szewa pisze: 04 sty 2020, 09:44 Jedyne co mi nie odpowiada to to, że w Hero paczkach powtarzają się karty z podstawki i np. Mam już niektóre karty x5 :/ niepotrzebne, zapycha tylko miejsce.
A z kolei dla mnie to plus, bo nie chcę w tej grze deckbuildingu. Mam zmontowane 'półtalie' typu 'Aggression z podstawki', "Protection z podstawki', 'Protection z Ms Marvel' I jak chce grać, biorę taką półtalię, mieszam z kartami bohatera i już - coś jak w Smashupie. Albo jak łotrowskie modular encounter set.

I w sumie też się do czegoś przyczepię (ale to kompletny detal): szkoda że kolejne etapy przeciwników (I, II i III) nie różnią się grafiką - fajnie gdyby np. Rhino był coraz bardziej wkurzony (choćby to były subtelne różnice w mimice).
Dla mnie to tez plus (choc fakt, miejsce zajmuje) - ale chyba takie bylo zalozenie, ze mozemy miec jednoczesnie kilka talii zbudowanych i gotowych do gry, cos w stylu "grab and play".
Sorki za brak polskich znakow....
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Trolliszcze »

MsbS pisze: 06 sty 2020, 08:14A z kolei dla mnie to plus, bo nie chcę w tej grze deckbuildingu. Mam zmontowane 'półtalie' typu 'Aggression z podstawki', "Protection z podstawki', 'Protection z Ms Marvel' I jak chce grać, biorę taką półtalię, mieszam z kartami bohatera i już - coś jak w Smashupie. Albo jak łotrowskie modular encounter set.
Nie chcę być złym prorokiem, ale jeśli poziom trudności gry będzie w kolejnych cyklach rosnąć - a tak dotąd było ze wszystkimi karcianymi coopami FFG - to te "półtalie" szybko staną się bezużyteczne. Nie wyobrażam sobie ani AH, ani LotRa w późniejszych cyklach bez porządnego deckbuildingu. Może tu będzie inaczej... ale osobiście w to wątpię.
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: kinioo »

Trolliszcze pisze: 06 sty 2020, 12:00
MsbS pisze: 06 sty 2020, 08:14A z kolei dla mnie to plus, bo nie chcę w tej grze deckbuildingu. Mam zmontowane 'półtalie' typu 'Aggression z podstawki', "Protection z podstawki', 'Protection z Ms Marvel' I jak chce grać, biorę taką półtalię, mieszam z kartami bohatera i już - coś jak w Smashupie. Albo jak łotrowskie modular encounter set.
Nie chcę być złym prorokiem, ale jeśli poziom trudności gry będzie w kolejnych cyklach rosnąć - a tak dotąd było ze wszystkimi karcianymi coopami FFG - to te "półtalie" szybko staną się bezużyteczne. Nie wyobrażam sobie ani AH, ani LotRa w późniejszych cyklach bez porządnego deckbuildingu. Może tu będzie inaczej... ale osobiście w to wątpię.
Czas pokaze.

Na obecna chwile ludziska mowia, ze Green Goblin jakis specjalnie trudny nie jest?!
Niewiem, nie gralem...jeszcze. Moje trzy dodatki dopiero dzis dotarly.
K.
Sorki za brak polskich znakow....
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4080
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: brazylianwisnia »

Trolliszcze pisze: 06 sty 2020, 12:00
MsbS pisze: 06 sty 2020, 08:14A z kolei dla mnie to plus, bo nie chcę w tej grze deckbuildingu. Mam zmontowane 'półtalie' typu 'Aggression z podstawki', "Protection z podstawki', 'Protection z Ms Marvel' I jak chce grać, biorę taką półtalię, mieszam z kartami bohatera i już - coś jak w Smashupie. Albo jak łotrowskie modular encounter set.
Nie chcę być złym prorokiem, ale jeśli poziom trudności gry będzie w kolejnych cyklach rosnąć - a tak dotąd było ze wszystkimi karcianymi coopami FFG - to te "półtalie" szybko staną się bezużyteczne. Nie wyobrażam sobie ani AH, ani LotRa w późniejszych cyklach bez porządnego deckbuildingu. Może tu będzie inaczej... ale osobiście w to wątpię.
Mozliwe ze tak samo moc nowych bohaterow w paczkach bedzie rosnac i sie wyrowna. Moim zdaniem bez deckbuildingu takie gry szybko sie nudza bo ile partii zagrasz takim bohaterem?po kilku zacznie byc powtarzalnie a tak to z czasem mozesz skladac coraz to dziwniejsze decki. Pytanie czy jak zbudujesz taki wyzylowany deck majac dostep do 100 kart z kazdego aspektu to czy poziom trudności bedzie odpowiedni bo jak słyszę ze kapitan prosto z pudelka leje wszystkich na ekspercie to czuje sie troche rozczarowany.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
MsbS
Posty: 883
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 54 times
Been thanked: 73 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: MsbS »

Trolliszcze pisze: 06 sty 2020, 12:00
MsbS pisze: 06 sty 2020, 08:14A z kolei dla mnie to plus, bo nie chcę w tej grze deckbuildingu. Mam zmontowane 'półtalie' typu 'Aggression z podstawki', "Protection z podstawki', 'Protection z Ms Marvel' I jak chce grać, biorę taką półtalię, mieszam z kartami bohatera i już - coś jak w Smashupie. Albo jak łotrowskie modular encounter set.
Nie chcę być złym prorokiem, ale jeśli poziom trudności gry będzie w kolejnych cyklach rosnąć - a tak dotąd było ze wszystkimi karcianymi coopami FFG - to te "półtalie" szybko staną się bezużyteczne. Nie wyobrażam sobie ani AH, ani LotRa w późniejszych cyklach bez porządnego deckbuildingu. Może tu będzie inaczej... ale osobiście w to wątpię.
Wtedy przestanę grać, bo to przestanie być gra dla mnie :-)
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: kinioo »

Podobno kolejny wyciek z FFG...nastepny bohater to Black Widow, namesis - Taskmaster.

PS.
Smignalem wczoraj pierwsza partie solo z Captain America (standard deck) przeciwko Klaw Ii & III (nie ekspert; z Masters of Evil).

Wygralem. Malo tego, CA zakonczyl rozgrywke z 11HP (jego max). Ok, bylem juz przy 2HP, ale dal rade sie wylizac.

(tu dla porownania dodam, ze grajac wczesniej Black Panther + Leadership przeciw temu samemu wrogowi w tej samej konfiguracji zajelo mi 6+ rozgrywek zeby go wreszcie pokonac)

Po pierwszej partii nie moge stwierdzic, ze CA jest zbyt mocny...mozliwe - czas pokaze. Moge jednak powiedziec, ze gralo sie bardzo "spokojnie" tzn, spokojnie kontrolowalem side/main scheme oraz pojawiajacych sie wrogow cierpliwie czekajac na karty/moment kiedy moglem solidnie zaatakowac Klaw'a.

Zdolnosc ponownej aktywacji CA (raz na runde) robi robote...podobnie jak Steve's Apartment oraz Wonder Man etc.

Fajnie sie gralo, nie powiem.

Dzis sprobuje wrzucic wariant expert do Klawa...moze tez wroce do Rhino Expert.

Pozdro,

K.
Sorki za brak polskich znakow....
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: szczudel »

Fajnie dystrybuują tą grę. Zrobiłem sobie spokojne święta, żadnego zbędnego netu. Wchodzę na forum, potem na sklep internetowy, pierwsze 3 paczki – Brak. Nie, że zamówienie realizowalne w ileś tam dni, ale własnie brak.

Profeska.
tomiz123
Posty: 150
Rejestracja: 16 sty 2013, 22:37
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 5 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: tomiz123 »

Za około 2 tygodnie ma być kolejna dostawa - taką przynajmniej dostałem informację z jednego z sklepów internetowych.
ODPOWIEDZ