Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
pridebowl
Posty: 174
Rejestracja: 19 lip 2014, 22:24
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: pridebowl »

W LCG gram do 2009 roku. I po 20 grach grach solo w Marvel Champions mogę powiedzieć, że:
+ jest to najbardziej regrywalny CS z dotychczas wydanych.
+ Bardzo dobra i prosta mechanika - opłacania kosztów kartami
+ Karty scheme w decku przeciwnika - jak kadry w komiksie tworzą zgrabnie tło nawet tak prostej historii jak tylko pokonanie Rhino
+ Bardzo dobrze zaprojektowani bohaterowie wraz z dodatkowymi kartami również nemesis

- grafiki - wiem kwestia gustu, ale wychowany na tm-semic nie jestem w stanie zaakceptować disneyowego stylu, który zdominował z wyjątkami wydawnictwo marvela
- poprawność polityczna - captain marvel, she- hulk w CS. Serio ?

Ogólnie bardzo gra się przyjemnie. Chociaż na razie jest to prosta bijatyka a nie gra przygodowa. Do LOTR i klimatu przygody jej jeszcze daleko, ale liczę na to, że przełom nastąpi w połowie roku kiedy wydana zostanie campaign expansion.

Ja póki co czekam na swój fizyczny egzemlarz i gram na OCTGN. Polecam wszystkim niezdecydowanym tam najpierw poklikać, zanim ktoś podejmie decyzję o zakupie.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10920
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3215 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: japanczyk »

pridebowl pisze: 12 sty 2020, 18:47 - poprawność polityczna - captain marvel, she- hulk w CS. Serio ?
???
Przeciez to postacie z komiksów, które mają własne serie i są od... 40 lat w komiksach?
Rozumiem, ze kazdy wolałby filmowy rooster Avengersów, ale wtedy nikt by nie kupował dodatków - zreszta fajnie poznać inne postacie, a nie tylko te ktore sa walkowane w kazdym medium
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Sarseth »

pridebowl pisze: 12 sty 2020, 18:47 - grafiki - wiem kwestia gustu, ale wychowany na tm-semic nie jestem w stanie zaakceptować disneyowego stylu, który zdominował z wyjątkami wydawnictwo marvela
- poprawność polityczna - captain marvel, she- hulk w CS. Serio ?
She-Hulk - pierwsze pojawienie się - 1980 w swoim własnym komiksie.
Carol Danvers - kiedyś Ms. Marvel, teraz Captain Marvel - pojawiła się w 1968
To są jedne ze starszych postaci.
Co innego Kamala - aktualna Ms. Marvel, której narodowość też musiała pasować ;) Ale co zrobić, Ty się czepiasz, oni się by czepiali. Takie czasy.
Rebel 6% (trójmiasto)
aryss
Posty: 266
Rejestracja: 22 lis 2013, 15:22
Lokalizacja: Festung Krakau
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: aryss »

jedyne postacie jak dotad co wyszly i nie sa avengersami to i tak maja zapowiedziane seriale na disney+ wiec nie szukalbym az tak bardzo drugiego dna innego niz finansowe pokusy ffg/disneya;)
pridebowl
Posty: 174
Rejestracja: 19 lip 2014, 22:24
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: pridebowl »

Sarseth pisze: 12 sty 2020, 19:04 Co innego Kamala - aktualna Ms. Marvel, której narodowość też musiała pasować ;) Ale co zrobić, Ty się czepiasz, oni się by czepiali. Takie czasy.
Jestem świeżo po lekturze ms. Marvel i jakie było moje zdziwienie ;) czytając teksty typu "jestem zmiennoksztaltna, zamaskowaną, szesnastoletnia supermuzułmanką z Jersey city" :D
A tak serio to nie zrozumcie mnie źle. Ja doskonale wiem, że są to super bohaterki z długoletnim stażem, jednak uważam że zastosowano dobór z d... y. Taka Elektrą np. To bym chętnie zagrał, ale ona chyba za ostra jest na ten tytuł ;)
manicminer
Posty: 821
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: manicminer »

Też uważam że dobór herosów jest nijaki, gdzie Punisher? Wspomniana Elektra też była by super, Gambit, Wolverine.
Ms Marvel to chyba najbardziej miałka postać.
SheHulk? Bleh.
Niestety polityczna poprawność też aż bije w oczy.
No chyba że te ciekawsze postaci zostawiają na później.
pridebowl
Posty: 174
Rejestracja: 19 lip 2014, 22:24
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: pridebowl »

manicminer pisze: 12 sty 2020, 21:14 Też uważam że dobór herosów jest nijaki, gdzie Punisher? Wspomniana Elektra też była by super, Gambit, Wolverine.
Ms Marvel to chyba najbardziej miałka postać.
SheHulk? Bleh.
Niestety polityczna poprawność też aż bije w oczy.
No chyba że te ciekawsze postaci zostawiają na później.
Frank chyba nie znajdzie się w tej grze. Trudno będzie znaleźć kadry na których nie wypruwa flakow i topi wrogów zwłaszcza latynowskich w koce.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10920
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3215 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: japanczyk »

pridebowl pisze: 12 sty 2020, 21:00. Ja doskonale wiem, że są to super bohaterki z długoletnim stażem, jednak uważam że zastosowano dobór z d... y. Taka Elektrą np. To bym chętnie zagrał, ale ona chyba za ostra jest na ten tytuł ;)
manicminer pisze: 12 sty 2020, 21:14 Też uważam że dobór herosów jest nijaki, gdzie Punisher? Wspomniana Elektra też była by super, Gambit, Wolverine.
Nie żeby coś panowie ale z komiksami to chyba jesteście dekadę do tyłu, bo gambit to w kreskowce z lat 90. odgrywał większą rolę, Wolverine nie żył dosyć długo ostatnio, Elektra to w ogóle historia, a punisher ostatnio latał po kosmosie jako ghost rider i ze strazbikami galaktyki

Żaden z tych herosów nie jest obecnie w centrum wydarzeń, a gra jest tworzona mimo wszystko dla ludzi teraz A nie sprzed dekady. A teraz Kamala Khan będzie bohaterka gry wideo, cpt marvel i black partner to jedne z największych hitów mcu zaraz za avengersami, a o she hulk ma być wkrótce serial ;-)
pridebowl
Posty: 174
Rejestracja: 19 lip 2014, 22:24
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: pridebowl »

japanczyk pisze: 12 sty 2020, 21:37
pridebowl pisze: 12 sty 2020, 21:00. Ja doskonale wiem, że są to super bohaterki z długoletnim stażem, jednak uważam że zastosowano dobór z d... y. Taka Elektrą np. To bym chętnie zagrał, ale ona chyba za ostra jest na ten tytuł ;)
manicminer pisze: 12 sty 2020, 21:14 Też uważam że dobór herosów jest nijaki, gdzie Punisher? Wspomniana Elektra też była by super, Gambit, Wolverine.
Nie żeby coś panowie ale z komiksami to chyba jesteście dekadę do tyłu, bo gambit to w kreskowce z lat 90. odgrywał większą rolę, Wolverine nie żył dosyć długo ostatnio, Elektra to w ogóle historia, a punisher ostatnio latał po kosmosie jako ghost rider i ze strazbikami galaktyki

Żaden z tych herosów nie jest obecnie w centrum wydarzeń, a gra jest tworzona mimo wszystko dla ludzi teraz A nie sprzed dekady. A teraz Kamala Khan będzie bohaterka gry wideo, cpt marvel i black partner to jedne z największych hitów mcu zaraz za avengersami, a o she hulk ma być wkrótce serial ;-)
Acha
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: brazylianwisnia »

manicminer pisze: 12 sty 2020, 21:14 Też uważam że dobór herosów jest nijaki, gdzie Punisher? Wspomniana Elektra też była by super, Gambit, Wolverine.
Ms Marvel to chyba najbardziej miałka postać.
SheHulk? Bleh.
Niestety polityczna poprawność też aż bije w oczy.
No chyba że te ciekawsze postaci zostawiają na później.
To nie zadna poprawnosc polityczna a zwykla ekonomia. Jaki bylby sens dac najpopularniejsze postacie w CS? FFG z pewnością woli jak wszyscy kupia tych najfajnienszych w dodatkach.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Coen »

MsbS pisze: 12 sty 2020, 13:57 Dziś pierwszy raz zagrałem Ms Marvel przeciwko najprostszemu Rhino. Owszem, wygrałem, ale w pewnym momencie było blisko porażki (miałem 2 HP). Faktycznie, ta postać wymaga innego podejścia, niż te z podstawki. Miałem wrażenie, że bardziej trzeba uważać, kiedy się przestawić na/z Alter Ego (bo Supporty działają na Alter Ego, a Eventy generalnie na Hero).
Ja swoją pierwszą grę przeciwko Rhino przegrałem grając Ms Marvel. Faktycznie trochę trzeba się przestawić, ale ogólnie to bardzo ciekawa postać. Eventy ma fajne, Big Hands z Embiggen + powrót eventu na rękę ładnie klepie Villiana ;)
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
pridebowl
Posty: 174
Rejestracja: 19 lip 2014, 22:24
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: pridebowl »

brazylianwisnia pisze: 12 sty 2020, 22:17
manicminer pisze: 12 sty 2020, 21:14 Też uważam że dobór herosów jest nijaki, gdzie Punisher? Wspomniana Elektra też była by super, Gambit, Wolverine.
Ms Marvel to chyba najbardziej miałka postać.
SheHulk? Bleh.
Niestety polityczna poprawność też aż bije w oczy.
No chyba że te ciekawsze postaci zostawiają na później.
To nie zadna poprawnosc polityczna a zwykla ekonomia. Jaki bylby sens dac najpopularniejsze postacie w CS? FFG z pewnością woli jak wszyscy kupia tych najfajnienszych w dodatkach.
No chyba jednak nie ekonomia. https://thefederalist.com/2017/04/12/fo ... el-comics/
Tak jak wspomniałem urwałem kontakt z wydawnictwiem Marvel koło 2005 roku. Wraz z wiekiem poznałem dużo ciekawszej literatury np. Vertigo itp. Dzięki grze postanowiłem zagłębić się w meandry nowych superbohaterów i zobaczyć czy nadal jest to tylko dobra rozrywka dla młodzieży. Jak się okazuje niestety nie.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10920
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3215 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: japanczyk »

pridebowl pisze: 13 sty 2020, 08:53 No chyba jednak nie ekonomia. https://thefederalist.com/2017/04/12/fo ... el-comics/
Tak jak wspomniałem urwałem kontakt z wydawnictwiem Marvel koło 2005 roku. Wraz z wiekiem poznałem dużo ciekawszej literatury np. Vertigo itp. Dzięki grze postanowiłem zagłębić się w meandry nowych superbohaterów i zobaczyć czy nadal jest to tylko dobra rozrywka dla młodzieży. Jak się okazuje niestety nie.
To mocny temat na offtop, ale kompletnie sie nie zgadzam, to ze komus nie podoba sie wprowadzanie młodych bohaterów nie znaczy, ze źle to wychodzi komiksom. Wprowadzenie nowej generacji bohaterów, tzw. Legacy jak Miles Morales, Ms. Marvel, Amadeus Cho, czy X-23, którzy podjeli peleryny starych bohaterów to rewelacyjny pomysł. Nie zawsze godnie egzekwowany, ale pworwadza roznorodnosc i w zaleznosci od scenarzystów jest realizownay lepiej lub gorzej. Czasy sie zmieniaja, demografia czytelników/widzów sie zmienia co widac po tym jak tłumnie ludzie uderzyli do kin na Black panther. Ludzie nie chca juz czytac tylko o białych, meskich superbohaterach (chociaz oczywiscie i tacy sie znajda) i dywersyfikacja koniec konców wyjdzie wydawnictwu na dobre. Na czarnego Green Lanterna tez kiedys narzekano, bo wszyscy kochali Hala, a ostatnio John Stewart był jedną z ważniejszych latarnii, któa miała wpływ na kluczowe wydarzenia w uniwersum :P

Poza tym serio... to ze znalazłes jakis artykuł na prawicowej stronie nie znaczy ze jest to a) opinia ogółu b) fakt, to wciaz tylko opinia piszacego i to z 2017 ;-)

Ja wciaz czekam na gre, to moje pierwsze LCG i ciekaw jestem ile contentu jest w grze zanim trzeba bedzie zaczac ja doposazac :D
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: brazylianwisnia »

pridebowl pisze: 13 sty 2020, 08:53 No chyba jednak nie ekonomia. https://thefederalist.com/2017/04/12/fo ... el-comics/
Tak jak wspomniałem urwałem kontakt z wydawnictwiem Marvel koło 2005 roku. Wraz z wiekiem poznałem dużo ciekawszej literatury np. Vertigo itp. Dzięki grze postanowiłem zagłębić się w meandry nowych superbohaterów i zobaczyć czy nadal jest to tylko dobra rozrywka dla młodzieży. Jak się okazuje niestety nie.
Ty o sytuacji komiksow a ja o doborze bohaterow do starteru Marcel Champions. Gwarantuje Ci ze Goblin, Strange, Kapitan, Hulk i Thor nie znalezli sie w podstawce nie przez zadna poprawnosc a przez to ze wydaja sie na tyle kluczowi ze wiekszosc kupi i jest dodatkowa kasa. She hulk, kapitan marvel, rhino czy klaw nie mieliby takiej sprzedazy w dodatkach.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
pridebowl
Posty: 174
Rejestracja: 19 lip 2014, 22:24
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: pridebowl »

brazylianwisnia pisze: 13 sty 2020, 09:48
pridebowl pisze: 13 sty 2020, 08:53 No chyba jednak nie ekonomia. https://thefederalist.com/2017/04/12/fo ... el-comics/
Tak jak wspomniałem urwałem kontakt z wydawnictwiem Marvel koło 2005 roku. Wraz z wiekiem poznałem dużo ciekawszej literatury np. Vertigo itp. Dzięki grze postanowiłem zagłębić się w meandry nowych superbohaterów i zobaczyć czy nadal jest to tylko dobra rozrywka dla młodzieży. Jak się okazuje niestety nie.
Ty o sytuacji komiksow a ja o doborze bohaterow do starteru Marcel Champions. Gwarantuje Ci ze Goblin, Strange, Kapitan, Hulk i Thor nie znalezli sie w podstawce nie przez zadna poprawnosc a przez to ze wydaja sie na tyle kluczowi ze wiekszosc kupi i jest dodatkowa kasa. She hulk, kapitan marvel, rhino czy klaw nie mieliby takiej sprzedazy w dodatkach.
W porządku. Po prostu wyraziłem swoją opinię, że dobór bohaterów jakiś taki parytetowy, ale wynika to z braku mojej obecnej znajomości giełdy superbohaterów i antybohaterów. Co do nowego pokolenia, które żyje Marvelem to nie byłbym taki pewien kto więcej kasy wydaje na produkty z tym logiem czy 15-20 laki czy pokolenie 35 +, które charakteryzuje się zjawiskiem infantylizaji oraz nostalgii konsumpcyjnej. Patrząc na to jakie komiksy obecnie trafiają na nasz rynek to wznowienia przeżywają swój renesans. Ale spoko jest też taki bigos z bohaterów. Brakuje mi w nim tylko jakiegoś mięsa. Czy ktoś wie na kiedy zaplanowany jest dodatek z spider-ham ?
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: c08mk »

pridebowl pisze: 13 sty 2020, 11:09 ...Czy ktoś wie na kiedy zaplanowany jest dodatek z spider-ham ?
Jeżeli już to raczej pojawi się bohater Spy Der Ham :D
Awatar użytkownika
Figas
Posty: 269
Rejestracja: 15 mar 2012, 10:07
Lokalizacja: Stromiec Radom
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Figas »

Jakieś 25 gier za mną, głównie solo oraz trzy dwuosobowe i gra daje radę. Widać że designerzy wyciągnęli wnioski z poprzednich lcgów koop i poprawili to i owo.
manicminer
Posty: 821
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: manicminer »

c08mk pisze: 13 sty 2020, 13:05
pridebowl pisze: 13 sty 2020, 11:09 ...Czy ktoś wie na kiedy zaplanowany jest dodatek z spider-ham ?
Jeżeli już to raczej pojawi się bohater Spy Der Ham :D
To spider-pig też już nie żyje? :lol:

Obrazek
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: kinioo »

Sorki za brak polskich znakow....
Awatar użytkownika
ravenone
Posty: 239
Rejestracja: 13 lip 2016, 21:29
Has thanked: 65 times
Been thanked: 35 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: ravenone »

Wiadomo kiedy będzie jakiś oficjalny termin dodruku podstawki?
Info nigdzie nie znalazłem, ale na aleplanszówki widnieje przedsprzedaż z datą styczeń/luty.
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: szczudel »

Fajna postać, ale nie wiem czy mechanika będzie dawała dużo satysfakcji. Z drugiej strony pocombi ze Stark Tower. Ale to chyba w grze na 3 osoby, bo sama Starka nie poniesie. Dziwi mnie jednak grafika na Covert Ops, bo nie pasuje do pozostałych.
Dhel
Posty: 698
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 462 times
Been thanked: 390 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Dhel »

No!, Klaw solo vs Kapitan Ameryka ze standardowym dekiem padł w końcu za 4 razem. 2 rozgrywki to była różnica 1 tury, albo on albo ja, szczęście dla niego początkowo no ale ostatnia rozgrywka to już nim pozamiatałem. Kapitan naprawdę ma fajne karty, jego rzut tarczą potrafi nieźle sponiewierać, w końcu też udało mi się wykorzystać Avengers Assemble, super karta, ale koszt 4 dobija i nie zawsze wyjdzie zagranie. Jak dla mnie nie odczuwam by ten bohater był za prosty, jego deck wydaje się dobrze wyważony.
Z obecnych chyba najmniej podoba mi się Pantera, o dziwo bardzo lubię captain marvel, Iron Man i budowanie kostiumu mega, ale solo czasem zbyt trudne jak vilain zrobi scheme za dużo i pozamiatane zanim odpalę zbroję. Ms marvel pomijam i nie kupuję, nie podoba mi się ta postać kompletnie, czekam na thora, wdowę i crew. Teraz goblina muszę pograć trochę, zobaczymy jak z nimi sobie 1:1 radzą wszyscy.
Masa grania jest w tej grze, ponad 20 rozgrywek za mną a jeszcze ultrona nie pogonilem, goblina, 2:1 chcę sprawdzić i jak wtedy protection działa, tryb ekspert sprawdzić. Nie zanudzam, jak Goblina sprawdzę to opiszę odczucia, najpierw Spidey,takie komiksowe starcie :D
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: kinioo »

Dhel pisze: 23 sty 2020, 09:23 No!, Klaw solo vs Kapitan Ameryka ze standardowym dekiem padł w końcu za 4 razem. 2 rozgrywki to była różnica 1 tury, albo on albo ja, szczęście dla niego początkowo no ale ostatnia rozgrywka to już nim pozamiatałem. Kapitan naprawdę ma fajne karty, jego rzut tarczą potrafi nieźle sponiewierać, w końcu też udało mi się wykorzystać Avengers Assemble, super karta, ale koszt 4 dobija i nie zawsze wyjdzie zagranie. Jak dla mnie nie odczuwam by ten bohater był za prosty, jego deck wydaje się dobrze wyważony.
Z obecnych chyba najmniej podoba mi się Pantera, o dziwo bardzo lubię captain marvel, Iron Man i budowanie kostiumu mega, ale solo czasem zbyt trudne jak vilain zrobi scheme za dużo i pozamiatane zanim odpalę zbroję. Ms marvel pomijam i nie kupuję, nie podoba mi się ta postać kompletnie, czekam na thora, wdowę i crew. Teraz goblina muszę pograć trochę, zobaczymy jak z nimi sobie 1:1 radzą wszyscy.
Masa grania jest w tej grze, ponad 20 rozgrywek za mną a jeszcze ultrona nie pogonilem, goblina, 2:1 chcę sprawdzić i jak wtedy protection działa, tryb ekspert sprawdzić. Nie zanudzam, jak Goblina sprawdzę to opiszę odczucia, najpierw Spidey,takie komiksowe starcie :D
Ja gralem do tej pory tulko solo z jednym bohaterem (tez cos kolo 20+ partii)

Mi udalo sie pokonac Klaw I + II Capitanem Ameryka z Leadership za pierwszym razem (nie wspomne o Rhino bo to byla rozgrzewka dla CA).

Powiedzialem - 'OK', dorzucmy cos...

Wrzucilem 3 karty ekspert, podrasowalem Klaw'a do II + III i dorzucilem Doomsday Chair...zrobilo sie ciekawie!

Obecnie jestem po trzeciej partii CA + Leadership przeciw Klaw, wszystkie trzy przegralem przez scheme, z hitpointami CA jakos sie trzymal.

Co do "masy" grania - zgodze sie. Ja jeszcze nie ruszylem: Ultron'a, nie zagralem Iron Man oraz She-Hulk, nawet nie rozpakowalem Green Goblin i Ms Marvel ! [dodam, ze jeszcze moze dojsc granie na dwie rece, co dodatkowo powinno urozmaicic rozgrywke]

Mnie akurat Black Panther nawet przypadl do gustu (podobniej jak z Iron Man trzeba przyjac troszke inna taktyke) - majac karty z deckow CA oraz Ms Marvel, mozna skleic naprawde fakny deck BP.

Zapowiedziana postac Black Widow tez wyglada bardzo ciekawie.

K.
Sorki za brak polskich znakow....
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: kinioo »

Wrzuce tutaj, bo moze komus sie przyda: nieoficjalny FAQ do MC:LCG

https://docs.google.com/document/d/1Lox ... m0EcY/edit#
Sorki za brak polskich znakow....
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10920
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3215 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: japanczyk »

Takie 2 pytania
- czy któreś postaci wykluczylibyście na początku?
- czy wam karty też latają w koszulkach? Mam rebela premium i sloyce i obie są zbyt szerokie o jakiś 1mm-1,5mm
ODPOWIEDZ