Ankh: Gods of Egypt (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY I KOSZULKI!
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
Tutaj należy pytać o kwestie związane z malowaniem figurek.
TUTAJ NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TUTAJ NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
lukkk
Użytkownik wspierający
Has thanked: 8 times
Been thanked: 9 times

Re: Ankh - Gods of Egypt

Post autor: lukkk » 05 sie 2019, 14:15

polwac pisze:
05 sie 2019, 13:54
Posłuchaj wywiadu z Langiem. On uważa, że ludzie nie są jeszcze gotowi na rewolucyjne rozwiązania mechanicze jakie wymyślił przy tworzeniu Ankh, dlatego musiał wywalić prototyp i z nich zrezygnować ;) aż jestem ciekawy co tam było takiego ciekawego i nowatorskiego.
Personal marketing ;)

Awatar użytkownika
Deem
Użytkownik wspierający
Has thanked: 27 times
Been thanked: 56 times
Kontakt:

Post autor: Deem » 05 sie 2019, 14:16

polwac pisze:
Posłuchaj wywiadu z Langiem. On uważa, że ludzie nie są jeszcze gotowi na rewolucyjne rozwiązania mechanicze jakie wymyślił przy tworzeniu Ankh, dlatego musiał wywalić prototyp i z nich zrezygnować ;) aż jestem ciekawy co tam było takiego ciekawego i nowatorskiego.
A Eklund: „Potrzymaj mi piwo” :D
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.

Awatar użytkownika
garg
Użytkownik wspierający
Has thanked: 47 times
Been thanked: 27 times

Post autor: garg » 05 sie 2019, 14:45

lukkk pisze:
05 sie 2019, 14:15
polwac pisze:
Personal marketing ;)
Raczej przerost ego :lol: .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)

Awatar użytkownika
lukkk
Użytkownik wspierający

Post autor: lukkk » 05 sie 2019, 15:22

garg pisze:
05 sie 2019, 14:45
lukkk pisze:
polwac pisze:
Personal marketing ;)
To tylko pokazuje, że Ty i ja jeszcze nie jesteśmy gotowi na takie objawienie ;)
A tak już mniej żartobliwie: niech grywalność i klimat będą na pierwszym miejscu. Jeśli będą to Ankh będzie na radarze.

Awatar użytkownika
vikingowa
Użytkownik wspierający
Has thanked: 30 times
Been thanked: 25 times

Post autor: vikingowa » 06 sie 2019, 10:44

sewhoe pisze:
04 sie 2019, 13:52
Curiosity pisze:
04 sie 2019, 11:35

Tylko te ze zdjęć są z żywicy. Gracze dostaną plastikowe.
Mimo wszytko przyzwyczaiłem się że w przypadku CMON, utrata detali przy przejściu na plastik nie jest jakaś drastyczna. Właśnie figurki z Blood Rage i Rising Sun uważam za jedne z najlepszych nie "gamesworkshopowych" na rynku. Dużo mniej ufam renderom i to co pokazuje na przykład Awaken Realms.
To przypatrz się dokładnie finalnym figurkom do Tainted Grail a może bardziej zaufasz AR :D

Gra zapowiada się bardzo ciekawie ale ze względu na brak trybu solo dla mnie odpada. No i nie mam ochoty za bardzo ich wspierać po Bloodborne ale to już inna historia...

Awatar użytkownika
lukkk
Użytkownik wspierający

Post autor: lukkk » 06 sie 2019, 11:28

vikingowa pisze:
06 sie 2019, 10:44
sewhoe pisze:
Curiosity pisze:

Tylko te ze zdjęć są z żywicy. Gracze dostaną plastikowe.
Mimo wszytko przyzwyczaiłem się że w przypadku CMON, utrata detali przy przejściu na plastik nie jest jakaś drastyczna. Właśnie figurki z Blood Rage i Rising Sun uważam za jedne z najlepszych nie "gamesworkshopowych" na rynku. Dużo mniej ufam renderom i to co pokazuje na przykład Awaken Realms.
To przypatrz się dokładnie finalnym figurkom do Tainted Grail a może bardziej zaufasz AR :D

Gra zapowiada się bardzo ciekawie ale ze względu na brak trybu solo dla mnie odpada. No i nie mam ochoty za bardzo ich wspierać po Bloodborne ale to już inna historia...
Na upartego w solo można naprawdę wiele tytułów rozegrać. Mimo to, znacznie ciekawiej gra się w większym gronie :)

Awatar użytkownika
BartoszK
Użytkownik wspierający
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Post autor: BartoszK » 06 sie 2019, 13:04

vikingowa pisze:
06 sie 2019, 10:44
sewhoe pisze:
Curiosity pisze:
Spoiler:
Spoiler:

Ja nie niestety nie jestem fanem figurek od AR.
Lubię malować i pod tym kątem je oceniam. Figurki od CMON czy FFG są świetne.
Mam w kolekcji Lords of Hellas oraz Nemesis i odlewy tych figurek są średnie...
Moja kolekcja
Moje rozgrywki
Moja profil na BGG
Ulubione mechaniki: area control, deck building, worker placement, hand management, dice rolling.

Awatar użytkownika
vikingowa
Użytkownik wspierający

Post autor: vikingowa » 06 sie 2019, 13:10

lukkk pisze:
06 sie 2019, 11:28

Na upartego w solo można naprawdę wiele tytułów rozegrać. Mimo to, znacznie ciekawiej gra się w większym gronie :)
"Na upartego" to dla mnie nie zabawa. Poza tym jeśli gra ma znaczek od 2 graczy to ja nie mam zamiaru męczyć się na siłę z domowymi zasadami.
Jak się nie ma z kim grać to nic innego nie pozostaje :D Poza tym lubię swobodę zagrania w co chcę i kiedy chcę no i nie muszę koszulkować kart z obawy przed czyimiś brudnymi łapami :lol:

Awatar użytkownika
vikingowa
Użytkownik wspierający

Post autor: vikingowa » 06 sie 2019, 13:14

BartoszK pisze:
06 sie 2019, 13:04
Ja nie niestety nie jestem fanem figurek od AR.
Lubię malować i pod tym kątem je oceniam. Figurki od CMON czy FFG są świetne.
Mam w kolekcji Lords of Hellas oraz Nemesis i odlewy tych figurek są średnie...
Jasne, rozumiem. Ja też maluję figurki i po Posiadłości nie będę nigdy narzekać na ich jakość bo chyba gorzej być nie może :lol: Więcej czasu mi zajęło obcinanie i formowanie niż samo pomalowanie...

Awatar użytkownika
lukkk
Użytkownik wspierający

Post autor: lukkk » 06 sie 2019, 13:50

vikingowa pisze:
06 sie 2019, 13:10
lukkk pisze:
06 sie 2019, 11:28

"Na upartego" to dla mnie nie zabawa. Poza tym jeśli gra ma znaczek od 2 graczy to ja nie mam zamiaru męczyć się na siłę z domowymi zasadami.
Jak się nie ma z kim grać to nic innego nie pozostaje :D Poza tym lubię swobodę zagrania w co chcę i kiedy chcę no i nie muszę koszulkować kart z obawy przed czyimiś brudnymi łapami :lol:
Warto poznać więc ludzi, którzy myją dokładnie ręce przed rozgrywką :)
A jak jeszcze je suszą, to hooho ;)

Awatar użytkownika
polwac
Użytkownik wspierający
Has thanked: 296 times
Been thanked: 72 times

Post autor: polwac » 06 sie 2019, 14:48

garg pisze:
05 sie 2019, 14:45
lukkk pisze:
polwac pisze:
Personal marketing ;)
Tak samo odebrałem jego "przechwałki" w tym temacie :D

Awatar użytkownika
pavel
Użytkownik wspierający
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Post autor: pavel » 06 sie 2019, 15:47

Przerost ego, czy też marketing, ktoś może sobie na takie teksty pozwolić, a niektórym nawet na myśl nie przyjdzie, bo zabrzmialoby to idiotyczne :) Czekam od Rising Sun na coś ciekawego od CMON już dłuższy czas, możliwe, że to będzie Ankh, ale patrząc na Kemet, Inis... sam nie wiem. No i kolejne figsy do zrobienia, choć od nich to przyjemność przy malowaniu, ale kolejka spora.

Awatar użytkownika
japanczyk
Użytkownik wspierający
Has thanked: 562 times
Been thanked: 239 times

Re: Ankh: Gods of Egypt (Eric M. Lang)

Post autor: japanczyk » 28 paź 2019, 15:33

https://www.twitch.tv/videos/499755809?t=26628s
Kilka informacji nt. zasad Ankh

Gatherey
Użytkownik wspierający
Has thanked: 4 times
Been thanked: 16 times

Re: Ankh: Gods of Egypt (Eric M. Lang)

Post autor: Gatherey » 28 paź 2019, 16:28

Ja ogólnie jestem mega nastawiony na all-ina, chyba, że będą jakieś horrendalne kwoty za shipping. Fajny twist z tworzeniem nowych regionów w czasie gry. Trochę mnie martwi ta eleminacja graczy przed końcem gry, ale Eric mówił, że w ich testingu wynika, że po tym rozgrywka nie trwała długo.

ODPOWIEDZ