Abomination: The Heir of Frankenstein / Abominacja: Dziedzictwo Frankensteina (Dan Blanchett)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Wothan
Posty: 525
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:11
Lokalizacja: Mazury
Has thanked: 5 times
Been thanked: 16 times

Abomination: The Heir of Frankenstein / Abominacja: Dziedzictwo Frankensteina (Dan Blanchett)

Post autor: Wothan »

Obrazek
Gra już w przedsprzedaży (data wydania Rebel to październik), a o samej grze jakoś cicho :)

Abomination: The Heir of Frankenstein / Abominacja: Dziedzictwo Frankensteina to gra strategiczna o tworzeniu własnych kreatur, zainspirowana gotyckim horrorem Mary Shelley. Podczas zabawy 2-4 graczy wciela się w naukowców, którzy dołożą wszelkich starań, by zwyciężyć w wyścigu o stworzenie nowego Frankensteina. W grze zawarto kilka mechanik, główna to worker placement, ale poza zwykłym zagrywaniem meepli na polach akcji mamy także elementy story tellingu i set collection. Wygląda na to, że zapowiada się euro z klimatem! Ja czekam z niecierpliwością.

Prezentacja gry na stronie Rebel
Strona gry na BGG
tedoka
Posty: 54
Rejestracja: 21 sie 2016, 14:14
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Abomination: The Heir of Frankenstein / Abominacja: Dziedzictwo Frankensteina (Dan Blanchett)

Post autor: tedoka »

Ja tam jestem mocno zaciekawiony. Ten mroczny klimat i w sumie ciekawe podejście do zasobów mnie intrygują. Jedyne co mnie martwi to wydarzenia, które wydają się ok, jednak bieganie po instrukcji by odszukać wpis dotyczący niektórych spotkań IMHO może trochę spowolnić grę. Mimo wszystko czekam i raczej biore w ciemno ;)
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Abomination: The Heir of Frankenstein / Abominacja: Dziedzictwo Frankensteina (Dan Blanchett)

Post autor: REBEL.pl »

Opis fabularny z instrukcji:

„Nadeszła pora, kiedy przestałem się wahać, a z nią również kres Twej potęgi. Twoje groźby nie zmuszą mnie do tego, bym popełnił taki grzeszny czyn; utwierdzają mnie tylko w moim postanowieniu, aby nie stworzyć Ci towarzysza haniebnej swawoli. Czy wolno mi, z zimną krwią wypuścić na świat demona, który wyżywa się w krwi mordowanych ofiar i w steku najniecniejszych czynów? Idź precz! Jestem stanowczy, a Twoje słowa mogą mnie jeszcze tylko rozjątrzyć”.
— Mary Shelley, "Frankenstein" (tłum. Henryk Goldmann)

Gra Abominacja: Dziedzictwo Frankensteina odkrywa przed Wami świat stworzony przez Mary Shelley w jej słynnej książce Frankenstein. Akcja gry toczy się w Paryżu dwadzieścia lat po wydarzeniach opisanych w powieści.
Jesteście grupą cenionych naukowców, których poproszono o kontynuowanie badań szalonego doktora Wiktora Frankensteina i wzięcie udział w niemoralnym przedsięwzięciu stworzenia humanoidalnego monstrum.

W trakcie gry będziecie się starać umiejętnie zarządzać zasobami i wysyłać swoich pomocników do strategicznych miejsc. Poszukując materiałów do stworzenia monstrum, odwiedzicie paryskie cmentarze, szpitale i kostnice. W Akademii Nauk będziecie prowadzić zakrojone na szeroką skalę badania, a następnie spędzać godziny na pracy w swoim laboratorium. Z konieczności będziecie najmować do pracy cieszących się wątpliwą reputacją
współpracowników. Wszystko po to, by stworzyć nową formę życia i tchnąć w nią „iskrę jestestwa”.

Róbcie postępy, a potwór nagrodzi Was podczas jednej ze swoich niespodziewanych wizyt w laboratorium. Pracujcie nieefektywnie, a pożałujecie, że bardziej się nie staraliście!

Gra się kończy, gdy któreś z Was powoła do życia swoje monstrum albo gdy dwunasta runda dobiegnie końca. Wygrywa ten, kto zdobędzie największą liczbą punktów zwycięstwa – to dzięki niemu mroczne dziedzictwo doktora
Frankensteina przetrwa. Na dobre lub na złe…
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Abomination: The Heir of Frankenstein / Abominacja: Dziedzictwo Frankensteina (Dan Blanchett)

Post autor: REBEL.pl »

Dodaliśmy trochę zdjęć do galerii, zapraszamy do obejrzenia pełnej galerii na stronie produktu: https://www.wydawnictworebel.pl/games/a ... -1351.html

Jest dostępna także instrukcja oraz list wprowadzający.

ObrazekObrazek
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
BartoszK
Posty: 221
Rejestracja: 11 lut 2019, 20:07
Lokalizacja: Tychy
Has thanked: 27 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Abomination: The Heir of Frankenstein / Abominacja: Dziedzictwo Frankensteina (Dan Blanchett)

Post autor: BartoszK »

Spoiler:
Jaka jest szansa na premierę w Październiku?
Przed zagraniem zapoznaj się z treścią instrukcji dołączonej do opakowania,
bądź skonsultuj się z twórcą lub wydawcą,
gdyż każda gra niewłaściwie zagrana zagraża twojej opinii lub zdrowiu.
luki075
Posty: 32
Rejestracja: 16 lip 2019, 10:38
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

Re: Abomination: The Heir of Frankenstein / Abominacja: Dziedzictwo Frankensteina (Dan Blanchett)

Post autor: luki075 »

Kiedy jakiś gameplay?
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Abomination: The Heir of Frankenstein / Abominacja: Dziedzictwo Frankensteina (Dan Blanchett)

Post autor: REBEL.pl »

BartoszK pisze: 18 wrz 2019, 21:52
Spoiler:
Jaka jest szansa na premierę w Październiku?
Raczej początek listopada, 28.10 przypływa do portu.

luki075 pisze: 22 wrz 2019, 13:20Kiedy jakiś gameplay?
Pewnie bliżej daty premiery.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
wst121121
Posty: 82
Rejestracja: 12 kwie 2018, 21:12
Has thanked: 6 times
Been thanked: 32 times

Re: Abomination: The Heir of Frankenstein / Abominacja: Dziedzictwo Frankensteina (Dan Blanchett)

Post autor: wst121121 »

Bardzo mało wpisów na forum o owej grze a szkoda bo gra jest genialna.
Klimat i jeszcze raz klimat jest wszędzie, na kartach zwłok, na planszy w wstawkach fabularnych i opisach, warto dla samego klimatu.
Co do samej gry, wszystko przemyślane, na planszy często brakuje miejsca na akcje którą chcemy wykonać po ktoś ją wcześniej wykorzystał, zróżnicowane postaci ze zdolnościami mającymi duży wpływ na przebieg rozgrywki.
Grając czuje się to że budujemy potwora, możemy również rozwijać swoje cechy dające nam różne profity, nie ma przestojów.
Gra działa świetnie i na 2 osoby i na większą liczbę osób, rozgrywka jest płynna, ikonografia przejrzysta i większość rzeczy wiadomo po jednym instruktażu.

Jeden minus gry i to dość duży... Planszetki graczy... Czy tylko ja mam wrażenie że są cieńsze nawet od kart? To woła o pomstę, wiem że leża tylko na stole ale tak łatwo je zniszczyć nawet przy początkowym montażu wskaźników.

Nie zmienia to faktu że to jedna z najlepszych gier wydanych w ostatnim czasie i mogę zdecydowanie polecić.
Awatar użytkownika
zawias
Posty: 228
Rejestracja: 08 gru 2013, 00:45
Has thanked: 4 times
Been thanked: 27 times
Kontakt:

Re: Abomination: The Heir of Frankenstein / Abominacja: Dziedzictwo Frankensteina (Dan Blanchett)

Post autor: zawias »

Dzisiaj odebrałem ze sklepu egzemplarz. Wziąłem w ciemno, skuszony tematyką i rzutem oka na komponenty :D Jeszcze nie grałem, więc mogę się wypowiedzieć tylko o wykonaniu. Jest bardzo ładne i klimatyczne, ale faktycznie największy minus to planszetki graczy. Kompletnie nie rozumiem dlaczego nie są nadrukowane na twardej tekturze? Tu aż się o to prosi, zwłaszcza że mamy zainstalowane fajne wskaźniki. Chętnie dopłaciłbym parę złotych, a żeby te planszetki były porządnie wykonane.
Małym minusikiem mogą być też kolory graczy na planszetkach (czerwony, fiolet i fioletowo-niebieski trochę słabo się rozróżniają), zweryfikujemy w trakcie gry czy nie będziemy się mylić ;)
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1377
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 190 times

Re: Abomination: The Heir of Frankenstein / Abominacja: Dziedzictwo Frankensteina (Dan Blanchett)

Post autor: Brylantino »

Jak dużo jest jakiś mikro-zasad w rozgrywce? Jak uwielbiam WP i ten klimat, to wolę nie ryzykować z kupnem gry, która się może okazać drugim Feudum (który jest jednym wielkim wyjątkiem od wyjątku).

Dajcie znać, czy sam CORE rozgrywki jest w miarę jasny, czytelny i łatwy do nauczenia.
Awatar użytkownika
Alucard1982
Posty: 193
Rejestracja: 26 lis 2018, 09:46
Has thanked: 15 times
Been thanked: 19 times

Re: Abomination: The Heir of Frankenstein / Abominacja: Dziedzictwo Frankensteina (Dan Blanchett)

Post autor: Alucard1982 »

Ja jestem po pierwszej, pełnej rozgrywce i w pełni zgadzam się z moimi poprzednikami. Gra jest ciekawa i mega klimatyczna. Mimo, że rozgrywka potrafi trwać dosyć długo, to jest dynamiczna i nie ma przestojów (a jeśli ktoś wolałby skrócić czas gry - autor udostępnił specjalną wersję w internecie).
Jeżeli chodzi o planszetki - faktycznie są cienkie, ale w grze kompletnie to nie przeszkadza, trzeba tylko uważać podczas składania gry do pudełka.
A co do kolorów pionków - jaskrawe mogłyby zepsuć całościową, ponurą kolorystykę planszy.
Generalnie polecam. Dla miłośników horrorów - pozycja obowiązkowa!
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Abomination: The Heir of Frankenstein / Abominacja: Dziedzictwo Frankensteina (Dan Blanchett)

Post autor: detrytusek »

Alucard1982 pisze: 08 lis 2019, 09:04 Ja jestem po pierwszej, pełnej rozgrywce i w pełni zgadzam się z moimi poprzednikami. Gra jest ciekawa i mega klimatyczna. Mimo, że rozgrywka potrafi trwać dosyć długo, to jest dynamiczna i nie ma przestojów (a jeśli ktoś wolałby skrócić czas gry - autor udostępnił specjalną wersję w internecie).
Jeżeli chodzi o planszetki - faktycznie są cienkie, ale w grze kompletnie to nie przeszkadza, trzeba tylko uważać podczas składania gry do pudełka.
A co do kolorów pionków - jaskrawe mogłyby zepsuć całościową, ponurą kolorystykę planszy.
Generalnie polecam. Dla miłośników horrorów - pozycja obowiązkowa!
Dosyć długo to ile?
No i jak z podstawowym zarzutem, który spotkałem czyli losowość kości?
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Alucard1982
Posty: 193
Rejestracja: 26 lis 2018, 09:46
Has thanked: 15 times
Been thanked: 19 times

Re: Abomination: The Heir of Frankenstein / Abominacja: Dziedzictwo Frankensteina (Dan Blanchett)

Post autor: Alucard1982 »

detrytusek pisze: 08 lis 2019, 10:26
Alucard1982 pisze: 08 lis 2019, 09:04 Ja jestem po pierwszej, pełnej rozgrywce i w pełni zgadzam się z moimi poprzednikami. Gra jest ciekawa i mega klimatyczna. Mimo, że rozgrywka potrafi trwać dosyć długo, to jest dynamiczna i nie ma przestojów (a jeśli ktoś wolałby skrócić czas gry - autor udostępnił specjalną wersję w internecie).
Jeżeli chodzi o planszetki - faktycznie są cienkie, ale w grze kompletnie to nie przeszkadza, trzeba tylko uważać podczas składania gry do pudełka.
A co do kolorów pionków - jaskrawe mogłyby zepsuć całościową, ponurą kolorystykę planszy.
Generalnie polecam. Dla miłośników horrorów - pozycja obowiązkowa!
Dosyć długo to ile?
No i jak z podstawowym zarzutem, który spotkałem czyli losowość kości?
My graliśmy ponad 3 godziny, na 2 osoby, ale trzeba zaznaczyć, że to była nasza pierwsza rozgrywka.
Tam, gdzie jest rzucanie kośćmi, zawsze jest losowość, ale jest kilka elementów, które pozwalają decydować iloma i jakimi kośćmi rzucasz (zwiększając sobie szanse na sukces) oraz ewentualnie przerzucać lub ignorować niektóre wyniki. Losowość więc jest, ale można z nią walczyć.
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Abomination: The Heir of Frankenstein / Abominacja: Dziedzictwo Frankensteina (Dan Blanchett)

Post autor: REBEL.pl »

detrytusek pisze: 08 lis 2019, 10:26No i jak z podstawowym zarzutem, który spotkałem czyli losowość kości?
Jak to u kości - występuje ;)
Wielu graczy, doświadczonych w grach euro, przekłada na tę grę pewien specyficzny schemat prowadzenia gry - przygotowują się do ostatniej tury gromadząc karty, które im pomogą w finalnym "ożywianiu" monstrum.
W dużym skrócie - generują tonę kości, którymi rzucą w finałowej rundzie i mnóstwo kart, które pozwolą im manipulować wynikami.

Przypomina to podłączenie ciała do linii wysokiego napięcia. Prawdopodobnie wstanie i ożyje, z tym, że kilka kończyn może mu się zwęglić. Narzeka się wtedy na losowość kości ("przecież tak się przygotowałem!")
Dużo lepszą taktyką jest podczas kilku ostatnich rund przed finałem dozowania "po trochu" dawek prądu - podłączając ciało do zasilania swojej pracowni i regularnie, małymi krokami, pompowanie w nie życia. Najpierw ruszy się ręka, potem noga, jedna, druga. Na końcu otworzy oczy. Efekt jest dużo lepszy i mniej ryzykowny, bo nawet jeśli jakaś część ciała się uszkodzi, to można ją potem "zreperować".

Innym porównaniem są światełka choinkowe. Gdy padnie jedno to możemy je wymienić dość łatwo. Natomiast jak spalimy cały zestaw to o wymianę znacznie trudniej, a w krytycznej sytuacji wymagana będzie wycieczka "na miasto" po nowe ciało... ekhm nowy zestaw lampek choinkowych.

Jest bardzo dużo kart, które pozwalają tę losowość niwelować.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Abomination: The Heir of Frankenstein / Abominacja: Dziedzictwo Frankensteina (Dan Blanchett)

Post autor: detrytusek »

REBEL.pl pisze: 08 lis 2019, 11:26 Innym porównaniem są światełka choinkowe. Gdy padnie jedno to możemy je wymienić dość łatwo. Natomiast jak spalimy cały zestaw to o wymianę znacznie trudniej, a w krytycznej sytuacji wymagana będzie wycieczka "na miasto" po nowe ciało... ekhm nowy zestaw lampek choinkowych.
Lub też choinkę, firanki oraz prezenty ;)

To jak już jesteście to miały się pokazać jakieś polskie recenzje, gameplaye...


3h na 2 osoby to nawet jak na pierwszą partię bardzo długo..
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Abomination: The Heir of Frankenstein / Abominacja: Dziedzictwo Frankensteina (Dan Blanchett)

Post autor: REBEL.pl »

detrytusek pisze: 08 lis 2019, 11:33To jak już jesteście to miały się pokazać jakieś polskie recenzje, gameplaye...
Opcje są 3:
1) wydawca dostaje egzemplarze przed premierą i rozsyła je do recenzji
2) wydawca nie dostaje egzemplarzy przed premierą, wstrzymuje nakład na magazynie, wysyła do recenzji
3) wydawca nie dostaje egzemplarzy przed premierą, nie wstrzymuje nakładu i wysyła finalne kopie do recenzji w tym samym czasie co egzemplarze do klientów.

Dla Abominacji zachodzi opcja numer 3 :) Recenzenci grają w tym samym czasie co klienci, część z nich miała okazję zagrać wcześniej w wersję angielską, mimo to nie pojawiły się recenzje przed premierą (pewnie wejść by było sporo dla tego kto pierwszy ją by zrecenzował). Recenzecie nie zawsze chcą pisać recenzje na niefinalnych egzemplarzach (i chwała im za to).
Wydawca natomiast nie może czekać zbyt długo z premierą, bo gry 'stygną' na magazynie, nawiązując do klimatu Abominacji ;)
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1377
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 190 times

Re: Abomination: The Heir of Frankenstein / Abominacja: Dziedzictwo Frankensteina (Dan Blanchett)

Post autor: Brylantino »

Dobra zamówione ;) Zobaczymy co tam zmalowali, bo już dawno po głowie chodziła mi planszówka o mało "rodzinnym" temacie :)
Awatar użytkownika
zawias
Posty: 228
Rejestracja: 08 gru 2013, 00:45
Has thanked: 4 times
Been thanked: 27 times
Kontakt:

Re: Abomination: The Heir of Frankenstein / Abominacja: Dziedzictwo Frankensteina (Dan Blanchett)

Post autor: zawias »

Udało się komuś wygrać mając człowieczeństwo na -20 pkt albo -17 pkt? Wydaje mi się, że mając tak niskie człowieczeństwo jest to praktycznie niemożliwe, ale może się mylę i komuś się udało :D Na razie próbowałem dwukrotnie iść w stronę złej postaci i za każdym razem nie wyszło mi to na dobre.
shod
Posty: 572
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 265 times
Been thanked: 176 times

Re: Abomination: The Heir of Frankenstein / Abominacja: Dziedzictwo Frankensteina (Dan Blanchett)

Post autor: shod »

mnie ta gra ciekawi od jakiegoś czasu. Jadąc na Gratislavię głównie liczyłem, że uda mi się w nią zagrać. Udało się, mimo pewnych wątpliwości Pana z Rebel czy powinniśmy do tej gry siadać z 8 letnim synem ;). Zapewnialiśmy, że znamy tematykę. Nie wliczając tłumaczenia zasad zeszło nam nieco ponad 2 h przy grze na 3 osoby, ale graliśmy wariant uproszczony, w którym wypadają chyba ze 3 rundy. Mimo dość długiej rozgrywki wrażenia bardzo pozytywne i wcale nie odczuwało się tego czasu a rozgrywka jest dość dynamiczna. Klimat jest naprawdę niesamowity i losowość kości jest tu tematyczna i logiczna, bo ciężko przewidzieć efekty połączenia do ciała wysokiego napięcia :). Poza tym jest trochę kart, którymi można tą losowość ograniczyć. Uszkodzenie części ciała nie jest też takie złe, bo odbudowując ją zyskujemy znowu punkty. Bardzo klimatyczne są karty wydarzeń i ich efekty odczytywane z odpowiednich paragrafów w zależności od naszych wyborów. Zasady i ikonografia są intuicyjne i bez problemu do ogarnięcia przy pierwszej rozgrywce, syn nie miał żadnych problemów z ich ogarnięciem [wielkie podziękowania dla Pana z Rebel za wytłumaczenie zasad :)]. Planszetki faktycznie mogłyby być tekturowe i pewnie po zakupie zrobię sobie grubsze, ale jakoś bardzo nie przeszkadzały w grze. Pewną obawę budzi ilość komponentów, bo w grze na 3 osoby był moment, że nam czegoś brakowało, ale być może to pechowy zbieg okoliczności, gdy wszyscy mieli nagromadzone duże ilości "zasobów" do tworzenia części ciała. Na koniec dodam, że wygrała żona [chyba dzięki uszkodzeniu kilku części ciała i ponownej odbudowie], najbliższy ożywienia Monstrum był syn a Abominacja zastąpi Everdell pod choinką ;).

PS.
zawias pisze: 16 lis 2019, 21:56 Udało się komuś wygrać mając człowieczeństwo na -20 pkt albo -17 pkt?
Na razie nie zapuszczaliśmy się tak daleko na złą stronę mocy ;).
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Abomination: The Heir of Frankenstein / Abominacja: Dziedzictwo Frankensteina (Dan Blanchett)

Post autor: REBEL.pl »

shod pisze: 18 lis 2019, 09:46(...) Abominacja zastąpi Everdell pod choinką ;) (...)
W takim razie liczymy, że Everdella trzej królowie w darze przyniosą ;)
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Abomination: The Heir of Frankenstein / Abominacja: Dziedzictwo Frankensteina (Dan Blanchett)

Post autor: detrytusek »

I już powstał oficjalny wariant skracający rozgrywkę.
https://www.plaidhatgames.com/news/1035
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: Abomination: The Heir of Frankenstein / Abominacja: Dziedzictwo Frankensteina (Dan Blanchett)

Post autor: Nidav »

detrytusek pisze: 18 lis 2019, 10:05 I już powstał oficjalny wariant skracający rozgrywkę.
https://www.plaidhatgames.com/news/1035
A nawet dwa - drugim jest wariant Prometeusza. Przy czym Prometeusz potrzebuje wydruku dodatkowych komponentów. No i wydawnictwo nie udostępniło go na swojej stronie, a jedynie twórca na BGG.

Aż szkoda, że tak cicho o tej grze jest - ja właśnie dzisiaj zamówiłem, w efekcie biorąc to trochę bardziej w ciemno, niż zazwyczaj. Niemniej gra wydaje się, że trafi w moje gusta. Pierwszą rozgrywkę na pewno będę grał w pełni i zobaczymy czy faktycznie bardzo długo nam zejdzie. Jeśli tak, to potem będę się interesował wariantami skracającymi czas.
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: Abomination: The Heir of Frankenstein / Abominacja: Dziedzictwo Frankensteina (Dan Blanchett)

Post autor: Nidav »

Wybaczcie tak post pod postem, ale chciałbym ożywić wątek (pun intended), bo może ktoś pragnąłby podzielić się wrażeniami, a i ja chcę napisać o wrażeniach przed-rozgrywkowych ;)

Mój egzemplarz dotarł do mnie dwa dni temu i muszę przyznać, że jestem pod wielkim wrażeniem. Dawno nie widziałem gry tak ładnej - grafiki, karty, wszystko świetnie ze sobą współgra. Fakt, że budynki i pola na planszy nie są matowe - świetna rzecz i chyba nigdzie tego jeszcze nie widziałem. Zauważyć można jak wiele pracy zostało włożone w oprawę graficzną i klimat się z niej wprost wylewa.

Jak jeszcze nie byłem zdecydowany na zakup, to trochę się obawiałem, że ten gore klimat będzie dla mnie trochę zbyt gore i realistyczny - nie jestem fanem horrorów, więc nie przepadam za takimi rzeczami. Ale przyznać muszę, że teraz jestem na to nakręcony jak nie wiem co :D Jako zatwardziały eurosucharzysta, dla którego klimat i tematyka zawsze odgrywała drugorzędną kwestie, pierwszy raz chyba faktycznie chcę w coś zagrać przede wszystkim ze względu na temat i klimat. Przejrzałem karty, przeczytałem instrukcję i nie mogę doczekać się rozgrywki. Szkoda tylko, że najprawdopodobniej trochę na to poczekam, bo ostatnio rozgrywek znacznie mniej w tygodniu. Bądźcie pewni, że potem długo się będę rozwodził na temat wrażeń :D

Żeby jednak nie było tak miło - faktycznie planszetki graczy mogłyby być grubsze. Nie ma i tak tragedii - leżące na stole pewnie i tak będą w porządku. Niemniej przy tak świetnym wykonaniu, planszetki odstają. Szkoda też, że materiały to zwykłe kolorowe kosteczki zamiast kości, organów itsd Rozumiem jednak pewien pragmatyzm tego, bo nawet przechowując takie kosteczki na torze względem świeżości materiału, łatwiej będzie się to ogarniało. I tak nieco szkoda - jeśli gdzieś będzie do kupienia pakiet jakiś ulepszaczy, to się nie będę zastanawiał ;)

Instrukcja mogłaby być albo większa względem rozmiaru albo objętości stron. Dziwny nieco format, w którym czcionka jest całkiem mała. Ujdzie, ale i tak mogłoby być lepiej. No i pomimo pewnej skondensowanej formy przedstawienia wszystkiego, pozostawia mi w głowie parę niejasności, które mam nadzieję rozwieją się już w trakcie rozgrywki.

Dziwi mnie niezmiennie taka cisza na temat tej gry. Promocja chyba nie poszła odpowiednio - dawno nie widziałem tak ładnej, klimatycznej gry, której mechanika wydaje się co najmniej przyzwoita i ściśle powiązana z tematem, a zewsząd cisza. Mam nadzieję, że za niedługo pojawi się nieco więcej recenzji i zrobi się trochę głośniej. Przy czym największą nadzieję mam, że faktyczna rozgrywka zrobi wrażenie co najmniej tak dobre, jak samo rozpakowanie i obcowanie z elementami rozgrywki.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1377
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 190 times

Re: Abomination: The Heir of Frankenstein / Abominacja: Dziedzictwo Frankensteina (Dan Blanchett)

Post autor: Brylantino »

Teraz cały ruch recenzencki jest zajęty Minerałami, stąd cisza o dobrych grach ;)

Ja Abomnację zakupiłem, ciągle jeszcze nie zagrałem, jednak jak z losowością w tej grze? - po przeczytaniu instrukcji widzę, że dużą rolę ogrywają tutaj karty wydarzeń i nie będę ukrywał, że podobny element całkowicie dla mnie popsuł Clash of Cultures, które sprzedałem po jednej partii, bo nie cierpię w grach euro / strategicznych tak dużej ilości elementów losowych.
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 441
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: Abomination: The Heir of Frankenstein / Abominacja: Dziedzictwo Frankensteina (Dan Blanchett)

Post autor: lukkk »

Abominacja nie jest przypadkiem takim Lord of Waterdeep tylko w innych szatach?
ODPOWIEDZ