Horrified (Prospero Hall)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
dannte
Posty: 723
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 103 times
Been thanked: 415 times

Horrified (Prospero Hall)

Post autor: dannte »

Obrazek

Kooperacyjna gra w klimacie potworów Universal Studios, dla 1-5 graczy.
Gracze wcielają się w bohaterów, mieszkańców miasta, które jest trapione przez różne kreatury (Mumia, Frankenstein, Drakula, Potwór z Czarnej Laguny, Wilkołak, Niewidzialny Człowiek).
Gra jest troszkę podobna do pandemii pod względem ruchu i wykonywanych akcji, ale jest tematyczna :) i bardziej dynamiczna, bo potwory (czyli główne zagrożenie) poruszają po planszy i polują na mieszkańców.
Każdy z potworów jest inny, każdy w inny sposób atakuje, przeszkadza, każdego trzeba pokonać w inny sposób, a każda rozgrywka toczy się przeciwko kilku potworom na raz, czyli duża regrywalność zapewniona.

Jak grać

Profil na BGG

Gra ma swoją premierę na Gen Con 2019, czyli kilka dni temu. Nie wiem czy są jakieś plany pojawienia się gry w Polsce? Z chęcią dodałbym ją do swojej kolekcji.
Ostatnio zmieniony 04 sie 2019, 20:18 przez dannte, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Horrified (Prospero Hall, Ravensburger)

Post autor: Goldberg »

HMMMM no, takie, hmm, nawet , nawet. Zalezy od ceny, moze wejdzie na radar :)
I taka moja uwaga co do wykonania, czy tylko dla mnie gra wygląda jak prototyp? Ok pewnie ma trzymac klimat lat 80...co im sie udało :)
Tylko czemu jakieś dziwne rozmiary kart????
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 727
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 144 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Horrified (Prospero Hall, Ravensburger)

Post autor: Munchhausen »

Przypadkiem zobaczyłem recenzję Dice Tower i wow! Gra od razu wskoczyła na moją wishlistę. Świetny temat, klimatyczne grafiki, nieco pandemicowa mechanika, łatwe zasady - jak znalazł do grania w okolicach halloween. Trzymam kciuki za polskie wydanie, ale jestem raczej sceptyczny - za niszowy temat. No bo co to za gra o potworach bez Cthulhu?! :D

PS Cena też bardzo sympatyczna - w Targetach można ją dorwać za 35$.
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 496
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 324 times
Been thanked: 152 times

Re: Horrified (Prospero Hall, Ravensburger)

Post autor: ArnhemHorror »

„The stakes have been raised” 😂
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2727
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 321 times
Been thanked: 1241 times

Re: Horrified (Prospero Hall, Ravensburger)

Post autor: Yuri »

Osobiście po obejrzeniu gameplayu planuje odsprzedać "Pandemic: Cthulhu" i "Pandemic" + wszystkie 3 dodatki, tak mi ta gra usiadła. W zasadzie czekam tylko, aż stanie się u nas dostepna. Wydaje się mieć prostsza i "czystszą" mechanikę niż moloch jakim jest "Pandemic" z dodatkami i chyba jest o wiele bardziej klimatyczna niż "Pandemic: Cthulhu". Jak dla mnie bomba.

p.s. poza tym wystarczy Przedwiecznych na półce, Potwory z Universalu będą miłą odmianą
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6121
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 631 times
Been thanked: 505 times
Kontakt:

Re: Horrified (Prospero Hall, Ravensburger)

Post autor: pan_satyros »

Również czekamy na dostępność gry w Europie :D
Nawet rzemieślnicza mechanika przy tym temacie robi z niej dla nas zakup obowiązkowy.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2727
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 321 times
Been thanked: 1241 times

Re: Horrified (Prospero Hall, Ravensburger)

Post autor: Yuri »

pan_satyros pisze: 08 sie 2019, 22:23 Również czekamy na dostępność gry w Europie :D
Nawet rzemieślnicza mechanika przy tym temacie robi z niej dla nas zakup obowiązkowy.
Już któryś raz łapię się na tym, że mamy podobny gust :) Mechanika baaardzo fajnie koreluje z tematyką i cechami Potworów, ale pewnie to zauważyłeś :)

Ciekaw jestem czy wydadza wersję PL ?
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6121
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 631 times
Been thanked: 505 times
Kontakt:

Re: Horrified (Prospero Hall, Ravensburger)

Post autor: pan_satyros »

Yuri pisze: 08 sie 2019, 22:30
pan_satyros pisze: 08 sie 2019, 22:23 Również czekamy na dostępność gry w Europie :D
Nawet rzemieślnicza mechanika przy tym temacie robi z niej dla nas zakup obowiązkowy.
Już któryś raz łapię się na tym, że mamy podobny gust :) Mechanika baaardzo fajnie koreluje z tematyką i cechami Potworów, ale pewnie to zauważyłeś :)

Ciekaw jestem czy wydadza wersję PL ?
:)
Co do dostępności - Boję się, że nie. Takie Disney Villainous nawet trudno u nas kupić, a to ten sam wydawca i projektanci ;/ Niech mi to na Amazon rzucą i będę szczęśliwy, tekstu tam niewiele.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2727
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 321 times
Been thanked: 1241 times

Re: Horrified (Prospero Hall, Ravensburger)

Post autor: Yuri »

pan_satyros pisze: 08 sie 2019, 22:37...Co do dostępności - Boję się, że nie. Takie Disney Villainous nawet trudno u nas kupić, a to ten sam wydawca i projektanci ;/ Niech mi to na Amazon rzucą i będę szczęśliwy, tekstu tam niewiele.
Też mi się tak wydaje i chyba też nie będę czekał :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 727
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 144 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Horrified (Prospero Hall, Ravensburger)

Post autor: Munchhausen »

Za 15 minut Trzwiczek zaczyna swojego piątkowego lajwa, więc będę agitował na chacie na rzecz polskiego wydania. Aż dziwne, że nikt u nas nie wydaje ostatnich gier Ravensburgera, może sami wejdą na polski rynek?
dannte
Posty: 723
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 103 times
Been thanked: 415 times

Re: Horrified (Prospero Hall)

Post autor: dannte »

Nie wiem nic o polskiej wersji, ale mam potwierdzenie, że grę będzie można kupić na 3trolle.pl! Nie ma jeszcze przewidzianego konkretnego terminu, ale przy najbliższej okazji będą grę ściągać :)
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 727
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 144 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Horrified (Prospero Hall)

Post autor: Munchhausen »

Z końcem lipca kończy się wyłączność Targetu na ten tytuł, więc powinno być lepiej z dostępnością. Na Amazonie można już kupić, więc pozostaje cierpliwie czekać. Dalej liczę na polską wersję, ale pewnie nie wytrzymam i zakupię angielski egzemplarz.

PS Normalnie mam gdzieś promosy, ale figurkę Niewidzialnego Człowieka z przeźroczystego plastiku chętnie bym przygarnął.
dannte
Posty: 723
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 103 times
Been thanked: 415 times

Re: Horrified (Prospero Hall)

Post autor: dannte »

Nie wiem czy śledzicie bgg, ale jeden z użytkowników stworzył dość ciekawe postacie wielkich złych pasujących do klimatu gry. Poniżej linki:

Mucha:
https://boardgamegeek.com/filepage/1881 ... -horrified

Upiór w operze:
https://boardgamegeek.com/filepage/1875 ... -horrified

Children of the Damned (osobiście nie znam tego filmu):
https://boardgamegeek.com/filepage/1880 ... -horrified
mczlonka
Posty: 211
Rejestracja: 01 kwie 2016, 18:23
Has thanked: 7 times
Been thanked: 9 times

Re: Horrified (Prospero Hall)

Post autor: mczlonka »

Czy żaden z polskich wydawców nie zainteresował się tą grą? Może po Essen coś ruszyło?
PanFantomas
Posty: 594
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

Re: Horrified (Prospero Hall)

Post autor: PanFantomas »

.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 21:14 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Horrified (Prospero Hall)

Post autor: playerator »

PanFantomas pisze: 24 lis 2019, 00:25
zamawiałem na Amazonie. Z wysyłką i cłem wyszło ok. 200 zł, ale doszło w kilka dni.
Mógłbyś wrzucić linka?
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6121
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 631 times
Been thanked: 505 times
Kontakt:

Re: Horrified (Prospero Hall)

Post autor: pan_satyros »

playerator pisze: 24 lis 2019, 04:09
PanFantomas pisze: 24 lis 2019, 00:25
zamawiałem na Amazonie. Z wysyłką i cłem wyszło ok. 200 zł, ale doszło w kilka dni.
Mógłbyś wrzucić linka?
https://www.amazon.com/Ravensburger-Hor ... B07QQHTD4Q

Order Summary
Items: USD 34.97
Shipping & handling: USD 14.39
Total before tax: USD 49.36
Estimated tax to be collected: USD 0.00
Import Fees Deposit: USD 10.90
Order total: USD 60.26

Ja się jeszcze trochę wstrzymam, może na BF jakaś promka będzie.
dannte
Posty: 723
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 103 times
Been thanked: 415 times

Re: Horrified (Prospero Hall)

Post autor: dannte »

Grę można zamówić w planszomanii: https://www.planszomania.pl/przygodowe/ ... ified.html

Nie znam szczegółów oferty "produkt na zamówienie", a produkt nie jest oznaczony jako dostępny, ale dobrze wiedzieć, że jest opcja kupienia gry :)
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 727
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 144 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Horrified (Prospero Hall)

Post autor: Munchhausen »

Jestem zaskoczony tym, że żadne wydawnictwo nie ogłosiło do tej pory polskiego wydania. Proste zasady, rodzinny charakter, popularna licencja (i to nawet wśród dzieci, bo w końcu "Hotel Transylwania" doczekał się trzech części), fajna szata graficzna (aż chce się robić zdjęcia na Insta!) - to się musi udać. Tym bardziej, że Halloween pewnie będzie z każdym kolejnym rokiem zyskiwać w naszym kraju na popularności.
Fojtu
Posty: 3367
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 550 times
Been thanked: 1253 times

Re: Horrified (Prospero Hall)

Post autor: Fojtu »

Nie tylko z polskim wydaniem jest problem. Wszystkie gry z tej linii wydawniczej są słabo dostępne w Europie. Nie wiem czy nie było tutaj wyłączności na jakiś czas w stanach.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10801
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3325 times
Been thanked: 3188 times

Re: Horrified (Prospero Hall)

Post autor: japanczyk »

Munchhausen pisze: 19 lut 2020, 15:50 Jestem zaskoczony tym, że żadne wydawnictwo nie ogłosiło do tej pory polskiego wydania.
Ravensburger - oto dlaczego
dannte
Posty: 723
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 103 times
Been thanked: 415 times

Re: Horrified (Prospero Hall)

Post autor: dannte »

Ja już mam ściągnięte 10 nowych złoczyńców (przygotowanych przez niesamowitą społeczność fanów) i czekam aż gra się pojawi w regularnej dystrybucji w Polsce :D
Jest nawet do pobrania cała ekipa bohaterów bajki Scooby Doo. Po zakupie gry będę z marszu mieć praktycznie podwojoną zawartość.
japanczyk pisze: 19 lut 2020, 17:18
Munchhausen pisze: 19 lut 2020, 15:50 Jestem zaskoczony tym, że żadne wydawnictwo nie ogłosiło do tej pory polskiego wydania.
Ravensburger - oto dlaczego
A możesz rozwinąć dlaczego dokładnie? To normalne, że współpraca z tym wydawnictwem jest ciężka, czy jak?
Ja się zastanawiałem, czy to nie jest kwestia tematyki - może mają taką licencję podpisaną z Universal Studios, że nie mogą wydawać gry poza terenem USA?
Tak tylko zgaduję...
Awatar użytkownika
Beo
Posty: 129
Rejestracja: 02 wrz 2018, 11:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 125 times
Been thanked: 37 times

Re: Horrified (Prospero Hall)

Post autor: Beo »

Czy jakiś polski sklep oferuje możliwość zamówienia Horrified? W planszomanii widnieje jako niedostępna.
Kolekcja
Sprzedam: Czarne Historie i inne.
dannte
Posty: 723
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 103 times
Been thanked: 415 times

Re: Horrified (Prospero Hall)

Post autor: dannte »

Beo pisze: 22 lut 2020, 08:48 Czy jakiś polski sklep oferuje możliwość zamówienia Horrified? W planszomanii widnieje jako niedostępna.
Jeszcze nie - w Planszomanii pozycja była przez chwilę w statusie "Produkt na zamówienie" - ale to chyba przestało obowiązywać bo szybko stała się niedostępna.
Na razie nie ma tej gry u żadnego dystrybutora, ale wiem, że przynajmniej Rebel, Mepel i 3Trolle polują na to, żeby grę sprowadzić do swoich sklepów.

Myślę, że to kwestia maksymalnie kilku/kilkunastu lat i gra powinna się pojawić w polskiej dystrybucji. :roll:
dannte
Posty: 723
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 103 times
Been thanked: 415 times

Re: Horrified (Prospero Hall)

Post autor: dannte »

Gra jest dostępna w Tabletop Simulatorze. Grałem w nią kilka razy - jest przyjemna. Przy liczbie potworów mniejszej niż 4 wydaje się być za łatwa i nie ma w niej tego napięcia przy końcu gry takiego jakie jest w Pandemii, ale z kolei jest to fajna łamigłówka, gdzie można próbować wyliczyć najbardziej optymalne ruchy.

Tryb solo jest niestety bardziej losowy lub statyczny niż gra na wielu graczy, ale nie zabiera to zbyt wiele z przyjemności w odbiorze.

Jestem troszkę zaskoczony kategoryzacją potworów. Są pogrupowani per złożoność: complexity high/medium/low. I nie ma to żadnego wpływu na rozgrywkę, bo Mumia z comp:high jest bardzo łatwa, to samo Frankenstein i Bride. Natomiast Dracula i Invisible Man (obaj comp:low) potrzebują bardzo dobrej koordynacji i mija sporo czasu, zanim się z nimi uporamy. W dodatku obaj mają bardzo mieszające w rozgrywce karty zdarzeń.

Raczej polecam i na grę warto czekać. Jak będzie już dostępna w Polsce to raczej się skuszę, chociażby ze względu na wysoką jakość komponentów :)
ODPOWIEDZ