Unmatched: Battle of Legends, Volume One (Rob Daviau, JR Honeycutt, Justin D. Jacobson, Restoration Games)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY!
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY GIER!
dannte
Posty: 30
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 6 times
Been thanked: 9 times

Unmatched: Battle of Legends, Volume One (Rob Daviau, JR Honeycutt, Justin D. Jacobson, Restoration Games)

Post autor: dannte » 04 sie 2019, 20:17

Obrazek

Gra dla 2 albo 4 graczy (1vs1, 2vs2), po prostu bijatyka, gracze zaczynają na przeciwległych polach planszy i wygrywa ten, który zostanie przy życiu :)
Tematyka gry to bardzo ciekawe podejście, bo postacie jakie się tutaj ścierają są z zupełnie różnych uniwersów: gier, filmów, mitologii :) Jest nawet postać autentyczna (Bruce Lee) w jednym z dodatków :)

Gra jest asymetryczna, każdy gracz ma własną talię i od 1-4 sługusów/poddanych. Np. Meduza ma swoje Harpie, Artur ma Merlina.

Plansza w dość ciekawy sposób rozwiązuje aspekt LoS (line of sight), czyli pola widzenia bohatera - w przypadku rozpatrywania zasięgu ataku dystansowego. Pola są oznaczone kolorami, które określają do jakich stref należy dane pole. Podobny system występował chyba w grze Tannhäuser.
Gra polega na zagrywaniu kart w odpowiednim momencie, by zadać jak największe obrażenia przeciwnikowi i najumiejętniej wykorzystać przewagę swojej pozycji. W pudełku do wyboru mamy dwie plansze - jedna bardziej symetryczna niż druga, chociaż na obu pozycje startowe nie są rozmieszczone równomiernie.

Jak grać

Profil na BGG

Dodatki do gry (wszystkie oprócz Bruce Lee i Grant są samodzielnymi grami 1vs1):
Robin Hood i Wielka Stopa
Bruce Lee
Raptory i InGen (Park Jurajski)
T-Rex i Dr Sattler (Park Jurajski)
Grant (Park Jurajski)

Nie do końca rozumiem decyzji umieszczenia postaci z PJ w tej grze, nie brzmią zbyt "epicko", ale z tego co widzę to można dowolnie używać postaci z różnych pudełek, więc talie są pewnie odpowiednio zbalansowane.
Gra wydaje się być bardzo fajna (mimo prostoty reguł), ale mam wrażenie, że czegoś w niej brakuje... Znaczy się: jest tu sama walka i nic poza tym, tak naprawdę nie do końca wiadomo po co dane postacie ze sobą walczą? Takie troszkę starcia zaaranżowane na siłę.
Ale nie powiem, że super byłoby zagrać Predatorem, Terminatorem, Robocopem i innymi twardzielami z popkultury. Pytanie tylko czy jest szansa zdobycia na to wszystko licencji :)

Kolejna gra, którą chciałbym mieć w kolekcji (chociażby ze względu na jej unikalność), ale nie wiem czy są jakieś plany sprowadzenia jej do Polski?

ODPOWIEDZ