Silver (Ted Alspach)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Silver (Ted Alspach)

Post autor: AnimusAleonis »

A więc jedną z gier której opis i polecenie dostałem od znajomych, mających podobne gusta do naszych, którzy byli na GenCon w tym roku, był właśnie Silver od Bezier Games. Po poczytaniu o tytule, pobrałem darmową apkę gry, która niestety jest tylko vs AI, ale myślę, i z tego co pisali znajomi, dobrze ilustruje grę i jej mechanikę. A ponieważ nie miała jeszcze wątku postanowiłem się podzielić :)

Obrazek

Nowy hit - albo co najmniej mocno promowany tytuł - od Bezier Games w świecie One Night Ultimate Werewolf.

Strona Bezier: LINK
Strona BGG: LINK

Jak widać z grafiki, i po tytule, gra jest osadzona w świecie One Night Ultimate Werewolf Bezier Games, i rozpoznamy na kartach postacie z wcześniejszych tytułów od Bezier (co ciekawe nie znajdziemy ani jednego wilkołaka :P), i polega na pewnej “rywalizacji” między wioskami… i tu mniej więcej klej trzymający tematykę z mechaniką zaczyna puszczać :lol: no ale to w końcu prosta karcianka więc nie ma co się dziwić czy mieć za złe :D

Sama mechanika to dość ciekawe połączenie set-collection i hand-management i pamięciówki...
Spoiler:
Rozgrywka jest dość szybka...
Spoiler:
Nasze wrażenia (moje na apce i ich) są ogólnie pozytywne: fajna, śmieszna, lekka zabawa :D
Ale są mankamenty....
Spoiler:
Ogólnie zabawa dość fajna, ale nie bez problemów i też tak naprawdę dla zgranej ekipy która lubi tego typu zabawy.
Jeśli wasza grupa świetnie się bawi w ONUW czy podobne jest to warte uwagi… i na odwrót :lol:


Dla mnie rozbije się to o cenę, na GenCon kosztowała chyba $20, czyli około 70 pln, jeśli za tyle lub mniej będzie w Polsce dostępna to dodamy ją do kolekcji, jeśli za więcej… poczekamy na wyprzedaże :D

A w międzyczasie polecam darmową apkę (od razu ostrzegam że ma bugi.. no ale darmowa :lol:) która jest jedną z fajniejszych zabaw solo :)
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
ODPOWIEDZ