Tapestry (Jamey Stegmaier)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: Tapestry (Jamey Stegmaier)

Post autor: Trolliszcze »

detrytusek pisze: 04 wrz 2019, 15:32Serio uważasz, że jak ktoś coś robi cyklicznie to po pewnym czasie już nie warto zwracać na to uwagi? Serio?
Jeśli dobrze rozumiem, o co pytasz - tak, dokładnie tak uważam.
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Tapestry (Jamey Stegmaier)

Post autor: AnimusAleonis »

detrytusek pisze: 04 wrz 2019, 15:25 Tylko problem w tym, że reklamowana jako kawa robiona przez baristę.
Czy ja wiem... może... nie to że bym się spierał, ale z zajawek czy marketingu, a tym bardziej znając gry SMG, raczej oczekiwałem "lekkiej" gry niż jakoś ciężkiego tytułu civ. Ale rozumiem zawiedzenie niektórych, tak jak rozumiem zawiedzenie osób które oczekiwały że Scythe będzie grą 4X. W sumie też oczekiwałem czegoś z większą ilością mięsa na kości :P

Ale jakoś zaskoczony bardzo czy zawiedziony nie jestem, po prostu nie gra dla nas jak duża większość z setek które wychodzą rocznie.

I też nie powiedziałbym że marketing wokół tej gry to "problem", bo zanim tytuł trafił do fizycznej sprzedaży sklepowej i została udostępniony rulebook i pokazany gameplay, więc każdy mógł sobie obejrzeć i zdecydować czy dla to dla niego gra. Problem by rzeczywiście był jeśli Stegmaier by nic a nic o grze ani z gry nie pokazywał tylko pompował hajp aż do premiery. A jeśli są dostępne dość wyczerpujące źródła i materiały by poznać grę a mimo tego ktoś tego nie zrobił i pod wpływem hajpu kupuje w ciemno... no to moim zdaniem już bardziej leży po stronie konsumenta niż kogokolwiek innego.

EDIT: błędy
Ostatnio zmieniony 04 wrz 2019, 15:43 przez AnimusAleonis, łącznie zmieniany 2 razy.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
predki
Posty: 426
Rejestracja: 14 cze 2015, 09:06
Has thanked: 3 times
Been thanked: 56 times

Re: Tapestry (Jamey Stegmaier)

Post autor: predki »

To mamy polską cenę - SCD 399 zł, w przedsprzedaży u wydawcy 320 zł.
https://sklep.phalanxgames.pl/tapestry,3,158,173
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Tapestry (Jamey Stegmaier)

Post autor: AnimusAleonis »

predki pisze: 04 wrz 2019, 15:34 To mamy polską cenę - SCD 399 zł, w przedsprzedaży u wydawcy 320 zł.
https://sklep.phalanxgames.pl/tapestry,3,158,173
W przed-sprzedaży w innych sklepach, które oferują dodatkowe rabaty, już dostępna jaki czas, dla szybkiego przykładu: LINK

Takie wydanie za ciut poniżej 300... ani wygórowana cena ani jakiś szczególny "bargain" moim zdaniem... oczywiście abstrahując od tego czy sama gra jest dobra/warta takiej ceny ;)
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3062
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 87 times

Re: Tapestry (Jamey Stegmaier)

Post autor: cezner »

W jednym sklepie na gr.. jest nawet po 269 zł.
Ale osobiście nie kupiłbym przed zagraniem. Scythe mnie nie porwał.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Tapestry (Jamey Stegmaier)

Post autor: japanczyk »

Nawet jest za 258 zł ;-) Ale cena SCD naprawdę spora.
yosz ile trwa taka rozgrywka? w sumie w filmu nie wspominales czy jest duzy prog wejscia? To cos co bys zostawil na swojej półce, czy raczej ciekawostka?
Awatar użytkownika
hadrian
Posty: 543
Rejestracja: 18 sie 2012, 20:05
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 19 times

Re: Tapestry (Jamey Stegmaier)

Post autor: hadrian »

japanczyk pisze: 04 wrz 2019, 16:05 To cos co bys zostawil na swojej półce, czy raczej ciekawostka?
Przecież powiedział pod koniec że bardzo mu się podoba gra i że znajdzie miejsce na półce ;)
Large Hadrian Collider
Awatar użytkownika
E2MD
Posty: 381
Rejestracja: 11 kwie 2017, 12:42
Lokalizacja: 43-518
Has thanked: 53 times
Been thanked: 135 times

Re: Tapestry (Jamey Stegmaier)

Post autor: E2MD »

japanczyk pisze: 04 wrz 2019, 16:05 yosz ile trwa taka rozgrywka? w sumie w filmu nie wspominales czy jest duzy prog wejscia? To cos co bys zostawil na swojej półce, czy raczej ciekawostka?
To jest bardzo dobre pytanie - bo jak widzę na BGG że od 1 do 5 graczy i czas 90-120 to wiem, że nic nie wiem...
Typowa czwórka graczy w tym z jednym typowym zamulaczem i z jednym graczem który gra po raz pierwszy - ile?
Nie przyszedłem tutaj wygrać
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 954
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 227 times
Been thanked: 232 times

Re: Tapestry (Jamey Stegmaier)

Post autor: Moonday »

Zaskakująco dobra cena, jak na dzisiejsze standardy. Aż nie omieszkam sprawdzić gry przy jakiejś okazji. Może to nie civka, ale kto powiedział, że to nie jest dobra gra? Wciąż mam nadzieję, że będzie się nadawać idealnie na szybkie i niezobowiązujące granie, nawet z niedzielnymi graczami i bez konieczności ciągłego wertowania instrukcji żeby przypomnieć sobie zasady.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Tapestry (Jamey Stegmaier)

Post autor: rattkin »

Moonday pisze: 04 wrz 2019, 18:54 szybkie i niezobowiązujące granie, nawet z niedzielnymi graczami i bez konieczności ciągłego wertowania instrukcji
Jest takie stare góralskie przysłowie, które mówi, że gry szybkie i niezobowiązujące - szybko się nudzą.
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: Tapestry (Jamey Stegmaier)

Post autor: elayeth »

No i kupiłem za 269 zł wraz z przesyłką... zadziałał typowy hype i pozytywne recenzje. Ehhh. ;)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Tapestry (Jamey Stegmaier)

Post autor: brazylianwisnia »

Krytyka Tapestry jest niezasluzona. Mamy tu solidne euro o rozwoju cywilizacji z eksploracja, zdobywaniem terenu, bardzo mocnym rozwojem, wiele dróg do zwycięstwa, mocno różnorodny setup, regrywalnosc, racjonalny czas gry i niezbyt skomplikowane zasady. Recenzje tez są pozytywne i gdyby nie przesadzone budynki i związana z nimi cena to nie byłoby tematu.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Tapestry (Jamey Stegmaier)

Post autor: pavel »

@elayeth No i brawo. Ja również. @brazylianwisnia . Dobrze prawisz. Dodałbym jeszcze hype, bo przecież to agresywny marketing i to, że to nie gra cywilizacyjna. Bo przecież wyszedł kolejny album Norbiego, a ludzie myśleli, że to będzię tym razem coś w stylu Metaliki :)
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Tapestry (Jamey Stegmaier)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Mam tylko nadzieję że to nie będzie tak jak z NaSkrzydłach, super wykonanie i wielkie meh...
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6356
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 485 times
Kontakt:

Re: Tapestry (Jamey Stegmaier)

Post autor: yosz »

japanczyk pisze: 04 wrz 2019, 16:05 yosz ile trwa taka rozgrywka? w sumie w filmu nie wspominales czy jest duzy prog wejscia? To cos co bys zostawil na swojej półce, czy raczej ciekawostka?
Pierwsza trwała 2h, druga już tylko trochę ponad 1.5h - 30 minut na gracza jest spokojnie osiągalne, a nawet można mniej. Zostawiam na regałach bo mi się b.podoba.

A co do mojego tekstu żeby się nie nastawiać na civ game, chodziło mi o "typową" grę cywilizacyjną. Tu nie ma poczucia "poprzez wieki", ale dla mnie to jest gra cywilizacyjna.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Tapestry (Jamey Stegmaier)

Post autor: rattkin »

Czy wersję EN można zamawiać bezpiecznie, czy już znaleziono jakieś błędy? Pierwsza edycja Wingspan miała ich sporo...
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Tapestry (Jamey Stegmaier)

Post autor: Scamander »

rattkin pisze: 06 wrz 2019, 14:57 Czy wersję EN można zamawiać bezpiecznie, czy już znaleziono jakieś błędy? Pierwsza edycja Wingspan miała ich sporo...
Polskie wydanie miało jedną błędną kartę która wpływała na gameplay (z tym że Tapestry wydaje u nas inne wydawnictwo).
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Tapestry (Jamey Stegmaier)

Post autor: seki »

Scamander pisze: 06 wrz 2019, 17:04
rattkin pisze: 06 wrz 2019, 14:57 Czy wersję EN można zamawiać bezpiecznie, czy już znaleziono jakieś błędy? Pierwsza edycja Wingspan miała ich sporo...
Polskie wydanie miało jedną błędną kartę która wpływała na gameplay (z tym że Tapestry wydaje u nas inne wydawnictwo).
Ale jaki to ma związek? rattkin nie pisał o polskim wydaniu tylko oryginalnym pierwszym wydaniu a tam było więcej błędów.
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Tapestry (Jamey Stegmaier)

Post autor: Scamander »

Sry, nie wiedziałem ,że oryginalne wydanie też miało luki.
pyz
Posty: 71
Rejestracja: 26 paź 2014, 19:46
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Tapestry (Jamey Stegmaier)

Post autor: pyz »

rattkin pisze: 06 wrz 2019, 14:57 Czy wersję EN można zamawiać bezpiecznie, czy już znaleziono jakieś błędy? Pierwsza edycja Wingspan miała ich sporo...
Z tego co widziałem na fejsbuniu, to jest jeden błąd. Na jednym kafelku kosmosu brakuje symbolu outposta. Kafelek powinien mieć ikonki mówiące ‚zrób conquest, a następnie zdobądź tyle pkt ile masz kontrolowanych heksow’. Ikona na conquest to czerwony heks z outpostem, a na tym kafelku jest sam czerwony heks.
keldorn
Posty: 558
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 37 times
Been thanked: 21 times

Re: Tapestry (Jamey Stegmaier)

Post autor: keldorn »

Czy ktos moze zna jakies przyblizone daty premiery i wysyłki polskiej wersji? Termin Listopad jest ogolnym terminem.
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Tapestry (Jamey Stegmaier)

Post autor: ozy »

Premiera gry w sklepach to będzie wczesny listopad, zgodnie z planem.

Co do źle wydrukowanego kafelka - polska edycja będzie posiadała naklejkę naprawiającą ten błąd. :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
keldorn
Posty: 558
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 37 times
Been thanked: 21 times

Re: Tapestry (Jamey Stegmaier)

Post autor: keldorn »

ozy pisze: 08 paź 2019, 09:09 Premiera gry w sklepach to będzie wczesny listopad, zgodnie z planem.

Co do źle wydrukowanego kafelka - polska edycja będzie posiadała naklejkę naprawiającą ten błąd. :)
Wczesny listopad to jest bardziej optymistyczne niż końcówka :)
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 24 times
Been thanked: 44 times

Re: Tapestry (Jamey Stegmaier)

Post autor: Vester »

Z tego co widzę, miks regrywalności i lekkości kojarzy mi się z Kingdom Builderem. Nie to, że podobne mechanicznie, ale czuję, że uplasują się smakowo w tej samej szufladzie. Innymi słowy, najeżam się pozytywnie. Jeżeli losowość będzie akceptowalna, to kupuję.
tomiz123
Posty: 150
Rejestracja: 16 sty 2013, 22:37
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 5 times

Re: Tapestry (Jamey Stegmaier)

Post autor: tomiz123 »

Jest gdzieś może dostępna polska instrukcja ?
ODPOWIEDZ