Bootleggers (D. Beyer, R. Eifler, S. Gross)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
zaba
Posty: 235
Rejestracja: 21 sie 2008, 09:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Bootleggers

Post autor: zaba »

Proszę o pomoc w dwóch kwestach :
1.Ciężarówki- po wyborze odkrytej karty "Truck" płace koszt "Purchase Cost" ? a co znaczy "w turze zakupu nowego pojazdu nie trzeba opłacać kierowcy" ? cy aby wysłać załadowana ciężarówkę muszę najpierw opłaci kierowce ? co znaczy na karcie ciężarówki napis Graft $1G/round

2.Figurka "NIETYKALNY"- wchodzi do gdy od 4 rundy po produkcji ? i co ona oznacza ? :)
Awatar użytkownika
matoozik
Posty: 403
Rejestracja: 24 sie 2009, 14:19
Lokalizacja: Małopolska

Re: Bootleggers

Post autor: matoozik »

1.Ciężarówki- po wyborze odkrytej karty "Truck" płace koszt "Purchase Cost" ? a co znaczy "w turze zakupu nowego pojazdu nie trzeba opłacać kierowcy" ? cy aby wysłać załadowana ciężarówkę muszę najpierw opłaci kierowce ? co znaczy na karcie ciężarówki napis Graft $1G/round
W turze w której kupiłeś ciężarówkę nie musisz za nią płacić kierowcy.
Graft $1G/round - tyle płacisz normalnie - czyli w turach w których nie kupiłeś tej ciężarówki
Figurka "NIETYKALNY"- wchodzi do gdy od 4 rundy po produkcji ? i co ona oznacza ?
Glina wchodzi do tej bimbrowni rodzinnej gracza który w danej turze wyprodukowała (nie sprzedała) najwięcej bimbru. I w następnej turze jeżeli podczas rzutu na produkcje bimbru w tej bimbrowni wypadnie chociaż jedna piątka to ta bimbrownia nic nie produkuje. Przy czym nie dotyczy to bimbrowni ukrytych - są one bezpieczne przed nalotem.

PS. Pozdrowionka dla Bielskich graczy. Co tam u Kucziego? :)
Małpa nie żyje. Przedstawienie skończone.
Moja skromna kolekcja: matoozik
Awatar użytkownika
mn3006
Posty: 326
Rejestracja: 06 maja 2007, 19:46
Lokalizacja: Krk
Been thanked: 1 time

Re: Bootleggers

Post autor: mn3006 »

zaba pisze:Proszę o pomoc w dwóch kwestach :
1.Ciężarówki- po wyborze odkrytej karty "Truck" płace koszt "Purchase Cost" ? a co znaczy "w turze zakupu nowego pojazdu nie trzeba opłacać kierowcy" ? cy aby wysłać załadowana ciężarówkę muszę najpierw opłaci kierowce ? co znaczy na karcie ciężarówki napis Graft $1G/round
W każdej rundzie w pierwszej fazie gracze opłacają posiadane ciężarówki (1000$ za małą i średnią, 2000$ za dużą - koszt jest podany na karcie ciężarówki) - a właściwie kierowców. Nie zależy to od tego, czy ciężarówka jest potem w tej rundzie używana, czy nie.
zaba pisze:2.Figurka "NIETYKALNY"- wchodzi do gdy od 4 rundy po produkcji ? i co ona oznacza ? :)
W fazie 3 (produkcyjnej) działa gliniarz (copper):
- Jeśli w gorzelni gracza przed rzutem kośćmi znajduje się gliniarz, to w przypadku wyrzucenia 5 na którejkolwiek kości z gorzelni rodzinnej (family still) gorzelnia ta (family still) nie produkuje niczego w tej rundzie
- od rundy 4 gliniarz wchodzi do gorzelni rodzinnej (family still) z największą produkcją – liczy się produkcja z gorzelni rodzinnej, a nie dodatkowej (remote still). Remisy rozstrzyga się na korzyść gracza z silniejszym mięśniakiem (muscle).

Czyli gliniarz pierwszy raz pojawia się w rundzie 4, ale jego działanie uaktywnia się pierwszy raz w rundzie 5 (najpierw działa - niszczy produkcję; a potem wybiera gorzelnię, w której będzie działać w następnej rundzie).
Patrik
Posty: 135
Rejestracja: 15 lis 2009, 19:30
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bootleggers

Post autor: Patrik »

Hey, mam pytanie odnośnie zasad :)
Jeśli mam kostki produkcji w rodzimej destylarni to czy mogę je swobodnie przemieszczać między ukrytą destylarnia a rodzimą?
guru
Posty: 13
Rejestracja: 24 lut 2010, 01:01

Re: Bootleggers

Post autor: guru »

Z tego co pamiętam nie możesz. Musisz mieć/zagrać odpowiednią kartę.
Awatar użytkownika
matoozik
Posty: 403
Rejestracja: 24 sie 2009, 14:19
Lokalizacja: Małopolska

Re: Bootleggers

Post autor: matoozik »

Patrik pisze:Hey, mam pytanie odnośnie zasad :)
Jeśli mam kostki produkcji w rodzimej destylarni to czy mogę je swobodnie przemieszczać między ukrytą destylarnia a rodzimą?
Potwierdzam powyższe, nie możesz. Kostki sa przypisane do danej bimrowni i tyle :P
Małpa nie żyje. Przedstawienie skończone.
Moja skromna kolekcja: matoozik
Patrik
Posty: 135
Rejestracja: 15 lis 2009, 19:30
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bootleggers

Post autor: Patrik »

No to już jasne :) Dzięki za odpowiedzi :)
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Bootleggers

Post autor: Matio.K »

www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Awatar użytkownika
SebasTTan
Posty: 151
Rejestracja: 17 paź 2009, 10:19
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 2 times

Re: Bootleggers

Post autor: SebasTTan »

Jeszcze żeby w Polsce można było zaopatrzyć się w brakujące w podstawowej wersji
karty dające 2 figurki wpływów.
Moje kolekcjonerskie imperium.
---
Pozdrawiam
SebasTTan
Awatar użytkownika
watman
Posty: 809
Rejestracja: 22 kwie 2010, 14:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Bootleggers

Post autor: watman »

SebasTTan pisze:Jeszcze żeby w Polsce można było zaopatrzyć się w brakujące w podstawowej wersji
karty dające 2 figurki wpływów.
chyba juz w ogole sie nie da - pisalem do wydawcy i nawet nie odpisali (a wiem, ze dosylali karty wczesniej :/ )
Sepelite me facie versa in terram, osculetur me mortuum mundus in culum... | In omnia pericula tasta testicula
BGG | Piwo i Planszówki Blog | Fanpage na FB
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Bootleggers

Post autor: BloodyBaron »

watman pisze:
SebasTTan pisze:Jeszcze żeby w Polsce można było zaopatrzyć się w brakujące w podstawowej wersji
karty dające 2 figurki wpływów.
chyba juz w ogole sie nie da - pisalem do wydawcy i nawet nie odpisali (a wiem, ze dosylali karty wczesniej :/ )
na szczęście kart z influence 1 jest o dwie więcej - wystarczy wydrukować w kolorze karty influence 2 - i wsadziwszy wszystkie karty w koszulki dołożyć wydrukowane wkładki do tych dwóch kart "jedynek".

na bgg jest plik - jakość tak dobra, że współgracze się nie zorientowali - mimo już paru gier, że karty są "podrabiane" :)

tylko uwaga na koszulki do kart - które są dość szerokie - ja wsadziłem do tych najtańszych za piątaka - silverów - pasują idealnie. Platinumy są minimalnie węższe i karta już nie wchodzi.

a sama gra: miodzio. Przy 6 graczach pełen wypas - przestojów zero - cały czas akcja, trzeba bardzo uważać, co robią i co mogą zrobić inni, dużo interakcji i pozytywnej (handel, wspieranie się) i negatywnej (szantaże, złamane obietnice - szpilę można wsadzić nie gorzej niż w GoT) , trochę emocji przy kostkach - ale przypadkiem tej gry nie sposób ani wygrać ani przegrać.
_________
Moje gry
kris1982
Posty: 96
Rejestracja: 18 maja 2010, 02:54

Re: Bootleggers

Post autor: kris1982 »

Mam pytanie jest jeszcze szansa gdzieś zdobyć nową drugą edycję tej gry czy tylko używane? Orientujecie się jakie są zmiany między pierwszą a drugą edycją?
Awatar użytkownika
sztefyn
Posty: 687
Rejestracja: 17 wrz 2014, 18:00
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Bootleggers

Post autor: sztefyn »

Witam, czy ktoś ma polską instrukcję do tej gry? W pdfie, wordowskim docu?
"Nie śpię, bo trzymam kredens. Z planszówkami." :)
Kolekcja gier BGG | Sprzedam/Wymienię | Kupię
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1482
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 314 times

Re: Bootleggers

Post autor: Tringa »

Cześć,

Grę właśnie wykopałam z odmętów piwnicy chłopaka i podbijamy pytanie. Czy ktoś ma instrukcje? Już nawet nie koniecznie po PL ;P Przygarnę nawet eng. Chce sprawdzić kompletność gry (poza brakującą instrukcją nie wiem, czy jest coś jeszcze czego brakuje). :)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Kretilla
Posty: 150
Rejestracja: 28 maja 2005, 19:43
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Bootleggers

Post autor: Kretilla »

tutaj jest instrukcja do wersji z 2004
https://boardgamegeek.com/filepage/8006 ... es-english

jeżeli gra jest kompletna, to i tak pewnie będzie Ci brakowało 2 kart Men of Action o nazwie "Double Influence" - brakowało ich chyba w całym wydrukowanym nakładzie.
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: Bootleggers

Post autor: Kilson »

Jeśli angielska z BGG nie zamyka tematu, to daj znać na PW.
Mam wydrukowana po polsku (cała pomazana zakreślaczem, ale w takim stanie kupiłem używkę), jeśli potrzeba to mogę zeskanować i podesłać, ale dopiero jutro.
ODPOWIEDZ