Trapwords / Labirynt Słów (Jan Březina, Martin Hrabálek, Michal Požárek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1531
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 201 times

Trapwords / Labirynt Słów (Jan Březina, Martin Hrabálek, Michal Požárek)

Post autor: Furan »

Ostatnio kupiłem taniuteńko Labirynt Słów i jestem pod ogromnym wrażeniem. Pierwszy raz graliśmy w składzie 3-osobowym, czyli absolutnie kalekim do tego tytułu, ale... i tak było świetnie.
Wczoraj udało mi się zagrać w 4 graczy i też było super. Ukryte słowa-pułapki ryją beret i gracze tak okrążają temat, że finalnie zupełnie nie wiadomo o co chodzi (np. hasło - karmnik, 5 słów-pułapek; podpowiedź - ,,jest to takie miejsce, gdzie - uwaga - potomkowie dinozaurów mogą się posilić, jeśli człowiek im tam coś poda"; to może przeintelektualizowana rozrywka, ale przez szybkie tempo (klepsydra i tylko jeden wyraz do opisania, a nie szukanie skojarzeń wśród nastu słów jak w Tajniakach), głupawe, ale ciekawe i upierdliwie-zabawne klątwy i zdolności potworów z którymi walczymy robią z tego pokręconego (Ah jo! To w końcu Czesi!) klona tabu znakomity tytuł. Polecam.

Szkoda, że tytuł u nas słabo wypromowany. Lepszy od Decrypto nie jest (bo to uwielbiam pasjami), ale stoi zaraz za nim (przed Jednym Słowem i Tajniakami).

Skrót zasad
Strona u wydawcy
Okładka
Obrazek
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1965
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 191 times
Been thanked: 839 times

Re: Trapwords / Labirynt Słów (Jan Březina, Martin Hrabálek, Michal Požárek)

Post autor: Neoptolemos »

Nie wiem czemu ta gra się nie przebiła w Polsce. Mam podobnie jak Furan - Labirynt Słów bije na głowę wszystkie inne gry słowne z wyjątkiem Decrypto, które jest dla mnie grą z trochę innej półki wagowej.
Podrzucam moją recenzję, mam nadzieję, że kogoś zachęci.
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
trixon
Posty: 629
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 288 times

Re: Trapwords / Labirynt Słów (Jan Březina, Martin Hrabálek, Michal Požárek)

Post autor: trixon »

Dla mnie to takie taboo na sterydach. Jedna z najlepszych gier imprezowych w jakie dano mi było grać. Brak sukcesu upatrywał bym się w tym, że gra na siłę stara się nawiązywać do fantastyki. Gdyby zachować suchą mechanikę i wyrzucić wszelkie nawiązania do fantazy, grze mogłoby to wyjść na dobre.
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1965
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 191 times
Been thanked: 839 times

Re: Trapwords / Labirynt Słów (Jan Březina, Martin Hrabálek, Michal Požárek)

Post autor: Neoptolemos »

Myślę, że jednak mocno zabolał ją również moment wydania. Labirynt Słów wychodził mniej więcej w tym samym czasie co "bardziej przystępne" i powszechnie chwalone Jednym Słowem, które przy tym jest dla mnie dużo mniej interesującą grą.

Swoją drogą, sytuacja przypomina mi nieco sytuację z wydaniem polskich edycji Galaxy Truckera i Space Alerta (również made by Rebel). O Ciężarówce mówili wszyscy, o Space Alercie prawie nikt - a w moim odczuciu to ta druga gra jest o WIELE bardziej interesująca (choć specyficzna).
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4506
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1663 times
Been thanked: 2085 times

Re: Trapwords / Labirynt Słów (Jan Březina, Martin Hrabálek, Michal Požárek)

Post autor: PytonZCatanu »

Zagrałem wczoraj.

Świetna gra imprezowa! Fani Tajniaków/Taboo będą zachwyceni. Danie pododobne, ale podane na nowo w szatach Dangeon Crawlera :) Świętnie się bawiłem - 8/10 ode mnie. Gdybym miał coś polecić na prezent dla casuali planszówkowych - Labirynt Słów brać w ciemno.
Awatar użytkownika
tekknoboy
Posty: 420
Rejestracja: 20 lip 2011, 09:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 50 times

Re: Trapwords / Labirynt Słów (Jan Březina, Martin Hrabálek, Michal Požárek)

Post autor: tekknoboy »

A nie mogliście odkopać tego tytułu jakoś z tydzień temu? Albo poelcic go w założonym przeze mnie temacie gier na sylwestra 22/23 :)
ODPOWIEDZ