Tajuto (Reiner Knizia)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1529
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 201 times

Tajuto (Reiner Knizia)

Post autor: Furan »

Super Meeple i Abacus Spiele zapowiedziało nowy tytuł od Knizii (ma rozmach! w tym roku) - Tajuto (link BGG)
Stara, wysłużona mechanika Kramera-Kieslinga - punkty akcji, tym razem u Dobrego Doktora: poprawiamy silniczek, grzebiemy w worku poszukując odpowiedniego rozmiaru (sic!) pagody (ale koloru paluchem nie rozpoznamy). Tyle wiadomo. Nie mam pomysłu jak to ma wyglądać, więc to chyba coś całkiem nowego.

Okładka
Obrazek

Render rozgrywki na BGG

Pagoda:
Obrazek
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1529
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 201 times

Re: Tajuto (Reiner Knizia)

Post autor: Furan »

Zagrałem - na razie na 2 graczy - i to jedna z najdziwniejszych gier Knizii jakie miałem kiedykolwiek w rękach. Wszystko działa bez zarzutu, jest zarządzanie ryzykiem (czysty hazard w sumie z domieszką umiejętności manualnych), jest balansowanie punktów akcji vs efektywności rundy vs przełączanie się na zdobywanie VP, zamiast budowania ,,silniczka"/tableau. Jakiż to jest pokręcony, wciągający tytuł. Nie wiem czy u mnie zostanie na stałe (zbliżając się do 90 tytułów w kolekcji jest to coraz trudniejsze), ale zdecydowanie nie żałuję, że kupiłem i mam szansę pograć. Nie zrażajcie się wersją DE - kilka kafelków ma napisy, ale daje się ogarnąć który co daje w kilka minut.
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
ODPOWIEDZ