Orleans Stories (Reiner Stockhausen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2789
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 628 times

Orleans Stories (Reiner Stockhausen)

Post autor: bogas »

Dzisiaj dostałem newslettera z wydawnictwa dlp games, a w nim informacja o nowej grze z serii Orleans. Chodzi o Orleans Stories. Z krótkiego opisu wynika, że w pudle dwa scenariusze, z których drugi to kooperacja (w sumie czy pierwszy nią nie jest to jasno nie wynika z opisu). W mailu napisali, że pudło o wymiarach 37x27x12 cm i wadze ok. 3 kg, a więc dosyć sporo. Gra dla 2-4 graczy o czasie gry od 60 do 180 minut w zależności od scenariusza.
Wpisałbym w tytule tematu autora, ale go nie znam. Na BGG w ogóle tej gry nie ma :shock: Ktoś coś więcej wie? Pytam, bo nie ukrywam, że pierwotny Orleans to jedna z naszych ulubionych gier.

EDIT: Pojawił się profil gry na BGG, ale na razie, oprócz nazwiska autora, nic więcej nie wiadomo o grze.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10905
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3351 times
Been thanked: 3205 times

Re: Orleans Stories (Reiner Stockhausen)

Post autor: japanczyk »

Grał ktoś? Obecnie jest na wyprzedazy w trollach
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Orleans Stories (Reiner Stockhausen)

Post autor: Lothrain »

japanczyk pisze: 25 maja 2020, 10:33 Grał ktoś? Obecnie jest na wyprzedazy w trollach
Nie grałem, ale gra nie zbiera dobrych opinii w internetach. Wedle tych opinii: historia nie istnieje, jest tylko zbiór dodatkowych reguł z rozdziału na rozdział. Już w Maracaibo jest lepsza historia. Replaybility właściwie nie istnieje, bo poszczególne scenariusze wymuszają na Tobie konkretne granie, żeby je zaliczyć. Instrukcja jest słabo napisana i granie wymaga szperania po BGG. Rozgrywka powyżej 3 godzin przy graczach ogranych w klasyczny Orlean. Ludziska polecają grać w oryginalny Orleans i zapomnieć o tym potworku.
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1116
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 859 times
Been thanked: 631 times

Re: Orleans Stories (Reiner Stockhausen)

Post autor: bajbaj »

Grałem w zeszłym roku w Essen. Zarówno ja, jak i koledzy, wrażenia mieliśmy średnie. Ogólne założenie w scenariuszu konkurencji między graczami jest takie, że król stawia przed nami zadania do wykonania, a my mamy kilka rund na spełnienie określonych wymagań. Początkowe wymagania były tak banalne, że nawet niechcący można je spełnić. Mocno się wynudziliśmy. Niemniej, to nie musi być problem całej gry, może to tylko problem tylko początku, może to problem z nami, a może na nasz odbiór wpłynął zmęczony gość, który nas do gry wprowadzał.
dawta
Posty: 56
Rejestracja: 28 lip 2013, 23:09
Has thanked: 4 times

Re: Orleans Stories (Reiner Stockhausen)

Post autor: dawta »

Grałem w Essen z ekipą w 1 godzinnym okienku. Dobrze się bawiłem. Zagraliśmy niecałe dwa scenariusze w tym czasie. Orlean poznaliśmy wcześniej. IMHO pomysł i gra ma potencjał. Odnieśliśmy wrażenie że to była taka próba zrobienia "Legacy" na bazie Orelanu. Może i historii nie ma zbyt wiele pomiędzy kolejnymi grami, ale nam to w ogóle nie przeszkadzało. Sporo interakcji\przepychania się pomiędzy graczami. Zdecydowanie nie dla osób, które nie akceptują negatywnej interakcji. Można nieźle namieszać celnie wymierzoną akcją. Cena w Essen była mocno odjechana (z tego co pamiętam 60EU+), co nie skłaniało do zakupu. W dobrej cenie jak najbardziej zachęcam do spróbowania.
ODPOWIEDZ