303 Squadron (Michał Kohmann)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Hobbity.eu
Posty: 159
Rejestracja: 24 maja 2013, 10:55
Been thanked: 8 times

Re: 303 Squadron (Michał Kohmann)

Post autor: Hobbity.eu »

Dziękujemy za wszystkie wskazówki.
Proszę pamiętać o tym, że cały czas rozmawiamy o prototypie.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: 303 Squadron (Michał Kohmann)

Post autor: vojtas »

Jeśli chodzi o piktogramy - nie trzeba wyważać otwartych drzwi! Wystarczy zastosować oznaczenia znane i lubiane przez graczy, automatycznie przez nich rozpoznawane. Wystarczy je minimalnie zmodyfikować stylistycznie, by nadać im indywidualny sznyt.
MajkelEryk
Posty: 151
Rejestracja: 01 sty 2019, 19:54
Has thanked: 42 times
Been thanked: 16 times

Re: 303 Squadron (Michał Kohmann)

Post autor: MajkelEryk »

Też mi się wydaje, że można było by nad nimi popracować.
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: 303 Squadron (Michał Kohmann)

Post autor: YoYo »

Trzymam kciuki by doszlo do 70k $ i 150 wersji PL. Na razie w polowie, a tylko 8 dni. :roll:
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: 303 Squadron (Michał Kohmann)

Post autor: YoYo »

W ostatnim newsie na KS jest info na temat dołożenia 16 misji, to warte uwagi :).
https://www.kickstarter.com/projects/ho ... ts/2708941

Osobiście jednak uważam, że sama mapa mogłaby być ciutek mniejsza, np. o 20 cm (ale znowu to kwestia ustawienia wielu model), trudno mi będzie znaleźć stół na to jak już kampania wypali ;).

Obrazek
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: 303 Squadron (Michał Kohmann)

Post autor: playerator »

YoYo pisze: 13 gru 2019, 21:22 (...) Osobiście jednak uważam, że sama mapa mogłaby być ciutek mniejsza, np. o 20 cm (...)
Ja uważam, że mogłaby być trochę większa :) Tematyka gry usprawiedliwia nawet największą mapę.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Hobbity.eu
Posty: 159
Rejestracja: 24 maja 2013, 10:55
Been thanked: 8 times

Re: 303 Squadron (Michał Kohmann)

Post autor: Hobbity.eu »

Zmiana wszystkich matryc poniżej 150 egzemplarzy nie ma ekonomicznego uzasadnienia, ale ....znaleźliśmy rozwiązanie, które zastosowano również przy produkcji: Joan of Arc z francuską instrukcją i kartami, dołączonymi do angielskich. Karty i instrukcja w grze 303 Squadron będą po polsku obok angielskich. Co Wy na to? Wspieracie?
Probe9
Posty: 2453
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 648 times

Re: 303 Squadron (Michał Kohmann)

Post autor: Probe9 »

Rozwiązanie fajne, ale lepiej dajcie update żeby szersze grono się o tym dowiedziało, bo użytkownicy forum takiej siły sprawczej nie mają :)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: 303 Squadron (Michał Kohmann)

Post autor: YoYo »

Hobbity.eu pisze: 15 gru 2019, 13:43 Zmiana wszystkich matryc poniżej 150 egzemplarzy nie ma ekonomicznego uzasadnienia, ale ....znaleźliśmy rozwiązanie, które zastosowano również przy produkcji: Joan of Arc z francuską instrukcją i kartami, dołączonymi do angielskich. Karty i instrukcja w grze 303 Squadron będą po polsku obok angielskich. Co Wy na to? Wspieracie?
Czy dobrze rozumiem, że tekst będzie po angielsku i polsku jednocześnie np. na tej samej karcie i instrukcji?

Jeśli tak to dobre i to :) ! Ja jestem na tak, tylko szkoda, że taki news wychodzi tak późno, lepiej było dać coś takiego od początku :), no i nie wiem, co na to ci, którzy już wersję wsparli i będą chcieli mieć ENG ale jak na fotografiach, bez dodatkowego tekstu w innym języku.

Obrazek
Awatar użytkownika
Hobbity.eu
Posty: 159
Rejestracja: 24 maja 2013, 10:55
Been thanked: 8 times

Re: 303 Squadron (Michał Kohmann)

Post autor: Hobbity.eu »

YoYo pisze: 15 gru 2019, 19:11
Czy dobrze rozumiem, że tekst będzie po angielsku i polsku jednocześnie np. na tej samej karcie i instrukcji?

Nie, w pudełku będą dwa komplety kart. Jeden z kartami w polskiej wersji językowej, drugi po angielsku.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: 303 Squadron (Michał Kohmann)

Post autor: playerator »

Hobbity.eu pisze: 15 gru 2019, 19:43 (...) w pudełku będą dwa komplety kart. Jeden z kartami w polskiej wersji językowej, drugi po angielsku.
Kapitalna wiadomość. Tylko rozgłoście to szeroko :)


Pomysł podoba mi się tym bardziej, że dla mnie akurat mapa (a nawet i pudło) po angielsku to +10 do klimatu gry.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: 303 Squadron (Michał Kohmann)

Post autor: YoYo »

Hobbity.eu pisze: 15 gru 2019, 19:43
YoYo pisze: 15 gru 2019, 19:11
Czy dobrze rozumiem, że tekst będzie po angielsku i polsku jednocześnie np. na tej samej karcie i instrukcji?

Nie, w pudełku będą dwa komplety kart. Jeden z kartami w polskiej wersji językowej, drugi po angielsku.
No to gra i buczy! :lol: Super.
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: 303 Squadron (Michał Kohmann)

Post autor: YoYo »

Ps. Doszedl nowy dodatek (KS) „Konwoj”.
Dostaniemy tutaj dwa okrety transportowe jak i Uboota (plus misje).
Obnizono tez cene w przypadku zakupu Combo (podstawka plus oba dodatki).
Jeszcze 3 dni, powodzenia i w sumie niewiele brak, szanse sa bardzo spore! :D
castelano
Posty: 165
Rejestracja: 25 kwie 2017, 11:25
Has thanked: 13 times
Been thanked: 6 times

Re: 303 Squadron (Michał Kohmann)

Post autor: castelano »

Ja w dalszym ciągu trzymam kciuki. Wygląda to już lepiej i szanse na ufundowanie wzrosły.
Nawołuje gdzie się da.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: 303 Squadron (Michał Kohmann)

Post autor: maciejo »

Trza było od początku tak działać :? Brakuje też wsparcia za "dolca",nie wszyscy przed świętami mają kasę na KaeSy.
Mimo to trzymam kciuki :!:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: 303 Squadron (Michał Kohmann)

Post autor: Banan2 »

maciejo pisze: 18 gru 2019, 15:21 Trza było od początku tak działać :? Brakuje też wsparcia za "dolca",nie wszyscy przed świętami mają kasę na KaeSy.
Mimo to trzymam kciuki :!:
Jest wsparcie za 1$.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: 303 Squadron (Michał Kohmann)

Post autor: maciejo »

Banan2 pisze: 18 gru 2019, 15:37
maciejo pisze: 18 gru 2019, 15:21 Trza było od początku tak działać :? Brakuje też wsparcia za "dolca",nie wszyscy przed świętami mają kasę na KaeSy.
Mimo to trzymam kciuki :!:
Jest wsparcie za 1$.
Pozdrawiam
Dzięki, widziałem tylko mechanika za 10$
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: 303 Squadron (Michał Kohmann)

Post autor: YoYo »

Obrazek

Jest szansa na Junkersy Ju-87, chociaż wciąż brak jeszcze 10k $ do ufundowania gry na KS. To jednak jest już dość mało jak na 3 dni.
Rodzi się to w bólach, ale końcówki na KS czasem bywają ostre, oby było i tym razem tak samo.

Ps.
Mała tylko uwaga, Sztukasy na reklamówce straciły główne podwozie :!: .
Ostatnio zmieniony 19 gru 2019, 02:26 przez YoYo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: 303 Squadron (Michał Kohmann)

Post autor: YoYo »

Usul pisze: 19 gru 2019, 00:10 Tez wzialem, ten pakiet za 110$. Gra urzeka mnie wykonaniem i klimatem.. Synek mi rośnie - jak będzie za prosta to z nim będę grał :)
Myślę, że w takiej kategorii to idealna sprawa na popularyzację naszej historii w połączeniu z przyjemnością płynącą z gry na planszy.
Jestem przekonany, że jak już zagrasz to syn będzie pamiętał to do końca życia jak to tatko grał modelami samolotów z nim i edukował jednocześnie :D .
Lotnictwo to moje główne hobby, a takie przeżycia, jak byłem mały powodowałoby u mnie rumieńce na cały dzień :mrgreen: .
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6447
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 575 times
Been thanked: 933 times

Re: 303 Squadron (Michał Kohmann)

Post autor: Odi »

Pamiętajcie proszę, że tu jest wątek o wrażeniach z rozgrywek, mechanice etc., a kwestie kampanijne, zamówienia zbiorowe etc. możecie ustalać w wątku w dziale Finansowanie społecznościowe.
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: 303 Squadron (Michał Kohmann)

Post autor: YoYo »

Fajna sprawa, do gry będzie dedykowany soundtrack. Może to nie nowość na rynku ale miła niespodzianka :).
MiXB
Posty: 548
Rejestracja: 05 lut 2019, 11:38
Has thanked: 21 times
Been thanked: 89 times

Re: 303 Squadron (Michał Kohmann)

Post autor: MiXB »

Po miesiącach kopania w kopalni odnalazłem na nowo ten wątek i tą grę :D

Coś wiadomo nowego? Hobbity koło ostatnich Świąt pochwaliły się zdjęciami wydania poglądowego więc zakładam, że gra wyjdzie na wiosnę. Przegapiłem Kickstartera, ale ciekaw jestem czy będzie to sprzedawane w sklepach normalnie, bo nie przypominam sobie by ta gra miała jakieś głupie ekskluzywy. Drogie to trochę się wydawało, ale z drugiej strony wszystko się takie wydawało w 2019/20... Coś ktoś wie o jakiś konkretach?
Awatar użytkownika
Archaniol101
Posty: 117
Rejestracja: 05 lip 2020, 20:59
Has thanked: 10 times
Been thanked: 11 times

Re: 303 Squadron (Michał Kohmann)

Post autor: Archaniol101 »

MiXB pisze: 07 lut 2021, 16:27 Coś wiadomo nowego? Hobbity koło ostatnich Świąt pochwaliły się zdjęciami wydania poglądowego więc zakładam, że gra wyjdzie na wiosnę. Przegapiłem Kickstartera, ale ciekaw jestem czy będzie to sprzedawane w sklepach normalnie, bo nie przypominam sobie by ta gra miała jakieś głupie ekskluzywy. Drogie to trochę się wydawało, ale z drugiej strony wszystko się takie wydawało w 2019/20... Coś ktoś wie o jakiś konkretach?
Podbijam pytanie, czy ktoś wie żeby coś się ruszyło z wydaniem gry i czy wiadomo, że wogóle znajdzie się w sklepach? Jeżeli tak, to kiedy szacunkowo?
Awatar użytkownika
Usul
Posty: 306
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:31
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: 303 Squadron (Michał Kohmann)

Post autor: Usul »

Archaniol101 pisze: 08 cze 2021, 12:49
MiXB pisze: 07 lut 2021, 16:27 Coś wiadomo nowego? Hobbity koło ostatnich Świąt pochwaliły się zdjęciami wydania poglądowego więc zakładam, że gra wyjdzie na wiosnę. Przegapiłem Kickstartera, ale ciekaw jestem czy będzie to sprzedawane w sklepach normalnie, bo nie przypominam sobie by ta gra miała jakieś głupie ekskluzywy. Drogie to trochę się wydawało, ale z drugiej strony wszystko się takie wydawało w 2019/20... Coś ktoś wie o jakiś konkretach?
Podbijam pytanie, czy ktoś wie żeby coś się ruszyło z wydaniem gry i czy wiadomo, że wogóle znajdzie się w sklepach? Jeżeli tak, to kiedy szacunkowo?
Mam wsparte i jakiś czas temu była informacja, że dostali próbki z drukarni i że wygląda wszystko ok.

O, mam, taka informacja z 28 maja:


The Process Continues!
We will keep this update very short. The news is mostly good!


1. We approved the mass production samples. No problems there. (They look beautiful!)


2. The manufacturer is now assembling the games.


3. We can expect them to be put onto ships in about 4 weeks* and then we will start tracking the progress of the ship.

* As you may have seen in the news, there is a worldwide shortage of "shipping containers" in China, as fewer products or empty containers are getting shipped back. This shortage may add 1 or more week to our schedule. (We have our fingers crossed. Everyone rub your lucky charm!)
buhaj
Posty: 1044
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 857 times
Been thanked: 512 times

Re: 303 Squadron (Michał Kohmann)

Post autor: buhaj »

Hej. Zagrałem 3 razy solowo w scenariusze: Trening i Lotnisko. Najpierw o samym pierwszym wrażeniu z odpakowywania. Podstawowe pudełko dobrze zaopatrzone: duża plansza do gry, sporo modeli samolotów i sporo kart. Duża część z tego to karty w innych językach (Ja je przelozylem do innego pudelka coby zwolnić miejsce). Dodatki już trochę biją po oczach dużą ilością powietrza w pudełku - choć są fajne. Ewidentnie w instrukcji brakuje funkcjonalnego spisu komponentów. Tak po prawdzie to nie wiem czy mam wszystko co trzeba. Instrukcja napisana nieźle choć nie doskonale .dla mnie kilka zasad jest niejasnych: np: specjalizacja pilotów czy co oznacza "otrzymujesz aktywację" na kartach walki. Aktywację czego? Może coś przeoczyłem. Same modele i grafiki na kartach.bardzi ładne i cieszą oko. Kart mogłyby być grubsze ale w koszulkach dają radę. Pierwsza rozgrywka treningowa nieźle wprowadza w grę. Kolejne scenariusze mają juz wydarzenia i bardziej skomplikowane cele. Wszytko mechanicznie wygląda dobrze i ma dużą dawkę klimatu - nie jest łatwo i o to też chodzi żeby nie było :). W scenariuszu "Lotnisko" zwycięstwo wahalo się do ostatnich chwil. Podoba mi się i z czystym sumieniem mogę ją polecić
ODPOWIEDZ