Mercado (Rüdiger Dorn)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Mercado (Rüdiger Dorn)

Post autor: ChlastBatem »

Mercado to gra z roku 2018, zaprojektowana przez znanego autora, ładnie wydana, zawiera ciekawe mechaniki (licytacja, spora interakcja, tor punktów z bonusami coś jak w The Castle z serii Carcassonne), no i jak przystało na Dorn'a prostota i elegancja w zasadach.

Obrazek

Obrazek

Zastanawia mnie wręcz zerowa dostępność gry oraz brak zainteresowania wśród polskich graczy. Możliwe, że powodem jest właśnie ta ciężka dostępność. Na bgg też szału nie zrobiła. Ktoś może grał? Ktoś może coś powiedzieć o samej rozgrywce?

Rahdo oczywiście nakręcił rozgrywkę i standardowo jest on zachwycony, jak i ja się napaliłem bo obejrzeniu materiału. :lol:
jordan20
Posty: 2
Rejestracja: 20 mar 2020, 22:35
Lokalizacja: Nowa Sól
Has thanked: 3 times

Re: Mercado (Rüdiger Dorn)

Post autor: jordan20 »

jest moze gdzies polska instrukcja tej gry ?
ODPOWIEDZ