Calico (Kevin Russ)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Witchma
Posty: 450
Rejestracja: 19 sty 2020, 11:25
Has thanked: 145 times
Been thanked: 85 times

Re: Calico (Kevin Russ)

Post autor: Witchma »

Wczoraj wreszcie udało się zagrać - ależ mi ta gra siadła. Rozumiem, że stopień losowości może być dla niektórych nie do przyjęcia, ale taki urok tej gry, że trzeba na bieżąco weryfikować swoje plany. Muszę jak najszybciej zagrać sama.

Na osobną wzmiankę zasługuje doskonałe wykonanie. O przeuroczych kotkach nawet nie wspominam.
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Calico (Kevin Russ)

Post autor: kozz84 »

Gra jest przyjemna. Poziom trudności troszkę większy niż Pathwork (A przynajmniej wariant z zakrytymi 3 startowymi żetonami). Wydanie piękne, dobra gruba tektura.

Tylko jedna rzecz, z którą mam problemy to nieczytelne wzory. Za każdym razem jak sprawdzam czy spełniam wymagania muszę się namęczyć. Żetony kotów tylko pogarszają sytuacje, ponieważ jeden kot oznacza dwa równe wzory. Z kolorami nie ma problemów, ponieważ zarówno żetony jak i kafelki są jednolite i czytelne kolorystycznie.
Torquemada666
Posty: 780
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: Calico (Kevin Russ)

Post autor: Torquemada666 »

Czy gra jest niezależna językowo?
Jest gdzieś do ściągnięcia polska instrukcja?
Zastanawiam się jak bardzo się różni wersja kickstarter od tej wydanej po polsku.
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Calico (Kevin Russ)

Post autor: kozz84 »

Gra jest niezależna językowo. Instrukcji jest na stronie Rebelu.
xilk
Posty: 911
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 102 times

Re: Calico (Kevin Russ)

Post autor: xilk »

Ja mam duże pytanie, czym się różni wersja od Lucky Duck Games od wersji z KSa? Jedyna różnica, którą wyłapałem, to w wersji z KSa jest ten jeden dwustronny kafelek czarnego kota i odpowiadające mu czarne koty?

Czy może są też jakieś inne różnice? Poza oczywiście faktem, że w wersji KS jest instrukcja po angielsku, a od Lucky Duck Games mamy oczywiście po polsku ;)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10876
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Calico (Kevin Russ)

Post autor: japanczyk »

Nie, to wszystko - jest jeden dodatkowy kot, który jest mocno rywalizacyjny
Brac wersje KSowa jak jest, ja dałem 130 ;)
xilk
Posty: 911
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 102 times

Re: Calico (Kevin Russ)

Post autor: xilk »

japanczyk pisze: 01 sty 2021, 19:12 Brac wersje KSowa jak jest, ja dałem 130 ;)
No różnica między wersją podstawową, a KSem to 30 zł w tym sklepie. Z drugiej strony jednak ma to być prezent dla dziewczyny, więc nie wypada oszczędzać ;)
khuba
Posty: 978
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 276 times

Re: Calico (Kevin Russ)

Post autor: khuba »

W wersji kickstarterowej nie brakuje przypadkiem woreczka? Też się właśnie zastanawiałem i chyba jednak zostane przy wersji polskiej.
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10876
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Calico (Kevin Russ)

Post autor: japanczyk »

khuba pisze: 01 sty 2021, 19:26 W wersji kickstarterowej nie brakuje przypadkiem woreczka? Też się właśnie zastanawiałem i chyba jednak zostane przy wersji polskiej.
Dlaczego miałoby go brakować? XD
khuba
Posty: 978
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 276 times

Re: Calico (Kevin Russ)

Post autor: khuba »

japanczyk pisze: 01 sty 2021, 19:32
khuba pisze: 01 sty 2021, 19:26 W wersji kickstarterowej nie brakuje przypadkiem woreczka? Też się właśnie zastanawiałem i chyba jednak zostane przy wersji polskiej.
Dlaczego miałoby go brakować? XD
Nie widziałem go w opisie na 3trolle ani na stronei kickstartera : https://www.kickstarter.com/projects/fl ... s/calico-0
Za to jest w opisie i na zdjęciach wersji polskiej
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10876
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Calico (Kevin Russ)

Post autor: japanczyk »

khuba pisze: 01 sty 2021, 19:37 Nie widziałem go w opisie na 3trolle ani na stronei kickstartera : https://www.kickstarter.com/projects/fl ... s/calico-0
Za to jest w opisie i na zdjęciach wersji polskiej
Spoiler:
To był jeden z SG (odblokowany, bo KS skończył z +200k$) - wersja KS nigdy (prawie) nie jest uboższa od wersji sklepowej ;-)
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1959
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 190 times
Been thanked: 835 times

Re: Calico (Kevin Russ)

Post autor: Neoptolemos »

Podrzucam recenzję z Board Times. Mój ścisły top 2020 roku.
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
piechotak
Posty: 399
Rejestracja: 17 gru 2007, 21:56
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 18 times
Been thanked: 24 times

Re: Calico (Kevin Russ)

Post autor: piechotak »

kozz84 pisze: 01 sty 2021, 18:09 Tylko jedna rzecz, z którą mam problemy to nieczytelne wzory. Za każdym razem jak sprawdzam czy spełniam wymagania muszę się namęczyć. Żetony kotów tylko pogarszają sytuacje, ponieważ jeden kot oznacza dwa równe wzory. Z kolorami nie ma problemów, ponieważ zarówno żetony jak i kafelki są jednolite i czytelne kolorystycznie.
Wprawdzie zagrałem tylko kilka razy solo online, ale mam podobne odczucia: o ile kolory są w porządku, to już wzory powodują u mnie oczopląs, co strasznie zniechęca do gry. Może gdyby zamiast tych esów floresów były jakieś kwadraty i trójkąty, byłoby bardziej przejrzyście.
kuki25
Posty: 74
Rejestracja: 24 lip 2017, 23:39
Has thanked: 18 times
Been thanked: 27 times

Re: Calico (Kevin Russ)

Post autor: kuki25 »

Już mamy z kilkanaście rozgrywek Calico za sobą w różnych składach w różnych trybach. O dziwo najwięcej w trybie rodzinnym bez środkowych bonusów, bez nich to 8 latka spokojnie rozgrywa partię jak równy z równym z nami. Ogólnie na ten moment Calico w moim rankingu wygrywa z Azulem dość mocno. Ma róże tryby, dzięki którym i można można trudność gry dostosowywać do współgraczy w różnych wieku. Jest pięknie wykonana, lepiej od Azula. Ogromna ilość gotowych scenariuszy (wprowadzają efekt świeżości do każdej rozgrywki), które dodają dodatkowy element rywalizacji oraz nowe układy bonusów i kotów. Z drobnych minusów to ten że wzorami faktycznie można mieć problem szczególnie dwa takie nakładają się lekko na siebie, ale i tak wolę układać wszystko pod wzory (środkowe bonusy prawie zawsze na wzory realizowałem) aniżeli pod kolory. Wiec niby te wzory dwa szczególnie dość podobne do siebie to jednak dla mnie całościowo są bardziej czytelne podczas realizowania różnych celów pod koty i cele (oczywiście głównie na nich się skupiam, guziki przy okazji realizuję). Drugi drobny minus to wydaje nam się że bonus za tęczowego guzik jest za słaby, sami planujemy dla niego zmodyfikować lekko zasady i dodać tryb specjalnego punktowania za tęczowy guzik. W moim rankingu abstraktów kolejność wygląda tak: 1. Calico, 2. Reef, 3. Azul.
xilk
Posty: 911
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 102 times

Re: Calico (Kevin Russ)

Post autor: xilk »

japanczyk pisze: 01 sty 2021, 19:12 Brac wersje KSowa jak jest, ja dałem 130 ;)
No w tamtej promocji w 3Trolle była z moim rabatem 2% za 127 zł. Niestety w sobotę jak wszedłem, to produkt był już niedostępny i zamówiłem uboższą wersję z tego sklepu, ale za mniej niż 100 zł ;) Możliwe, że przesyłka dotrze już dzisiaj i pozostanie czekać na okazję do wręczenia prezentu :)

Widzę dużo pozytywów tej gry, a że dziewczyna lubi koty, to na pewno będzie hit!
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 474
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: Calico (Kevin Russ)

Post autor: Lucky Duck Games »

Pierwszy druk Calico jest już na wyczerpaniu. Gra sprzedaje się bardzo dobrze więc oczywiście dodruk jest już zamówiony.
Pytaliście nas sporo czy będzie możliwość zakupu promki z KSa.
Jako, że właśnie potwierdziliśmy temat - tak, będzie taka możliwość.

Mowa oczywiście o tych dwóch kotach:
Obrazek

Ze względu na umowę z wydawcą dodatek będzie dostępny u nas w sklepie online i na konwentach.
Będzie można zakupić z Calico, jak i osobno.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10876
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Calico (Kevin Russ)

Post autor: japanczyk »

:o

No i znowu kwestionuje sens wspierania KSów :P
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 474
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: Calico (Kevin Russ)

Post autor: Lucky Duck Games »

No tu dlatego AEG poprosiło, żeby dodatek był dostępny jako "LDG exclusive".
Podobnie jak np. Kroniki czasu dostępny będzie jedynie u nas na stronie + konwenty.
Awatar użytkownika
Mortinista
Posty: 362
Rejestracja: 17 wrz 2019, 23:57
Has thanked: 243 times
Been thanked: 157 times

Re: Calico (Kevin Russ)

Post autor: Mortinista »

Lucky Duck Games pisze: 12 sty 2021, 14:09 No tu dlatego AEG poprosiło, żeby dodatek był dostępny jako "LDG exclusive".
Podobnie jak np. Kroniki czasu dostępny będzie jedynie u nas na stronie + konwenty.
Bardzo dobry pomysł. Calico to jedna z najlepszych gier tego roku. Jest w pierwszej 10 gier 2020 w większości zestawień recenzentów z całego świata.
Czekam na "promki" bo przespałem KS'a. Oby więcej takich informacji w 2021. Pozdrawiam 😊
Witchma
Posty: 450
Rejestracja: 19 sty 2020, 11:25
Has thanked: 145 times
Been thanked: 85 times

Re: Calico (Kevin Russ)

Post autor: Witchma »

Ech, nie można było mi tego powiedzieć tydzień temu? :?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10876
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Calico (Kevin Russ)

Post autor: japanczyk »

Witchma pisze: 12 sty 2021, 14:31 Ech, nie można było mi tego powiedzieć tydzień temu? :?
A co za różnica? Pewnie promka z przesyłką będzie w okolicy ceny z 3trolli :P
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 455 times
Been thanked: 307 times

Re: Calico (Kevin Russ)

Post autor: vikingowa »

Witam. Przeczytałam opis tych promek i chyba nie nadają się do rozgrywek solo, prawda?
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 474
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: Calico (Kevin Russ)

Post autor: Lucky Duck Games »

Witchma pisze: 12 sty 2021, 14:31 Ech, nie można było mi tego powiedzieć tydzień temu? :?
Stety-niestety temat domkneliśmy wczoraj.
Uncle_Grga
Posty: 557
Rejestracja: 30 lis 2019, 12:07
Has thanked: 86 times
Been thanked: 284 times

Re: Calico (Kevin Russ)

Post autor: Uncle_Grga »

Lucky Duck Games pisze: 12 sty 2021, 13:01 (...)
Pytaliście nas sporo czy będzie możliwość zakupu promki z KSa.
Jako, że właśnie potwierdziliśmy temat - tak, będzie taka możliwość...
Eh przeklęte koty.. Tak się przyjęły, że nie mozna ich ze stołu zrzucić.. ani zjeść.. ani w Watergate'a zagrać.. ani nic.. tylko koty i koty.. :wink:

Trzeba będzie brać..
Podziękował 👍
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 766
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 667 times
Been thanked: 781 times
Kontakt:

Re: Calico (Kevin Russ)

Post autor: anitroche »

vikingowa pisze: 12 sty 2021, 15:24 Witam. Przeczytałam opis tych promek i chyba nie nadają się do rozgrywek solo, prawda?
Mam wydanie KS i niestety, ale te promki nie nadają się nie tylko do gry solo, ale i do gry na 2 osoby, a tak gramy najczęściej :(. Ja swoje pewnie sprzedam niedługo
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
ODPOWIEDZ