Ghost Stories (Antoine Bauza)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
bocieq
Posty: 3
Rejestracja: 21 sty 2016, 17:22

Re: Ghost Stories

Post autor: bocieq »

Ja juz dłuższy czas czatuje ale ciężka sprawa. Ostatnio była super na forum ale jak napisałem to już ktoś sprzatnal grę [emoji14]

Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3349
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 96 times
Been thanked: 127 times

Re: Ghost Stories

Post autor: maciejo »

http://www.ebay.de/itm/Repos-Prod-Board ... SwCGVYBphC

Nie jest tak źle za jedną z najlepszych gier wszechczasów :!:
Jestem w szoku że ta gra jest teraz w takiej cenie.Niedługo ośiągnie horrendalną cenę Ygddrasila :D
A jeszcze niedawno po 8 dyszek na forum chodziła.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
shaigan
Posty: 311
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 9 times

Re: Ghost Stories

Post autor: shaigan »

Jak narazie na tej aukcji osiągnęła legendarne koszty wysyłki.
[edit]
Ah, spojrzałem że ebay niemiecki, nie zauważyłem że przedmiot z usa, no to koszty jak koszty..
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: Ghost Stories

Post autor: Gromb »

maciejo pisze:http://www.ebay.de/itm/Repos-Prod-Board ... SwCGVYBphC

Nie jest tak źle za jedną z najlepszych gier wszechczasów :!:
Jestem w szoku że ta gra jest teraz w takiej cenie.Niedługo ośiągnie horrendalną cenę Ygddrasila :D
A jeszcze niedawno po 8 dyszek na forum chodziła.
Yggdrasila nic nie przebije. Ceny zacznaja się od 160$, a gdzie jeszcze wysyłka?
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
gregvip
Posty: 342
Rejestracja: 22 sty 2012, 14:55
Lokalizacja: Proszowice k. Krakowa

Re: Ghost Stories

Post autor: gregvip »

A ja mam wraz z dodatkiem Ghost Stories: White Moon z kartą Steven Qi-Gal i minidodatkiem The Guardhouse Expansion i nie mam z kim w to grać :(. Poważnie się zastanawiam czy nie sprzedać
Born to play
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3349
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 96 times
Been thanked: 127 times

Re: Ghost Stories

Post autor: maciejo »

gregvip pisze:A ja mam wraz z dodatkiem Ghost Stories: White Moon z kartą Steven Qi-Gal i minidodatkiem The Guardhouse Expansion i nie mam z kim w to grać :(. Poważnie się zastanawiam czy nie sprzedać
Graj na razie solo, kiedyś ktoś się znajdzie :D
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1089
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Ghost Stories

Post autor: Toudi »

A ja mam wszystkie mini i promo dodatki, tylko pidstawki brak [emoji14] chyba trzeba z USA sciagnac :(
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1211
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 356 times
Been thanked: 250 times

Re: Ghost Stories

Post autor: Deem »

Toudi pisze:A ja mam wszystkie mini i promo dodatki, tylko pidstawki brak [emoji14] chyba trzeba z USA sciagnac :(
To może być dobry moment :)

https://holiday-sale.fantasyflightgames ... tions_178/
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Apostolus
Posty: 195
Rejestracja: 23 mar 2015, 20:08
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Ghost Stories

Post autor: Apostolus »

To może trzeba jakieś zbiorowe zamówienie poczynić? :)
bocieq
Posty: 3
Rejestracja: 21 sty 2016, 17:22

Re: Ghost Stories

Post autor: bocieq »

W razie chęci sprzedaży proszę o kontakt :)

Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka
shaigan
Posty: 311
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 9 times

Re: Ghost Stories

Post autor: shaigan »

Gdyby kupić 6 sztuk z przesyłką do stanów, dodać podatki stanowe i potem cło i vat, przeliczyć to na pln. To nie licząc kosztów wysyłki do Polski wychodzi mi już 157pln za pudelko. czyli pewni by sie zamknelo w okolicy 200, nie wiem czy to jest dobry interes (zalezy jak bardzo komus zalezy).

Gdyby ktoś chciał kupić jedna sztukę to wygląda to mniej więcej tak, 25$ cena + 10$ wysyłka jednej sztuki + 2$ podatek stanowy, to mamy 37$ zanim paczka opuści USA. Do tego cło, vat i przesyłka, no i najwyższy od 14 lat kurs dolara.
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1089
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Ghost Stories

Post autor: Toudi »

Uratowales mi dzien tym postem, akurat przyjaciolka leci na swieta do Polski :) mialem kupic uzywke bo ich tam jest masa, a tutaj bedzie nowka sztuka :) sese :)
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1217
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 429 times

Re: Ghost Stories

Post autor: kastration »

A ja się tak zastanawiam - tylko wzmiankowo pojawiało się wcześniej - czy poziom gry jest aż tak trudny, jak się pisze/mówi? Bo że nauczyć się jej łatwo, to czytałem. Ale myślę nad zakupem z drugiej ręki (czasem się pojawia), ale nieco mnie przeraża wizja, że istnieje taka gra, gdzie mój upór może zostać wystawiony na szwank i ponad 50% gier to będą porażki, a może i większa proporcja. Czy losowość gry i mechanika sprawia, że to taka rosyjska ruletka, jeśli chodzi o wygrywanie? Da się to porównać jakoś z innymi kooperacjami pod względem trudności, czy GS bije je na głowę i to taka trochę "maszynka do frustrowania" ludzi?
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3349
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 96 times
Been thanked: 127 times

Re: Ghost Stories

Post autor: maciejo »

kastration pisze:A ja się tak zastanawiam - tylko wzmiankowo pojawiało się wcześniej - czy poziom gry jest aż tak trudny, jak się pisze/mówi? Bo że nauczyć się jej łatwo, to czytałem. Ale myślę nad zakupem z drugiej ręki (czasem się pojawia), ale nieco mnie przeraża wizja, że istnieje taka gra, gdzie mój upór może zostać wystawiony na szwank i ponad 50% gier to będą porażki, a może i większa proporcja. Czy losowość gry i mechanika sprawia, że to taka rosyjska ruletka, jeśli chodzi o wygrywanie? Da się to porównać jakoś z innymi kooperacjami pod względem trudności, czy GS bije je na głowę i to taka trochę "maszynka do frustrowania" ludzi?
Dla mnie GS oprócz może L.E. Alien jest najlepszą kooperacją czyt . grą solo :wink:
Gra jest trudna,frustrująca,losowa ale i piękna z kapitalną mechaniką i niepowtarzalnym klimatem.
Wybór należy do ciebie 8)
Aha i na początek 50 %tto będą na pewno porażki. :lol:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Ghost Stories

Post autor: Breżniew »

kastration pisze:A ja się tak zastanawiam - tylko wzmiankowo pojawiało się wcześniej - czy poziom gry jest aż tak trudny, jak się pisze/mówi? Bo że nauczyć się jej łatwo, to czytałem. Ale myślę nad zakupem z drugiej ręki (czasem się pojawia), ale nieco mnie przeraża wizja, że istnieje taka gra, gdzie mój upór może zostać wystawiony na szwank i ponad 50% gier to będą porażki, a może i większa proporcja. Czy losowość gry i mechanika sprawia, że to taka rosyjska ruletka, jeśli chodzi o wygrywanie? Da się to porównać jakoś z innymi kooperacjami pod względem trudności, czy GS bije je na głowę i to taka trochę "maszynka do frustrowania" ludzi?
Dosłownie przed chwilą pisałem co nieco w podobnym temacie w dziale poświęconym zasadom :) Wg. mnie ta gra jest frustrująca ponad moją cierpliwość. Jeśli brać pod uwagę wszystkie moje rozgrywki, to nie udało mi się jej ani razu wygrać bez świadomego lub mniej świadomego łamania którejś z jej zasad. Próbowałem ją w każdej możliwej ilości graczy i nie widziałem większej różnicy w szansach na wygraną. Winą za taki stan rzeczy obarczam ogromną losowość Ghost Stories. Układ duchów w głównej mierze determinuje Twoje szanse na zwycięstwo, a przecież jest on w 100 % losowy. Ale załóżmy, że duchy ułożą się w wyjątkowo korzystny sposób dla Ciebie - niestety, nadal jest spora szansa na to, że przegrasz, bo egzorcyzmuje się je rzucając kośćmi, zatem znów jesteś zdany głównie na uśmiech losu. Racja, możesz korzystać z żetoników w odpowiednim kolorze żeby wspomóc się podczas egzorcyzmu i/lub korzystać z pomocy wieśniaków (np Herbalist's Shop), ale zazwyczaj masz ich mniej niż więcej. Do tego dołóż kolejny losowy element w postaci kości klątw (kiepski rzut w nieodpowiednim momencie i może być bardzo krucho) i losowy układ wioski.
Same duchy są bardzo różne i potrafią zaleźć za skórę. Są takie, które nawiedzają i powodują "wyłączanie" części wioski z użycia. 4 nawiedzone kafelki w grze albo 3 w jednym rządku/kolumnie i masz pograne. Są takie duchy, które nie pozwalają na użycie na nich żetonów, albo takie które można załatwić tylko zetonami a nie kostkami. Są takie, które w ogóle wyłączają żetony z gry i można by tak wymieniać długo. Dodam jeszcze, że niektóre duchy mają zdolność przyzywania kolejnych, więc może się tak zdarzyć, że zamiast jednego w jednej chwili wpadną Ci na planszę np. 3 albo 4 :) Z drugiej strony masz możliwość skorzystania z pomocy wieśniaków a zlikwidowanie niektórych duchów daje Ci pewne wymierne korzyści w postaci żetonów, zdrowia itp.itd. Sęk w tym, że jak dla mnie to wsparcie graczy w grze jest niewspółmiernie słabsze niż szkody, jakie wyrządzają duchy.
OK. Pomarudziłem, nastraszyłem i być może zniechęciłem, ale podkreślam, że to jest oczywiście tylko moje zdanie, ale ja jestem bardzo zrażony do Ghost Stories i raczej nie dałbym się namówić przez kogokolwiek do grania w nią.
Jeśli uwielbiasz wyzwania w planszówkach i świecą Ci się oczy na samą myśl, że jest gra, która uchodzi za naprawdę bardzo trudną do wygrania i zacierasz już ręce marząc o jej pokonaniu, to Ghost Stories Cię zachwyci, mimo że obcowanie z nią pewnie będzie kosztowało Cię irytację, dużo wku**u, albo nawet... troszkę krwi i obdarte knykcie od tłuczenia ze złości pięściami o ścianę :)

Edit:
maciejo pisze: Dla mnie GS oprócz może L.E. Alien jest najlepszą kooperacją czyt . grą solo :wink:
Gra jest trudna,frustrująca,losowa ale i piękna z kapitalną mechaniką i niepowtarzalnym klimatem.
Wybór należy do ciebie 8)
Aha i na początek 50 %tto będą na pewno porażki. :lol:
Pełna zgoda w temacie wyglądu i klimatu - gra prezentuje się po prostu cudnie. Duchy na kartach są narysowane bardzo klimatyczną kreską. Pudełko z grą i wszystkie jej elementy dosłownie zioną dalekowschodnią grozą.
Przy okazji wspomnienia o LE: Alien - Ghost Stories jest imho od niej o wiele trudniejszy i mniej przewidywalny.
AnaCross
Posty: 105
Rejestracja: 21 lis 2015, 20:21
Been thanked: 1 time

Re: Ghost Stories

Post autor: AnaCross »

kastration pisze:A ja się tak zastanawiam - tylko wzmiankowo pojawiało się wcześniej - czy poziom gry jest aż tak trudny, jak się pisze/mówi? Bo że nauczyć się jej łatwo, to czytałem. Ale myślę nad zakupem z drugiej ręki (czasem się pojawia), ale nieco mnie przeraża wizja, że istnieje taka gra, gdzie mój upór może zostać wystawiony na szwank i ponad 50% gier to będą porażki, a może i większa proporcja. Czy losowość gry i mechanika sprawia, że to taka rosyjska ruletka, jeśli chodzi o wygrywanie? Da się to porównać jakoś z innymi kooperacjami pod względem trudności, czy GS bije je na głowę i to taka trochę "maszynka do frustrowania" ludzi?
Ghost Stories jest trudne, ale do wygrania. Na poziomie podstawowym wygrywam około 70% rozgrywek. Na poziomie normalnym, wygranych rozgrywek jest już mniej, ale nadal da się wygrać. Przy czym istotne jest to, że odnoszę się teraz do grania solo. Przy graniu w większym gronie szanse drastycznie maleją. Z drugiej strony w większym gronie w pewnym momencie są takie salwy rozpaczliwego śmiechu :D Grę polecam jeśli nie boisz się przegrywania ;)
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1835
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Ghost Stories

Post autor: Olgierdd »

Ghost Stories to jeden wielki rachunek prawdopodobieństwa. Gra może wydawać się potwornie losowa, ale jak się pozbiera wszystkie mechaniki do kupy to wychodzi, że można na wszystko się przygotować i minimalizować wpływ losu.
Jak już się trochę pogra, pozna wszystkie duchy i zacznie przewidywać oraz dostosowywać do nieodkrytych duchów, to gra się staje bardziej strategiczna i przez to nieco łatwiejsza.
Nycte
Posty: 425
Rejestracja: 28 kwie 2012, 08:07
Lokalizacja: Słupsk/ Gdańsk
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times

Re: Ghost Stories

Post autor: Nycte »

Gromb pisze: Yggdrasila nic nie przebije. Ceny zacznaja się od 160$, a gdzie jeszcze wysyłka?
mowa o tym koopie czy o tej starszej grze?
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3349
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 96 times
Been thanked: 127 times

Re: Ghost Stories

Post autor: maciejo »

Nycte pisze:
Gromb pisze: Yggdrasila nic nie przebije. Ceny zacznaja się od 160$, a gdzie jeszcze wysyłka?
mowa o tym koopie czy o tej starszej grze?
Oczywiście o nowym,ale nie jest tak źle ostatnio na eBay niemieckim poszła za 45 euro.Chociaz jest i maniak co wystawił za 500 :D
http://m.ebay.de/itm/Yggdrasil-Expansio ... Ciid%253A1
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Nycte
Posty: 425
Rejestracja: 28 kwie 2012, 08:07
Lokalizacja: Słupsk/ Gdańsk
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times

Re: Ghost Stories

Post autor: Nycte »

Nawet nie wiedziałem, że na to jest taki szał. Chyba sprzedam swój egzemplarz :D
kwiatech
Posty: 540
Rejestracja: 03 gru 2014, 14:49
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Ghost Stories

Post autor: kwiatech »

No to potwierdzone :)
W tym roku będzie pełne polskie wydanie GS :)
REBEL.pl pisze:-------------------------------------
ODPOWIEDZI:
-------------------------------------
kwiatech pisze:Mój Kochany Rebelu :)
Niecierpliwie czekam na informację, kiedy w końcu ta pełna polska edycja GHOST STORIES? :wink:
W tym czy przyszłym roku :)
To się nazywa "wywoływać ducha z lasu" :wink: Będzie w tym roku, ale nie znamy jeszcze dat, szacujemy 3 kwartał.
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 25 times

Re: Ghost Stories

Post autor: TV3 »

Czołem.

Swego czasu, kilka lat temu zastanawiałem się nad kupnem Ghost Stories. Jednak ilość kiepskich komentarzy odnośnie instrukcji zniechęciła mnie do zakupu. Potem machnąłem na to ręką, chciałem wszystko to kupić po zagraniu kilku partii u znajomych - jednak gry już nie było w sklepach.
Później o grze trochę zapomniałem. I dziś sobie przypomniałem.

Widzę, że do dostania jest wersja druga. Ze niby poprawioną instrukcję ma.
Czy ktoś może ocenić (porównując do jedynki bądź nie porównując), czy obecna wersja opisu zasad jest przyjazna dla osoby irytującej się jak cholera, gdy instrukcja nie jest jasna, jednoznaczna itd, itp?

;)
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1835
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Ghost Stories

Post autor: Olgierdd »

Rebel na stronie swojego wydawnictwa udostępnia instrukcje do wszystkich swoich gier, także możesz ją przeczytać i samemu ocenić.
Argue
Posty: 431
Rejestracja: 06 lis 2017, 18:07
Lokalizacja: Orzesze
Has thanked: 7 times
Been thanked: 85 times

Re: Ghost Stories

Post autor: Argue »

Czy ktoś może powiedzieć czy edycja pierwsza od drugiej różni się czymś więcej oprócz zmodyfikowaną instrukcją?
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Ghost Stories

Post autor: Bary »

Argue pisze:Czy ktoś może powiedzieć czy edycja pierwsza od drugiej różni się czymś więcej oprócz zmodyfikowaną instrukcją?
Jeśli mnie pamięć nie myli to Rebel informował, że nie.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
ODPOWIEDZ