Ghost Stories (Antoine Bauza)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Ghost Stories

Post autor: Banan2 »

Odkopuję :wink: W sklepie na R pojawiła się (i nie tylko tam jak widzę) zapowiedź sprzedaży ok. początek maja 2015:
- Ghost Stories
- Ghost Stories: White Moon
- Ghost Stories: Black Secret
Wszystko wydania angielskie + polska instrukcja.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Macok
Posty: 171
Rejestracja: 18 gru 2011, 22:58
Lokalizacja: NeoGliwice 3
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times

Re: Ghost Stories

Post autor: Macok »

WoW!
Dzieki Ci za informacje dobry czlowieku. Od dawna szperam i szukam gdzie by tu kupic z dodatkami.
Juz wiem na co pojdzie zbierany fundusz planszowkowy.
Spoiler:
Owned
Awatar użytkownika
Misio205
Posty: 418
Rejestracja: 30 lis 2012, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 2 times

Re: Ghost Stories

Post autor: Misio205 »

Tyle czasu polowałem na Black Secret, ale to właśnie dzisiaj nastał ten dzień :D Tylko teraz musi znowu Autor się pojawić w Polsce, bo nie będę miał autografu na pudełku :mrgreen:
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Ghost Stories

Post autor: Epyon »

White Moon już kilka lat temu stwierdziłem, że odpuszczam, bo imho niepotrzebnie komplikuje rozgrywkę, nie dodając nic ciekawego. Ale już Black Secret to zdecydowanie to na co czekałem, preorder zrobiony. :)

Btw. jest też w 3Trollach. :)
Awatar użytkownika
Misio205
Posty: 418
Rejestracja: 30 lis 2012, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 2 times

Re: Ghost Stories

Post autor: Misio205 »

Dla nas White Moon dodaje mnóstwo klimatu do rozgrywki. Podstawka już się przejadała i teraz grania bez dodatku sobie nie wyobrażamy :D
Awatar użytkownika
Qnnrad
Posty: 200
Rejestracja: 02 sie 2012, 22:47
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 167 times
Been thanked: 166 times
Kontakt:

Re: Ghost Stories

Post autor: Qnnrad »

Tak tak tak tak tak tak Tak Tak Tak Tak TAK TAK TAK TAK TAK TAK TAAAK TAAAAAK TAAAAAAAAAAAAAK!!!!!!!!!!!!
Kochany Ghost Stories!!! Mam z pierwszego druku, ale i tak szalenie się cieszę, że trafi pod strzechy nowych planszówkofilów :) No i w końcu się uda zagrać z dodatkiem Black Curse.
No i też wolę grać bez White Moona :) Odmienia grę w ogromnym stopniu, to jest niemalże inna gra. Wolę podstawkę, bo zamiast mikroekonomii biorę się z paskudnymi zjawami za bary i tłukę kośćmi ile wlezie, bez wytchnienia, aż do (w 6 przypadkach na 7) żałosnej przegranej. Dobre emocje.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3349
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 96 times
Been thanked: 127 times

Re: Ghost Stories

Post autor: maciejo »

Widzę,że Black Street jest opisany jako gra od 2-5 odób.Jak do tej pory mam za sobą dziesiątki partii solo i tylko tak gram.Czy ten dodatek nie nadaje się do solowej rozgrywki :?:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4124
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 308 times
Been thanked: 342 times

Re: Ghost Stories

Post autor: tomb »

maciejo pisze:Widzę,że Black Street jest opisany jako gra od 2-5 odób.Jak do tej pory mam za sobą dziesiątki partii solo i tylko tak gram.Czy ten dodatek nie nadaje się do solowej rozgrywki :?:
Tam się gra wszyscy na jednego.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3349
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 96 times
Been thanked: 127 times

Re: Ghost Stories

Post autor: maciejo »

tomb pisze:
maciejo pisze:Widzę,że Black Street jest opisany jako gra od 2-5 odób.Jak do tej pory mam za sobą dziesiątki partii solo i tylko tak gram.Czy ten dodatek nie nadaje się do solowej rozgrywki :?:
Tam się gra wszyscy na jednego.
no to dupa :(
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Misio205
Posty: 418
Rejestracja: 30 lis 2012, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 2 times

Re: Ghost Stories

Post autor: Misio205 »

Black Secret wprowadza 5 gracza jako wcielenie Wu-Fenga. Więc potrzebujesz przynajmniej jeszcze jednego gracza. :mrgreen:
miszcz
Posty: 177
Rejestracja: 14 sty 2011, 08:10
Been thanked: 57 times

Re: Ghost Stories

Post autor: miszcz »

A czy można połączyć oba dodatki, White Moon i Black Secret, i grać jednocześnie z oboma na raz?
Awatar użytkownika
Misio205
Posty: 418
Rejestracja: 30 lis 2012, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 2 times

Re: Ghost Stories

Post autor: Misio205 »

Tak, zdecydowanie. W Black Secret pojawiają się karty, które wymagają dodatku WM.
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Ghost Stories

Post autor: Banan2 »

Właśnie otworzyłem swoje egzemplarze White Moon i Black Secret. Tam są takie dodatkowe kartki z opisem artefaktów, krwawej mantry, itd. Czy ktoś ma może wersje PL tych kartek? Bo na stronie Rebela nie znalazłem :wink:
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Misio205
Posty: 418
Rejestracja: 30 lis 2012, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 2 times

Re: Ghost Stories

Post autor: Misio205 »

White Moon - Polska wersja jest błędnie przetłumaczona; korzystam tylko z angielskiej.
Black Secret - Prawdopodobnie nie ma polskiej wersji.

Pozostaje Tobie szukać na BGG :wink:
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Ghost Stories

Post autor: Bary »

Miałbym kilka pytań odnośnie GS:
1. Polska wersja - widziałem, że chyba wcześniej była, już nie jest dostępna. Rozumiem, że Rebel zrezygnował z takowej, bo gra jest niezależna językowo?
2. Jakie są dalsze plany związane z tą marką, bo nie widzę nigdzie w sklepach podstawki? Będzie dodruk, remake?
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Misio205
Posty: 418
Rejestracja: 30 lis 2012, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 2 times

Re: Ghost Stories

Post autor: Misio205 »

Moja wiedza na ten temat skończyła się jakiś rok temu, kiedy miał miejsce dodruk niedostępnego w Polsce (wtedy) drugiego dodatku. Z tego co zaobserwowałem dodruk uwzględnił również pierwszy dodatek. Nie wiem jak było z podstawką.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Ghost Stories

Post autor: Bary »

Misio205 pisze:Moja wiedza na ten temat skończyła się jakiś rok temu, kiedy miał miejsce dodruk niedostępnego w Polsce (wtedy) drugiego dodatku. Z tego co zaobserwowałem dodruk uwzględnił również pierwszy dodatek. Nie wiem jak było z podstawką.
No właśnie jakaś dziwna cisza w tym temacie panuje. Nawet na bgg nie można za wiele znaleźć. Zapytałem o to samo na wątku Rebela, może oni wiedzą coś więcej. Szkoda, że panuje taka zasłona milczenia, bo szukam jakiejś wymagającej kooperacji i GS wydaje się produktem idealnym.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Ghost Stories

Post autor: Furia »

Bary pisze:Miałbym kilka pytań odnośnie GS:
1. Polska wersja - widziałem, że chyba wcześniej była, już nie jest dostępna. Rozumiem, że Rebel zrezygnował z takowej, bo gra jest niezależna językowo?
2. Jakie są dalsze plany związane z tą marką, bo nie widzę nigdzie w sklepach podstawki? Będzie dodruk, remake?
Gdzieś mi się rzuciło w oczy, że dodruk około września. Oczywiście wersji multi.
Pszyna
Posty: 4
Rejestracja: 16 lut 2014, 11:55

Re: Ghost Stories

Post autor: Pszyna »

Widzę, że ktoś tu rzucił informację, że dodruk koło września.
Ja natomiast albo nie wiem gdzie szukać, albo ta informacja okazała się nietrafna...

Wiadomo coś więcej o tym dodruku -> czy w ogóle będzie się odbywał?

Tytuł mi się bardzo spodobał (i wszedł przy okazji na ambicję, bo tylko raz udało się wygrać na 4 podejścia (wygrana na łatwym, reszta porażek na drugim (normalnym??) poziomie trudności)) i nie mogę się doczekać, aż dołączy do mojej kolekcji.

Także jeśli ktoś coś wie, to proszę się podzielić informacjami bo nie wiem, czy przeznaczać fundusze w najbliższym czasie na coś innego czy zarezerwować sobie jakąś kwotę na ten dodruk :)

+jakby ktoś znał jeszcze jakiegoś innego trudnego co-opa to może polecić - mówiąc trudny porównam do robinsona Crusoe, w którym po 58 partiach mam skuteczność 70% (w tym w ostatnich 20 partiach 85%)
bocieq
Posty: 3
Rejestracja: 21 sty 2016, 17:22

Re: Ghost Stories

Post autor: bocieq »

Mi REBEL ostatnio odpisał ze niewiadomo kiedy dodruk :(

Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Ghost Stories

Post autor: Breżniew »

Wiem, że to niewielka pomoc, ale na ebay jest kilka egzemplarzy Ghost Stories. Większość z nich jest w nieakceptowalnych cenach (przynajmniej wg. mnie). Najtaniej jest za ok 250 zł z Australii i ponoć przesyłka za free.
Sam sprzedałem swój egzemplarz 1,5 miesiąca temu...
Azru
Posty: 35
Rejestracja: 20 kwie 2016, 19:56

Re: Ghost Stories

Post autor: Azru »

To co napiszę też nikomu nie pomoże raczej ale mogę powiedzieć tyle, że jeśli poszukujecie Ghost Stories to polecam założenie wątku w dziale kupna. O ile nikt z użytkowników forum nie sprzedał mi swojego egzemplarza to jeden z nich ( tehzomfg ) wskazał mi dostępną kopię polskiego wydania na Pro-Gamer. Później odezwała się do mnie jeszcze jedna osoba z podobną informacją. Kupiony przeze mnie egzemplarz był ostatnim/jedynym dostępnym.

Egzemplarz zakupiony ok. tydzień temu.

Polecam także regularne przeglądanie i-szop jak również innych sklepów które tam nie występują. Mi polowanie na swoją kopię zajęło ~4 miesiące, trzymam kciuki żeby innym poszukującym zajęło krócej.

A ceny zza granicy są obecnie szokujące niestety... regularnie sprawdzałem też amazon/ebay i na chwilę pojawiła się opcja za "jedyne" 49 euro z wysyłką z niemiec, ale już dzień później sprzedający się zorientował i cena została podniesiona do 75 euro. :/
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Ghost Stories

Post autor: Breżniew »

Jeszcze jeden mały cynk - https://boardgamegeek.com/geekmarket/product/1028203
Nie wiem, czy nadal aktualne, ale cena już chyba przyjaźniejsza niż na ebay, a ewentualna przesyłka z UK też chyba nie powinna być przesadnie droga - o ile brak jednej figurki Nawiedzacza i niekoniecznie idealny stan gry Ci nie przeszkadza.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1835
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Ghost Stories

Post autor: Olgierdd »

Azru pisze:To co napiszę też nikomu nie pomoże raczej ale mogę powiedzieć tyle, że jeśli poszukujecie Ghost Stories to polecam założenie wątku w dziale kupna. O ile nikt z użytkowników forum nie sprzedał mi swojego egzemplarza to jeden z nich ( tehzomfg ) wskazał mi dostępną kopię polskiego wydania na Pro-Gamer. Później odezwała się do mnie jeszcze jedna osoba z podobną informacją. Kupiony przeze mnie egzemplarz był ostatnim/jedynym dostępnym.

Egzemplarz zakupiony ok. tydzień temu.

Polecam także regularne przeglądanie i-szop jak również innych sklepów które tam nie występują. Mi polowanie na swoją kopię zajęło ~4 miesiące, trzymam kciuki żeby innym poszukującym zajęło krócej.

A ceny zza granicy są obecnie szokujące niestety... regularnie sprawdzałem też amazon/ebay i na chwilę pojawiła się opcja za "jedyne" 49 euro z wysyłką z niemiec, ale już dzień później sprzedający się zorientował i cena została podniesiona do 75 euro. :/
Słuszna uwaga co do i-szopa i forum. Są czasem sprzedający (tacy jak ja), którzy nie wystawiają swoich gier, tylko sami łowią kupców ;)
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1089
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Ghost Stories

Post autor: Toudi »

Ja wystawilem tutaj i na FB i sprawdzam i-szopa. Niestety bez powodzenia :(
ODPOWIEDZ