Boso przez świat (Agnieszka Rajczak-Kucińska, Wojciech Cejrowski)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10914
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3352 times
Been thanked: 3206 times

Re: Boso przez świat (Agnieszka Rajczak-Kucińska, Wojciech Cejrowski)

Post autor: japanczyk »

Pojawiła się też instrukcja do gry jak ktoś jest zainteresowany.
Mechanika wcale nie jest aż tak prostacka jak myślałem że będzie, ale wygląda mi to na monopoly na sterydach z ciekawostkami
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Boso przez świat (Agnieszka Rajczak-Kucińska, Wojciech Cejrowski)

Post autor: rattkin »

Troszkę Ticket to Ride, troszkę Pandemii, do tego jakaś podstawowa ekonomia - i wychodzi całkiem zgrabny, lekki tytuł. I to jeszcze z negatywną interakcją! Pomijając nieco niefrasobliwą sekcję "zabawy w skojarzenia" ("bawcie się nimi!"), trudno się do czegoś przyczepić. Dla graczy nie-planszówkowych (albo grających rzadko) pisanie mazakiem po planszy będzie fajnym novum, sprzedającym grę.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Boso przez świat (Agnieszka Rajczak-Kucińska, Wojciech Cejrowski)

Post autor: EsperanzaDMV »

Patrząc na zainteresowanie grą (serwery padły) i wpisy na fanpage'u Cejrowskiego, to wszystko wskazuje na to, że kwestią czasu jest, jak gra się wyprzeda na długo przed końcem przedsprzedaży... albo może nawet już się wyprzedała. Premiera gry jest przewidziana tuż przed Świętami Bożego Narodzenia.
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Boso przez świat (Agnieszka Rajczak-Kucińska, Wojciech Cejrowski)

Post autor: AnimusAleonis »

Przejrzałem instrukcje i jest pozytywnie zaskoczony.
Myślałem że będzie to coś banalnego tak na "odwał się" zrobione i przyklejonym brandingiem Pana Cejrowskiego, tak by przy mocnym marketingu szybką kasę w okresie przed Świętami zbić... a tu zaskoczenie :D

Na prawdę solidnie, a nawet ciekawie to wygląda. Jak na grę rodzinną i to jeszcze dla młodszych gdzie mogą się czegoś ciekawego przy okazji dowiedzieć... jestem pod wrażeniem, i powiem szczerze że rozważam zrobienie zamówienia na prezent pod choinkę.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
bazyliszek10000
Posty: 38
Rejestracja: 27 lut 2019, 12:06
Has thanked: 58 times
Been thanked: 2 times

Re: Boso przez świat (Agnieszka Rajczak-Kucińska, Wojciech Cejrowski)

Post autor: bazyliszek10000 »

Ja też jestem bardzo zainteresowany grą, ale marketingowo to jakaś klapa. Gra ma kosztować 250zł, tyle co „Lord of hellas”, „Scythe”, „Descent”, „Zombicide”, itd.., a wygląda bardziej na coś w stylu „Robinson Crusoe”, „Wsiąść do Pociągu”. Miały być jakieś recenzje, jakieś filmiki, ale tu nawet zawartości pudełka nie widać. Grę szacowałbym na coś w okolicy 100-120zl, a głownie opieram moje szacunki na tym co widziałem i słyszałem na jej tematy, czyli niewiele. No osobiście jestem zawiedziony, bo w sumie to szukam jakiejś fajnej gry rodzinnej na świata pod dzieciaki, ale chyba nie skusze się na kota w worku.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Boso przez świat (Agnieszka Rajczak-Kucińska, Wojciech Cejrowski)

Post autor: EsperanzaDMV »

bazyliszek10000 pisze: 28 lis 2019, 16:05 Ja też jestem bardzo zainteresowany grą, ale marketingowo to jakaś klapa. Gra ma kosztować 250zł, tyle co „Lord of hellas”, „Scythe”, „Descent”, „Zombicide”, itd.., a wygląda bardziej na coś w stylu „Robinson Crusoe”, „Wsiąść do Pociągu”. Miały być jakieś recenzje, jakieś filmiki, ale tu nawet zawartości pudełka nie widać. Grę szacowałbym na coś w okolicy 100-120zl, a głownie opieram moje szacunki na tym co widziałem i słyszałem na jej tematy, czyli niewiele. No osobiście jestem zawiedziony, bo w sumie to szukam jakiejś fajnej gry rodzinnej na świata pod dzieciaki, ale chyba nie skusze się na kota w worku.
Cena 250zł to cena jaka będzie dopiero za jakiś czas, póki co gra świetnie się sprzedaje w przedsprzedaży po cenie dużo niższej - 179zł. Patrząc na zawartość, cena nie jest jakoś zabójcza. Kota w worku też się nie kupuje, bo na stronie jest dostępna instrukcja w formacie pdf. Można się z niej dowiedzieć dużo o samej grze.
Obrażania innych przez użytkownika vojtas nie skomentuję.
Żubr
Posty: 172
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:52
Has thanked: 48 times
Been thanked: 4 times

Re: Boso przez świat (Agnieszka Rajczak-Kucińska, Wojciech Cejrowski)

Post autor: Żubr »

Nie wiem czy tylko ja na to zwróciłem uwagę, ale trochę przeszkadza mi to logo na kartach. Tekstu jest sporo i można było użyć większej czcionki lub sformatować to tak, aby całość była czytelniejsza. Zamiast tego jest logo, żeby gracz nie zapomniał w co gra :roll:
grybezpradu.eu 5% - Wspólne zakupy z odbiorem w Białymstoku.
Mendaks
Posty: 243
Rejestracja: 04 mar 2020, 20:57
Been thanked: 53 times

Re: Boso przez świat (Agnieszka Rajczak-Kucińska, Wojciech Cejrowski)

Post autor: Mendaks »

Konkurs! Do wygrania egzemplarz gry Boso przez świat autorsta Agnieszki Rajczak Kucińskiej oraz Wojciecha Cejrowskiego.

https://www.youtube.com/watch?v=XgAqtGmJSng
Awatar użytkownika
rebuzus
Posty: 138
Rejestracja: 31 sie 2014, 12:02
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 11 times
Been thanked: 21 times

Re: Boso przez świat (Agnieszka Rajczak-Kucińska, Wojciech Cejrowski)

Post autor: rebuzus »

Kilka słów o Boso przez świat ode mnie na kanale Po prostu planszówki: https://www.youtube.com/watch?v=pa7wlRZhDIU
Zapraszam na kanał Po prostu planszówki - Twoje pięć minut z grami planszowymi
ODPOWIEDZ