Fallout Shelter: Gra Planszowa (Andrew Fischer)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY I KOSZULKI!
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
Tutaj należy pytać o kwestie związane z malowaniem figurek.
TUTAJ NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TUTAJ NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Użytkownik wspierający
Has thanked: 36 times
Been thanked: 120 times
Kontakt:

Fallout Shelter: Gra Planszowa (Andrew Fischer)

Post autor: REBEL.pl » 07 lis 2019, 20:21

"War, war never changes."

https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... oard-game/

Obrazek

Bomby spadły, ale sześćset metrów pod ziemią w Twojej krypcie VAULT-TEC rozwija się szczęśliwa społeczność – przynajmniej do czasu niefortunnej śmierci waszego nadzorcy. Od teraz to na Tobie i innych urzędnikach spoczywa obowiązek zadbania o to, aby mieszkańcy krypty byli bezpieczni i produktywni. Zmierz się z innymi graczami i przekonaj, które z was najbardziej uszczęśliwi mieszkańców, i zostanie wybrane nowym nadzorcą!

Fantasy Flight Games zaprasza Cię do stworzenia lepszego jutra pod ziemią w grze Fallout® Shelter™: Gra Planszowa, przeznaczonej dla od dwóch do czterech graczy i opartej na popularnej grze mobilnej w uniwersum Fallout od Bethesda Softworks.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl

Awatar użytkownika
majkosis
Użytkownik wspierający

Re: Fallout Shelter (FFG/Rebel)

Post autor: majkosis » 08 lis 2019, 12:38

Czuję się zainteresowany.

profes79
Użytkownik wspierający
Has thanked: 13 times
Been thanked: 55 times

Post autor: profes79 » 08 lis 2019, 16:23

Ja poczekam. Zwłaszcza, że gra mobilna na której ta produkcja jest oparta jakichś najwyższych lotów nie jest. Tzn. nie jest zła ale jest strasznie powtarzalna.

c08mk
Użytkownik wspierający
Has thanked: 20 times
Been thanked: 49 times

Post autor: c08mk » 08 lis 2019, 16:29

Ja się tylko będę przyglądać z utęsknieniem, bo gra nie ma opcji jednoosobowej. :( Mam nadzieję, że FFG się zreflektuje i wypuści dodatek wprowadzający grę solo.

profes79
Użytkownik wspierający
Has thanked: 13 times
Been thanked: 55 times

Post autor: profes79 » 08 lis 2019, 16:32

Solo zawsze możesz sobie odpalić na Androidzie/Steamie. Zanudzisz się po kilku dniach...

c08mk
Użytkownik wspierający
Has thanked: 20 times
Been thanked: 49 times

Post autor: c08mk » 08 lis 2019, 16:37

profes79 pisze:
08 lis 2019, 16:32
Solo zawsze możesz sobie odpalić na Androidzie/Steamie. Zanudzisz się po kilku dniach...
Co najmniej 3 miesiące na tym grałem, stąd mam sentyment. A planszówka jest przeważnie projektowana na jeden wieczór dlatego z chęcią bym kupił Sheltera ale niestety projekt nie uwzględnia gry jednoosobowej (a na home rulesach solo nie gram).

Awatar użytkownika
japanczyk
Użytkownik wspierający
Has thanked: 574 times
Been thanked: 243 times

Post autor: japanczyk » 08 lis 2019, 16:55

Genialny pomysł w swojej prostocie, ciekaw jestem ostatecznie jak się będzie gralo

promykx
Użytkownik wspierający
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Post autor: promykx » 08 lis 2019, 18:20

Odkąd prawa do fallouta ma bethesda to "War, war never changes." to aż chciałoby się żeby się jednak zmieniła... na cokolwiek lepszego :P
Komórkowa wersja bardzo powtarzalna, no ale gry freemium tak już mają. Z materiałów pokazanych fajnie wyglądają przeźroczyste karty nakładane na pomieszczenia. Trochę przerażające są figurki falloutboyów. Winne są te oczy które z racji jednolitego koloru figurki, musieli jakoś wyróżnić i zrobić je takie "wyłupiaste"...
Poczekam do recenzji i zobaczę czy to dla mnie :)

Zaan84
Użytkownik wspierający
Has thanked: 2 times
Been thanked: 22 times

Post autor: Zaan84 » 08 lis 2019, 20:04

Trochę mnie smuci że z całego, oryginalnego konceptu Fallouta Bethesda wydestylowała i odrzuciła mroczny, brudny, przygnębiający ton i z każdą kolejną produkcją czy to komputerową czy planszową co raz bardziej skłania się ku radosnej, kolorowej, kiczowatej, miałkiej rozrywce. Zdaje sobie sprawę że Shelter to spinoff. Jednak, jako fanboj pierwszych dwóch części chciałbym zobaczyć mroczniejszą wizję świata.

Awatar użytkownika
Neysmeey
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

Post autor: Neysmeey » 09 lis 2019, 08:53

Czekam na więcej informacji, Shelter to idealna gra do przeniesienia na plansze. Z pośród wszystkich nowych "Falloutopodobnych tworów" od Bethesdy to właśnie ten podobał mi się najbardziej. Widzę już tutaj braki, które mogłyby zostać uzupełnione w dodatkach, mam nadzieję, że tytuł nie zawiedzie i przyjmie sie na naszym rynku.

ODPOWIEDZ