Harry Potter: Hogwarts Battle (Kami Mandell, Andrew Wolf)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Oxytocine
Posty: 45
Rejestracja: 27 mar 2019, 15:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Harry Potter: Hogwarts Battle (Kami Mandell, Andrew Wolf)

Post autor: Oxytocine »

PLANOWANA DATA PREMIERY - GRUDZIEŃ 2019

Bo widzisz, Harry, to nasze wybory ukazują, kim naprawdę jesteśmy, o wiele bardziej niż nasze zdolności.

- Albus Dumbledore, Harry Potter i Komnata Tajemnic

Harry Potter: Hogwarts Battle to kooperacyjna gra karciana w której, jako HARRY POTTER™, RON WEASLEY™, HERMIONA GRANGER™ i NEVILLE LONGBOTTOM™, stawiacie czoła serii mrocznych zdarzeń w tytułowej szkole dla czarodziejów. W trakcie gry zmierzycie się z drużyną czarnych charakterów, którzy stopniowo, miejsce po miejscu, próbują podporządkować sobie świat czarodziejów.

Autorzy: Forrest-Pruzan Creative, Kami Mandell, Andrew Wolf
Wydawca: Rebel
Opis gry: Jako drużyna, zostaniecie postawieni przed wyzwaniem pokonania drużyny czarnych charakterów. Oni natomiast, krok po kroku, przejmują kontrolę nad miejscami znanymi z uniwersum HARRY'EGO POTTERA™. Pokonajcie ich wspólnymi siłami, zanim przejmą kontrolę nad wszystkimi magicznymi miejscami! Tylko dzięki Waszemu zwycięstwu uczniowie i profesorowie będą się czuć bezpiecznie w Hogwarcie. Przynajmniej przez jakiś czas… Jeśli czarnym charakterom uda się przejąć kontrolę nad wszystkimi miejscami, przegracie!

Gra składa się 7 scenariuszy o narastającym poziomie trudności prowadzących do ostatecznej bitwy z SAMI-WIECIE-KIM. Początkowe z nich służą wprowadzeniu do świata gier karcianych z mechaniką budowania talii. Kolejne scenariusze wprowadzać będą do gry nowe wyzwania, dodatkowe czarne charaktery, ale także coraz więcej sposobów na ich pokonanie! O ile pierwsze scenariusze są łatwiejsze od znalezienia kogoś w Hogwarcie posiadając Mapę Huncwotów, o tyle ostatnie scenariusze stanowią prawdziwe wyzwanie.
Spoiler:
Premiera już niebawem, rozpoczęły się przedsprzedaże a wątku jeszcze nie ma :) Nie ukrywam, że tytuł mnie bardzo ciekawi, bo jedno, że kooperacja to jeszcze universum Harrego Pottera :D
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle (edycja polska)

Post autor: Szewa »

Słyszałem, że gra prosta :) ale i tak zamówiłem, może uda mi się wciągnąć moja niegrajaca dziewczynę w swiat karcianek (mega fanka HP).
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Probe9
Posty: 2448
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 636 times

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle (edycja polska)

Post autor: Probe9 »

Gra bardzo prosta ale przyjemna, zwłaszcza jak ktoś lubi te klimaty. Moja żona w nic innego właściwie nie chce grać :)

Ale mocno zabija tę grę losowość, zwłaszcza przy naszej talii, więc w późniejszych grach (ostatnie 2 lata) chyba koniecznym jest lekkie zmodyfikowanie talii przed grę.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
Oxytocine
Posty: 45
Rejestracja: 27 mar 2019, 15:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle (edycja polska)

Post autor: Oxytocine »

Trzeba rozegrać wszystkie scenariusze w tym samym składzie? I jak jest z regrywalnością, po skończeniu 7 scenariuszy już pewnie ma sensu wracać do gry?
Probe9
Posty: 2448
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 636 times

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle (edycja polska)

Post autor: Probe9 »

Myślę, że fajniej w tym samym składzie ale nie jest to konieczność. Każdy rok można traktować oddzielnie.

Regrywalność jest przeciętna, jak teraz czasem wracamy do gry to gramy tylko lata 6-7 i modyfikuję talię przed grą. Po przejściu gry, do lat 1-5 raczej już się nie wraca.

Jest jeszcze dodatek, ale chyba nie ma póki co planów na jego wydanie po polsku. Genialny nie był ale regrywalność napewno poprawił.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6121
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 631 times
Been thanked: 505 times
Kontakt:

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle (edycja polska)

Post autor: pan_satyros »

Oxytocine pisze: 17 lis 2019, 14:32 Trzeba rozegrać wszystkie scenariusze w tym samym składzie? I jak jest z regrywalnością, po skończeniu 7 scenariuszy już pewnie ma sensu wracać do gry?
Ta gra na dobrą sprawę nie posiada scenariuszy, jako takich. Podział na "scenariusze", to z grubsza sposób na przedstawienie założeń deckbuildingu początkującym graczom.
Pierwsze dwie "książki" są w zasadzie samouczkiem. Reguły w nich są celowo maksymalnie proste i pozbawione większych decyzji, stąd dla znających chociażby Dominiona, "scenariusze" 1 i 2 są wręcz pomijalne, po 1-2 partaich.
Od 3 saszetki zaczynają się pojawiać nieco ciekawsze elementy, a jako taka zabawa z kombinowaniem pojawia się od 4 w górę.
Niemniej nadal trudno mówić tu o scenariuszach, czy przechodzeniu gry. To nie jest legacy, to nie jest gra z wyraźną przygodą. Gra nie ogrywa/nudzi się z powodu poznania kompletu wcześniej ukrytych elementów, a raczej dlatego, że po prostu nie jest na tyle angażująca mechanicznie, by siadać do niej bardzo często (chyba, że należysz do jednej z grup docelowych - wielkich fanów HP lub planszowych laików - wtedy pewne jej proste cechy bledną).
To prosty deckbuilder z postaciami z filmów o HP, zapakowany do pudełka w sposób, który pozwoli w grę zagrać laikom sięgającym po ten tytuł w markecie, zamiast HP Monopoly.
I nie zrozumcie mnie źle, to nie jest jakaś "obiektywna wada", a świadoma decyzja twórców, sprawiająca, że tytuł ten nadaje się idealnie jako gra na prezent dla fanów HP, którzy w gry nie grają, a słowa dekbuilding nie znają (sam rok temu zakupiłem angielski komplet siostrze ;)).
Jednakże gracze bardziej ograni, nie darzący jakąś wyjątkową estymą przygód młodego maga, a szukający interesującego mechanicznie deckbuildera, niekoniecznie poczują się - nomen omen - oczarowani ;)
Jakoś po polskiej premierze będziemy o HP szerzej opowiadać w naszym podcaście :)
Awatar użytkownika
Oxytocine
Posty: 45
Rejestracja: 27 mar 2019, 15:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle (edycja polska)

Post autor: Oxytocine »

Czekam na podcast w takim razie :) Gra interesuje mnie z dwóch powodów, zarówno dla siebie, jak i jako prezent dla fanów HP :) Ciekawa jestem szczególnie polskiej edycji, bo póki co czytałam o średniej jakości kartach... Universum HP ma duży potencjał i wielu fanów, najbardziej widziałabym tutaj coś w stylu MoM IIed, ale zadowolę się deckbuildingiem :)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6121
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 631 times
Been thanked: 505 times
Kontakt:

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle (edycja polska)

Post autor: pan_satyros »

Oxytocine pisze: 17 lis 2019, 21:07 Czekam na podcast w takim razie :) Gra interesuje mnie z dwóch powodów, zarówno dla siebie, jak i jako prezent dla fanów HP :) Ciekawa jestem szczególnie polskiej edycji, bo póki co czytałam o średniej jakości kartach... Universum HP ma duży potencjał i wielu fanów, najbardziej widziałabym tutaj coś w stylu MoM IIed, ale zadowolę się deckbuildingiem :)
Karty w ANG wydaniu istotnie są bardzo liche :/
Ogólnie jest to jedna z lepszych gier w uniwersum HP. Chociaż trudno jej stawać w mechaniczne szranki z deckbuilderami pokroju Ascension, Aeons End, czy Dominion, jako gra dla fanów tematu sprawia się całkiem nieźle i jak wspomniałem, pozwala wdrożyć zupełnych laików.

PS. jeśli idzie o MoM 2, to jednak moim wymarzonym reskinem jest zdecydowanie edycja Scooby Doo hehe cóż obydwoje możemy sobie pomarzyć póki co.
Probe9
Posty: 2448
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 636 times

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle (edycja polska)

Post autor: Probe9 »

pan_satyros pisze: 17 lis 2019, 23:46 Ogólnie jest to jedna z lepszych gier w uniwersum HP.
Jest to zdecydowanie najlepsza gra planszowa w tym uniwersum i za plecami daleko nic nie ma. Ale wynika to niestety głównie z lichej konkurencji, ta gra figurkowa robiła nadzieję (żona jest fanką uniwersum ;p) ale okazała się niewypałem, zarówno od strony mechanicznej jak i stosunku jakości do ceny.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6121
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 631 times
Been thanked: 505 times
Kontakt:

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle (edycja polska)

Post autor: pan_satyros »

Probe9 pisze: 18 lis 2019, 10:07
pan_satyros pisze: 17 lis 2019, 23:46 Ogólnie jest to jedna z lepszych gier w uniwersum HP.
Jest to zdecydowanie najlepsza gra planszowa w tym uniwersum i za plecami daleko nic nie ma. Ale wynika to niestety głównie z lichej konkurencji, ta gra figurkowa robiła nadzieję (żona jest fanką uniwersum ;p) ale okazała się niewypałem, zarówno od strony mechanicznej jak i stosunku jakości do ceny.
Zgadzam się. Też wolałbym napisać, że to jeden z lepszych db, a nie "tylko" gra dobra wśród miernych.
dawid
Posty: 514
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 183 times
Been thanked: 239 times

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle (edycja polska)

Post autor: dawid »

Czy Rebel zmienił w jakikolwiek sposób grafiki kart czy zajęli się raczej tłumaczeniem ?

Swego czasu mocno nakręciłem się na tą pozycję, ale bo zobaczeniu przykładowych kart zrezygnowałem.
Te karty z filmowymi postaciami na jakimś pseudo tle wyglądają jakby zostały przygotowane przez stażystów.
Rzadko zwracam uwagę na oprawę graficzną gry. Gra to gra, ma działać, ale w tym przypadku te karty są tak paskudne, że wręcz odrzucają.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6121
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 631 times
Been thanked: 505 times
Kontakt:

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle (edycja polska)

Post autor: pan_satyros »

dawid pisze: 18 lis 2019, 12:20 Czy Rebel zmienił w jakikolwiek sposób grafiki kart czy zajęli się raczej tłumaczeniem ?

Swego czasu mocno nakręciłem się na tą pozycję, ale bo zobaczeniu przykładowych kart zrezygnowałem.
Te karty z filmowymi postaciami na jakimś pseudo tle wyglądają jakby zostały przygotowane przez stażystów.
Rzadko zwracam uwagę na oprawę graficzną gry. Gra to gra, ma działać, ale w tym przypadku te karty są tak paskudne, że wręcz odrzucają.
Rebel robił tylko tłumaczenie.
Awatar użytkownika
Oxytocine
Posty: 45
Rejestracja: 27 mar 2019, 15:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle (edycja polska)

Post autor: Oxytocine »

dawid pisze: 18 lis 2019, 12:20 Czy Rebel zmienił w jakikolwiek sposób grafiki kart czy zajęli się raczej tłumaczeniem ?

Swego czasu mocno nakręciłem się na tą pozycję, ale bo zobaczeniu przykładowych kart zrezygnowałem.
Te karty z filmowymi postaciami na jakimś pseudo tle wyglądają jakby zostały przygotowane przez stażystów.
Rzadko zwracam uwagę na oprawę graficzną gry. Gra to gra, ma działać, ale w tym przypadku te karty są tak paskudne, że wręcz odrzucają.
Też na to zwróciłam uwagę, bo zmarnowali potencjał na naprawdę świetną oprawę graficzną, która byłaby bardziej klimatyczna od kadrów z filmu...
pan_satyros pisze: 17 lis 2019, 23:46
PS. jeśli idzie o MoM 2, to jednak moim wymarzonym reskinem jest zdecydowanie edycja Scooby Doo hehe cóż obydwoje możemy sobie pomarzyć póki co.
O tak! Scooby Doo w wersji z aplikacją i narratorem to by było coś!


Widzę, że jest też wersja dla dwóch osób: Harry Potter: Hogwarts Battle – Defence Against the Dark Arts - też deckbuilding, ale z "symulacją" magicznej walki.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6121
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 631 times
Been thanked: 505 times
Kontakt:

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle (edycja polska)

Post autor: pan_satyros »

Oxytocine pisze: 18 lis 2019, 18:06 Też na to zwróciłam uwagę, bo zmarnowali potencjał na naprawdę świetną oprawę graficzną, która byłaby bardziej klimatyczna od kadrów z filmu...
Zauważ, że większość merchu z HP to od strony graficznej albo średniej klasy obróbka filmów, albo równie średnie rysunki (patrz stara gra ccg oraz dawne gadżety http://bit.ly/2O1FEH7)
Oxytocine pisze: 18 lis 2019, 18:06 Widzę, że jest też wersja dla dwóch osób: Harry Potter: Hogwarts Battle – Defence Against the Dark Arts - też deckbuilding, ale z "symulacją" magicznej walki.
to już ciut inna gra, podobna wizualnie, ale mechanicznie inna. Podobno niezła.
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle (Kami Mandell, Andrew Wolf)

Post autor: REBEL.pl »

-------------------------------------
NOWOŚCI:
-------------------------------------

Jak mawiał klasyk, lepiej późno niż wcale! Harry Potter: Hogwarts Battle (edycja polska) wleciał na nasz magazyn. Wysyłka trwa!

Harry Potter: Hogwarts Battle (edycja polska)
Obrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek


Harry Potter: Hogwarts Battle to kooperacyjna gra karciana w której, jako HARRY POTTER™, RON WEASLEY™, HERMIONA GRANGER™ i NEVILLE LONGBOTTOM™, stawiacie czoła serii mrocznych zdarzeń w tytułowej szkole dla czarodziejów. W trakcie gry zmierzycie się z drużyną czarnych charakterów, którzy stopniowo, miejsce po miejscu, próbują podporządkować sobie świat czarodziejów.

SCD: 209,95 zł

Nie chwaląc się, nasi najlepsi czarodzieje kupiectwa znają zaklęcia, dzięki którym do każdego zamówionego w przedsprzedaży egzemplarza gry, trafi dodatek zawierający 6 potężnych i ekskluzywnych kart!
Obrazek

Mały dodatek Harry Potter: Hogwarts Battle - Zestaw 6 kart po skończonej przedsprzedaży, będzie dostępny w regularnej sprzedaży w cenie SCD: 19,95 zł.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
feniks_ciapek
Posty: 2269
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1589 times
Been thanked: 915 times

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle (edycja polska)

Post autor: feniks_ciapek »

Probe9 pisze: 17 lis 2019, 14:47 Regrywalność jest przeciętna, jak teraz czasem wracamy do gry to gramy tylko lata 6-7 i modyfikuję talię przed grą.
Z ciekawości - w jaki sposób modyfikujecie te talie? My na razie rozdzieliliśmy karty o kosztach 2-4 do jednej kolumny i 5-8 do drugiej, bo czasem dochodziło do sytuacji, w której przez kilka tur nikt nic nie kupił, ale coś jeszcze chyba musimy zrobić, bo mimo wszystko bywa momentami słabo.
Probe9
Posty: 2448
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 636 times

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle (edycja polska)

Post autor: Probe9 »

Spoiler:
Dawno już nie grałem ale pamiętam, że składało się na to kilka etapów :) Pierwszym było właśnie to co sami stosujecie czyli rozdzielenie względem kosztu. Generalnie ta główna talia składała się u mnie z 3 talii, pilnowałem aby w każdej z nich były karty o różnym koszcie oraz efekcie tak żeby mieć pewność, że w danym etapie przynajmniej 1-2 karty o konkretnym działaniu wpadną, przykładowo zdejmowanie z lokacji, leczenie czy też rzucanie kością jednego z domów. Wcześniej, zdarzało suę, że nie mogliśmy horkruksów niszczyć bo nie mieliśmy kart, które by nam to umożliwiały :) Gra jest przyjemna, szczególnie jak ktoś lubi HP ale niestety momentami mocno nieprzemyślana :)

Próbowałem też kilka razy mieszać z kolejnością wrogów, bo zdarzało się, że trafialiśmy na początku na 3 bardzo słabych, mogliśmy specjalnie ich nie wykańczać budując sobie talię tak, że pokonanie tych mocniejszych później już nie stanowiło żadnego problemu. Tak samo w drugą stronę, zdarzało się, ze przegrywaliśmy błyskawicznie przez niefortunne ułożenie wrogów :) Więc kilka razy zrobiłem tak, że tworzyłem trójki w taki sposób aby był tam jeden słabszy przeciwnik, jeden średni i jeden mocny. Muszę przyznać, że wtedy gra była dużo przyjemniejsza, wciąż była wyzwaniem ale miałem wrażenie, że to moje decyzje wpływają na grę a nie szczęście/pech.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5593
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1205 times
Kontakt:

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle (edycja polska)

Post autor: mat_eyo »

feniks_ciapek pisze: 06 sty 2020, 23:52 My na razie rozdzieliliśmy karty o kosztach 2-4 do jednej kolumny i 5-8 do drugiej, bo czasem dochodziło do sytuacji, w której przez kilka tur nikt nic nie kupił, ale coś jeszcze chyba musimy zrobić, bo mimo wszystko bywa momentami słabo.
Na bgg autor gry zaproponował wariant, w którym raz na grę można wymienić cały rynek. Polecam spróbować, nie wyeliminuje całkowicie problemu, ale go złagodzi.
feniks_ciapek
Posty: 2269
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1589 times
Been thanked: 915 times

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle (Kami Mandell, Andrew Wolf)

Post autor: feniks_ciapek »

Wszystkich chcących kupić angielski dodatek do polskiej wersji gry uczulam na dość istotne różnice kolorystyczne we wszystkich taliach.

Ogólnie layout jest też momentami nieco inny (wielkość i rodzaj czcionek itp.), chociaż to jakoś specjalnie nie boli. Najbardziej bawi chyba to, że znaczek TM umieszczony po niektórych nazwach własnych jest tak ze 3 razy większy w wersji angielskiej :D

A dodatek trudny jest, chociaż wprowadza parę ciekawych mechanizmów.
Awatar użytkownika
Stary Madry Elf
Posty: 40
Rejestracja: 08 sty 2016, 15:55
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 90 times
Been thanked: 5 times

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle (Kami Mandell, Andrew Wolf)

Post autor: Stary Madry Elf »

Kupiłem grę na ferie by grać z 10 letnim synem i byliśmy bardzo zadowoleni.
Syn przeczytał cały cykl Henryka Garncarza, ja wcześniej słuchałem tylko jednego audiobooka by sprawdzić czy to rzeczywiście biblia szatana (no i niestety nie, to tylko dobra literatura przygodowa). Gra ma klimat, może z racji gry z synem który bardzo się wczuwał czułem się autentycznym czarodziejem walczącym z wrogami xD.
Mechanicznie gra jest przemyślana i przyjemna. Nie miałem poczucia że mielę cały czas to samo. Na ten przykład grając w Legendary: A Marvel Deck Building Game miałem poczucie że zdechnę z nudów.
Fajny kooperacyjny deckbuiding. Polecam zwłaszcza do gry z młodszymi lub uczulonymi na rywalizację w grach.
Co do wydania to jest piękne, od pudełka po karty.
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle (Kami Mandell, Andrew Wolf)

Post autor: REBEL.pl »

-------------------------------------
ZAPOWIEDŹ:
-------------------------------------

Harry Potter: Hogwarts Battle - Potworna skrzynia potworów


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Udaj się w głąb Zakazanego Lasu z Potworną skrzynią potworów, najnowszym dodatkiem do kooperacyjnej gry przygodowej Harry Potter: Hogwarts Battle! Wybierz, w którego z bohaterów sagi chcesz się wcielić, a następnie wspólnie z przyjaciółmi sprawdźcie, co czeka na Was w puszczy. I pamiętajcie - skuteczna współpraca to Wasz klucz do zwycięstwa!

Co zawiera dodatek?
  • Idealną kontynuację przygody, którą rozpoczęliście w Harry Potter: Hogwarts Battle!
  • 4 nowe przygody, których akcja skupia się wokół potworów i stworzeń z Zakazanego Lasu.
  • Nową postać, w która możemy się wcielić - LUNĘ LOVEGOOD™, która, podobnie jak pozostali, dysponuje własną talię i unikatową umiejętnością. Możecie ją wprowadzić również w podstawowych scenariuszach!
  • Dodatkowe możliwości, które sprawią, że gra będzie jeszcze większym wyzwaniem! Od teraz będziecie mogli odrzucać karty z ręki, a także skorzystać ze specjalnej talii wydarzeń, która ubarwi zabawę z podstawową wersją gry.

Sugerowana cena detaliczna: 149,95 zł
Data premiery: IV kwartał 2020 r.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
feniks_ciapek
Posty: 2269
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1589 times
Been thanked: 915 times

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle (Kami Mandell, Andrew Wolf)

Post autor: feniks_ciapek »

Charms & Potions też w planach?
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle (Kami Mandell, Andrew Wolf)

Post autor: Kin@a »

REBEL.pl pisze: 30 gru 2019, 14:00
Nie chwaląc się, nasi najlepsi czarodzieje kupiectwa znają zaklęcia, dzięki którym do każdego zamówionego w przedsprzedaży egzemplarza gry, trafi dodatek zawierający 6 potężnych i ekskluzywnych kart!
Obrazek

Mały dodatek Harry Potter: Hogwarts Battle - Zestaw 6 kart po skończonej przedsprzedaży, będzie dostępny w regularnej sprzedaży w cenie SCD: 19,95 zł.
Czy będzie dostępny ten dodatek również?
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle (Kami Mandell, Andrew Wolf)

Post autor: REBEL.pl »

feniks_ciapek pisze: 23 lip 2020, 16:06 Charms & Potions też w planach?
Pewnie na 2021 rok.

Kin@a pisze: 23 lip 2020, 19:27
Spoiler:
Czy będzie dostępny ten dodatek również?
Jest dostępny! https://www.rebel.pl/gry-planszowe/harr ... 10465.html
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
dawid
Posty: 514
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 183 times
Been thanked: 239 times

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle (Kami Mandell, Andrew Wolf)

Post autor: dawid »

Rozegraliśmy pierwsze 4 scenariusze w 4 osoby. Póki co jestem troche zawiedziony deckbuildingiem. Zanim udało się zdobyć i wykorzystać jakiekolwiek fajniejsze karty to gra nam się kończyła bo pokonaliśmy wszystkich wrogów.

Czy to się zmieni troche w późniejszych scenariuszach ? Teoretycznie im dalej tym powinno być trudniej czy w takim przypadku jest troche więcej zabawy z budowaniem talii ?
ODPOWIEDZ