Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
adrturz
Posty: 455
Rejestracja: 26 lis 2019, 14:50
Has thanked: 137 times
Been thanked: 254 times

Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: adrturz »

Obrazek


Cześć!

otwieram wątek gry "Tortuga 2199", którą będziemy chcieli ufundować za pomocą wspieram.to :wink:

Opis:

Tortuga – była kolonia górnicza, niegdyś należąca do Konfederacji Międzyplanetarnej. Planeta wyróżnia się niezwykle agresywną florą i fauną. Zlokalizowana jest wewnątrz strefy neutralnej sektora Omega. Jej głównym skarbem są pokłady Helium-3, którego jest głównym wydobywcą. Od czasu rebelii górników rozdarta jest pomiędzy przeróżnych watażków i podzielone pomiędzy sobą klany górnicze. Zanotowano także aktywność licznych przemytników oraz prywatnych firm wojskowych. Zaleca się nieodwiedzanie przez statki Konfederacji.

„Tortuga 2199” to gra oparta na mechanice deck-building, w której gracze wcielając się w kapitanów pirackich statków kosmicznych przemieszczają się po modularnej planszy. Korzystając z pięciu różnych rynków (kart) starają się zdobyć więcej wpływu od innych, żeby zyskać przychylność lokalnych szumowin i stać się władcą piratów. Ponadto każdy posiada unikatowy statek, wprowadzający subtelną asymetrię. Dróg do zwycięstwa jest kilka, a o wygranej decydują punkty wpływu. Zdobywamy je na kilka sposobów: walcząc z pozostałymi graczami, przekupując, przejmując kontrolę nad sektorami, czy polując na kryjące się na planecie kreatury. Z tym, że to dopiero początek! Gra ma kilka wariantów, a rozszerzenie mocno urozmaica i tak bogatą rozgrywkę, a przy okazji wprowadza piątego gracza...


Strona: https://phalanxgames.pl/gry/tortuga-2199_58.html
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10915
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3352 times
Been thanked: 3207 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: japanczyk »

Mocne zaskoczenie - są jakies potencjalne informacje odnośnie ceny? Wersja bedzie tożsama z KSowa
Awatar użytkownika
adrturz
Posty: 455
Rejestracja: 26 lis 2019, 14:50
Has thanked: 137 times
Been thanked: 254 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: adrturz »

japanczyk pisze: 13 maja 2020, 11:04 Mocne zaskoczenie - są jakies potencjalne informacje odnośnie ceny? Wersja bedzie tożsama z KSowa

Cena na wspieram.to ok. 200 zł (z rozszerzeniem). Będę stretch goale. I kilka innych ciekawych rzeczy 8)
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1558
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 61 times
Been thanked: 106 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: Muad'Dib »

Będę obserwował. Tytułem się interesowałem zanim wszedł na KS ale cena mnie odrzuciła. Zadbajcie o kilka filmików pokazujących rozgrywkę bo to co było na KS to trochę bieda i w sumie mnie nie przekonało do wyłożenia kasy.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
adrturz
Posty: 455
Rejestracja: 26 lis 2019, 14:50
Has thanked: 137 times
Been thanked: 254 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: adrturz »

Tak tu tylko zostawię. A całość: https://bit.ly/tortuga2199_projekt_wspieramto

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Usul
Posty: 306
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:31
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: Usul »

A co tak cicho o tej grze, wątek niemalże martwy ?
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1016
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 425 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: karmazynowy »

Dziś obejrzałem film u Asi. Faktycznie, te hexy aż się proszą, żeby je miksować co rozgrywkę... byłem przekonany, że tak będzie patrząc tylko na fotki. Co z regrywalnością w takim wypadku?
Wiadomo, że za każdym razem zbudujemy inną talię, ale jednak plansza i cele te same.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2085
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 431 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: tomp »

karmazynowy pisze: 26 maja 2020, 14:43 Dziś obejrzałem film u Asi. Faktycznie, te hexy aż się proszą, żeby je miksować co rozgrywkę... byłem przekonany, że tak będzie patrząc tylko na fotki. Co z regrywalnością w takim wypadku?
Wiadomo, że za każdym razem zbudujemy inną talię, ale jednak plansza i cele te same.
Jestem zainteresowany tym, co może wnieść dodatek. Oby to o czym napisaleś.

Ktoś wie coś więcej o samym dodatku ? Poza informacjami na stronie wspieram.to
Spoiler:
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1016
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 425 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: karmazynowy »

tomp pisze: 26 maja 2020, 14:49 Jestem zainteresowany tym, co może wnieść dodatek. Oby to o czym napisaleś.

Ktoś wie coś więcej o samym dodatku ? Poza informacjami na stronie wspieram.to
Spoiler:
Z opisu wygląda na to, że dodatek nic takiego nie wniesie. Po prostu doda 2 kolejne heksy, żeby było miejsce dla 5 gracza.

OK, w instrukcji jest info, że te 4 skrajne kafle są układane losowo, ale czy to aż tak dużo zmienia? Pewnie nie.

Co ciekawe na tym filmie z KS-a gość mówi, że poza centralną Tortugą pierścień dookoła jest randomowy (i tak ma nawet ułożone), a więc niezgodnie z instrukcją :D / od 0:48

https://www.youtube.com/watch?v=NTQgpNl ... e=youtu.be
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
Scarlet
Posty: 210
Rejestracja: 24 cze 2016, 15:25
Been thanked: 7 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: Scarlet »

hej,

Jeśli chodzi o ułożenie hexów to instrukcja tego nie zabrania. Można ułożyć na różne sposoby i zapewne będzie się to działo na stołach. W instrukcji wariant przykładowy, wyjściowy.
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: RasTafari »

karmazynowy pisze:Wiadomo, że za każdym razem zbudujemy inną talię, ale jednak plansza i cele te same.
Nie możesz traktować moich słów poważnie bo pracuję w wydawnictwie :wink: ale jak miałem prototyp przez weekend to tłukłem w to kilkukrotnie i to nie dlatego, że trzeba było ograć ale bardzo fajna zabawa była i nie było problemu z regrywalnością. Za każdym razem inaczej deck składałem i samo to dawało masę frajdy. Po tych kilku partiach miałem ochotę na jeszcze ale grę trzeba było przekazać dalej :cry: Każdy z kim grałem potwierdzał, że wydanie tej gry to bardzo dobry pomysł :mrgreen: Natomiast też zacząłem się zastanawiać co by się stało jak by sobie poukładać kafle sektorów w jakiś inny wzorek (to było po jakichś 7. partiach) i mam już kilka pomysłów więc na pewno sobie potestuję jak już dostanę grę w moje łapy i też zachęcam innych do takich działań. Będzie fajnie :mrgreen:
karmazynowy pisze:Z opisu wygląda na to, że dodatek nic takiego nie wniesie.
Dodatek jest skrojony wedle starej dobrej zasady czyli jeszcze więcej tego samego :wink: Plus dodaje nowe mechaniki na dowalanie innym jak i na zgarnianie PeZetów czyli bez rewolucji a konkretna ewolucja 8)
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: Kisun »

Wydaje się że to miało by sens, aby te narożne układać tylko tam ale losowo, środkową wiadomo, w środku ;), a resztę, też losowo w pozostałych miejscach. Nie widzę też powodu, by z zachowaniem takiego podziału układać nieco inne kształty "planszy". Pewnie po kilku partiach każdy będzie chciał poeksperymentować, czy instrukcja to zaleca czy nie :) No oczywiście lepiej gdyby to było przetestowane jednak przez twórców, wiadomo. A jeżeli chodzi o ewentualną zawartość, to wystarczy wejść na kickstartera i już wiadomo co będzie w pudełku ;) Reasumując, za tę cenę aż szkoda nie brać.
Awatar użytkownika
adrturz
Posty: 455
Rejestracja: 26 lis 2019, 14:50
Has thanked: 137 times
Been thanked: 254 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: adrturz »

@karmazynowy,

dodatek umożliwia Ci nie tylko wprowadzenie nowego gracza z dwoma kaflami, ale te dwa kafle (z rynkami) możesz wykorzystać przy innej liczbie graczy (np. w 4 - losujesz z 6 kafli 4, nie wszystkie wchodzą do konkretnej rozgrywki).
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1016
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 425 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: karmazynowy »

Dzięki za informacje, to faktycznie trochę lepiej wygląda pod kątem regrywalności.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
adrturz
Posty: 455
Rejestracja: 26 lis 2019, 14:50
Has thanked: 137 times
Been thanked: 254 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: adrturz »

Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: Largo »

Eh nigdy przenigdy nie biorę udziału w crowdfundingu, w czym tylko utwierdziło mnie zainwestowanie w grę Valhalla od pewnego polskiego recenzenta, ale wam zaufam i wesprę. Za bardzo podoba mi się ta gra żebym odpuścił :D mam nadzieję, że wszystko będzie ok :P
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1016
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 425 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: karmazynowy »

Czy będą jakieś dodatkowe stretch gole czy te wypisane to już wszystko? Czy później w wersji retail dodatek także będzie w zestawie?
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
gPapryk
Posty: 36
Rejestracja: 08 sty 2020, 12:52
Has thanked: 16 times
Been thanked: 14 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: gPapryk »

karmazynowy pisze: 29 maja 2020, 22:10 Czy będą jakieś dodatkowe stretch gole czy te wypisane to już wszystko? Czy później w wersji retail dodatek także będzie w zestawie?
Na kampanii Kickstarter tej gry jest post od wydawcy, który wspomina, że dodatek będzie sprzedawany osobno. Jest prawdopodobne, że tak też będzie w PL wersji, ale czy może ktoś to potwierdzić? No i czy będzie więcej rzeczy Exclusive na wspieram.to poza tymi podstawkami na karty? :)

A tutaj treść posta od wydawcy:
"One of the best reasons to back the game at this level is that you get the 5th player expansion for absolutely nothing. After the game hits retail, you would have to buy it separately. "
Awatar użytkownika
adrturz
Posty: 455
Rejestracja: 26 lis 2019, 14:50
Has thanked: 137 times
Been thanked: 254 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: adrturz »

karmazynowy pisze: 29 maja 2020, 22:10 Czy będą jakieś dodatkowe stretch gole czy te wypisane to już wszystko? Czy później w wersji retail dodatek także będzie w zestawie?
Tak, mamy jeszcze trochę asów w rękawie ;) No i strecze znajdą się w pudełku, jeżeli uda się odblokować odpowiedni. Rozszerzenie będzie od razu w pudełku. A cena nie będzie na pewno niższa potem w sklepach.
gPapryk pisze: 29 maja 2020, 22:44
Na kampanii Kickstarter tej gry jest post od wydawcy, który wspomina, że dodatek będzie sprzedawany osobno. Jest prawdopodobne, że tak też będzie w PL wersji, ale czy może ktoś to potwierdzić? No i czy będzie więcej rzeczy Exclusive na wspieram.to poza tymi podstawkami na karty? :)
W PL będzie razem z podstawką. Na obecną chwilę podstawki są exclusive ;)
gPapryk
Posty: 36
Rejestracja: 08 sty 2020, 12:52
Has thanked: 16 times
Been thanked: 14 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: gPapryk »

A co myślicie o cenie tej gry? Nie wydaje się wam, że za 200 zł trochę mało jest tych elementów?
xilk
Posty: 911
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 102 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: xilk »

gPapryk pisze: 30 maja 2020, 08:49 A co myślicie o cenie tej gry? Nie wydaje się wam, że za 200 zł trochę mało jest tych elementów?
Za 200 zł masz grę z dodatkiem, więc jest to dobra oferta. O ile sam się zastanawiałem nad kupnem, to gdy doczytałem, że dodatek dodaje piątego gracza, to już wiedziałem, że wesprę projekt.
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: Largo »

gPapryk pisze: 30 maja 2020, 08:49 A co myślicie o cenie tej gry? Nie wydaje się wam, że za 200 zł trochę mało jest tych elementów?
Za te 200 zł plus przesyłka dostajemy dodatek też, dodatkowy statek, standy na karty pierwszego dnia i wydawnictwo mówi że ma coś jeszcze w zanadrzu (może jakieś statki albo karty :-P). Wg mnie cen jest uczciwa biorąc pod uwagę ile potrafią kosztować ostatnimi czasy gry planszowe, szczególnie na wspieraczkach
Awatar użytkownika
Scarlet
Posty: 210
Rejestracja: 24 cze 2016, 15:25
Been thanked: 7 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: Scarlet »

W Polskiej edycji nie będzie osobno sprzedawany dodatek.
To, że udało nam się uzyskać dostęp do elementów z kampanii KS na rynek polski jest dużym sukcesem. Jakby miała być osobno podstawka i osobno dodatek to nie byłoby wszystkich dodatkowych nagród, które mają szansę być w pudełku.
Kampania jest też dość krótka bo będzie trwać 2 tygodnie, ale zaraz po niej gra idzie do druku! Jeśli ją ufundujecie.

UWAGA!
Wprowadziliśmy wysyłkę do Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii :)

(PHALANX)
Awatar użytkownika
adrturz
Posty: 455
Rejestracja: 26 lis 2019, 14:50
Has thanked: 137 times
Been thanked: 254 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: adrturz »

W razie czego, SCD naszej wersji Tortugii to 299 zł.
Awatar użytkownika
Scarlet
Posty: 210
Rejestracja: 24 cze 2016, 15:25
Been thanked: 7 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: Scarlet »

NOWE VIDEO ! Od GRYFFINKA - dziękujemy!
https://www.youtube.com/watch?v=TjVh0QTUCDU
ODPOWIEDZ