Terrors of London (Brad Pye)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
tapczanik420
Posty: 328
Rejestracja: 26 kwie 2020, 12:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 22 times
Been thanked: 112 times

Terrors of London (Brad Pye)

Post autor: tapczanik420 »

Terrors of London PL wydanie - oficjalnie od Poratlu, od razu z 2 dodatkami SŁUDZY CZARNEJ BRAMY i GADZI GROBOWIEC.

Z tematu Portalu:

▪ Pięknie wydana, uzależniająca gra karciana na motywach wiktoriańskiej powieści grozy
▪ Emocjonująca rozgrywka dla 2 graczy z dużym poziomem negatywnej interakcji, wzbogacona o unikatowe postacie (dzięki dodatkom)
▪ Budowa talii wraz z asymetrycznymi zdolnościami zapewnia niemalże nieskończoną regrywalność!

Obrazek
Obrazek
Na sprzedaż, a poza tym to szukam kafla promo do Dice Settlers ze Sierra West. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
tapczanik420
Posty: 328
Rejestracja: 26 kwie 2020, 12:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 22 times
Been thanked: 112 times

Re: Terrors of London (Brad Pye)

Post autor: tapczanik420 »

Zastanawiam się, jak "niezbędne" są dodatki - a raczej inaczej, czy kupując zestaw z 2 dodatkami i matą ryzykuję przepłacenie za niekonieczną zawartość? Może Gambit się wypowie?
Na sprzedaż, a poza tym to szukam kafla promo do Dice Settlers ze Sierra West. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Xavris
Posty: 81
Rejestracja: 25 wrz 2014, 09:31
Lokalizacja: Kielce
Has thanked: 11 times
Been thanked: 9 times

Re: Terrors of London (Brad Pye)

Post autor: Xavris »

Skoro Tomek w recenzji ubolewał, że ich nie ma to raczej warto je brać :)
Mnie gra kupiła klimatem, więc nie ma przebacz, wjedzie komplet :)
_leigam_
Posty: 943
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: Terrors of London (Brad Pye)

Post autor: _leigam_ »

No właśnie dziwne że dodatki mają niższą ocenę na bgg niż podstawka. Rzadko się to zdarza.
Ma ta gra jakąś perspektywę rozwoju w ogóle (nowe dodatki?): mała popularność, średnia ocena. Żadnych zapowiedzi chyba nie widać. Oczami chce się kupić... Chyba raczej do lekkich należy?
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5231
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1833 times
Kontakt:

Re: Terrors of London (Brad Pye)

Post autor: Gambit »

To skoro jest już temat o grze, to przypomnę się ze swoją recenzją :)
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
tapczanik420
Posty: 328
Rejestracja: 26 kwie 2020, 12:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 22 times
Been thanked: 112 times

Re: Terrors of London (Brad Pye)

Post autor: tapczanik420 »

Gambit pisze: 07 sie 2020, 17:11 To skoro jest już temat o grze, to przypomnę się ze swoją recenzją :)
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Kliknę i puszczę w tle, żeby nabiło wyświetlenie, a możesz w międzyczasie napisać po prostu co sądzisz o dodatkach? :D
Na sprzedaż, a poza tym to szukam kafla promo do Dice Settlers ze Sierra West. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
_leigam_
Posty: 943
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: Terrors of London (Brad Pye)

Post autor: _leigam_ »

tapczanik420 pisze: 07 sie 2020, 17:26
Gambit pisze: 07 sie 2020, 17:11 To skoro jest już temat o grze, to przypomnę się ze swoją recenzją :)
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Kliknę i puszczę w tle, żeby nabiło wyświetlenie, a możesz w międzyczasie napisać po prostu co sądzisz o dodatkach? :D
Bo recenzenci mają czas na dodatki ;)
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Terrors of London (Brad Pye)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Straszne są te mordy na kartach... :?
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Terrors of London (Brad Pye)

Post autor: pan_satyros »

Póki nie nagramy swojej recki (bliżej premiery) możemy jedynie podpisać się pod słowami Gambita względem gry podstawowej ;)

To zdecydowanie nasza ulubiona "realmsopodobno" karcianka (a mamy/graliśmy w Star, Hero i Cthulhu), która robi dobrze to co robili jej duchowi poprzednicy, a przy tym dodaje do zabawy kilka cech, dzięki którym gra się w nią wyraźnie ciekawiej.
Szczególnie istotna jest mechanika związana z ikonami frakcji i ich dopasowaniem, przez co kolejność zagrywania kart ma dużo większe znaczenie.
Na plus wypadają też zdolności konkretnych postaci (planszetek graczy), które istotnie potrafią sprawić ze zagramy inaczej, mimo tej samej puli kart.

Co się tyczy dodatków. Póki co graliśmy zaledwie kilka partii z nimi, ale już teraz wydaje się, że "fizycznie" więcej oferują "Słudzy ...", gdyż zawierają zarówno pokaźny zastrzyk kart do talii ogólnej (36), jak i zupełnie nowe karty startowe dla wszystkich postaci.
W przypadku "Gadziego Grobowca" grubo ponad połowa kart to duble startowych talii do trybu 2 na 2 (36), a zaledwie 15 to nowe wzory do talii ogólnej, ale z drugiej strony mamy tu kolejne 4 postacie i 5 żetonów bardzo fajnego trybu Przystani (który to można z banalną łatwością "proxować", no ale... ;) ), umożliwiającego mieszanie w wspólnym "rynku" kart oraz zdobywanie bonusów przy ich zakupie, co bardzo lubimy w tego typu grach.
feniks_ciapek
Posty: 2289
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 930 times

Re: Terrors of London (Brad Pye)

Post autor: feniks_ciapek »

Ja tylko dodam, żeby ktoś się potem nie rozczarował: ciężar tej gry jest rzędu Star/Hero Realms, więc jeśli komuś to odpowiada, to polecam. Jeśli jednak ktoś lubi bardziej kombinować i mieć poczucie decyzyjności, to może być trochę zawiedziony tym, że gra w zasadzie rozgrywa się sama i sporo zależy od dociągu kart. Bywają partie, kiedy się walczy "łeb w łeb", a bywają takie, że po 3 rundzie już w zasadzie wiadomo, kto wygra. W zasadzie bez wyjątku karty droższe są lepsze i jak komuś uda się zakupić 5-6+, a przeciwnikowi się to nie uda, bo np. tylko jedna karta znalazła się na rynku, to będzie trudno się potem odbić. Wydaje mi się też, że postaci, które mają łatwy dostęp do obrony albo regeneracji, mają też łatwiej. Ale aż tak dużo nie grałem, żeby mieć jakąś bardzo wyrobioną opinię.

To, co najmniej mi się podoba w tej grze to wszystkie elementy dodatkowe - żetoniki, znaczniki, wskaźniki. Są malutkie, jest ich za dużo i mogłyby zostać lepiej rozwiązane. Odradzam też zakup maty. Miałem i sprzedałem - nie funkcjonują za dobrze jak dla mnie, zwłaszcza jeśli wpadnie nam do głowy skorzystać z zasad rozgrywki dla 4 osób.

Natomiast karty oczywiście prześliczne :)
tapczanik420
Posty: 328
Rejestracja: 26 kwie 2020, 12:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 22 times
Been thanked: 112 times

Re: Terrors of London (Brad Pye)

Post autor: tapczanik420 »

feniks_ciapek pisze: 08 sie 2020, 00:26 To, co najmniej mi się podoba w tej grze to wszystkie elementy dodatkowe - żetoniki, znaczniki, wskaźniki. Są malutkie, jest ich za dużo i mogłyby zostać lepiej rozwiązane. Odradzam też zakup maty. Miałem i sprzedałem - nie funkcjonują za dobrze jak dla mnie, zwłaszcza jeśli wpadnie nam do głowy skorzystać z zasad rozgrywki dla 4 osób.
Możesz rozwinąć o macie? No już pomijam wątek 2 osobowej maty na 4 graczy ale co nie działa w niej? Prezes dziś zachwalał na lajcie. Nie funkcjonuje za dobrze bo np. ma miejsce na 6 kart w rzędzie a czesto zagrywamy ich 8 albo więcej? Mnie zdziwilo, że na zdjęciach maty z google wiele kart jest poza matą. :D
Na sprzedaż, a poza tym to szukam kafla promo do Dice Settlers ze Sierra West. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
feniks_ciapek
Posty: 2289
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 930 times

Re: Terrors of London (Brad Pye)

Post autor: feniks_ciapek »

tapczanik420 pisze: 08 sie 2020, 00:34 Możesz rozwinąć o macie? No już pomijam wątek 2 osobowej maty na 4 graczy ale co nie działa w niej? Prezes dziś zachwalał na lajcie.
Prezes ją sprzedaje, więc zachwala. Tak, dokładnie to - nie zagrywa się tych kart wygodnie. Na rynku nie ma miejsca na żetoniki z dodatku. Te liczniki punktów walki i kasy w ogóle się nie sprawdzają. To chyba najgorzej zaprojektowana mata, z jaką miałem kiedykolwiek do czynienia (sam materiał był ok). Zresztą, liczniki życia na kartach postaci też są podatne na "szurnięcie". W zasadzie wszystko poza kartami jest do wymiany. Ale to tylko takie moje marudzenie.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Terrors of London (Brad Pye)

Post autor: pan_satyros »

feniks_ciapek pisze: 08 sie 2020, 01:02
tapczanik420 pisze: 08 sie 2020, 00:34 Możesz rozwinąć o macie? No już pomijam wątek 2 osobowej maty na 4 graczy ale co nie działa w niej? Prezes dziś zachwalał na lajcie.
Prezes ją sprzedaje, więc zachwala. Tak, dokładnie to - nie zagrywa się tych kart wygodnie. Na rynku nie ma miejsca na żetoniki z dodatku. Te liczniki punktów walki i kasy w ogóle się nie sprawdzają. To chyba najgorzej zaprojektowana mata, z jaką miałem kiedykolwiek do czynienia (sam materiał był ok). Zresztą, liczniki życia na kartach postaci też są podatne na "szurnięcie". W zasadzie wszystko poza kartami jest do wymiany. Ale to tylko takie moje marudzenie.
Od strony projektu elementów faktycznie do ideału sporo ToL brakuje. Żetony są małe i cienkie, sposób zaznaczania punktów życia mało wygodny i podatny na przypadkowe błędy (dlaczego nie liczniki?), pudełko duuuużo za duże, instrukcja ang fatalna, a granie z matą (wizualnie śliczną) technicznie niewiele wnosi, bo istotnie trzeba i tak część kart trzymać poza nią.

Co się tyczy droższych kart, trochę zależy od tego jaką postacią gramy i na którym etapie gry jesteśmy. Zdarzyło się nam już przegrać przez rzucanie się na 1 drogą kartę, zamiast wzmocnienie całej talii.
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Terrors of London (Brad Pye)

Post autor: Wosho »

Kure pod katem klimatu chcialoby sie kupic.
Gralismy sporo w star realms az nam sie nie znudzilo, w hero realms tylko pare razy, wydawalo sie duzo bardziej agresywne i dziwnie zbalansowane niz sr.
A skoro piszecie że to ta sama ciężkośc, plus jakos tak mało kart? 108 z tego kilkadziesiąt to karty startowe. Więc chyba dodatki są must have żeby się nie znudziło?
Z drugiej strony niedrogo, więc można zagrać i najwyżej sprzedać jak sie znudzi.
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Terrors of London (Brad Pye)

Post autor: Wosho »

Gambit pisze: 07 sie 2020, 17:11 To skoro jest już temat o grze, to przypomnę się ze swoją recenzją :)
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Gambit z tą dziewiątką to Cię nie poniosło czasem? Przeciez to prawie gra ideał, zakładając że 10tkę dajemy raz na x czasu albo wcale.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5231
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1833 times
Kontakt:

Re: Terrors of London (Brad Pye)

Post autor: Gambit »

Wosho pisze: 08 sie 2020, 12:56 Gambit z tą dziewiątką to Cię nie poniosło czasem? Przeciez to prawie gra ideał, zakładając że 10tkę dajemy raz na x czasu albo wcale.
Ummmm...nie. Zwłaszcza, że nie ma gier idealnych. Nawet 10 nie jest ideałem.
wesolykowal
Posty: 115
Rejestracja: 22 kwie 2011, 11:56
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Terrors of London (Brad Pye)

Post autor: wesolykowal »

Właśnie się zastanawiam czy zamówić preorder... :x
Ostatnia karcianka w którą gramy z żoną od czasu do czasu to Dominion :D w innych przypadkach to MOM, Zombicide, Eldritch i teraz na DMD czekamy :lol:
I pytanie czy mata jest warta 70PLN, bo bez niej w najtańszym sklepie znalazłem podstawkę z dodatkami za 150...
feniks_ciapek
Posty: 2289
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 930 times

Re: Terrors of London (Brad Pye)

Post autor: feniks_ciapek »

wesolykowal pisze: 08 sie 2020, 15:41 I pytanie czy mata jest warta 70PLN
Nie jest.
Awatar użytkownika
Mortinista
Posty: 362
Rejestracja: 17 wrz 2019, 23:57
Has thanked: 243 times
Been thanked: 158 times

Re: Terrors of London (Brad Pye)

Post autor: Mortinista »

Gambit pisze: 08 sie 2020, 13:01
Wosho pisze: 08 sie 2020, 12:56 Gambit z tą dziewiątką to Cię nie poniosło czasem? Przeciez to prawie gra ideał, zakładając że 10tkę dajemy raz na x czasu albo wcale.
Ummmm...nie. Zwłaszcza, że nie ma gier idealnych. Nawet 10 nie jest ideałem.
Bluźnisz!!! A Mage Knight ?
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5231
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1833 times
Kontakt:

Re: Terrors of London (Brad Pye)

Post autor: Gambit »

Mortinista pisze: 08 sie 2020, 16:44 Bluźnisz!!! A Mage Knight ?
Dla mnie 10/10 ale nie jest ideałem. Ma rzeczy, które mnie potrafią zdenerwować. Tyle, że po prostu całość sprawia, że jestem w stanie o nich zapomnieć w trakcie gry. Tak to mniej więcej działa :)
thegammer
Posty: 153
Rejestracja: 13 kwie 2017, 17:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 29 times

Re: Terrors of London (Brad Pye)

Post autor: thegammer »

Co tak naprawdę z tą matą jest nie tak pomijam grę w 4 osoby. Czegoś tam brakuje, za mało miejsc na karty ?? Nikt chyba konkretnie nie odpowiedział.
Grzess0
Posty: 146
Rejestracja: 20 sty 2020, 15:25
Has thanked: 52 times
Been thanked: 46 times

Re: Terrors of London (Brad Pye)

Post autor: Grzess0 »

Mnie ciekawi tyb 2vs2 co o nim sądzicie?
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 780
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 154 times
Been thanked: 528 times
Kontakt:

Re: Terrors of London (Brad Pye)

Post autor: VivoBrezo »

Cześć!

Nagraliśmy średnio długi podcast o Terrors of London :).

Tldr: Jesli ktoś lubi budowanie talii to gra robi wszystko bardzo dobrze. Klimat rewelacyjny. Jednak jeśli szukasz powiewu świeżości to tutaj tego nie znajdziesz.

⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️

https://youtu.be/3u0xKxyZLqw
https://open.spotify.com/episode/7GVlHoAZ6cjSo0BMI7CDvy
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 947
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 310 times
Been thanked: 201 times

Re: Terrors of London (Brad Pye)

Post autor: Losiek »

No i przez Gambita zamówiłem.
Jak mi się nie spodoba to wiem na kogo zwalić winę ;)
tapczanik420
Posty: 328
Rejestracja: 26 kwie 2020, 12:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 22 times
Been thanked: 112 times

Re: Terrors of London (Brad Pye)

Post autor: tapczanik420 »

Losiek pisze: 28 lis 2020, 22:08 No i przez Gambita zamówiłem.
Jak mi się nie spodoba to wiem na kogo zwalić winę ;)
Wina winą, niech odda pieniądze 🤣
Na sprzedaż, a poza tym to szukam kafla promo do Dice Settlers ze Sierra West. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ODPOWIEDZ