Fields of Fire (Ben Hull)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Abidarius
Posty: 120
Rejestracja: 13 lut 2015, 12:58
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Fields of Fire (Ben Hull)

Post autor: Abidarius »

Wykonaliśmy też robocze tłumaczenie scenariuszy, ale ja miałem osobiście spore opory, by gdziekolwiek je wrzucać. Bo mając instrukcję i scenariusze gra staje się zbędna. Wystarczy odpalić moduł na Vassalu. Dlatego nigdy nie dokończyliśmy z Krionahem tego tłumaczeni i nie udostępniamy nigdzie nawet roboczej wersji.
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 34 times
Been thanked: 69 times

Re: Fields of Fire (Ben Hull)

Post autor: stary gracz »

Może tylko pierwszą stronę (okładkę) książki scenariuszy byście udostępnili?
Awatar użytkownika
Abidarius
Posty: 120
Rejestracja: 13 lut 2015, 12:58
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Fields of Fire (Ben Hull)

Post autor: Abidarius »

Nie wiem, czy ta pierwsza strona była kiedykolwiek tłumaczona :( Postaram się to sprawdzić.
Awatar użytkownika
Abidarius
Posty: 120
Rejestracja: 13 lut 2015, 12:58
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Fields of Fire (Ben Hull)

Post autor: Abidarius »

Treść pierwszej strony z broszury scenariuszy.

W tej broszurze znajdują się informacje niezbędne do przygotowania, rozegrania i ukończenia każdej misji w grze. Każda kampania (WWII, Korea i Wietnam) zaczyna się od Wytycznych Kampanii. Wyznaczają one Porządek Bitewny dla twojej Kompanii, dostępne wyposażenie i amunicję oraz inne istotne informacje o kampanii. Zawarte są także tabele, w których podany jest skład sił wroga. Liczby i nazwy sił wroga podane w tabelach Potencjalnego Kontaktu każdej misji odpowiadają liczbom i nazwom z tej tabeli. Na przykład jeżeli tabela PK misji WWII wygeneruje wynik 9 (Pozycja Obronna), spójrz na 9 pozycję w tabeli Grup Niemieckich Sił – zobaczysz, że otrzymałeś dwa oddziały na różnych kartach.
Każda misja kampanii ma Wytyczne Misji. Generalnie pierwsza strona Wytycznych Misji dotyczy sił US; informacje z drugiej strony dotyczą sił wroga. Większość informacji z Wytycznych Misji została wyjaśniona w instrukcji, ale niektóre wymagają doprecyzowania.

OGÓLNE
Używane skróty podane są w sekcji 1.2.7
Procedury Rozmieszczenia Wroga są w 9.2
Znaczniki Osłony należące do grup z Grup Sił Wroga zastępują domyślne znaczniki Osłony podane przez Wytyczne Misji.
Wyposażenie i amunicja nie może być przenoszona pomiędzy misjami. Zawsze zaczynasz misję z podaną ilością.

PUNKTY DOŚWIADCZENIA
Zgodnie z tym, co wyjaśniono w sekcji 1.2.6, karta terenu jest Okupowana jeżeli jest na niej przynajmniej jedna sojusznicza jednostka. Karta terenu jest Oczyszczona jeżeli nie ma na niej znaczników jednostek lub PC wroga. Karta terenu jest Zabezpieczona kiedy jest równocześnie Okupowana i Oczyszczona.
Punkty za Zabezpieczenie karty będącej celem nie kumulują się z punktami za znaczniki PC z tych kart. Otrzymujesz jedynie punkty o największej wartości. Natomiast punkty za Zabezpieczenie i Okupowanie kumulują się i otrzymujesz je za oba te warunki jeżeli karta jest Zabezpieczona.

OBJAŚNIENIE NIEKTÓRYCH WYDARZEŃ
Wydarzenie „Rally” Sojuszniczego Wyższego HQ oznacza, że możesz wykonać dowolną akcję z 4.2.3. Dzięki nim możesz usunąć znacznik Pinned (a) lub przekształcić Drużynę Ograniczonego Działania w lepszą (b, c, d i f).
Niektóre Wydarzenia Sojuszniczego Wyższego HQ wymagają od ciebie wydania Punktów Dowodzenia w celu wysłania raportu lub odnowienia łączności z Batalionem. Jeżeli nie wydasz Punktów Dowodzenia, wtedy wydarzenie nie ma żadnego wpływu na grę.
Jednostka, która znajduje się pod wpływem wydarzenia Lost in the Dark może wyjść poza wyznaczone przez misję granice i spowodować umieszczenie w grze nowej karty.
„Forward” zawsze oznacza kierunek przeciwny od Obszaru Postojowego US; „back” zawsze jest w kierunku tego obszaru.
Każda Grupa Sił Wroga obejmuje Próbę Przekradania się Oddziału. Jeżeli zostanie dobrana taka grupa, wykonaj akcję Próby Przekradania na Sąsiadującą Kartę (4.2.2c). Jeżeli ta akcja będzie udana, umieść nową jednostkę wroga, bez znacznika Odsłonięta, na określonej karcie i pod najlepszą, dostępną na niej Osłoną. Jeżeli akcja będzie nieudana, połóż jednostkę wroga na karcie i oznacz jako Odsłonięta.

TAKTYCZNE ZNAKI
Dodatkowo do podanych wytycznych, na początku każdej misji możesz automatycznie umieścić pewne znaki tak jak to wyjaśniono w sekcji 2.4. Poniżej znajduje się podsumowanie tej sekcji:

ZNAKI DLA MISJI OFENSYWNYCH
Połóż AP, OBJ1 i OBJ2 zgodnie z wytycznymi misji.
Połóż znaczniki Left i Right Boundaries, LOD i LOA aby mknąć obszar granicami misji.
Połóż każdy PL, jaki chcesz i powiąż je z użyciem pirotechniki.

ZNAKI DLA MISJI DEFENSYWNYCH
Połóż MLR i każdy COP podane przez wytyczne misji
Połóż każdy Rally Point, jaki chcesz.

ZNAKI OGÓLNEGO PRZEZNACZENIA
Połóż znaczniki LZ i Target podane przez wytyczne misji.
Połóż Punkt Odbioru Ofiar i MEDEVAC LZ, jakie chcesz.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Fields of Fire (Ben Hull)

Post autor: Andy »

Abidarius pisze: 21 wrz 2019, 18:35 Porządek Bitewny
Tam w oryginale pewnie jest "Ordre de Bataille"? Jeśli tak to na pewno nie chodzi o porządek bitewny, cokolwiek miałoby to znaczyć.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Abidarius
Posty: 120
Rejestracja: 13 lut 2015, 12:58
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Fields of Fire (Ben Hull)

Post autor: Abidarius »

Zapewne masz rację. Dlatego pisałem, że była to bardzo wstępna, robocza wersja, która nigdy nie była dokończona.
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 34 times
Been thanked: 69 times

Re: Fields of Fire (Ben Hull)

Post autor: stary gracz »

Dzięki Abidarius
Awatar użytkownika
Abidarius
Posty: 120
Rejestracja: 13 lut 2015, 12:58
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Fields of Fire (Ben Hull)

Post autor: Abidarius »

Nie ma za co. Jeśli w tej formie będzie pomocne, to bardzo proszę. :)
mk20336
Posty: 1543
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 71 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Fields of Fire (Ben Hull)

Post autor: mk20336 »

Video Unboxing – Fields of Fire 2

Mówią, że Fields of Fire to nie jest gra dla osób łatwo upadających na duchu:) Bardzo dokładna, szczegółowa symulacja walki kompanii Marines podczas Drugiej Wojny Światowej, Wojny w Korei i Wietnamie. Dzisiaj przedstawiam UNBOXING, pierwsze relacje już wkrótce!

LINK: Video Unboxing – Fields of Fire 2

Obrazek
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
mk20336
Posty: 1543
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 71 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Fields of Fire (Ben Hull)

Post autor: mk20336 »

Fields of Fire 2 – Peleliu Mission 1 (Initial Assault)

Elitarne jednostki US Marines atakujące plaże wyspy Peleliu w 1944 – to Fields of Fire 2 w najlepszym wydaniu. Bardzo wyrównany i zaciekły scenariusz, z wieloma zwrotami akcji. Zapraszam do bogato okraszonej zdjęciami relacji. Miłej lektury!

LINK:Fields of Fire 2 – Peleliu Mission 1 (Initial Assault)

Obrazek
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
Awatar użytkownika
skiba
Posty: 330
Rejestracja: 13 kwie 2018, 07:17
Has thanked: 24 times
Been thanked: 211 times

Re: Fields of Fire (Ben Hull)

Post autor: skiba »

mk20336 pisze: 04 lip 2021, 15:42 Elitarne jednostki US Marines atakujące plaże wyspy Peleliu w 1944 – to Fields of Fire 2 w najlepszym wydaniu. Bardzo wyrównany i zaciekły scenariusz, z wieloma zwrotami akcji. Zapraszam do bogato okraszonej zdjęciami relacji. Miłej lektury!
Fajnie się to czyta. Ja jestem gdzieś w połowie instrukcji i póki co poległem. Ale widzę, że wg niektórych "gra jest warta świeczki", nie? :D
Boîte à Jeux: ilu2112
BGA: mskiba
BoardGameGeek: mskiba
TTA: ilu2112
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Fields of Fire (Ben Hull)

Post autor: kamron6 »

Chyba pracują nad nową instrukcją, wie ktoś czy to prawda?
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
profes79
Posty: 422
Rejestracja: 28 gru 2008, 18:16
Has thanked: 34 times
Been thanked: 133 times

Re: Fields of Fire (Ben Hull)

Post autor: profes79 »

Niestety nic takiego w różnych newsach nie widzę. Z drugiej strony - to jest w zasadzie instrukcja wydana razem z pierwszą częścią, z pewnymi zmianami, która po 15 latach powinna być perfekcyjnie dopracowana (a nie jest). Do II przydałyby się także nowe booklety misji.

Generalnie do I części trzeba było zainwestować w tzw. zestaw naprawczy, który kosztował chyba tyle, co połowa gry. Obawiam się, że przy II skończy się tak samo.

BTW - na stronie GMT widzę, że pracują nad dodatkiem do pierwszej części FoF, z bitwą w Ardenach. Możliwe, że informacja o nowej instrukcji odnosi się do tego dodatku (który na razie jest w P500) ale patrząc na komponenty widzę, że będa karty terenu, żetony i książeczka misji - nic więcej.
skiba pisze: 04 lip 2021, 17:38
mk20336 pisze: 04 lip 2021, 15:42 Elitarne jednostki US Marines atakujące plaże wyspy Peleliu w 1944 – to Fields of Fire 2 w najlepszym wydaniu. Bardzo wyrównany i zaciekły scenariusz, z wieloma zwrotami akcji. Zapraszam do bogato okraszonej zdjęciami relacji. Miłej lektury!
Fajnie się to czyta. Ja jestem gdzieś w połowie instrukcji i póki co poległem. Ale widzę, że wg niektórych "gra jest warta świeczki", nie? :D
Gra jest warta świeczki, ale w mojej ocenie bardziej warto kupić I część niż II. O ile się ją dostanie gdzieś oczywiście.
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 661
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 242 times
Been thanked: 358 times

Re: Fields of Fire (Ben Hull)

Post autor: Otorek »

GMT One pracuje nad nową wersją instrukcji. Wiadomość świetna, ale przez nią pewnie nie siądę do gry, póki jej nie napiszą :)

Źródło wiadomości z Marca 2021:
http://www.insidegmt.com/2021/03/inside ... s-of-fire/
mk20336
Posty: 1543
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 71 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Fields of Fire (Ben Hull)

Post autor: mk20336 »

Dokładnie, ma być nowa instrukcja. Ja przez obecną wersję przebrnąłem (pomogły filmiki) i jestem (mam wrażenie) w tej chwili grać używając w 90% przypadków zasady a w 10% zdrowy rozsądek :)
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
Awatar użytkownika
vder
Posty: 722
Rejestracja: 30 gru 2007, 20:20
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 287 times
Been thanked: 122 times

Re: Fields of Fire (Ben Hull)

Post autor: vder »

hmm no nie wiem, pomysł 'nowej, lepszej instrukcji' jest chyba jeszcze starszy niż pomysł 'nowego wydania' - czyli tego co wyszło w 2017 :D
mk20336
Posty: 1543
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 71 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Fields of Fire (Ben Hull)

Post autor: mk20336 »

vder pisze: 07 lip 2021, 09:03 hmm no nie wiem, pomysł 'nowej, lepszej instrukcji' jest chyba jeszcze starszy niż pomysł 'nowego wydania' - czyli tego co wyszło w 2017 :D
GMT One to całkiem nowa inicjatywa Jasona Carra, która tak naprawdę ma dotyczyć wielu gier GMT.
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
mk20336
Posty: 1543
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 71 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Fields of Fire (Ben Hull)

Post autor: mk20336 »

Fields of Fire 2 – Peleliu Mission 2 (Japanese Counter-Attack) – Turn 1

Fields of Fire to świetna, jednoosobowa gra wojenna – wymaga jednak najpierw przebrnięcia przez gąszcz zasad. Ale jak już to się uda, zabawa jest przednia. Tym razem gram drugą misję z kampanii Peleliu – kontratak Japoński. Zapraszam do relacji z pierwszej tury tego starcia!

LINK: Fields of Fire 2 – Peleliu Mission 2 (Japanese Counter-Attack) – Turn 1

Obrazek
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
mk20336
Posty: 1543
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 71 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Fields of Fire (Ben Hull)

Post autor: mk20336 »

Fields of Fire 2 – Peleliu Mission 2 (Japanese Counter-Attack) – Turn 2

Kolejna odsłona Fields of Fire 2, misja druga z kampanii Peleliu – Kontratak Japoński. Zapraszam do relacji z drugiej tury tego starcia i szarży czołgów wroga na moje pozycje!

LINK: Fields of Fire 2 – Peleliu Mission 2 (Japanese Counter-Attack) – Turn 2

Obrazek
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
mk20336
Posty: 1543
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 71 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Fields of Fire (Ben Hull)

Post autor: mk20336 »

Fields of Fire 2 – Peleliu Mission 2 (Japanese Counter-Attack) – Turn 3

Walka z kontratakiem japońskim w Fields of Fire 2 trwa. Czołgi ruszają do przodu a moi okopani Marines robią wszystko co można aby ich powstrzymać. Zapraszam do raport z 3 Tury!

LINK: Fields of Fire 2 – Peleliu Mission 2 (Japanese Counter-Attack) – Turn 3

Obrazek
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
mk20336
Posty: 1543
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 71 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Fields of Fire (Ben Hull)

Post autor: mk20336 »

Fields of Fire 2 – Peleliu Mission 2 (Japanese Counter-Attack) – Turn 4

To było bardzo emocjonujące zakończenie misji w Fields of Fire - kontrataku japońskich czołgów na wyspie Peleliu. Kto ostatecznie przeważył i wygrał? Więcej w poniższej relacji!

LINK: Fields of Fire 2 – Peleliu Mission 2 (Japanese Counter-Attack) – Turn 4

Obrazek
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
mk20336
Posty: 1543
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 71 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Fields of Fire (Ben Hull)

Post autor: mk20336 »

Fields of Fire 2 – Peleliu Mission #2 - Turn 1

Jedna z najlepszych symulacji walki na poziomie plutonu - Fields of Fire - nie przestaje mnie fascynować. Cały czas czekamy na poprawione zasady od GMTOne. W międzyczasie chciałbym zaprezentować część pierwsza przykładowej rozgrywki. Miłego oglądania!

LINK: Fields of Fire 2 – Peleliu Mission #2 - Turn 1

Obrazek
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4653
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1210 times
Been thanked: 1418 times

Re: Fields of Fire (Ben Hull)

Post autor: Mr_Fisq »

Otorek pisze: 05 lip 2021, 00:18 GMT One pracuje nad nową wersją instrukcji. Wiadomość świetna, ale przez nią pewnie nie siądę do gry, póki jej nie napiszą :)

Źródło wiadomości z Marca 2021:
http://www.insidegmt.com/2021/03/inside ... s-of-fire/
Obecnie trwają beta testy trzeciej edycji FoF.

Źródło: dyskusja na BGG, info na stronie GMT
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 661
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 242 times
Been thanked: 358 times

Re: Fields of Fire (Ben Hull)

Post autor: Otorek »

Dobra wiadomość, drugą edycje sprzedałem, więc może spróbuje znowu z trzecią.
mk20336
Posty: 1543
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 71 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Fields of Fire (Ben Hull)

Post autor: mk20336 »

Otorek pisze: 03 maja 2022, 14:29 Dobra wiadomość, drugą edycje sprzedałem, więc może spróbuje znowu z trzecią.
Postaram się wkręcić w beta-testy poprawionych zasad. Sam nie raz musiałem podejmować logiczne decyzje w tej grze bo rulebook danej sytuacji nie pokrywał. Ale gra jest niesamowita...
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
ODPOWIEDZ