Fields of Fire (Ben Hull)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
clown
Posty: 1226
Rejestracja: 13 sty 2009, 12:40
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: clown »

Grał :) jakieś pytania ?
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6428
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 553 times
Been thanked: 924 times

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: Odi »

Ano interesuje mnie, jakie dylematy (i na ile różne od normandzkich) stawia przed graczem kampania wietnamska?

Jakie możliwości dają śmigłowce? (desant na tyłach wroga?)
Czy faktycznie Wietnamczycy pojawiają się 'znikąd' np za plecami naszych plutonów i przez całą misję 'walczymy z duchami'?

Skoro napocząłeś Wietnam, to może i w Korei już walczyłeś, hm?
Chętnie bym coś poczytał nie tyle o walce broni pancernych obu stron, co o radzeniu sobie z nacierającymi czołgami przeciwnika, przez naszych piechocińców.


Niestety, 'nabrałem smaka' na Fields of Fire... :|
Coś czuję, że trzeba będzie zrobić zapasy smalcu w domu, bo może być krucho z żywieniem w tym miesiącu :(
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: ghostdog »

a czy widzieliście lub macie dostęną instrukcję po polsku?
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2612
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: janekbossko »

nie ma jej po polsku
Awatar użytkownika
jar_on
Posty: 90
Rejestracja: 23 cze 2007, 19:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: jar_on »

Wczoraj znalazłem w skrzynce pocztowej erratę counterów do FoF (którą można było zamówić, i pewnie dalej można, przez np. chat na stronie GMT). Całkiem szybko przyszło, bo wysłali to 9go maja i nie kosztowało mnie ani grosza :D
GMT zaczyna znacząco rosnąć w moich oczach.

Zestaw counterków do FoF (bo jest jeszcze sporo innych; wypraska ma 14x21,5 cm) jest taki:

(przód)
Obrazek

(tył)
Obrazek

Poprawiono VOF, zasięgi kilku jednostek i dodano parę napisów "Fire Team" (np. podzielone moździerze nie mają już VOF H, a RPG/B40 nie ma już zasięgu L). Poprawiono drobiazgi, ale dość irytujące jak się po prostu czytało dane z counterków.

ps. był nawet imienny list (co prawda tylko wydrukowany, ale zawsze :)
"Your game and Your rules but it doesn't mean I have to play."
Zbiór - http://tinyurl.com/6dhbfw
Marvin
Posty: 113
Rejestracja: 11 gru 2008, 08:37
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: Marvin »

A dodali reguły dla żetonu "King of France"? ;-)

Tak powaznie, to ten zeton jest z Men of Iron - Agnicourt
Awatar użytkownika
grzes19
Posty: 118
Rejestracja: 25 lis 2007, 11:12
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: grzes19 »

Czy Cover na karcie dodaje się do Cover na budynku (tj. np. karta village ma cover +3, strong building +3 to oddział w budynku będzie miał +6)?
Kolekcja

Liczba 19 w moim nicku to deczko mniej niż mój wiek / 2 ;)
Ezechiel
Posty: 253
Rejestracja: 18 sty 2006, 19:20
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: Ezechiel »

Tak
Amalgamaty kulturalne z mojej półki Muzyka, książki, planzówki

Moja kolekcja.
Awatar użytkownika
grzes19
Posty: 118
Rejestracja: 25 lis 2007, 11:12
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: grzes19 »

Jeszcze jedno szybkie pytanko: Czy żeton Pinned pozostaje na jednostce pomimo, że na karcie terenu nie ma żadnego żetonu VOF?
Kolekcja

Liczba 19 w moim nicku to deczko mniej niż mój wiek / 2 ;)
Awatar użytkownika
clown
Posty: 1226
Rejestracja: 13 sty 2009, 12:40
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: clown »

Pozostaje - Pinned możesz usunąć jedynie poprzez akcję Rally.
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
mistrz_yon
Posty: 705
Rejestracja: 26 kwie 2005, 11:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 252 times
Kontakt:

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: mistrz_yon »

Czy tez mieliscie problemy z instrukcja? Uwazam ze mam spore doswiadcznie w czytaniu roznych manuali/rulesów, ale z FoF idzie mi jak po grudzie (i ta eufemizm). No po prostu dramat. Nawet nie potrafie powiedziec o co konkretnie chodzi. Jakos zupelnie tego nie czuje. To moja cecha osobnicza, czy tez tak mieliscie?
Ezechiel
Posty: 253
Rejestracja: 18 sty 2006, 19:20
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: Ezechiel »

Tak, mieliśmy.

Instrukcja do FoF to przykład złej organizacji tekstu, niejasnych sformułowań i ciężkawego języka. O ile korzystanie z niej nie jest takie złe, to nauka zasad i pierwsze partie to tragedia.
Amalgamaty kulturalne z mojej półki Muzyka, książki, planzówki

Moja kolekcja.
JB
Posty: 347
Rejestracja: 14 maja 2005, 19:09
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: JB »

Clown sie myli.
grzes19 pisze:Jeszcze jedno szybkie pytanko: Czy żeton Pinned pozostaje na jednostce pomimo, że na karcie terenu nie ma żadnego żetonu VOF?
Errata/FAQ
3.7.1 (Clarification):
For any card without a VOF Marker, remove any Pinned Markers from units, just like when a MISS occurs when under fire (6.9.1). This is done at the beginning of any subsequent Combat Effects phase in which the unit is not subject to a VOF marker.
Tylko o sprawach, które nas zupełnie nie interesują, możemy wydać rzeczywiście bezstronną opinię, co niewątpliwie jest powodem, że opinia bezstronna jest zawsze absolutnie bezwartościowa.
Awatar użytkownika
clown
Posty: 1226
Rejestracja: 13 sty 2009, 12:40
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: clown »

ups :oops: tak to jest, jak się rzuca odpowiedź bez spojrzenia do klaryfikacji :(
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
bartg
Posty: 65
Rejestracja: 01 wrz 2009, 17:24
Lokalizacja: Tychy

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: bartg »

Witam,

jestem w trakcie rozgrywania swojej pierwszej misji w FoF i stworzyla sie sytuacja ktorej rozwiazania nie widze ani w instrukcji ani w tutorialach :(

1) Sytuacja przedstawiona jak na rysunku czyli HMG wali do moich juz rozbitych jednostek w pierwszym rzedzie, natomaist puscilem sobie flanka oddzialy zeby dorwac tego HMG z bliska (wylosowal sie poza obszarem dzialan niestety wiec od dolu go nie dopadne).
No i wysylam jednostke na OPEN FIELDS przecinajac PDF od HMG czy w tym momencie powinienem od razu zmienic VOF i PDF z HMG na nowe jednostki a zdjac VOF ze starego ostrzalu? Czy HMG bedzie walil dalej jakos przez moje nowe oddzialy? (niby w instryukcji jest ze same jednostki celu nie zmieniaja ale chyba w takiej sytuacji nie wala przez moich? chyba ze klade VOF na obu polach?)
LEVELE sa wszystkie na 0 bez zadnych HILLs, HMG jest tripod ale to chyba nic nie zmienia.

Wydaje mi sie ze powinienem zdjac VOF ze starych i nalozyc tylko na nowe ale czy ktos to moze potwierdzic/zaprzeczyc? :)

2) dobrze rozumiem ze jesli jednostka ktora jest PARALIEZED dostaje HIT i wychodzi F albo P to nie zmieniam jej stanu i zostaje PARALIEZED? wydaje sie logiczne ale wole sie upewnic :)

3) jesli mam 6 jednostek na karcie z HQ i chce wyslac do przodu np tylko 4 z nich to moge dac move platoon czy musze wydac 4 comendy move na kazda bo move platoon rusza caly oddzial?
3a) mam na karcie 6 oddzialow ale jeden ma G! VOF (bazooka) a chce wsyztskimi oddzialami zinfiltrowac karte nastepna to czy moge dac platoon infiltrate czy przez ta bazooke nie moge infiltrowac calym platoonem? Pewnie nie moge wiec bym musial wydac 5 komend infiltrate i 1 move? bez sensu ;/ chyba ze 1 infiltrate platoon dla 5 oddzialow a jedno move dla bazooki to juz troche lepiej :)

4) czy przy rozpatrywaniu MIN - BURST icon biore pod uwage kazda ikonke wybuchu czy tylko jakas specyficzna? (sa 3, pojedynczy wybuch, potrojny oraz taka z napisem) (przy fire missions wiadomo, kazda ma inne znaczenie ale przy MINEs obojetne ktora wyciagne to i tak jest trafienie?)

na pcozatek to tyle jeszcze kilka pytan pewnie za kilka tur znajdzie :)

dzieki jesli ktos odpowie :)

pozdrawiam
BG
bartg
Posty: 65
Rejestracja: 01 wrz 2009, 17:24
Lokalizacja: Tychy

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: bartg »

no to odpowiem sobie sam :) poprawcie mnie jesli sie gdzies myle

ad1) obie karty beda pod VOF hmg bo jest on tripod czyli wali GRAZING FIRE.
gdyby nie mial tripoda to chyba wtedy powinienem przelozyc vof na nowa karte zgodnie z tym co pisze instrukcja ze jak sie wchodzi na zajeta przez wroga karte to jego pdf sie zmienia

ad2) tu moje zaskoczenie bo znalazlem jedno zdanie w instr mowiace ze jesli jednostka np paraliezed dostanie hit i wyjdzie jej litter team to tak tez powinno sie oznaczyc czyli jednostka zostaje 'ulepszona' z paraliezed do litter. Zastanawiam sie czy jesli np Paraliezed dostanie Hit z wynikiem F to od razu ma wskoczyc na fire team? z instrukcji wynika ze chyba tak (ze to niby odzwierciedla nie tylko fizyczne trafienia ale i psychiczne, morale itd wiec moze jednostka wrocic do lepszej kondycji)

ad3) tutaj dalej nie iwme i gram wg swoich zasad czyli uzywam 2 punkty command a wysylam tyle jednostek ile mi pasuje
ad3a) tu korekta chodzilo o vof H i tez dalej nie iwem jak to rozwiazac
jakies sugestie? jak wy to rozwiazujecie?

ad4) no to raczej burst jest burst wiec mina wybucha...

Nowe pytania,
5 Jaki zasieg widzenia ma FO bo za cholere nie moge tego znalesc?
6 Jesli jednostka ma zasieg C to mimo iz stoi na wzgorzu jej zasieg sie nie zwieksza?
7 Onmap mortar jedno stepowy jesli zobaczy w swoim zasiegu wroga to wali w niego automatycznie?
8 czy dobrze rozumiem ze bazooka z G! jak zobaczy w swoim zasiegu wroga to otwiera ogien automatycznie ale vof S? a G! wyzwala tylko dowodca
9 Czy tylko mnie wkurza ze nie moge strzelac w innym kierunku z danej karty niz PDF ktory juz tam jest (np mam tam 10 stepow i kazdy musi walic w tym samym kierunku :(


pozdrawiam
BG
profes79
Posty: 420
Rejestracja: 28 gru 2008, 18:16
Has thanked: 34 times
Been thanked: 131 times

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: profes79 »

Wracajac do tematu FoF - w Niepolomicach wstepnie planujemy rozegranie FoF na dwoch - trzech graczy tzn zasymulowanie dzialan trzech kompanii :) Zobaczymy, co nam z tego wyjdzie :)
manieek
Posty: 45
Rejestracja: 01 gru 2006, 10:57
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: manieek »

Hmmm no to ja mam pytanie... Udało się "rzucić granatem", ale Niemcy dostali rozkaz od HQ fall back... i teraz co ze znacznikiem granata? Usuwamy go? Czy "idzie" za przeciwnikiem?
JB
Posty: 347
Rejestracja: 14 maja 2005, 19:09
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: JB »

Zostaje na karcie. Jest usuwany na koncu tury w clean up phase
Tylko o sprawach, które nas zupełnie nie interesują, możemy wydać rzeczywiście bezstronną opinię, co niewątpliwie jest powodem, że opinia bezstronna jest zawsze absolutnie bezwartościowa.
manieek
Posty: 45
Rejestracja: 01 gru 2006, 10:57
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: manieek »

aha, dodatkowo na tą kartę wycofała się jednostka LMG, (atakuję sie granatem daną jednostkę lub cover). W tym przypadku granat nie działa na LMG?
JB
Posty: 347
Rejestracja: 14 maja 2005, 19:09
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: JB »

Nie dziala. Chyba, ze jest grenade miss, ktory dziala na cala karte.
Pamietaj tez o priorytetach przy fall back- najpierw na karte, na ktora nasze jednostki nie maja LOS, potem na karte z najlepszym cover.
Tylko o sprawach, które nas zupełnie nie interesują, możemy wydać rzeczywiście bezstronną opinię, co niewątpliwie jest powodem, że opinia bezstronna jest zawsze absolutnie bezwartościowa.
bartg
Posty: 65
Rejestracja: 01 wrz 2009, 17:24
Lokalizacja: Tychy

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: bartg »

no wlasnie mi sie wydaje (nie mam teraz instrukcji pod reka ale chyba tak pisalo w jendym z punktow lub w klaryfikacjach) ze skoro sie zdazyli wycofac to twoj celny granat robi sie granade miss na cala karte wiec jak inna jednostka na niego wejdzie to pewnie moze dostac hita

a na moje pytania nikt nie zna odpowiedzi? :(

pozdrawiam
BG
manieek
Posty: 45
Rejestracja: 01 gru 2006, 10:57
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: manieek »

4.2.4d and e (Clarification):
If the target of a successful grenade attack moves a the attack is resolved, treat it as a Grenade Miss.
manieek
Posty: 45
Rejestracja: 01 gru 2006, 10:57
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: manieek »

no to jeszcze pytań mam kilka:P

przydzieliłem sobie do RSC - Attempt to spot. Opdalam ... i teraz jak jest to rozwiązywane? Wszyscy nie LAT sprawdzają? I jak sprawdzaj? jeżeli na na jednej karcie (5) mam 3 jednostki i atakują tę kartę z 2 stron (1 i 3) natomiast na (6) jest FT do którego strzela (2). Niemcy na 1 2 3 są unspotted. Mogę w tym momencie (5) sprawdzać karty 1 2 3?


1 2 3
4 5 6
7 8 9
bartg
Posty: 65
Rejestracja: 01 wrz 2009, 17:24
Lokalizacja: Tychy

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: bartg »

hmm mi sie wydaje ze nie mozesz tak ogolnego rozkazu przypisac do pirotechniki, gdzies tak pisalo ze nie mozna np przypisac samego move tylko konkretny move do phase line.
Przy akcji attemp to spot mozesz miec kilka mozliwych celow i skad oddzial ma wiedziec kogo chcesz spotowac (wlasnie twoj przypadek), mozna by pokombiniowac z przypisaniem rozkazu attepm to spot dla najblizszego celu ktory do nas strzela ale w sumie w tym przypadku opisanym przez ciebie masz 2 takie cele wiec tez kapa.
Zawsze mozna wyciagnac randoma i sobie wylosowac :)
ODPOWIEDZ