Fields of Fire (Ben Hull)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
manieek
Posty: 45
Rejestracja: 01 gru 2006, 10:57
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: manieek »

hmmm no właśnie w przed grą mi pasowało, ale teraz w żaden sposób:P no to pytanie inne, jak robie attempt to spot, to których niemców mogę sprawdzać? tylko z pdf czy można też -> mój wali do jednego ale sprawdza inną kartę?
bartg
Posty: 65
Rejestracja: 01 wrz 2009, 17:24
Lokalizacja: Tychy

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: bartg »

to jest w instrukcji zdaje sie napisane ze PDF nie ma wplywu na proby spot. Wiec mozesz wybrac sobie ktorego chcesz spotowac.
profes79
Posty: 420
Rejestracja: 28 gru 2008, 18:16
Has thanked: 34 times
Been thanked: 131 times

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: profes79 »

NIe moge sie tego doszukac...
Z reguly wyglada to u mnie tak, ze oddzial ktory strzela do czegos nie robi spota ( bo i po co - ma wystarczajaco duzo roboty a do nich oddzial ukryty nie strzela).
W pierwszej kolejnosci spotuje zawsze oddzialem ostrzelanym ( o ile jeszcze mam czym) a w drugiej czyms co posuwa sie na skrzydle i ubezpiecza. Sytuacji gdy potrzebowalbym spotowac oddzialem zajetym walka jeszcze nie mialem - zreszta na logike to nie powinno w ogole miec miejsca - bardziej ich interesuje ten HMG z przodu niz ta druzyna ktora wali gdzies z krzakow obok - przynajmniej dopoki nie zacznie walic do mnie...
bartg
Posty: 65
Rejestracja: 01 wrz 2009, 17:24
Lokalizacja: Tychy

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: bartg »

w 6.4: "A PDF does not limit the ability to try Spotting or Calls for Fire in other directions"

a co do zasadnosci to czesto sie zdarza ze pierwsze proby spotowania sa nieudane wiec probujesz wykorzystac kogokolwiek kto tylko ma szanse ich zauwazyc stad czasem sie zdaza ze kolesie ktorzy strzelaja w inna strone probuja spotowac wroga z innej strony, logicznie troche dziwne no ale zawsze mogli zobaczyc wojska od innej strony i krzyknac kumplom gdzie maja strzelac :)

pzdr
BG
manieek
Posty: 45
Rejestracja: 01 gru 2006, 10:57
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: manieek »

Niestety 1 podejście do misji pierwszej nieudane. Niemcy stawili opór na farmie ( cel A), udało im się go utrzymać do końca czasu przewidzianego. Musimy zrobić drugie podejście, jednak:
1) Dajmy na to, że w przeciągu 6 tur uda mi się opanować cele. W tym wypadku misja się kończy? Czy czekamy do końca 10 tury.
2) Przygotowując się do ponownego podejścia usuwamy casualty swoich jak i enemy, P i L enemy. itp. pkt 11.1 instrukcji. Mamy zostawić wszystkich Niemców na swoich pozycjach, ufortyfikować ich itp. Jednak moje pytanie jest następujące, czy znaczniki PC A B C dajemy od nowa na karty przy podejściu?
pozdrawiam
Awatar użytkownika
lb_lb
Posty: 209
Rejestracja: 30 mar 2009, 18:07

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: lb_lb »

A ja mam takie pytanko, czy ktoś w Warszawie byłby w stanie mi pożyczyć tą gierkę na 2-3 tyg?
profes79
Posty: 420
Rejestracja: 28 gru 2008, 18:16
Has thanked: 34 times
Been thanked: 131 times

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: profes79 »

Oj; niechetnie pozyczam jakiekolwiek gry osobom nieznajomym a juz na pewno nie takie za 250 zeta :)

Ale mozemy sie umowic w marcu (niestety dopiero bo wczesniej watpie czy bede mial czas) na jakies spotkanie w agresorze gdzie sobie gre obejrzysz; ew. zagrasz :)
krystek
Posty: 103
Rejestracja: 15 kwie 2008, 19:22
Lokalizacja: bydgoszcz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: krystek »

jestem nowy w temacie FoF więc darujcie pytanie :D . podczas rozgrywki trafiłem na wydarzenie Displaced Leaders Events i nie za bardzo wiem co zrobić odnośnie tego wydarzenia. Byłbym wdzięczny za wyjaśnienie :D
2010cobra25
Posty: 32
Rejestracja: 17 lut 2011, 21:42
Lokalizacja: Józefów woj.lubelskie
Has thanked: 1 time

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: 2010cobra25 »

Witam czy przetłumaczył już może ktoś instrukcje ?
profes79
Posty: 420
Rejestracja: 28 gru 2008, 18:16
Has thanked: 34 times
Been thanked: 131 times

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: profes79 »

2010cobra25 pisze:Witam czy przetłumaczył już może ktoś instrukcje ?
NIe liczyłbym na takie cuda. Instrukcja jest dosyć ciężka i ja np. mimo nienajgorszej znajomości języka nie podjąłbym się jej tłumaczenia.
W razie wątpliwości po prostu pytaj - i daj znać na pw bo ja na to forum od święta zaglądam ostatnio.
2010cobra25
Posty: 32
Rejestracja: 17 lut 2011, 21:42
Lokalizacja: Józefów woj.lubelskie
Has thanked: 1 time

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: 2010cobra25 »

No nic będe czekał dalej :( cuda się zdażają :shock:
profes79
Posty: 420
Rejestracja: 28 gru 2008, 18:16
Has thanked: 34 times
Been thanked: 131 times

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: profes79 »

Jak jesteś z Warszawy lub Łodzi możemy się kiedyś spotkać i np. rozegrać pokazową partyjkę. Oczywiście jak twoja znajomość angielskiego oscyluje w granicach 0 to dużo nie zdziałamy :) NIestety, ale jednak język Szekspira jest wymagany do grania w gry zachodnie zwłaszcza, że jeśli chodzi o typowe strategie to tłumaczenia instrukcji to robota pasjonatów.

A instrukcja do FoF jest wyjątkowo paskudnie napisana. Dopiero klaryfikacje i dodatkowe przykłady w znacznym stopniu pozwalają ją zrozumieć.
2010cobra25
Posty: 32
Rejestracja: 17 lut 2011, 21:42
Lokalizacja: Józefów woj.lubelskie
Has thanked: 1 time

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: 2010cobra25 »

No nie stety ale jestem z Zamościa. A co do języka to największy mój problem bo nie stety w szkole miałem rosyjski i niemiecki :(
aniol1979
Posty: 82
Rejestracja: 02 mar 2009, 18:24
Lokalizacja: TUREK,WIELKOPOLSKA

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: aniol1979 »

ponawiam pytanie o przetumaczenie zasad.chcialbym nabyc gierke,ale po obejrzeniu instrukcji,nie zdcyduje sie bez polskiej wersji.moze ktos przetlumaczyl jednak,albo wiecie cos o polskim wydaniu?
LUBIE OBCOWAC Z PLANSZSOWKAMI.Z BRAKU CHETNYCH W REALU GRAM PRAKTYCZNIE TYLKO W SIECI :-)
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3349
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 96 times
Been thanked: 127 times

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: maciejo »

aniol1979 pisze:ponawiam pytanie o przetumaczenie zasad.chcialbym nabyc gierke,ale po obejrzeniu instrukcji,nie zdcyduje sie bez polskiej wersji.moze ktos przetlumaczyl jednak,albo wiecie cos o polskim wydaniu?
Pięknie by było :D ale to chyba tylko mrzonki :(
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 24 times
Been thanked: 44 times

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: Vester »

Gmt szykuje wersję PC/iOS.
syringe
Posty: 41
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:21

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: syringe »

Witam serdecznie.

Przepraszam za odkopywanie starego wątku, ale mam pytanie odnośnie działania wrogiej artylerii.

Jeśli potencjalny kontakt okaże się artylerią to:

- Czy strzela już w tej samej turze co został wykryty? Czy losuję karty akcji by sprawdzić czy strzał nie był np "short"?
- Czy NCM jest narzucone przez spottera i nie jest modyfikowane przez kartę terenu i np osłonę?
- Jak działa spotter w kolejnych turach? Na jakie jednostki kieruje artylerię i czy to robi automatycznie co turę, aż to skończenia dostępnych ataków?

Ewentualnie jeśli ktoś ma chwilkę to proszę opisać kolejność wykonywanych czynności po wykryciu artylerii wroga.

Pozdrawiam serdecznie.
A.A.BeGINNeR
Posty: 15
Rejestracja: 02 wrz 2015, 18:17

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: A.A.BeGINNeR »

Jest światełko w tunelu związane z 2 edycją FoF. Na stronie GMT nadal P500 ale ...... http://www.miniaturemarket.com/gmt0816-17.html
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: ghostdog »

GMT podaje sierpień na nowa edycje, poprawione karty do starej rownież sierpień a druga cześć na styczeń.
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
profes79
Posty: 420
Rejestracja: 28 gru 2008, 18:16
Has thanked: 34 times
Been thanked: 131 times

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: profes79 »

syringe pisze:Witam serdecznie.

Przepraszam za odkopywanie starego wątku, ale mam pytanie odnośnie działania wrogiej artylerii.

Jeśli potencjalny kontakt okaże się artylerią to:

- Czy strzela już w tej samej turze co został wykryty? Czy losuję karty akcji by sprawdzić czy strzał nie był np "short"?
- Czy NCM jest narzucone przez spottera i nie jest modyfikowane przez kartę terenu i np osłonę?
- Jak działa spotter w kolejnych turach? Na jakie jednostki kieruje artylerię i czy to robi automatycznie co turę, aż to skończenia dostępnych ataków?

Ewentualnie jeśli ktoś ma chwilkę to proszę opisać kolejność wykonywanych czynności po wykryciu artylerii wroga.

Pozdrawiam serdecznie.
Mocno po czasie, ale odpowiem:
- spotter strzela w tej samej turze, w której został wykryty
- siła ognia jest narzucona przez spottera (w zależności od tego czy to moździerze czy artyleria i jaki kaliber) ale jest modyfikowana przez kartę terenu/osłonę oraz status exposed
- w kolejnych turach spotter o ile pozostaje niewykryty i nieostrzelany w swojej turze (tj. w fazie działań niemieckich) losuje ilość kart odpowiednią do karty misji i sprawdza, czy udało mu się ponownie ściągnąć ostrzał. Kieruje ostrzał na jednostki zgodnie z ogólna zasada ostrzału - czyli najpierw na jednostkę która go uruchomiła a w wypadku jej zejścia na inną kartę z jednostkami USA do której ma LOS; jeżeli takich kart jest kilka, to kieruje ogień na kartę z największa liczbą stepów.

edit: generalnie z pytaniami co do FOF proponuję zaglądać tutaj:
http://www.strategie.net.pl/viewtopic.php?f=40&t=6280
bo to typowa gra wojenna więc tu grający w nią ludzie zaglądają rzadko.
Awatar użytkownika
Abidarius
Posty: 120
Rejestracja: 13 lut 2015, 12:58
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: Abidarius »

maciejo pisze:
aniol1979 pisze:ponawiam pytanie o przetumaczenie zasad.chcialbym nabyc gierke,ale po obejrzeniu instrukcji,nie zdcyduje sie bez polskiej wersji.moze ktos przetlumaczyl jednak,albo wiecie cos o polskim wydaniu?
Pięknie by było :D ale to chyba tylko mrzonki :(
To ja też mocno po czasie dodam, że mam już wstępne tłumaczenie zasad wykonane przez kolegę. W chwili obecnej robimy jeszcze korekty i będziemy wstawiać ilustrację. Mam nadzieję, że w przeciągu najbliższego miesiąca zasady będą już udostępnione :)
Oczywiście, piszę o zasadach 2 edycji.
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: ghostdog »

Abidarius pisze:
maciejo pisze:
aniol1979 pisze:ponawiam pytanie o przetumaczenie zasad.chcialbym nabyc gierke,ale po obejrzeniu instrukcji,nie zdcyduje sie bez polskiej wersji.moze ktos przetlumaczyl jednak,albo wiecie cos o polskim wydaniu?
Pięknie by było :D ale to chyba tylko mrzonki :(
To ja też mocno po czasie dodam, że mam już wstępne tłumaczenie zasad wykonane przez kolegę. W chwili obecnej robimy jeszcze korekty i będziemy wstawiać ilustrację. Mam nadzieję, że w przeciągu najbliższego miesiąca zasady będą już udostępnione :)
Oczywiście, piszę o zasadach 2 edycji.
super. Udostępnisz?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
Awatar użytkownika
Abidarius
Posty: 120
Rejestracja: 13 lut 2015, 12:58
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: Abidarius »

Gdy tylko zakończymy korektę i ilustrację, to autor tłumaczenia wrzuci je na BGG. Chcemy, żeby wszystko było zrobione jak najlepiej, bo zasady napisane w sposób wręcz tragiczny. Kolega kożystał nawet ze słownika terminów NATO :) Wykonał naprawdę kawał ciężkiej pracy. Jak tylko wszystko będzie gotowe, to napewno wrzucę tu link i w wątku na strategie.net.pl.
Awatar użytkownika
Abidarius
Posty: 120
Rejestracja: 13 lut 2015, 12:58
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: Abidarius »

Poniżej wklejam link do zasad przetłumaczonych przez Szymona Koralewskiego „Krionaha”.

https://www.boardgamegeek.com/filepage/ ... ku-polskim
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3349
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 96 times
Been thanked: 127 times

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: maciejo »

Abidarius pisze:Poniżej wklejam link do zasad przetłumaczonych przez Szymona Koralewskiego „Krionaha”.

https://www.boardgamegeek.com/filepage/ ... ku-polskim
Nigdy bym się nie spodziewał,że doczekam tej chwili :D
Cuda jednak się zdarzają.
Wielki szacunek dla kol.Szymona i Abidariusa.
Dziękuję w imieniu wszystkich zainteresowanych :wink:

Czy tą grę można w ogóle gdzieś kupić ?
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
ODPOWIEDZ