Skyline Express (Kamil Langie, Jarosław Wajs, Michał Jagodziński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
PanFantomas
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

Skyline Express (Kamil Langie, Jarosław Wajs, Michał Jagodziński)

Post autor: PanFantomas »

"Skyline Express" to nowa gra od Thistroy Games dla 1-4 graczy, która będzie na Kickstarterze w lutym tego roku. Oprócz samej gry, na KS pojawi się od razu dodatek "Bags & Belongings" oraz wersja roll & write.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 20:59 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
PanFantomas
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

Re: Skyline Express (Kamil Langie, Jarosław Wajs, Michał Jagodziński)

Post autor: PanFantomas »

.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 20:57 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Mendaks
Posty: 243
Rejestracja: 04 mar 2020, 20:57
Been thanked: 53 times

Re: Skyline Express (Kamil Langie, Jarosław Wajs, Michał Jagodziński)

Post autor: Mendaks »

Gra SkylineExpress zaczęła swoją przygodę na kickstarterze. Jest to logiczna gra familijna stworzona przez polskie wydawnictwo Thistroy Games.
Dlaczego warto zwrócić uwagę na tę kampanię?
- zasady gry są bardzo łatwe
- dobrze skaluje się niezależnie od ilości osób a gra przebiega płynnie
- dużo kombinowania czyli to co w grach logicznych lubimy najbardziej
- świetna jakość wykonania
- duża ilość możliwości zdobywania punków
Zainteresowani? To zapraszam was na skrót zasad i moją opinię o tej świetnej grze.

https://youtu.be/TNDZjSNzSko
Awatar użytkownika
xtomashx
Posty: 317
Rejestracja: 25 lis 2017, 00:19
Has thanked: 57 times
Been thanked: 44 times

Re: Skyline Express (Kamil Langie, Jarosław Wajs, Michał Jagodziński)

Post autor: xtomashx »

Cieszy ufundowanie ale ilość backerów bardzo mała :/
Awatar użytkownika
errorr
Posty: 167
Rejestracja: 15 wrz 2008, 10:03
Has thanked: 31 times
Been thanked: 6 times

Re: Skyline Express (Kamil Langie, Jarosław Wajs, Michał Jagodziński)

Post autor: errorr »

Gra jest sprytna i można pokombinować, ale losowość płytek zadań i pasażerów może ustawić grę zupełnie. Na 6 wylosowanych płytek 5 punktowało za kombinacje z niebieskimi pasażerami. A przez całą rozgrywkę wylosował się tylko jeden (sic!) niebieski pasażer. Także przytłaczającą większość punktów za zadania zdobywał gracz który zgarnął niebieskiego pasażera. W usługach i preferencjach także przewijał się kolor niebieski, co dodatkowo premiowało gracza z tym jedynym niebieskim pasażerem.. Wiem, że taki układ to rzadkość ale zdecydowanie było to bardzo irytujące i zniechęcające z każdą kolejną rundą jak nie pojawiali się nowi niebiescy pasażerowie.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4475
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Skyline Express (Kamil Langie, Jarosław Wajs, Michał Jagodziński)

Post autor: garg »

errorr pisze: 27 gru 2021, 23:08 Gra jest sprytna i można pokombinować, ale losowość płytek zadań i pasażerów może ustawić grę zupełnie. Na 6 wylosowanych płytek 5 punktowało za kombinacje z niebieskimi pasażerami. A przez całą rozgrywkę wylosował się tylko jeden (sic!) niebieski pasażer. Także przytłaczającą większość punktów za zadania zdobywał gracz który zgarnął niebieskiego pasażera. W usługach i preferencjach także przewijał się kolor niebieski, co dodatkowo premiowało gracza z tym jedynym niebieskim pasażerem.. Wiem, że taki układ to rzadkość ale zdecydowanie było to bardzo irytujące i zniechęcające z każdą kolejną rundą jak nie pojawiali się nowi niebiescy pasażerowie.
A czy można (jeszcze nie grałem, dlatego pytam) wrzucać tych pasażerów do woreczka pakietami kolorystycznymi? Czyli wrzucam po 5 w każdym kolorze, a po jednej czy dwóch rundach dorzucam kolejny taki sam pakiet?
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
xtomashx
Posty: 317
Rejestracja: 25 lis 2017, 00:19
Has thanked: 57 times
Been thanked: 44 times

Re: Skyline Express (Kamil Langie, Jarosław Wajs, Michał Jagodziński)

Post autor: xtomashx »

garg pisze: 28 gru 2021, 11:32 A czy można (jeszcze nie grałem, dlatego pytam) wrzucać tych pasażerów do woreczka pakietami kolorystycznymi? Czyli wrzucam po 5 w każdym kolorze, a po jednej czy dwóch rundach dorzucam kolejny taki sam pakiet?
Wrzuca się wszystkich pasażerów i losuje. Teoretycznie można wprowadzić jakieś własne zasady bo rzeczywiście może być problem z punktowaniem. My graliśmy tylko na 4 osoby więc prawie wszyscy pasażerowie byli wylosowani.

Ogólnie mi gra się bardzo podoba. Proste zasady i sporo kombinowania. Jak dla mnie bardzo dobry zakup :)
PanFantomas
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

Re: Skyline Express (Kamil Langie, Jarosław Wajs, Michał Jagodziński)

Post autor: PanFantomas »

.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 17:03 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kezia
Posty: 208
Rejestracja: 09 mar 2012, 17:28
Lokalizacja: Gostyń
Been thanked: 1 time

Re: Skyline Express (Kamil Langie, Jarosław Wajs, Michał Jagodziński)

Post autor: Kezia »

errorr pisze: 27 gru 2021, 23:08 Gra jest sprytna i można pokombinować, ale losowość płytek zadań i pasażerów może ustawić grę zupełnie. Na 6 wylosowanych płytek 5 punktowało za kombinacje z niebieskimi pasażerami. A przez całą rozgrywkę wylosował się tylko jeden (sic!) niebieski pasażer. Także przytłaczającą większość punktów za zadania zdobywał gracz który zgarnął niebieskiego pasażera. W usługach i preferencjach także przewijał się kolor niebieski, co dodatkowo premiowało gracza z tym jedynym niebieskim pasażerem.. Wiem, że taki układ to rzadkość ale zdecydowanie było to bardzo irytujące i zniechęcające z każdą kolejną rundą jak nie pojawiali się nowi niebiescy pasażerowie.
Jeśli losujecie kafle zadań, to rzeczywiście może się zadarzyć taka sytuacja (choć ta opisana przez Ciebie to już zdecydowanie pech, w szczególności wylosowanie 1 niebieskiego pasażera), dlatego w scenariuszach dodaliśmy proponowane przez nas układy kafli zadań. Można z nich korzystać nawet wtedy, kiedy nie chce się rozgrywać danego scenariusza :)
Mendaks
Posty: 243
Rejestracja: 04 mar 2020, 20:57
Been thanked: 53 times

Re: Skyline Express (Kamil Langie, Jarosław Wajs, Michał Jagodziński)

Post autor: Mendaks »

Jeżeli ktoś jeszcze nie zna gry lub nie jest do końca przekonany może jego wątpliwości rozwieje Kamil, który był gościem na moim kanale. Rozmawialiśmy o Skyline Express oraz nowej grze, której kampania niebawem się rozpocznie.

Dodatkowo konkurs, w którym można wygrać Skyline Express Roll and Write ;)

Link do kampanii https://www.youtube.com/watch?v=L0wbwS417AQ.
ODPOWIEDZ